CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

mirunka_cz
17. srp 2011

@mufinka26 To by bylo ais dobry si nechat napsat vychazky.Chci se zeptat,az dostanu ty injekce to si je budu hned davat a cekat az to dostanu?

mufinka26
17. srp 2011

@mirunka_cz nene, jestly budeš mít krátkej protokol tak já si je dávala 2.DC, kdyžtak se podívej do mého alba, mám to tam detailně nafocený 😉 🙂

fori
18. srp 2011

Holky chtěla bych se vás zeptat jak probíhá ten odběr vajíček?? vím, že to je v narkoze. jak dlouho to trvá, jak dlouho tam pak ležíte a kdy vás pustej domů?? nástup je ten den??

mufinka26
18. srp 2011

@fori tak nástup je v sedum hodin, odběr vajíček kolem osmé, mezi tím manžel, nebo přítel dá čerstvé spermijky 😀 dělá se to pod narkozou cca 15 min. trvá. Pak tě převezou na pokoj a v jednu hodinu tě pustí, ale musí tě převzít dospělá osoba. Pro mě přijel manžel. Pak rovnou jdeš do ordinace CAR a tam ti řeknou veškeré info, kolik vzaly vajíček a kolik jich je zralých. Druhý den si budeš volat, kolik se jich oplodnilo a kdy máš přijít na samotný ET 😀 😀 hodně štěstííí 😀 😀 v říjnu mě to na 80% čeká podruhé 😀 😀

fori
18. srp 2011

@mufinka26 tak dík za info, já jdu příštý tyden na 2 IUI. chtěla bych jichmít ta 4. když to nevyjde půjdem do IVF.Držím palce at vám to vyjde.

mufinka26
18. srp 2011

@fori neni vůbec zač, od toho tahle stránka je. 😀 😉 třeba ani k tomu IVF nedojde 😀 mi bohužel jinou šanci, než IVF nemáme, já vůbec neovuluji, ale naštěstí dobře reaguji na stymulku 😀 dokonce sme z KETu zjistily, že se bobánek uchytit umí, ted už jenom, aby se udržel a nepustil, jako minule 😉 😀 Ale mi jim věříííme 😀 😀 😀

fori
18. srp 2011

@mufinka26 tak snad ti to brzo vyjde. já vlastně žádnej problém nemám. pouze imunologickej ale to už by taky mělo být o.k. aspoň podle posledních výsledků. tak uvidíme...

mufinka26
18. srp 2011

@fori tak třeba se vám zadaří úplně přirozeně 😀 😀 to je na druhou stranu strašná výhoda, hlavně to nechce stres 😉 budu moc moc držet palečky 😀 😀 mi máme před sebou ještě doufáme spousty pokusů máme ještě dva mrazáčka a dva odběry vajíček 😀 😀 ale doufáme, že to nebude potřeba 😀 😀

mirunka_cz
18. srp 2011

@mufinka26 Ahoj dekuji za vsvetleni...ale jsem ztoho uplne gumova 😀 😀 apsolutne nechapu ty skratky:D Jeste se chci zeptat,kdyz jsi z daleka a pudju na ivf myslis ze manzel muze byt semnou na pokoji?Nevim kam by sel na tak dlouho a jet domu a zase prijet to by se nevyplatilo🙂

mufinka26
18. srp 2011

@mirunka_cz no holka to stím manželem to nevím, ono bude vás na pokoji asi víc. nejspíš bude muset někde čekat jinde. od rána to je ale dlouhá doba, jedině, že by se šel cournout po Praze 😅 já sem z toho taky byla celá mimo, nejlepší bylo, že všude semnou chodil manžel, takže mi to pak kolikrát vysvětloval ještě doma, u nás to bylo strašně narychlo, v únoru první konzultace a krevní testy, v březnu výsledky... duben profuky vaječníků, no a květen 1.IVF 😀 😀 fakt to bylo rychlí 🙂 😉

mirunka_cz
18. srp 2011

@mufinka26 Aha to tam budu lezet az do ty 1hod?To chcipnu nudou 😒 ja bych taky rekla ze jsme to meli dost rychli hned profuky inseminace a ted v zari nebo rijnu ivf.

mufinka26
18. srp 2011

@mirunka_cz no ono po tý narkoze budeš docela dospávat, takže já si tam vzala knížku a chvíly sem si četla 🙂 hlavně si nezapomen vzít sváču 😀

mirunka_cz
18. srp 2011

@mufinka26 tak to dekuji za radu jinak bych asi musela volat aby mi donesl muj papu 😀 😀 Ten bude mit radost az mu reknu ze tam bude muset cekat 😀 Jeste mam jednu otazku,az dostanu ty injekce kolikrat tam budu muset jet nez mi udelaj odber vajicek?

mufinka26
18. srp 2011

@mirunka_cz já byla na UZ 2x když mi dělaly UZ poprvé, tak mi ještě daly dávky hormonů a podruhé už mi daly termín OPU 😀 v těch papírech co sme dostaly na přečtení na doma ti píšou všechny pokyny, jako, že by měl být sexuální půst, myslím, že čtyři dny před odběrem, protože by se mohlo stát, že by došlo k ovulaci dřív než jak je naplánovaná a to by zmařilo odběr. Píší tam všechno i tu svačinku 😀

mirunka_cz
18. srp 2011

@mufinka26 Tak to ja teprve dostanu jeste nic doma nemam. 🙂 mam strach kvuli ty praci kdyz budu muset dojizdet tak casto ach jo porad nato myslim.Aby mi nerekla sefova chtela ste praci a hned prvni mesic mi courate po doktorech.Mam stoho uz druhy den nocni mury 😒

mufinka26
18. srp 2011

@mirunka_cz no taky mám poslední dva dny noční můry, možná taky kvůli tomu tak spěchám do práce, abych přišla na jiný myšlenky, ale neboj ty budeš dělat jak? klasicky po-pá 8,5 hodiny, nebo krátký dlouhý týden? určitě to vezmou v pohodě. 😉

mirunka_cz
18. srp 2011

@mufinka26 klasika po-pa 8hod vis rekla mi sefova ze me veme a jeste jednu co jsme uz tam delali pry z 25lidi si vezme nas a me je stoho zle ze mi veri a ja ji pak budu litat po doktorech uf uf .Taky se uz tesim cloveku to rychleji utece v praci myslenky ma uplne na neco jinyho 🙂

mufinka26
18. srp 2011

@mirunka_cz vůbec se tím nestresuj, a ty po ET pak budeš chodit do práce, nebo si vezmeš neschopenku?

mirunka_cz
18. srp 2011

@mufinka26 Budu chodit do prace.A ty?

mufinka26
18. srp 2011

@mirunka_cz já tentokrát taky, zjistila sem, že ležet doma nemá cenu 😀 sice moje práce je dosti náročná a tedko máme v hračkách od září v podtatě vánoční sezonu, takže mraky zboží a práce, při představě zase těch dvanáctek, ale uvidím, pokusím se to vydržet a když se potvrdí těhu a já budu v poho tak budu chodit do práce normálně akorád jenom na 8 hod. u ns naštěstí tu možnost dávají tak toho využiju, jenom, kdyby byl nějaký problém a doktorka mi to vyloženě zakázala tak bych šla na neschopenku 🙂 kvůli tomu, že sem Danielku rodila okutním císařem tak budu riziková, ale alespon do toho třetího měsíce, bych tam chtěla chodit. Pak už budu vědět, že bude vše OK a já budu pěkně těhulkovat 🙂

mirunka_cz
18. srp 2011

@mufinka26 Ja si myslim kdyz se to ma udrzet tak se to udrzi jestli chodis do prace nebo ne.Sice mam strach stoho,nemohla jsem dlouho zapadnout a pak se to povedlo ale 2dny do 3 mesicu jsem oto prisla tak se trochu bojim.Kdyz to mas tezky byt doma nebo ne ja nevim🙂 asi nejspis jak rikas jak se bude clovek nato citit.

mufinka26
18. srp 2011

@mirunka_cz já před dvěma lety měla to samý, zamlklý potrat v 11.tt ☹ bohužel, ikdybych ležela doma, tak bych si nepomohla ☹

mirunka_cz
18. srp 2011

@mufinka26 JA to sami tak snad nam to uz konecne vyjde🙂 koupila sem si pred 2 rokama psa shih-tzu v irsku a mam ji jako dite.uz si pripadam jak magor,kdyz ji moje mati hlida tak rikam budes u babicky.Kazdy se tomu smeje 😀 proste to mimi budeme mit a basta

mufinka26
18. srp 2011

@mirunka_cz tak to je správný přístup, mi si před rokem prozměnu pořídily pražskýho krysaříka 😀 fenečku, takže je malinká, taky jí máme jako miminko 😀 😀

mirunka_cz
18. srp 2011

@mufinka26 jee🙂 ja budu muset jit ven vencit nebo neda pokoj vubec se mi nechce kdyz je tam takovy hnusny vedro.Tak zatim pa pa

mufinka26
19. srp 2011

@mirunka_cz ahojky zlatí, tak dneska ve 3:00 hod dorazila mrcha 😀 konečně, tak sem musela volat do Apolináře, protože, dle výpočtů pana doktora měla dorazit tak, že bych měla UZ v úterý, ale to by bylo pozdě, tak mě dneska chudák sestřička musela vtěsnat do toho pondělka 😀 tam se dozvím ortel, jestly můžu začít stymulovat na KET, kéž by. Pokud bude vše OK a já doufám, že ano tak KET by měl být okolo 5.-6.9 😀 😀

sponiarka
19. srp 2011

Ahoj všichni přišla jsem se na vás podívat mi si tetka dáváme pauzu nacháme to po novém roce tři phrazené pokusy mám zasebou tak tet šetříme. 😒
@mufinka26 Držím palce at je v pondělí všechno v pořádku 🙂

mufinka26
19. srp 2011

@sponiarka Ahojky, já si říkala, že si tu dlouho nebyla 🙂 to je dobře, že ste to nevzdaly a půjdete do toho po novér coce znova, ono našetřit tu pálku neni snadný. Jinak moc děkuji za držení palečků 😀

mosvo
19. srp 2011

Ahoj, taky jsem začala chodit k Apolináři do caru. Chci se zeptat jestli se tam dá dovolat i třeba o víkendu třeba dopoledne. Až to dostanu, tak se mám objednat na kymo a podle toho jak mě bolí břicho to přijde zítra. Díky

mufinka26
19. srp 2011

@mosvo ahojky a vítej mezi náma 😀 to nejde oni tam o víkendu nejsou. budeš muset zavolat v pondělí 😒