CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

mufinka26
11. únor 2012

@fori to je krásná úrodička 😀 mě taky strašně bolelo břicho po punkci, ale mě braly 27 vajíček, takže sem měla náběh na hyperstymulák. tak moooc držím palečky aby se broučkové krásně oplodnily a pak šupky k tobě do bříška 😀

fori
11. únor 2012

@mufinka26 ted jsem volala do caru...... máme 4 krásný embrya a v uterý jsi jdu pro jednu morulku.jupíííí.. snad se vývoj nezastavíí.... divila jsem se že mi to řekli takhle dopředu.

mufinka26
11. únor 2012

@fori to oni říkají, morulka je čtvrtý den od oplodnění, já měla taky morulky 😉 tak hodně štěstí at se uchytí hnedka první 😉 😀

pniki
11. únor 2012

@fori tak to je moc pěkné, drřim pěsti, ať jsou všechny emryjka v pohodě a v úterý hodně štěstí. Já jedu teprve ve středu na kontrolní ultrazvuk a bojim se, co mi řeknou.

fori
11. únor 2012

@pniki díky, a neboj, já se celou dobu taky bála a vidíš.... zatím to pokračuje dobře ale co po ET, to budou nervy... prostě to nejtěžší nás teprve čeká...

fori
11. únor 2012

@pniki promin už jsi mi to možná psala..... ale čím stimuluješ?? a kolik jednotek??

pniki
11. únor 2012

@fori stimuluju fostimonem, jako ty ale mám jen 16 dávek, to se mi zdá málo na to, aby to pořádně narostlo. Takže se myslim, že mi ve středu určo přidají, nejvíce mám strach, že to nenaroste, nebo že při punkci neodeberou nic.

fori
12. únor 2012

@pniki oni to zjistí na kontrolním ult. neboj. kdyžtak ti zvýší dávku... a denně si píchás kolik tech ampulí?? kdo ti psal ten rozpis?? a máš taky dlouhej protokol?? měla jsi píchnutý Zoladex??

mufinka26
13. únor 2012

@pniki to oni dělají, že ti napíší rozpis jenom do kontrolního UTZ a pak se řídí podle něj, takže bud nechávají stejné dávky, nebo zvyšují, nebo snižují 😉

pniki
13. únor 2012

@fori začínala jsem píchat po 3 a teď jen po 2. A nevim, jaký mám protokol, jak se to pozná? Psala mi to dr. Jarošová. Zoladex jsem neměla, ten je k čemu? Já k těm injekcím jim ještě metformin. U prvního IVF taky nevim, jaký jsem měla protokol ☹

pniki
13. únor 2012

@mufinka26 jj já vim, jen mám strach že Fostimon nezabere a nenaroste mi nic. Vajíček mám prý dost, jenže mám PCO a špatně rostou.

fori
14. únor 2012

holky tak po ET, zavedli mi jedno luxusní embryo, tak to nazvala doktorka Malkovská , která mi to dělala. to je vše....... ostatní 2 embya se vyvíjí špatrně, moc šancí jim nedávají, mám si zavolat ve čtvrtek jestli se budou mrazit nebo ne a to 1 odpadlo úplně. Ale spíš je to v hajzlu.... takže si myslím že toto je můj jediný pokus..... joo a na půlku vajec použil ICSI a půlku chtěli samovolně oplodnit to vůbec nešlo, vůbec se to nespojovalo, takže mi do budoucna jen ICSI. takže domácí snažení je k ničemu a IUI vlastně taky. je mi do breku. jaká je šance že se nám to povede hned na poprvé???? jsem realista.... je malá.

kvetinka84
14. únor 2012

@fori Nevzdávej to, šance je vždycky, ale já to měla ještě horší. Na stimulaci mi zareagoval jen jeden vaječník a měla jsem jen dvě vajíčka. Oplodnily se obě, ale jedno to hned druhý den vzdalo. Embryoložka řekla, že mu tomu jednomu udělají PK, zavádět ho budou jen pokud bude prvotřídní kvality, nemá cenu zavádět špatné, kde se tuší, že to nevyjde, protože pokud nedojde k ET, tak se ti ten pokus u pojišťovny nepočítá. Smířila jsem se s tím, že k ET nedojde, aby 5 dní vydrželo 1z1 byla hodně malá pravděpodobnost. Po 5denní kultivaci mi zavedli prvotřídní embryo té nejvyšší kvality. As. Řežábek to nazval zázrakem. No a teď už mi ten náš zázrak vegetuje 11. týdnů v bříšku🙂 Zázraky se dějí, tak buď psychicky v klidu a šetři se. Taky jsem měla jednu šanci, buď a nebo, už jsem počítala, kdy budu moct jít na další pokus a zatím 😀

evulatko
14. únor 2012

@fori, ja jsem mela druhy den jen jedno embryo, to mi zavedli a za chvlili mu budou tri roky... Takze sance urcite je, moc drzim palce🙂)))

fori
14. únor 2012

@kvetinka84 no tak to máme hodně podobné, to jsi měl fakt velké štestí... to je dobře 😀 jinak dík za podporu 😀

fori
14. únor 2012

@evulatko jeee to je dobrý.... holky fakt za podporu.....

pniki
14. únor 2012

@fori neboj určo to vyjde, musíš tomu věřit. Já se právě bojim, minule mi vzali 20 vajíček a z toho zůstala jen dvě, takže mám strach, aby bylo aspoň to jedno. Zítra jedu na ultrazvuk, tak začínám mít nervy.

pniki
14. únor 2012

@kvetinka84 tak to moc gratuluju, je to hezké. Vždycky mě to pozitivně naladí, když si přečtu, že se zadařilo. Tak ať je vše v pořádku 😉

fori
14. únor 2012

@pniki neboj, tentokrát to bude o.k. já tě utěšuji a sama jsem na nervy... kolikátý den dneska stimuluješ??

pniki
14. únor 2012

@fori dneska sedmý den, mo uvidíme zitra. Jedu tam až odpoledne.

fori
14. únor 2012

@pniki aha tak tak to ti asi ještě neřeknou kdy bude OPU vid?? mě to řekli až 12 den. no budu na tebe myslet. mě vlastně řekli, že je lepší mít méně vajec, že bývají více kvalitní , no já jich měla 6 a podívej..... zbylo skoro jen 1.

danuskajjj
15. únor 2012

@fori Neboj, šance jsou, nám se to napoprvé povedlo, teď jsem ve 12+2 a doufám, že už vše bude jen dobré a radostné. Jedna blbá rada, snaž se si najít nějakou důležitou činnost, která tě zabaví, abys nemyslela na to, jestli se chytí nebo ne. Já obhajovala 10 dní po ET práci a určitě mě to pomohlo. Budu držet palce.

fori
15. únor 2012

@danuskajjj díky za povzbuzení, no já nevím co mám dělat, pořád si zatím hladím břicho jak blbá.... ale neboj... nějak se zabavím 😀

pniki
15. únor 2012

@fori tak mi dneska přidali jen dávky na zítřek a v pátek jedu znova na kontrolu. Tak uvidíme, jsem z toho taková zkleslá, že to moc nenarostlo a bojim se, aby to narostlo. Prý je to teď na hranici, že kdyby přidali velké dávky mohl by se mi projev hyperstimulační syndrom, takže raději budou přidávat po malých dávkách. Pan dr. Mašata sympaťák 🙂 Ale já se těšila, že už budu vědět kdy bude OPU i ET a budu si to moc vše naplánovat a nevim nic, tak sand v pátek se už něco dozvim. A jak se cítíš? Chodíš normálně do práce?

fori
15. únor 2012

@pniki nebud smutná, oni to zvládnou..... já věděla, že jdu na OPU jen 3 dny dopředu, a ET mi řekli až den po OPU. najednou ti to neřeknou. jinak já jsem dneska doma, ale zítra jdu práce....... jinak jsem se dala na modlení 😀 a budete mít taky ICSI?? jaký máte spermio??

fori
16. únor 2012

tak dneska jsem volala do caru a opravdu to moje 2 embryjka vzdali a přestaly se vyvíjet. ale já to stejně věděla...... škoda no.....

kvetinka84
16. únor 2012

@fori Hlavu vzhůru, soustřeď se na toho jednoho bojovníčka, co máš v bříšku

andrea.ivf
16. únor 2012

Ahoj holky, mám prosbu. POradíte mi, resp. mojí kámošce, kde se tam dá zaparkovat?

pniki
16. únor 2012

@fori to je mi líto,ale havní je ten, co máš v bříšku a ten je nejsilnější. ICSI bychom neměli mít, minule taky nebylo, spermio máme výborný. Zítra tam jedu, tak zase uvidim.

pniki
16. únor 2012

@andrea.ivf ahojky, zaparkovat se dá hned v ulici před klinikou, nebo v ulicích kolem, jsou tam parkovací automaty. Spíš je místo za rohem v ulici u fakulty Karlovy univerzity, je tam i sklad národního divadla.