CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

japro
29. dub 2014

@kvetinka84 no paráda to je krásná zpráva 🙂 držím palečky at se bojuje ta tvá 7čka 🙂 jj sálek je dobrej už ho znám jak svou botu ☹ jinak já měla taky bolesti jak blázen na wc trest a chodit ani nemluvím .... uplně se bojím zítřka ale i těším 🙂 už na dnešek jsem spala zle asi nevy do předu 😀 tak se opatruj a pak napiš co telefonát 🙂

lararose
29. dub 2014

@kvetinka84 Ano to jsem myslela,a většinou psali ze Rezabek je vynikajici doktor a většinou se díky němu zdařilo otěhotnět.Tak proto se ptam.
U 1.ivf Opu mě dělal Rezabek,ET dělala nějaká nezkusena transferka,už ani nepamatuji jméno.U 2.ivf Opu i ET dělala Blahova a u obou se mi taky nepovedlo.1.IUI mi dělala Blahova a 2.IUI Rezabek.
Jinak to je pravda,že jde o stesti jak psala muffinka26.

kvetinka84
29. dub 2014

@lararose Tak to jsem ráda, že jsem to pochopila správně, jenže to nejde nikdy asi udělat tak, aby jsi u OPU i ET měla as. Řežábka. No a vidíš, mě se to u 1. IVF povedlo, OPU i ET dělal Řežábek a nepovedlo se. Je to o štěstí, já už jednou štěstí měla a teď prosím aby se na mě přiklonilo ještě jednou.

kvetinka84
29. dub 2014

@mufinka26 Ahoj, tak jsem volala do CARu a sestřička mi řekla, že těch vajíček zase tolik nebylo, že by to hyperstimulák být neměl, ale ať hodně piju a vezmu si prášek a kdyby to do zítra nebylo lepší, tak vyrazit k dr. No po prášku se mi ulevilo, tak jsem teď docela v pohodě, manžel vzal malého ven, tak jsem si lehla. Jinak moc dobré zprávy nemám, z těch 7 vajíček se 2 prý nevylouply z obalu, 5 se oplodnilo, ale 2 měly nějakou genetickou abnormalitu (takhle mi to řekla dopo embryoložka po telefonu), takže nám zbyly 3 embrya. Modlím se, aby byly bojovníci, navrhli mi prodlouženou kultivaci, tak snad vydrží, na ET jdu v pátek

mufinka26
29. dub 2014

@kvetinka84 neboj se zaltí, určitě to jsou bojovníčci a věř, že se to povede, dneska sem na tebe myslela, jen sme měly lítání po těch bytech, vypadá to, že půjdeme úplně z Prahy 😉

petulet
29. dub 2014

@kvetinka84 držím palecky,aby to byli bojovníci, urco to dobře dopadne🙂

kvetinka84
29. dub 2014

@mufinka26
@petulet
holky díky moc, věřím, že aspoň jedno vydrží a bude kvalitní a bude se mu u mě líbit. Ale strach mám a hlodá ve mě červíček. Ještě že mám Adámka, dneska si snad tisíckrát víc vážím, že ho mám a to si toho jinak vážím taky hodně

@mufinka26 Tak hlavně, aby se situace bydlení dobře a rychle vyřešila.

kvetinka84
29. dub 2014

Holky, kde se teď dělá ET? Na tom novém sálku? A jak to probíhá, je tam sterilní prostředí? Může tam být manžel u toho?

mufinka26
30. dub 2014

@kvetinka84 dělá se na sálku, jak ti dělali OPU a jestli tam chceš manžela, tak musí zaplatit poplatek 😒 je to za sterilní oblečení pro něj 😒

kvetinka84
30. dub 2014

@mufinka26 Aha, tak to nic, škoda peněz. Holka mě je pořád blbě, břicho bolí jako blázen, záda taky, jsem celá taková nafouklá, piju jak duha, čurám jak koroptev a pořád žádné zlepšení 😢 Není to na 3. den po OPU už divné

mufinka26
30. dub 2014

@kvetinka84 no holka, já bych si radši zavolala zase do centra, kdy půjdeš na ET?

kvetinka84
30. dub 2014

@mufinka26 V pátek, v centru už dneska nikdo nebude a zítra je státní svátek, to si taky myslím, že tam nikdo nebude, uvažuju už i nad pohotovostí. Ale bydlím na malém městě, kdo ví jestli s něčím takovým v naší malé nemocnici mají vůbec zkušenosti

mufinka26
30. dub 2014

@kvetinka84 no jo, vždyt on je ten státní svátek. No hele jestli je ti tak zle nemohl by tě muž dovést k Apolináři na pohotovost?? Ale ty to máš vlastně hodně daleko vid

madry
30. dub 2014

Ahoj, mě po OPU bolelo břicho týden, chodila jsem v předklonu a děs. Když mi dávala doktorka embryo, udělala nejdřív ultrazvuk, jestli nemám opět hypestimulák, ale dobrý. No a teď jsem ve 13. týdnu...

kvetinka84
30. dub 2014

@mufinka26 No to nepřichází v úvahu, mám to 120 km do Prahy☹

kvetinka84
30. dub 2014

@madry Jééé tak to moc gratuluju a děkuju za povzbuzující zprávu. Já právě nevím, jestli mám vyrazit na pohotovost, nebo to nechat až na pátek, kdy mám ET

madry
30. dub 2014

No pokud tě to bolí opravdu hodně, tak bych vyrazila na pohotovost. Udělají ultrazvuk a budeš vědět. Pokud ale pociťuješ zlepšení, tak si myslím, že to máš jako já. Břicho jak v 6. měsíci (mě už se teda ani moc nezměnšilo) a hyperstimulák jen slabý u kterého je možné vložit emryjko... Prostě se moc nehýbat, pít a spát 🙂

kvetinka84
30. dub 2014

@mufinka26
@madry Holky, tak jsem právě přijela z pohotovosti, mám slabý hyperstimulák, vaječník zvětšený na 8 cm, volnou tekutinu v břiše nemám. Takže to by bylo prý OK, napsal mi jen algifen na bolest. Jenže když jsem si stěžovala i na bolest zad na pravé straně, tak mi zjistil ultrazvuk zvětšenou ledvinu, prý by to mohl být zánět, prý by to mohl způsobit i ten zvětšený vaječník, jak ledvinu utiskuje, nebo by to taky mohla být ledvinová kolika. No chce se mi úplně brečet, jako kdybych toho neměla málo. No vzali mi moč a krev a za hodinu si mám jet pro výsledky, snad si mě nenechají v nemocnici. Mám strach, aby vůbec došlo k ET v ten pátek☹

kvetinka84
30. dub 2014

@madry A když jsi měla při tom hyperstimuláku ET, jak to bylo po tom ET, jak dlouho tě to ještě bolelo? Brala sis i potom něco na bolest? Hlídali tě nějak víc?

mufinka26
30. dub 2014

@kvetinka84 teda ty máš věci holka ☹

lararose
30. dub 2014

@kvetinka84 to máš pravdu, jde o štěstí.

Mě u 2.IVF OPU odebrala 25 folikulů a doktorka věděla, že můžu dojít k hyperstimuláka, po OPU později odpoledne bolesti břicha stupňovaly, druhý den to bylo horší a po radu s dr. mi doporučila hodně pít pít (pila jsem za hodinu 2l!!! A jíst samé jogurty a další 3.den už mi bylo líp, ale bolesti byly dál. Volala jsem dr., že bolesti neustupovaly a říkala, že na 5. den mám dostavit na ET a nejdříve se podívá na UTZ, jestli nemám tekutinu či co a když nemám a byla jsem v pořádku, tak rovnou byl ET. Ale stejně mě nedopadlo.

kvetinka84
30. dub 2014

@mufinka26 Jo já musím mít vždycky něco extra☹

kvetinka84
30. dub 2014

@lararose
@mufinka26
@madry
Tak jsem zpátky z nemocnice, naštěstí vyšetření na ledvinu dopadly všechny OK, takže je to zřejmě způsobené tím hyperstimulákem. Dostala jsem injekci na bolest a jsem teď jak znovuzrozená, nic mě nebolí. Jinak mi doporučil jet v pátek do Prahy na ET, ať sami rozhodnou, jestli ano nebo ne. Tak se mi trochu ulevilo. Mám strach aby ty léky na bolest neměly vliv na uhnizďování

japro
1. kvě 2014

ahoj holky tak dnes sem volala do Caru z 10 vajíček se oplodnilo 8 a máme ted 6 krásnejch bojovníčku 🙂 v pondělí jdu na transfer volat už nemám tak snad bude vše ok🙂

japro
1. kvě 2014

holky kolik je cena mražení u apolináře? nevím jak vše dopadne a marazeji jen nej bojovníky ale vubec si nepamatuji cenu ☹

mufinka26
1. kvě 2014

@japro 3000kč myslím, mocti držím palečky

madry
1. kvě 2014

@japro ja jsem platila teď v únoru něco přes 4 tis.

madry
1. kvě 2014

@kvetinka84 tak ještě, že to dopadlo dobře, držím pěsti... ja poprve tu vodu v sobě měla, takže k ET nedošlo, blbý hyperstimulak ☹ Ted napodruhé ta bolest přešla za týden, takže 4 dny po ET, zadne leky jsem nebrala, nechtěla jsem nic riskovat...

madry
1. kvě 2014

@kvetinka84 jo a jinak vic me nehlidali, kontrola za 14 dni po // na testu, ale samozřejmě jsem měla přijít, pokud by bolest nepřestala

baushka
2. kvě 2014

Moc prosím o vyplnění dotazníku (samozřejmě jen ty, které ještě nevyplňovaly) k bakalářské práci: Analýza asistované reprodukce. O vyplnění prosím jen ty, kteří absolvovali léčebný cyklus v některém Centru asistované reprodukce. http://asistovana-reprodukce-lecba.vyplnto.cz/ Dotazník je naprosto anonymní, jednoduchý a krátký (11 otázek). Předem moc děkuji!