CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saharka_78
19. lis 2008

len....moc děkuji za odpověď.... 😉

tulipanekps
19. lis 2008

len 🙂 to já tomu přisuzuju právě příčinu, že jsem potratila, měla jsem v minulý práci zrovna na starosti stěhování firmy, tedy po té stránce správy budova, tak jsem byla v nervu a den po stěhování jsem přistála v Krči, ale te%d je to pryč a čekám na // 😀 na et jsem byla v pátek, takže jsem 6 dní od et, jestli se den et počítá, tak musím vydržet s testováním ještě tak do soboty-neděle, chtěla jsem do úterý, ale to asi nevydržím 😀 v současný práci mám tady velkou hoňku a hlavně pořád něco přenáším, někdy jsou to malý obálky, někdy přístroje, co něco váží a nosím to z patra do patra. a vysvětluj jim to. tak aspoň odpočívám od toho workoholismu, který jsem předváděla minulých 15 let

len
19. lis 2008

Saharko, není zač 😉 Jestli nakonec "skončíš" u Apolináře, tak se k nám pak pojď připojit 😉 Předpokládám, že ten spg partnerovi stejně budou dělat už v CARu...

Tulip, den ET se, tuším, nepočítá, ale doporučuju to počítat od OPU, on má každý jinak dlouhou kultivaci... Takže klasické DPO je vlastně jakoby dní po OPU (den OPU nepočítaje). Já vydržela 17 dní od OPU a vyplatilo se 😉 Jasně, nic se nemá přehánět, jestli máš v práci stresy, tak je to na houby, já jsem v pohodě, ale 3 dný po ET jsem se prodírala mlázím pomalu po čtyřech a týden nato se vyškrábala skrz roští po paraglidistickým svahu - dělohu je potřeba prokrvovat 😀

tulipanekps
19. lis 2008

saharko, tak len ti to pěkně napsala. u nás to bylo v podstatě skoro hned jasný. po cca 4 letech neúspěchu, kdy jsem před 2 rokama potratila v cca 9. tt, jsem sebrala odvahu a zavolala co caru. při 1. konzultaci - letos v červenci, nás vyzpovídali a manžovi rovnou brali krev a udělali mu spg. ten nedopadl moc dobře, tak v podstatě rovnou rozhodli ivf. taky už nejsem nejmladší ☹ (33) pak to jelo jedno po druhým, vyšetření, jestli se ti tvoří folikuly (v nich je vždy vajíčko) - to koukají pomocí utz na vaječníky, mezitím zjistili, že mám zvýšenou hladinu štítný žlazy, tak mi nasadili léčbu, manžu taky poslali na urologii, aby ho vyšetřili. pak mi dělali průchodnost vejcovodů a zjistili špatnou průchodnost - ne neprůchodnost, ale špatnou. když jsme odevzdali manžův papír z urologie, tak jsme sepsali žádost o ivf, to schválili někdy v září. pak se rozhodli pro dlouhý protokol, kdy jsem 22. den cyklu dostala injekci do břicha a čekala 14 dní na začátek stimulace. mezitím jsem odmenstruovala. po 14 dnech jsem si 10 dní píchala stimulaci, pak 1 pigáro hcg, za další 2 dny odběr vajíče, které se při stimulaci vytvořili a za 3 dny transfer, to bylo tento pátek 14/11. a teď čekám a modlím se, na krásnou zprávu, že to vyšlo. tak ať to nezakřiknu, ještě musím čekat tak 5 dní...

tak jsem ti to celý popsala, abys cca věděla, jak to třeba dlouho trvalo u nás. držím moc palce, ať vám dobře poradí. a určo vám pomůžou!

tulipanekps
19. lis 2008

len, se tady směju, ty jsi šílenec 😀 takže já jsem 8 dní po opu... to dalších 9 teda nevydržím... ☹ si dobrá! já sice nikde nelezu, ale musím se prát s naší šelmou (je to jorkšírek), to je taky něco, ĺezu po zemi po 4 a peru se s ním o hračky...

len
19. lis 2008

No tak to se děloha taky prokrvuje 😉 Vyčkej minimálně do tý neděle 😉 Ale jinak doporučují 14-17 dní od ET 😀 Já to brala tak, že sice se mi můžou po 10 dnech objevit //, ale pak ten týden nebudu spát hrůzou, aby si to nerozmyslely... Což mi teda pomohlo jenom k tomu, že jsem hrůzou nespala o týden míň, protože pak to po těch // stejně přišlo 😀 A pak do druhýho testu (4 dny po tom prvním) a do prvního ultrazvuku (týden po prvním testu) a teď do druhýho utz (14 dní po tom prvním) a pak si určitě zase něco vymyslím, proč mít strach 😀

tulipanekps
19. lis 2008

ještě musím napsat, že ten další spermiogram dopadl dobře, ale díky tý špatný průchodnosti bychom mohli taky čekat na mimí do soudnýho dne. ačkoli jsem to ze začátku nechtěla, je to určitá cesta k tomu, aby ti pomohli a ty ses netrápila... jako já tak dlouho, to jsem ale blasen. 😎

len
19. lis 2008

Já to začala řešit už po tom roce... Ale zase díky tomu, že všecko vypadalo dobře, jsme se nikam nehnali a na to IVF jsem si počkala skoro další dva roky 😉

saharka_78
19. lis 2008

tulip...také moc děkuju...já se bojím, že přítel bude mít špatné spg...dost kouří..já vůbec... má teda syna z předchozího manželství 15 let mu je...ale nějak nevím no...samozřejmě budu ráda, když to bude mít na jedničku.. jen také nejsem nejmladší..je mi 30..jemu 36.. je pravda, že se mi víc objevují anovuláky než ovulka.. no... nechám se překvapit... jsem z toho asi nervozni... třeba tu za chvíli budu s vámi.... díky za podělení o vaše zkušenosti..

tulipanekps
19. lis 2008

len, to je fakt, od teď se budeme pořád o něco bát. ale kdybys mrkla do alba adroska v diskusi ivf-říjen-listopad, tak bys viděla, jaký je ona testovač. ta testovala denně... prdloušek jeden. žiju v přesvědčení, že když mám štitnou teď v normě a tělo jednou už těhotný bylo a asi se leklo, tak teď už by se lekat nemuselo. ach jo. to bude do neděle maso. ale teď půjdu očíhnout bábovku, jeslti se povedla a skáknu do krámu pro mlíko, protože dorazí kámoška na kafí 😀 len, super pokec, kdyžtak to zopáknem nebo kukni na to ivf říjen-listopad. páčko!!!

kacatko000
19. lis 2008

holky děkuju ale pořád není vyhráno, ted se mi trochu ulevilo ale vím že se musím držet při zemi, jsme na samém začátku může to kdykoliv skončit a vím že zítra budu stejně vystresovaná jestli žijou. Ale fakt se mi trochu ulevilo, dalo mi to větší naději

len
19. lis 2008

Víš co? Já jsem si stokrát ověřila, že dělat něco "pro jistotu" se krutě nevyplatí. Třeba testnout si další den, abych se ujistila, jestli čárky sílí... A co když nesílí? Nemusí to vůbec nic znamenat, jenomže z toho budu mít stejně nervy v kýblu 😝 Takže jsem si řekla, že testovat minimálně obden, protože jinak se intenzita čárek nedá měřit. Tak jsem podruhý testla za další tři dny, to zesílila viditelně, a nový testy už jsem nekupovala - stačilo mi jedno balení mamatestu 😉

tulipanekps
19. lis 2008

saharko, já si pořád opakuju slova paní dr. Koryntový: nebojde, od nás bez miminka neodejdete.

a i kdyby tam byla jen jedna šikovná spermijka, tak to stačí.

mě je 33 a manžovi 43. já kouřila relativně málo, ale on je jako prokoplý kamna. a druhý spg a při odběru měl na 1. neděs se toho, sqělý je to, že tam jdete. držím palce a dej vědět.

kacatko000
19. lis 2008

len já ti to tak moc přeju a budu ti strašně moc držet palečky. Kdyby to tak šlo a otěhotněly by jsme všechny to by byla paráda

len
19. lis 2008

Kacko, vítej na startu maratónu strachu 😒 To máš každý den o krůček dál, za chvíli se začneš bát, jestli se jim v děloze líbí, až najdeš //, tak jestli se jim tam bude líbit i zítra, za týden... No, zadělaly jsme si na devět měsíců strachu 😉 A nedělám si iluze, že s mimčem to bude lepší 😀

len
19. lis 2008

A proč by to nešlo? 🙂 Smůly už tu bylo dost 😉 Znáš to, když už je člověk na absolutním dnu, může se od něj odrazit a pak už jen stoupá nahoru 😉

tulipanekps
19. lis 2008

tak já letím na ten nákup, holky, mějte se a mám pocit, že se snad naučím i modlit 🙂

saharka_78
19. lis 2008

tulipankuuu...moc díky.... 🙂

kacatko000
19. lis 2008

Len to máš naprostou pravdu to máme teda vyhlidky 😀

tulipanekps
20. lis 2008

ahoj holky, přeju dobré ráno a dělám si čárku za další "odčekaný" den... 😎

len
20. lis 2008

Ahoj holky, tak jsem jenom přišla poreferovat, že je to všecko v háji ☹ Včera odpoledne jsem zase začala špinit, tak jsem se vypravila na pohotovost, kde mi řekli, že s největší pravděpodobností zamlklé těhotenství... Takže dneska budu asi lítat po doktorech a čekat, co se mnou vyvedou 😔
Ale vy se mě opovažte následovat! 😉 Já si tu smůlu vyžrala i za vás, takže vám to určitě dopadne dobře, MUSÍ! 🙂

myskyva
20. lis 2008

ahoj
len je mi to líto ☹ Snad to budeš mít dneska brzo za sebou a obejde se to bez revize 😔 V kolik jdeš k doktorovi?

kacatko000
20. lis 2008

Ahoj len bobku to je mi strašně moc líto!!!!!!!!!!!!! Byla jsem moc ráda že ti to vyšlo a tohle mě fakt šokovalo. Budu na tebe moc a moc myslet a opravdu mě to mrzí. Jak jsem tě poznala tak jsi moc prima holka a já byla ráda že to vypadalo dobře. Tak se drž a bud silná, vím že to je zklamání ale to přebolí a pak do toho půjdete znovu.
Myslím na tebe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

len
20. lis 2008

Holky, díky moc, jenom referuju, že si u Apolináře holt vyzkouším i tu revizi 😔

claudie
20. lis 2008

ahoj...
jdu se na vás holky mrknout a co se nedozvím ☹ ☹
Len, je mi to líto, buď statečná holka!!! Řekli ti k tomu něco bližšího??

myskyva
20. lis 2008

len drž se 😔

len
20. lis 2008

Claudie, vlastně jenom to, že se embryo někdy krátce po tom prvním ultrazvuku přestalo vyvíjet. Příčina neznámá (půjde ještě na rozbor do laboratoře, ale většinou nic nenajdou, je to daný geneticky), stává se to často... Jinak k revizi jsem dostala informací, až to ani nechci vědět 😝

claudie
20. lis 2008

to je prostě nefér....kdejaká bestie může mít dětí kolik chce 😠 😠
držím ti moc palce.....

kacatko000
20. lis 2008

len bobku to je mi moc líto, drž se holka a veř že na tebe moc myslíme. Opravdu to není fér, různé feťačky děti maj a hodné normální holky musí takhle trpět. len hodně sil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

len
20. lis 2008

Holky, takhle se na to asi nedá pohlížet... Vždyť já mám spoustu věcí, který mi zase jiný (třeba i matky pěti dětí) můžou závidět 😉 Báječnýho manžela, na kterýho je spoleh, skvělou, klidnou a slušně placenou práci, rodinný zázemí, vlastní byt bez hypotéky... Jsem hezká, chytrá, šikovná... akorát to dítě mi teda chybí, no 😒