CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

myskyva
2. říj 2008

koukám že ty si to fakt užíváš 😖
A vědi v CARu že máš problémy se štítnou žlázou?Kdyby ta zastavovací injekce na to měla mít nějakej vliv tak tě na to snad měli upozornit?

len
2. říj 2008

No jasně, mám to v kartě, beru 150 uq Letroxu a každou chvíli se mě na to někdo ptá... Taky si říkám, že kdyby to mělo mít vliv, varovali by mě... Možná se jen vedlejší účinky té injekce shodují s příznakama snížené ŠŽ. Ale svým laickým pohledem si říkám, že když ta zastavovačka působí na produkci hormonů hypofýzy (FSH a LH), tak hypofýza přece produkuje i hormon, který ovlivňuje chod ŠŽ 😒 Leda by to byl kouzelný lék, který zastaví produkci jen některých hormonů 😉

myskyva
2. říj 2008

no jo,jenže teď už by měl tu zastavovačku přehlušit Puregon...možná by bylo dobrý počkat jestli to do zejtra neodezní a kdyžtak zavolat do CARu jestli nevědi proč to je

len
2. říj 2008

On ji nepřehluší... Ona působí pořád, takže hypofýza hormony neprodukuje stále. Proto ty hormony musím přímo dodávat zvenčí.
Jinak to asi vydržím do středy, koneckonců vedlejší účinky mají všechny léky a naštěstí krátkodobý výpadek štítné žlázy by neměl způsobit větší problém... Kromě pár kilo nahoře, no uvidíme 😀 Jinak se obávám, že to k tomu patří a bez toho puregonu to moc nepůjde 😉

myskyva
2. říj 2008

ty už jsi hotovej odborník 😀 až tak hluboce já se v tom neorientuju 😅

len
2. říj 2008

Nojo, no, moc se v tom hrabu - a na co je mi to platný? 😀

myskyva
2. říj 2008

aspoň teoreticky víš co se teď v tvym těle odehrává 😉

len
2. říj 2008

No to jo, aspoň to 🙂 Právě proto chci chodit po ET do práce, abych se v tom moc nešťourala - být doma, vytáhnu moudrý knihy a začnu zjišťovat, co se děje 😀

myskyva
2. říj 2008

a když budeš v práci tak nebudeš hledat informace na netu? 🙂
Je pravda že když jsem po ET chodila do práce tak nebyl čas na přemejšlení zato teď když jsem doma 😖

len
2. říj 2008

Hele, budu zalezlá na Koni a ptát se, jak to s kým mává - jako doposud 😀 A do toho pracovat, naštěstí má můj obor od biologie tak daleko, jak jen je to možné, a s kolegama o tom nemluvím, takže dobrý 🙂 Doma nemáme net, takže jestli mi nebude dobře a budu muset zůstat doma (zase za každou cenu do práce nechci), tak to bude krušný 🤐

myskyva
2. říj 2008

no když budeš nucená zůstat doma,tak přijde na řadu ta literatura 😀

len
2. říj 2008

Stejně ti povím, že v konkurenci všech moudrých knih, co jsem nastudovala, je stejně nejlepší učebnice biologie pro střední školy, tam je všecko - od prvoka po genetické poruchy 🙂

myskyva
2. říj 2008

mě teda nejvíc dal kreslenej seriál "byl jednou jeden člověk" 😅 vysvětleno velice jednoduše aby i nejmenší pochopily a zároveň díky názorný ukázce kreslených postaviček velice dobře zapamatovatelný 😎 😀

len
2. říj 2008

To jo 🙂 Vždycky si říkám, že mít ty znalosti, co jsem měla na střední škole (a to jsem se pak ještě 7 let plácala na vejšce), tak jsem supervzdělanec 😀

len
3. říj 2008

Ahoj, tak jsem si zašla na první část toho předoperačního vyšetření a vážně nechápu, proč mi to neudělali hned a musela jsem čekat 10 dní 🙄 Celé to spočívalo v tom, že mi sestra nabrala dvě zkumavky krve. Toť vše 😝
Teda kromě detailů, jako že jsem předem nebyla upozorněna, že mám být nalačno (což jsem prozíravě byla, ale třeba na odběry kvůli štítné žláze být nemusím, takže to není zdaleka samozřejmost). Nebo jestli mám nebo nemám nosit moč (nebyla třeba, ale pro jistotu jsem přinesla, tak prý mi ten rozbor aktivně udělají navíc). A fajn byla taky diskuze, proč v některých centrech vyžadují navíc i EKG. Takže jsem se dozvěděla, že jde o jiný zákrok! A sestra odmítala připustit, že odběr vajíček je prostě ve všech centrech stejný zákrok 😖 Jo a taky jsem se dozvěděla, že její dcera to podstupovala taky - tak to by mohla být informovanější, ne? Taky byla paráda, že po celou dobu byly otevřené dveře do čekárny 🤐 Pro výsledky si mám přijít v pondělí v jednu...

myskyva
3. říj 2008

ono se na krev na předoperační vyšetření musí bejt na lačno? 😅

len
3. říj 2008

No, ptala se pak sestra, jestli mám s sebou něco k jídlu, abych sebou někde takhle hladová nesekla... Takže asi automaticky předpokládala, že jsem bez snídaně 😀 Já mám v hlavě nějak zafixovaný, že na vyšetření chorob a hormonů se jíst může, na ostatní ne, ale nevím, kolik je na tom pravdy 😉

myskyva
3. říj 2008

mě to tenkrát ani nenapadlo jak jsem byla ze všeho vyděšená 😅 přišla jsem k dr. po opravdu vydatný snídani 😀 když jsem si pak přišla pro výsledky tak mluvil o nějakých vyšších hodnotách čehosi,ale přikládal to za vinu Fostimonu že prej to mohl ovlivnit takže ten najedenej žaludek se mi tam možná i promítnul na těch hodnotách v krvi 🤐

len
3. říj 2008

No vidíš 😀 A teď už je to všecko jedno 😉

myskyva
3. říj 2008

no já nevim...vzhledem k tomu že ta druhá mrcha na testu nějak pořád nechce chytnout barvu aby mě to nečekalo ještě jednou 😔

len
3. říj 2008

A kdy jsi objednaná na ultrazvuk? Já už bych radši netestovala, // tam jsou a podle síly se toho zase tak moc soudit nedá, tak se nestresuj 😉

myskyva
3. říj 2008

já jdu až ve středu na krev 😔 když já nějak neumim bejt optimista 😅

len
3. říj 2008

Tak to už je za chvíli 🙂 Hele, když nebudeš optimista, embryu to neublíží, akorát si prožiješ pár krušných dní, toť vše, na výsledku to nic nezmění 😉 Tak si zařiď nějaký pestrý program, ať na to moc nemyslíš, a uteče to jako voda 🙂

myskyva
3. říj 2008

já vim 😔

Jako jsi měla dneska noc?už je to lepší nebo s tebou hormony pořád mávaj ?

len
3. říj 2008

Probudila jsem se jen třikrát, ale hlava už bolela o poznání míň, tak snad se to lepší 🙂

jasmina309
3. říj 2008

Ahoj holky!
Tak tady se mluví o hormonech!
No já mám šílený návaly horka taky! Celou noc máme okno dokořán! A hlavu si mažu mentolovou vodičkou z lékárny, vždy jak ucítím náběh na bolení hlavy!
Tak holky a ted vám prozradím, že je ze mě do třetice všehodobrýho........ stimulantka!
Měla sem dr jarošovou(teda jestli to jméno znám dobře) a poutz, kdy prohlásila, že je uvnitř vše ok, sem myslela, že jí dám pusu!
minule, když mi píchli zastavovačku, mě totiž nikdo neprohlíd!

Takže sem vyfasovala Puregon s konskýma dávkama!
Včera 300 a dnes a odted do čtvrtka příštího týdne taky 250. Pak bude i utz.
Injekce mi změmili(dvakrát byl Fostík) a řeknu vám, že bolí jako sv....a 😎 pardon!
Musím doufat, že ale to bude k něčemu dobrý a bude větší úroda vajuch(předtím podvakrát 4 vája).
Jinak vám holky přeju at se daří a Myskyvo, dej na rady Len a neboj to uteče a pak se budeš radovat dosyta!!! 🙂 🙂 🙂

jasmina309
3. říj 2008

Ještě jeden dotázek?
Taky vás tak bolí ty injekce?Nejsem žádná citlivka, vydržím to, ale přeci jen ten Fostimon tak bolestivej nebyl....

len
3. říj 2008

A máš normál injekce nebo v tom peru? Já mám pera a je to v pohodě, žádný příjemný pocit, ale dá se 🙂

len
3. říj 2008

Jinak jsem si myslela, jak nemám velký dávky, když beru 200 denně, tak jsi mě uklidnila 😉 Ale vůbec netuším, jak na to budu reagovat, nikdy předtím jsem nestimulovala, ani na IUI.

jasmina309
3. říj 2008

Len, tak to ti neporadím! Každá totiž reagujeme jinak!
Ted mi poradila jedna známá(která má dnes po ET) s humorem, proč se jí povedlo mít 10 krásně oplodněných vajíček!
Prý si dala s manžou každý večer dvě pivka 🙂 ! Ale to je jen opravdu pro zpestření! Uspěch to nezaručí!

Ten Puregon, mám právě s injekcema. No nák to vydržím a snad bude odezva přinejmenším stejná jako předtím... 🙂
Už mě ale bolí i hlava jako blázen, budu to muset zaspat bez prášku! To jsem se zařekla už po prvním neúspěchu!Že žádnrej Brufen! ☹ a bojím se též pít turka kávu, na kterou sem zvyklá dvakrát denně do hrnku!
No říkají že to neuškodí, ale mě bude příští neděli 36 a tak se bojím právě kvůli vyššímu věku! Je tu už spousta rizik, tak pro dobrý pocit, že pro to něco dělám!
Ty dávky jsou vážně hustý, ale už sem četla, že měli holky i víc
🙂
Len odkdy pícháš a kdy jdeš na utz?