CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lenickan
6. bře 2009

jinak já jsem taky alergická na slovo trpělivost... kdybysme nebyly trpělivé tak už to dávno vzdáme...

papus
6. bře 2009

Leni já jsem ted stimulovala od 4.2 jsme si ráno a večer stříkala synarel a od 23.2 jsem píchala fostimon byla jsme v pondělí na utz a bohužel jsme měla jen jeden folík ☹ tak mi dr ukončil stimulaci,že s jedním to není žádná sláva a žádá znovu pojištovnu o další pokus a tím pádem tento je neplatný a mám pořád 3 budu čekat až se mi dr ozve byla jsem z toho paf mám prostě smůlu,ale tobě držím pěstičky at ti to vyjde hned prvně 😉

lenickan
6. bře 2009

papu: mne by jeden stačil.... jdu na IUI...
tak ti třeba dají ten puregon a ten zabere lépe.... nebo větší dávky? Nevím co by se mnou dělali kdybych na toto nezareagovala?!!!! To by mne kleplo....
Aspon jeden!
Taky ti držím palečky at je to rychle... to čekání je na palici

papus
6. bře 2009

to je teda na palici já jsme mohla taky s tím jedním na odběr,ale dr mě doporučil,že to uděláme znovu tak uvidím jak to bude pokračovat ten můj dr to dělá v ISCARU všichni kolem mě co podstupují IVF tak jsou u APO tak mi říkají at jdu tam tak nevím

aknyt
6. bře 2009

Leni, já měla IUI v přirozeném cyklu - bez stimulace. Jen u druhého dali Pregnyl na dozrání. U nás je problém se spermiogramem, poprvé to bylo ještě celkem dobré, pak se to prudce zhoršilo a teď musíme mít ICSI.

aknyt
6. bře 2009

JEště dodávám k té trpělivosti a k tomu "vydržet" - nejvíc mě dráždí od holčin, kterým se děti staly a nebo je měly po 3 měsících snažení. Jo a pak ještě (promiň Pando) od holčin, kterým se podařilo 1.IVF. U těch sice méně, protože k tomu IVF musely projít taky dlouhou cestu, ale stejně neznají neúspěch po IVF nebo ještě před transferem. Natož neúspěch po několika.
Nevadí mi to třeba od Nitenky, která má za sebou opravdu dost a trvalo to věky než se dočkala 😉

nitenka
6. bře 2009

Ahoj Pando moc gratuluju k miminku to je vždy krásná zprava..Bohužel píšeš na sránky kde holky mají zasebou Víc než jeden pokus a některé přišly i o miminka takže mě tvůj příspěvěk fakt zvedal ze židle. Vím že si to neuvědomíš po prvním IVF ktreré vyjde má člověk pocit že uděl uplně nejvíc,ale bohužel tady jsi jediná kdo udělal nejmín,takže by mohly radit holky tobě než naopak..Přečti si před psaním pár věcí a zjistíš o čem holky píšou a včem chtějí poradit.Protože jsi těhulka tak na tyto stránky nepatříš ani ty ani já já jsem tu jen host a chovám se tak, holkám které tady mají bolístky.Fakt zpráva že jsi na první IVf těhotná je na techto stránkách trapná a zbytečná,nevím co čekáš od snažilek garulace ? najdi si stránky těhulek tam to bude znít uplně jinak.
Víš neber to osobně opakuji,že tvůj příspěvěk chápu nevědomost a nezkušenost ale nepiš už holkám že to stojí zato vydržet,když jsi po prvním IVF to fak spíš nasere..přeji hodně štěstí tobě i miminku

nitenka
6. bře 2009

zdravím všechny holčiny a omlouvám se pokud se někomu zdá pmůj příspěvek nepřiměřený,ale mě to vážně tady zvedalo ze židle a nebude to hormonama.... Všem přeji hezký víkend.... 😀

aknyt
6. bře 2009

Nitenko, moc moc děkuji za tvůj příspěvek Pandě, cítím to dost podobně!!!

larri
6. bře 2009

Ahojky,zase jse vas cetla na rychlo,takze nevim presne o co jde.

Jenom,Sarinko,co jsem ti rikala o tom Apolinari? My planujeme srazik,tak prijd a uvidis co budou holky rikat.Odpovi ti na vsechno.Holky,mi daji zapravdu,ze kdyz ja byla ba prvnim sraziku,tak jsem jenom poslouchala.

Pando,tobe gratuluji,ale holky maji bohuzel pravdu,ja na srazu sedela s otevrenou pusou,kdyz jsem slysela co vsechno vytrpely.

nitenka
6. bře 2009

lari ahojky,ale pusu jsi měla zavřenou 🙂 a náhodou posloucháš moc hezky 🙂) 😀

saralinda
autor
7. bře 2009

Ahojky holky, já bych se chtěla pandy zastat. Já jsem její příspěvek brala tak, že to IVF prostě funguje. Jako takové dodání naděje. To, že jí to vyšlo hned napoprvé, je super. Zároveň chápu, že některé to trochu nadzvedlo, ale myslím, že ten příspěvek byl myšlen dobře s cílem nám dodat sílu k dalším a dalším pokusům.

nitenka
7. bře 2009

sari ahojky 🙂) 😉

sylva75
7. bře 2009

ahoj Larri, Papus a ostatní děvčata. Larri mě řekla o této diskuzi a protože jsem také Apolinářka, tak bych se k Vám ráda přidala. Jsem po 1. IVF a zatím držím plod(y). Ve středu jdu na kontrolní UZV, jestli je vše v pořádku a těhotenství není mimoděložní apod. Věřím a tiše doufám..

saralinda
autor
7. bře 2009

Sylva, tak to tiše gratuluji.

Mitenka, moooc zdravim. Jak se citis mamino? Ty jsi ta největší bojovnice. Moc ti fandim.

sylva75
7. bře 2009

Děkuji Sari, věřím jim, že se drží zuby nehty.. Nitenko gratuluju!

sylva75
7. bře 2009

Pěkný večer holky 🙂

aknyt
7. bře 2009

Ahoj Sylvo, tak držíme palečky, ať se drobečci drží a je vše jak má být!!! 🙂 Věřit a doufat je to nejlepší, co teď můžeš udělat a uvidíš, že to bude v pořádku.

nitenka
7. bře 2009

Sylvo ahojky.. tak moc držím palečky...kolikátý jsi den? jak je🙂
držím se jak to jde,zatím rozjezd u mě nic moc včera na kontrole další hematom a prý zase budu krvácet je dost velkej u plodu..takže furt do kola čekám na 12tt... děkuju za bojovnici,ale bohužel nejsem sama.. týnka a další holčiny tady toho mají zasebou víc a ještě stále čekají na šanci..Já už jsem o kousek dál,ale stále mám strach.. ale to je normální běz toho to nejde.jen musím ležet a k tomu každej den jezdit na injekce jsem posera neumím se píchat..takže až do 12 tt každej den jezdit..je to na palici 🙂

aknyt
7. bře 2009

Sari, já vím, že to Panda nemyslela zle, ale způsob podání mě vytočil. Je fajn, že se jí to povedlo a přeju jí to. Jen nejsem moc zvědavá na poučování o tom, jak je důležitá důvěra k lékařům. Kolik jich mohla během jednoho IVF potkat?
Prostě když to srovnám s nově příchozí Sylvou, tak proti ní nemám nic - a taky jí ten úspěch moc přeju.

collette
7. bře 2009

aknyt - díky moc za info. Jenom doufám, že jestli se k tomu rozhoupám a půjdu tam sama, tak můj OG nebude napaprčenej, až mu tam přinesu papíry "svěřujeme zpět do Vaší péče, primipara, primigravida, IVF" 😅

collette
7. bře 2009

nitenko - a v okolí nemáš někoho, kdo by Ti to píchnul? Já si taky nejsem jistá, jestli bych to sama zvládla, ale mám obvoďačku dolů z kopce a zpátky dvě zastávky busem. A kdyby došlo na nejhorší, tak zdravotní sestru ob vchod v domě, ale to opravdu jen v tom nejhorším případě - je to bývalá manželka mého stávajícího chotě 😀

aknyt
7. bře 2009

Neboj, ono ho to přejde... Moje gyndařka mi doporučovala ISCARE a tam jsem nechtěla, tak jsem nás sama objednala k Apolináři a pak za ní přišla, že už jsme u Apolináře a chtěla bych výpis. Nejdřív lehce mrčela, ale pak už byla v pohodě. Nejvíc jsem měla dojem, že má s ISCARE nějakou dohodu, protože se mě snažila dost lámat. Ale chová se ke mně stále výborně a nijak se mi nemstí nebo tak. Minule mi říkala, že mě ráda převezme, až budu těhu a uvolní mě CAR. Zatím k tomu ale nedošlo nikdy 😢

collette
7. bře 2009

aknyt - no co, v nejhorším změním gynekologa... nějaká rada, na co se připravit?

aknyt
7. bře 2009

Jako v CARu?
Na vyplnění lejster, odběr krve obou partnerů na pohlavní choroby a ještě něco, chlap bude asi muset na spermiogram, ty ještě na odběr krve na hormonální profil (2 DC, to si nejsem jistá). Jestli ti nedělal gyndař průchodnost vejcovodů, tak to asi taky budou dělat. Jinak si vezmi výpis všeho, co ti dělal gyndař, aby to neopakovali, pokud to nebude nutné - ušetřila bys čas.
Podle vašich výsledků se rozhodnou, co bude následovat...
Jo a z OG si fakt nedělej hlavu, taky ti nekecá do praktického lékaře nebo zubaře, tak co je mu po tom, kam půjdeš do CARu a jestli vůbec?

collette
7. bře 2009

aknyt - on je skvělý klinik, jen jsem tak trochu čekala, že mě ve snažení podpoří, snažíme se sice "teprve" od července, ale vzhledem k věku a faktu, že na gyndě jsem byla poprvé ve druhé třídě na ZŠ kvůli vleklým zánětům a zhruba před dvěma lety byla hospitalizovaná kvůli prasklé cystě na vaječníku, tak jsem čekala, že to nebude protahovat a nechá mi udělat alespoň tu průchodnost vejcovodů, o které jsem přesvědčená, že je naším problémem.

A co finance? Mám si už pro začátek připravit nějakou větší sumu?

A Tobě držím pěstičky, ať se brzy ke gyndařce vrátíš a ona si přesune Tvoji kartu do šuplíku "Těhotné" 😵

aknyt
7. bře 2009

Pro začátek určitě větší obnos potřebovat nebudeš - zpočátku to bude 30 korun. Pak podle dalšího postupu, ale IVF s minimálním vkladem (léky bez doplatku v určitém množství) by mělo vyjít do 3 tisíc. Pokud máte dobrý spermiogram a nebudete potřebovat ICSI (to stojí 5100). S doplácenými léky je to tak o 5-6 tisíc více. Na každé kolo IVF si berou jen jeden regulační poplatek, takže ani na tom výrazně nezchudnete 😉
Jinak IUI vyjde na pár korun (jen regulační poplatek), pokud bys měla OK vejcovody a spermio bylo taky OK.
Až ty samoplacené pokusy IVF se prodražují výrazně, ale na pojišťovnu to tak hrozné není.

collette
7. bře 2009

Díky za info, to by se mělo zvládnout výběry z bankomatu 🙂 Někde jsem četla něco o třicetitisícových pálkách, to by mi ten výherní automat nedal 😀

aknyt
7. bře 2009

Collette, to je jen u samoplátcovských pokusů 😉 a to určitě nebudete potřebovat. Zdaleka ne každý je takový exot, jako já 😀 (máme za sebou 4 IVF)

larri
7. bře 2009

Aknyt,to neni pravda,ze samoplatci plati takove sumy.Moje sestrenice,ktera chodi do caru v Ostrave dala za 2.ivf 7O OOOkc,kamaradka v Podoli za 1.ivf 30 OOOkc,ta mela ale pero.Co si pisu s holkama z jinych diskusi,tak od 15 ooo do 30000 uplne normal.Tak se nedivim,ze se vsichni boji tech cen.

Sylvo,diky,ze jsi prisla.Nitenko,po kom ta mala asi bude?