CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
23. kvě 2009

Jé, Nit, dostala jsem se k PC až teď, už je dost pozdě - bude stačit zavolat zítra?

nitenka
23. kvě 2009

len v pohodě cinkni zítra mluvila jsem sní a shání jen holčinu na ty nejhezčí nechtíky na finále cikni jí a uvidíš co a jak ... ví že budeš volat..holky dneska jdu spinkat papa

zubajda
24. kvě 2009

Ahojky....

tak co aknyt?.... dneska jsi měla testít?....jsem zvědavá.... si dáváš na čas s radostnou zprávou 😉

aknyt
24. kvě 2009

Zubajdo, radostná zpráva není, ale doufám, že bylo jen brzy 😉

len
24. kvě 2009

Určitě bylo jen brzy, říká zastánkyně co nejpozdnějšího testování 😉

len
24. kvě 2009

Jo, s těma nehtama, už jsem to i psala Nitence, ale pro Larri vlastně to samý, není dobrý si teď dělat nějaký supr čupr nehtíky, obzvlášť ne gelovky nebo akrylový, když se chystáme během 2-3 týdnů na narkózu, kde bohužel chtějí suchý, čistý a odlakovaný nehty... Ach jo, upižlám je nakrátko, přejedu leštičkou a hasne to, pěkná manikúra musí počkat do těhotenství 😉 S nehtíkama vhodnýma pro anesteziologa by asi kamarádka, chudák, žádnou soutěž nevyhrála 😖

zubajda
24. kvě 2009

Tynko... tak to muselo být brzy... 🙂 a nebo máš rozbitý test 😠

aknyt
24. kvě 2009

Uvidíme později, pořád ještě věřím, že to vyjít může... koneckonců embryjko bylo už na startu zpožděné 😉

aknyt
24. kvě 2009

Leni, mám akrylový nehty a u narkozy jim to nevadilo. Ani při 3 IVF, ani při revizi, ani při 4... to se jen strachovali, aby mi šlo na palec přicvaknout to měřidlo, ale když šlo, tak to bylo OK.

len
24. kvě 2009

Fakt ne? Já už to tý Nitenčiný kamarádce odřekla... Já byla právě vždycky varovaná, ať jsou nehty mý vlastní a úplně čistý, i v těch svých lejstrech to píšou... Při revizi je to jasný, tam to jde narychloAle taky si říkám, že ruce jako takový mám hezký, ale s těma nehtama by měla práci děsivou, aby to dovedla do nějakýho zdárnýho tvaru, aspoň jí to nebudu kazit a doufám, že nebude mít problém sehnat nějakou vhodnější adeptku 😉

aknyt
24. kvě 2009

Len, tak to pusť z hlavy 😉 my jsme na poslední mojí OPU byly obě s Klárkou s umělými nehty. U mě měli obavy (viz výše), Klárce pak už neřekli nic.

Jinak se s vámi na pár dní loučím, budu na školení a minimálně do středy bez netu. Kdyby bylo co hlásit, tak pošlu SMS Len nebo Larri. Jinak se ozvu buď ve středu a nebo až v pátek, podle toho, jak dlouho budu přespávat u kámošky.

lenickan
25. kvě 2009

Krásné ráno holky, moc na Vás myslím....já zrovna dneska jdu na manikúru. Mám své přírodní a nechvám si dělat p-shine a občas francii🙂
Včera jsme dělali terasu - letničky a tak - byla jsem pak tak unavená že jsem od 5ti spala...

anakolut
25. kvě 2009

Holky poraďte mi prosím nějakou dobrou fyzioterapeutku v Praze, kam chodíte na cvičení Mojžíšové. Díky.

kralka
25. kvě 2009

Ahoj, tak jsem zase nakoukla co je nového a gratuluji Lenickan ke krásným // a pozitivnímu krevnímu testu. 🙂 Já mám po LPSK, kde mi uvolnili přirostlé vejcovody a udělali 7 dírek na vaječníku. Bohužel folík žádný opět nevyrostl. 😢 Chtěla bych se zeptat jestli máte představu, že by clostil mohl po LPSK zabrat, když předtím nedělal nic? Mám dojem, že když folikul neroste tak to, že má volnou cestu z vaječníku je stejně na nic. Můžete mi někdo prosím říct co mě může čekat dál? Manžel má spermio v pořádku nechci tedy hned jít na IUI.
Všem čekatelkám na // moc moc držím palce. A ostatním co jdou teď v červnu na IVF držím pěsti. Smůlu prolomila Lenickan tak teď už bude jeden pozitivní test za druhým.
😉

lenickan
25. kvě 2009

kralko děkuji. Mne nakoplo FSH, clostil nezabíral:( tak zkus injekce FSH, myslím že by ti je i v případě, že necheš IUI mohli dát - ale nevím jak je to s úhradou.
Já měla FSH a hned byla ovulace podpořili jsme to IUI ale nedopadlo to. Další cyklus jsem měla od FSH pauzu prý zda něco neporoste odrazem od předchozí stimulky. 10DC tam nic nebylo - no a podívej dnes jdem 49DC a vypadá to dle všeho že už 6tt. No modlím se co bude ve čtvrtek🙂

kralka
25. kvě 2009

Lenickan, ty jsi si dělala ovu test i potom, když ti řekli, že nic neroste, viď. Kolikátý den jsi měla // ? Já byla na kontrolním měření ještě 15DC a tam nic. Díky za info Zkusím zjistit jestli to dávají bez IUI. To se píchá do svalu, je to tak? Ty jsi moje naděje. Tvoje potíže s otěhotněním byly ty nejpodobnější těm mým a teď se Vám to povedlo. Držím palce ať je celé tvoje těhotenství jen procházka růžovouzahradou s dobrým koncem 🙂

len
25. kvě 2009

Anakolut, já chodila do Fitlight na Andělu (hoď do Googlu) a teď mě přímo od Apolináře poslali k jejich fyzioterapeutce na Strahov.

Holky, to kotě je k zbláznění 😀 Furt mi dupe po klávesnici 😀

lenickan
25. kvě 2009

kralko: 10DC nic nerostlo, 16DC a 18DC ovu test //, moc jsem tomu nevěnovala pozornost jelikož dříve jsem taky měla pozitivní a dle krve mi pak bylo řečeno že ovula nebyla🙂
Ano do svalu - měla jsem fostimon. Myslím, že bez IUI si to musíš zaplatit sama ty léky...ale fakt nevím jak to je...
každopádně mne FSH nakoplo a moc mi to pomohlo i psychicky... že prostě můžu zafungovat a nejsem úplně marná... Držím Ti moc palečky at to brzy klapne a modlím se at nám to dopne štastně🙂
Děkuji moc za přání🙂)) hlavně ten dobrý konec🙂)))

kralka
25. kvě 2009

Taky děkuji za přání. Teď už to bude jen dobré. Pro všechny. 😎
Len, můj táta má asi půlročního zrzavého kocourka a to je naprostej šílenec, ale mazel. Když jedu k taťkovi tak se na něj těším. Už jsem psala, že můj manžel kočku doma nechce. Tak si to vynahrazuji u táty. Tak rozumím jak jsi teď asi spokojená, že jí máš doma.
😀

len
25. kvě 2009

Tak, holky, zrovna jsem zpět z CARu 😖 Teda, ráno jsem ještě byla u té psychiatričky, kde jsem se mimo jiné dozvěděla, že je fajn, že jsme si pořídili kotě, protože kočky léčí 🙂
No a v CARu jsem byla poprvé od prosince, kdy mi po po potratu dělali nějaký odběry, brala jsem to spíš jako formalitu. Takže všecky zákeřný choroby OK, jediný,na co mi našli protilátky... no hádejte, no - na toxoplazmózu! 🙄 Prý jsou ty výsledky takový - nějaký protilátky tam jsou a nějaký ne, tudíž jsem to prodělala, sice ne teď, ale zase to není moc dlouho, ani se neví, jestli to bylo v průběhu našeho snažení nebo už dřív, ani se neví, jak to může ovlivnit IVF (téměř cituji Řežábka!). Takže mi provedli ty náběry znovu, prý dle toho, jak se to za ten půlrok změnilo, posoudí, jestli je to špatný nebo ne, a kdyby to bylo špatný, pošlou mě na Bulovku, a i kdyby to i tam prohlásili za špatný, tak sbohem IVF, odsouvá se na neurčito (protože prioritou bude nová práce a tam se v dohledný době o otěhotnění pokoušet nemůžu). Chtěli mi šoupnout i celý IVF, ale když jsem vylíčila svou situaci, vyfasovala jsem Diphereline s tím, že ještě máme 14 dní na to, abychom to nějak řešili, no a že snad to bude dobrý... Takže dámy, Adélka je naše první kotě, mám ji třetí den (zrovna mi tu dupe po klávesnici a křičí do ucha, jedna ruka na hlazení jí nestačí) a evidentně jsem před půlrokem či dříve někde na toxo narazila i bez koček 😖 Držte mi palce, ať je to OK 😕

Jinak dle utz jsem opravdu po ovulaci (dle BT 9.DPO), mám nádherné žluté tělísko, ale mizernou sliznici (jen 5 mm), takže ani v tomto cyklu se prostě zázrak nekoná. A po Diphereline mě neskutečně bolí pr*** a to mám jít ještě do toho kina, asi se tam složím 😖

papus
25. kvě 2009

ahoj Len no ty máš teda věci ☹ držím pěstičky ať jsou výsledky ok!!!tady na diskuzi už o tom jedna psala,že si nechávala dělat odběry na toxoplazmozu ,chlamydie a boreliozu po několika nezdařených IUI a IVF a má pozitivní boreliozu 😠 člověk aby si dělal odběry na vše

len
25. kvě 2009

Papus, mně to u Apoli dělali automaticky už na začátku, i když mám pocit, že zrovna tu toxo až teď. Třeba chlamýdie jsou chronický, ty se táhnou a musej se léčit, zatímco toxo když jednou proděláš, máš už protilátky a do budoucna by to mělo být OK. Akorát by se neměla prodělat během těhu nebo IVF, že? 🙄

saralinda
autor
25. kvě 2009

Len, to je teda napytel. Přeju ti, ať máš výsledky co nejdříve a jsou OK, ať můžeš jít ještě před prázdninami do IVFka.

papus - když si si píchala při stimulce sama - tak to bylo do stehna? Budu mít Fostimon a minule mi ho přítel píchal do zadku (tak nám to bylo řečeno). Teď možná nebudeme někdy spolu, tak bych si to chtěla píchat sama, ale do své vlastní zadnice to fakt nezvládnu. Díky za radu.

papus
25. kvě 2009

Len při IVF by se určitě prodělat neměla,mě brali taky krev u Apo,ale nevím na co všechno měla jsme vše ok jen ty chlamydie na ty mám protilátky tak máme slupnout oba dva sumamed dvě tablety najednou při menstruaci..

Saralindo Fostimon je jen do svalu tak musíš do zadku jinam neeeeee budeš muset zajít třeba ke své dr nebo k Apo 😉 kdy začínáš???

saralinda
autor
25. kvě 2009

papus, moc díky za odpověď.
Ještě přesně nevím, kdy začínám, ale cca za týden a půl. Můj cyklus je totiž nevyzpytatelný.
Vím, že je Fostimon do svalu, ale přijde mi, že stehno je přeci taky sval. Počkám, co napíše Aknyt, ta je taková zkučená samopichatelka 😀

larri
26. kvě 2009

Ahojky a dobre ranko,
Saro,Aknyt si pichala sama do stehna,mas pravdu.

Len,ty jsi jedno velke prekvapeni.Doufam,ze bude vse ok a ty brzy zacnes stimulovat.Ja mela kamaradku a ta mela taky podezreni na toxoplazmozu,jenomze uz byla tehotna.Vim,ze ji delali potom nejake vysetreni a kdyby to dopadlo spatne,tak by musela na potrat.
Nevim,jak je to ted,protoze dneska uz vim,ze ty holky byly chytre,kdyz uz otehotnely ve 20letech.Tohle je minimalne 10 let stare,treba to ted funguje jinak.
Holky,ja se ted tak blbe zeptam,ale mam si pichat uz prvni den injekci.Pocitate prvni den uz ten slabsi zacatek,vic spineni nebo az kdyz je to rozjete? Vim,ze,kdyz to dostanu po 18.00,tak se to pocita na dalsi den.Minule jsem pichala druhy den,takze to bylo rozjete,ale ted porad na to myslim.
Jezis,ja jsem uplne blba.Misto,abych myslela na hezke pocasi,tak premyslim nad mou MS 😠

lenickan
26. kvě 2009

fostimon jde aplikovat určitě i do stehna - mám to potvrzené od sestry od Apoli - taky jsem řešila domácí aplikaci🙂
larri já bych počítala až když je to rozjeté...
holky včera jsem z nedočkavosti zkusila test a ta testovací čárka vyjela rychleji než kontrolní a byla mnohem sytější... můžu toto brát jako dobré znamení že to hcg roste? Jsem už napjatá jak kšandy co bude ve čt...:(

spes2009
26. kvě 2009

Ahoj holky 🙂

Len, je to tedy pech, ale doufám, že vše bude v pořádku a stihneš IVF do prázdnin 🙂

Saralindo, ten Fostimon je do svalu, tudíž by to teoreticky mělo jít i do nohy. Mně tedy sestřičky u Apo říkaly do zadku, tak jsem to dodržela. Bála jsem se, aby to náhodou nemělo trošku jinou účinnost. Ale klidně si tam zavolej, myslím, že Ti v pohodě poradí. Jen, abych Tě povzbudila. Já jsem také vyfasovala Fostimon - 3 ampulky denně a měla jsem začít píchat v den, co mi manžel odletěl na služebku. Takže jsem měla nervy, jak to bude, že nevím, jestli si to píschnu a tak. Strašně jsem se bála, že si to nebudu schopna píchnout. Manžel mi radil, ať si večer skočím na pohotovost a nechám si to tam normálně píchnout. Ale to se mi nechtělo. Tak jsem si řekla, holka, chceš miminko? Tak prostě musíš. Byl to obřad, a pak jsem si stoupla před zrcadlo, otočila jsem se, abych na to dobře viděla a řekla teď a rukou pohla, jehla zajela, já skoro nic necítila a bylo po všem. Myslím, že to zvládneš. Řekla bych, že do stehna je to ještě horší než do zadku. 🙂

Larri, já Ti neporadím. Mně se to vždycky rozjede hned v plném proudu, špinění před tím neznám 😀

Lenicko, držím pěsti ve čtvrtek, já si myslím, že by to mohlo být znamení, že hcg roste, ale nejsem tak zkušená 😉

lenickan
26. kvě 2009

do zadku to budeurčitě méně bolestivé... jen mne děsilo to že jehla má zajet celá:( uf uf....ještě že mám tchýni🙂
tady ke to dnes uplně mrtvé...

Len: budu ti moc držet palečky at to s tou toxo je OK a nemusíš nic odkládat --- kotátko musí být super. Já zase pořád koukám na internetu po dobrmáncích🙂 moc nám ta holka naše chybí....

saralinda
autor
26. kvě 2009

Holky, díky z arady.
Seps, tys musela bát o píchání sobě do zadku jak jogín 😀 Jsi machr. Moc díky z apopis. Při nejhorším vím, že to jde, chce to evidentně jen odvahu. Bez tvého příspěvku by mě nenapadlo si to sama píchnout do svalu.