CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
29. kvě 2009

Zubajdo, to je mi líto ☹ No, jak už tu bylo řečeno mnohokrát - napoprvé je to holt pokus... Vyzkoušeli si, jak reaguješ na hormony, ty sis zkusila, co to s tebou dělá, no a příště už "načisto" a s větším úspěchem 😉

zubajda
29. kvě 2009

len... jj, nedá se nic dělat... co jsem zaslechla, tak Apoli má prázdniny, takže nejdříve asi v srpnu, viď ?.... No, alespoň si snad užijeme pořádně léto... a nebudu věčně u dr....

papus
29. kvě 2009

ahoj holky 😉

Lari tobě dorazila mrcha dříve nebo podle plánu??? 😉

Zubajdo to mě mrzí ☹ Apolinář má snad dva měsíce prázdniny začínají v září s IVF

zubajda
29. kvě 2009

papus... tak tím líp, alespoň si od dr. odpočinu 😀

papus
29. kvě 2009

to si odpočineš člověk si tam připadá víc jak doma 😉

zubajda
29. kvě 2009

no právě.... 🙂 😒

len
29. kvě 2009

Zubajdo, prakticky můžeš začít stimulovat +- tak po půlce srpna, aby byl odběr v září, poptej se, taky záleží, jak ti to vyjde na cyklus. Já když chtěla IVF po prázdninách, tak někomu to vyšlo na odběr na začátku září, zatímce mně až na půlku října 😉

zubajda
29. kvě 2009

díky len... uvidím, jestli se dopracuju k dalšímu pokusu... nějak k tomu mám teď nechuť... 🙂 😉

len
29. kvě 2009

No to věřím, já čekala půl roku... Ale není kam spěchat, měsíc sem - měsíc tam, na čtyřicítku ti netáhne...

spes2009
31. kvě 2009

Ahoj 🙂

Zub, je mi to moc líto, ale tak nějak to cítím jako Len, napoprvé je to holt pokus a věřím, že napodruhé to bude mít úspěch 😉
Slyšela jsem teď, že červen je měsíc neplodnosti a jeden Dr. z nějakého CARu říkal, že během těch 3 hrazených cyklů IVF otěhotní cca 70% žen a během 5 (dva tedy už plně hrazené cykly) otěhotní až 95% žen. Nevím podrobnosti této statistiky, ale zase mně to nakoplo a věřím, že jednou se to prostě povede. Ikdyž si na to možná budeme muset vzít půjčku 😀

Len, dobrá zpráva, že se Ti nemusí to další IVF odkládat a můžeš začít stimulovat už teď 🙂

Jinak já jsem dneska 10. den o ET a začínám cítit klasické premenstruační příznaky. Bolí mě vždycky v kříži a mám takové těžké nohy, klasicky mě bolí podbřišek a prsa nalitá jak konve ☹ Pořád doufám, že by to mohlo vyjít, ale s těmito jasnými příznaky nějak ztrácím naději. Ikdyž ta umírá naposledy 😉

Máme tam jedno embryjko zmražené, tak kdyby to nevyšlo, ráda bych, co nejříve šla na KET. Kdyby ani toto nedopadlo, tak abych se v klidu mohla soustředit na další stimulaci a postup.

Holky, u vás, co IVF nedopadlo, za jak dlouho jste mohly jít na KET? Já bych to kdyžtak nerada odkládala a chtěla bych jít co nejdříve, ale nevím, jestli je to možné do prázdnin stihnout...

Je to děs, sice ještě nevím výsledek a už přemýšlím nad KET, ale tak nějak se potřebuji kdyžtak upnout k další, docela blízké naději, a tak si tak přemýšlím dál 😎

Krásnou neděli všem 🙂

papus
1. čer 2009

krásné pondělní ráno holky 🙂 víte už někdo o Leničce????

já čekám dnes mrchu a začnu si píchat 😉

aknyt
1. čer 2009

Ahojky,
Zubajdo, foukám na dušičku, ale je fakt, že tě otestovali a příště to určitě půjde lépe.

Spes, na statistiky se vykašli!!! Ono tam už totiž nezahrnujou to, jestli ta těhotenství skončí porodem zdravého miminka... ale držím palečky, ať to vyjde!!! A je fakt, že předmenstruační a rané těhu příznaky jsou si dost podobné, takže ještě neházej flintu do obilí, dokud mrška nedorazí, tak to nic neznamená.
Na KET bys teoreticky mohla hned, ale nedělají to moc rádi, že by hned po stimulce byl KET.

Jinak čekám na potvrzení negativity hCG z krve (testík negativní) a pak budu volat do CARu a domluvím si konzultaci.... Včera mě dostala mamka. Když jsem řekla, že nechci laparku a hysteroskopii těsně před táborem, tak mi vyčetla, že tomu nechci nic obětovat a že na tábor přece nemusím jezdit... a že když nechci vše obětovat, tak si asi dítě ani nezasloužím...

zubajda
1. čer 2009

len... na čtyřicítku mi táhne ... 😀

aknyt.. díky.. a doufám, že to negativní nebude...

aknyt
1. čer 2009

Zubajdo, nedělám si iluze, že by to bylo pozitivní ☹ ale moc šancí jsem tomu nedávala (i když jsem doufala) a holt budu muset bojovat dál.

zubajda
1. čer 2009

aknyt... ☹.. hmm.... já teď vlastně ani nevím, co dál... jak pokračují u Apoli?.... Dnes jim zavolám neg výsledek a oni mě pošlou na nějaký vyšetření, nebo to nechávají být?...Nechce se mi chodit zase po doktorech, ale zase si říkám, že než půjdu do dalšího boje, tak bych si mohla oběhat nějaká vyšetření,.... ale nevím, jak to chodí, jestli si o ně říct, nebo to dělají automaticky 😨

aknyt
1. čer 2009

Zubajdo, nám začli vyšetření dělat až po 3 IVF, ale je možné, že to bylo kvůli tomu, že jsem 2x otěhotněla. Určitě bych se zeptala, jaké jsou možnosti, co by se dalo vyšetřit. Zkusila bych se nejdřív zeptat na genetiku... Někomu ta vyšetření nabídli docela brzy, tak je to asi dost individuální. Ale po prvním IVF bych na to moc nespoléhala, i oni to berou jako otipování. Automaticky to určitě nedělají.

zubajda
1. čer 2009

aha, díky.... a je v té genetice také alergie na sperma?

aknyt
1. čer 2009

Není, ale imunologie se IVFkem z velké části obchází... prostě nelikviduješ spermijky v těle, protože se do těla dostane hotové embryjko. Ale i tu imunologii dělají. Genetika je spíš o chybkách v DNA a dědičných vadách a tak.

zubajda
1. čer 2009

tak jsem se objednala na příští týden v úterý jdu na konzultaci s Jarošovou... tak uvidím... 🙂

aknyt
1. čer 2009

Taky mám v plánu se objednat k Jarošové, ale počkám až na tu krev, výsledek by měl být odpoledne. Ještě váhám, jestli budu pokračovat v lécích a ještě si oddálím o pár dní MS, aby mi případně vyšla ta hysteroskopie a laparka v červenci po táboře... a ne až v srpnu.

len
1. čer 2009

Ahoj holky, no, to zrovna řeším, že když mi to teď neklapne, tak mám třeba na rok trum a sbohem CARe 😒 Je to pro mě nějak moc definitivní 😖 I když jak mi stále opakuje Řežábek, nevidí jediný důvod, proč bych neměla otěhotnět přirozeně 😀 Skoro jsem z něj měla dojem, že takhle zdravý lidi v CARu podezřívá, že flákají doma sex 😒 Jenomže neflákáme a už to zvesela táhneme na padesátej pokus 😝

K těm vyšetřením - mně udělali genetiku hned po prvním potratu, ale mám pocit, že u mě spíš zoufale hledali cokoli, kde by mohla být příčina, když už ji jinde nenašli... Uvažovala jsem, že bych si zkusila říct o laparku, sice v týhle fázi naprosto zbytečný, ale prakticky jediný, co mi zatím nevyloučili, je endometrióza (na kterou není žádné podezření) a já tuším, že co se nevyšetří teď, nemusí se taky vyšetřit nikdy 😝

aknyt
1. čer 2009

Len, tak to musí klapnout. Přece tě ten nahoře nenechá rok čekat. To si nedovedu představit, že bych to měla odložit o rok... Odložit to o tábor to je pro mne přijatelné, možná má mamka pravdu, že jsem sobec a že nechci vše obětovat, ale tábor je moje jediná plánovaná dovča a prostě mám i pocit, že potřebuju vypnout... ale rok je nepředstavitelný.

Co srazík toho 10.6.?

nitenka
1. čer 2009

ahojky Týnko nakukuji co s tebou, nakukuji každý den a protože žádná dobrá zprava tak už jsem začla tušit že na testíku ta druhá není,moc držím palce na test a zázrak..
Jinak souhlasim s táborem,kdo to neprošel netuší jak je to náročné a zrčitě to chce relax a vypnout takže,věřím,že to mamka myslí dobře,ale v tomto případě je sobec ona 🙂 a ne ty
myslím si že výš přesně co a proč a kdy dělat takže tábor schvaluji a uplně tě tam vidím 🙂
holky ve středu jsem naposled na počítači,moc všem držím palce... papa

len
1. čer 2009

Aknyt, máma NEMÁ pravdu. Ono je hezký všecko obětovat, jenomže když to pak neklapne, tak co ti zbyde? Mně teda pomáhalo naprosto normálně fungovat a když to nevyšlo, jelo se dál, nemuselo mě nic mrzet ani jsem si nic nevyčítala... Já ti samozřejmě přeju, aby to vyšlo co nejdřív, ale pokud se na to kouknu svým pohledem, tak co - na ten tábor se moc těšíš, je to tam fajn, odreagování... a místo toho půjdeš na laparku, ze který nebudeš ni těhotná, budeš se doma válet na neschopence a přemýšlet, žes mohla být někde, kde by ti bylo mnohem líp 😒 Za těchto okolností bych to třeba dva měsíce odložila (rok je ale už moc 😀 ). Protože oběť k něčemu je, poud přinese výsledek. Pokud nepřinese, tak bolí desetkrát tolik 😒 A proč by mělo být sobecký nechtít obětovat všecko? Copak dítě je jediný středobod tvého života, bez kterého se nedá existovat? Copak tu nejsi ještě ty s manželem? Ono je parádní všecko obětovat dva-tři-čtyři měsíce, ale dlouhodobě se tak žít nedá, co by z toho člověk měl? 😝

len
1. čer 2009

Jo, 10.6. je paráda, akorát bych měla být už v 8 doma...

A co se týče toho čekání - ten nahoře už mě nechal čekat mnohem dýl jak rok, asi na mě kašle, radši s ním moc nepočítám 😀

samson
1. čer 2009

Zdravím hoky - len prosím tě mám opět dotaz 😀 omlouvám se, že tě pořád otravuji. Byla jsem na laparce 13DC - 19DC jsem dostala agulutin - dnes je 24DC a já špiním již 2dny - to je nedostatek progesteronu je to tak? Na laparce bylo žluté tělísko - takže jsem měla po ovulaci. Já jsem nikdy nešpinila - vždy jsem měla pořádnou MS tak nevím čím to je 😨

aknyt
1. čer 2009

Holt asi nemáme tu správnou podporu zhůry - podívej na Leničku, manža z důvodu víry nechtěl IVF a vidíš, jak jim to vyšlo 😀

Od mamky mě to moc mrzelo, mě měli po 5 letech snažení a taky cestovali... nějak mi připadá, že už zapomněla, jak to tenkrát bylo.

samson
1. čer 2009

aknyt - je to teda od ní docela sobecké... 😠 já bych se s ní o tom už vůbec nebavila to tě pak dokáže akortát zdeptat takové řeči 😒 ☹

samson
1. čer 2009

a Lenička se už ozvala... 😕

aknyt
1. čer 2009

Neozvala, ale předpokládám, že kdyby bylo něco špatně, tak by se ozvala... Třeba je doma a bez netu, tedy doufám, že je to OK.