CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
11. lis 2010

No, Gabi, viděla bych to stejně, na hraně, což může znamenat oba konce, ale určitě to není ztraceno, 41 je furt lepší než 0. Tak uvidíš z toho zítřejšího odběru 😉

larri
11. lis 2010

@gabikri uvidíš.Třeba poroste pomaleji,ale at roste.

Holky,běžím na akupunkturu,tak se loučím.
Zrovna jsem přečetla,že TĚHOTNÁ MARIAH CAREYOVÁ děkuje akupunktuře.Podstupovala ji ale nejméně jednou denně 😕 😕 .A dělala to po vzoru Céélline Dionové. 😉

noween
11. lis 2010

Gabikri, tak snad to dopadne dobře!

noween
11. lis 2010

Co se týče bulváru, tak mě nedávno dostala zpráva, že Lily Allen potratila v 6. měsíci ☹

janka12
11. lis 2010

Gabi, drzim palce!!

@larri ten kratky protokol je fofr. rychly jako vitr a preji at tentokrat vsechno vyjde!

barbika
11. lis 2010

@bora87 tichá gratulace. A kolikátý den jsi??

janka12
11. lis 2010

Devcata, chodila jste nektera pri stimulaci nechavat si pichat injekce do Apolinare? Radeji bych vyuzila levnejsi varianty, tedy ne pero, ale nemam zadnou znamou sestricku, ktera by mi mohla injekce pichat. Tak zvazuji dochazeni do Apolinare. O vikendu predpokladam, ze clovek musi do ambulantni casti (za pokladnou). Nemate nektera zkusenost, zda to neni problem?
Je jedno, jestli se injekce davaji rano nebo vecer?

eustoma
11. lis 2010

@janka12 ja som chodila na vsetky njekcie k apoli. vobec to tam neni problem, boli vzdy v pohode. len si vezmy sebou rozpis a davku a bolo to ok.
inak injekcie by si pocas stimulacie mala brat v jednu dobu. takze cez vikend tak isto ako cez tyzden.

len
11. lis 2010

@janka12 problém to určitě není (normálně na pohotovosti ti oproti rozpisu píchnou cokoliv kdykoliv), ale nezvažuješ, že byste to zvládli sami? My se toho nejdřív taky dost báli, ale jsme mimopražští, takže lenost převážila a nebylo to nic strašnýho 😉 Z těch mísicích injekcí mi chlap píchal Merional a pak Pregnyl, ale ono se to všecko míchá a píchá stejně 🙂

myskyva
11. lis 2010

Ahoj jen vlezu
@janka12 určitě to zvládnete doma s manželem sami,taky jsem měla fostimon a manžel ač srab co se injekcí týká zvládnul vše včetně pregnylu... 😉

aknyt
11. lis 2010

@gabikri Jedna hodnota nic neznamená, měla jsemu 3.IVF 11. den po ET hCG 27, takže taky nic moc a to tam byly pak v nemocnici vidět 2 váčky, takže počkej. Někdo má vysoké hodnoty a jedno dítko a jiná má s nižšími hodnotami 2...

Isabell, právě na urologické klinice nám ten termín zrušili ☹

Dnes mi vykládala doktorka, že ten zákrok pomůže jen málokdy a že je to krůček k velké operaci... tak nějak nechápu, proč to teda má podstupovat, když to nejspíš nepomůže 😠

larri
11. lis 2010

Aknyt 😠 😠 😠 ,Hanička je taková malinká a už máš s ní tolik problému.A hlavně ti doktoři asi taky neví co chtějí.

Pregnyl jsem nedostala,ale Ovitrelle a už je to namíchané. 😒 Ted to dávají místo Pregnylu.
Janka,já jsem taky byla o víkendu u Apolináře na injekci a v pohodě.

Já teprve ted zjistila,kdo je eustoma.Uplně mi to vypadlo,omlouvám se.Jsi to ty,kdo mi bude organizovat muslimskou svatbu?? 😀 😀 😀

isabellaross
11. lis 2010

@aknyt jejda, tak to jsem netušila, promiň 😖 A u toho profesora, nebo jinýho doktora ?

len
11. lis 2010

Týnko, takže žádné nové zprávy? Budete to teda zkoušet jinde? Hele, minimálně bych zkusila poslat mail pár jiným odborníkům, jaký na to mají názor. Jestli operovat nebo neoperovat a jestli to opravdu tak moc spěchá 😒

gabikri
11. lis 2010

@aknyt : díky, test malinko teď zesílil, tak zítra uvidím 😉

@larri : tak jak jsi dopadla na akupunktuře? A muslimská svatba, to bude něco 😀

larri
11. lis 2010

@gabikri ,já si vždycky na akupunktuře odpočinu.Jen ty nohy,kdyby tolik nebolely.Jsou strašně citlivé a kdykoliv mě píchne doktorka u kotníku cítím to až v prstech.
Ted mě píchá přesně na body,které potřebuji k umělému.Jsem na to strašně zvědavá.Doktorka si je jistá,že otěhotním.Pak prý k ní budu chodit ,aby dítě v noci spalo a ve dne se smálo. 😉

Dneska mi přišel poslední odvar,jen za 2200kc. 🙂 Ale byla jsem v Tescu na Národní a za nákup za 300,- jsem dostala mražené kuře a pytlík sáčku,takže hlady nebudeme. 😀 😀

larri
11. lis 2010

A co ten srazík,nebude? Vždycky ho máme kolem mého IVF.Ale pokud tam nebude Týnka,tak to nemá cenu.Já ji chci vidět jako mámu. 😉

janka12
11. lis 2010

@eustoma @len @myskyva Moc dekuji za odpovedi. Asi to doma nebudeme ani zkouset. Mam pry celkem pevnou kuzi, takze kolikrat i zkusene sestry se divi, jak do me jehly nejdou a vzhledem k celkovemu postoji meho manzela k IVF se budu snazit usetrit ho veskerych zazitku. Kazdopadne dekuji za zkusenosti. Ze se musi injekce davat ve stejnou dobu vim, proto zvazuji, zda rano nebo vecer.

Jsem zvedava, jak zitra na kontrolnim UTZ po zastavovacce dopadnu. MS mi zacala minuly CT, probihala normalne, ale nejak ne a ne uplne vymizet. Porad nejake dozvuky. Uz nekolik dni si rikam, zitra uz nebude nic a ono presto celkem jo, tak nevim, co mi tam reknou.

len
11. lis 2010

Larri, počkáme, co na sraz Týnka (asi se to bude odvíjet od Haničky).

Janko, to je normální, já pak špinila asi ještě týden (jinak to nemívám).

janka12
11. lis 2010

@len Jeee, to rada slysim. takze se tim nebudu zabyvat. pricitala jsem to zastavovacce samozrejme, ale jsem hend klidnejsi, kdyz ctu, ze to mel i nekdo dalsi 🙂. DIKY moc

kajka_37
11. lis 2010

ahojky holky, tak sem se právě vrátila z CARu, moje dr. mě poslala na imunologii, bylo mi divné že mi nedala rovnou žádanku na krev...ale nic nového nevím, jen sem dostala další žádanku, další odběry a pak zase další čekání.... :(

aknyt
11. lis 2010

@isabellaross Byly jsme u Doc. Kočvary.

V prosinci jedeme na nefrologii, tak se jich zeptám, kdy by tak měla být ta hlavní operace a jestli je tato nutná, když by pak šla na další (nenavazující). Jinde to zkoušet asi nebudu, protože nejsme protekční a pro běžné pacienty mají plno všude ☹

len
11. lis 2010

Týnko, možná je tohle "pražskej syndrom" - snad se nikdo z Pražaček neurazí, ale narážím na to relativně často - pocit, že jedině Praha je pupek republiky a pouze a jedině tady to dokážou udělat nejlíp, všude jinde jsou nýmandi. Přitom v mnoha oborech to vůbec není pravda. Samotnou mě překvapilo, když mě neskonale naštval kolektiv z pražskýho ČVUT (ač jinak má alma mater), protože si permanentně něco vymejšleli, všecko byl problém a já abych prstíčkem hrabala za každou stránku, co mi napsali - děsně moc práce jinde. Tak jsem oslovila lidi z brněnskýho VUTu a nestačila jsem se divit, odborníci na svým místě, ale hlavně ochota, vstřícnost, nic nebyl problém, byli rádi, že je někdo oslovil, ocenil jejich kvality a nabídnul spolupráci. Odevzdali to ve stejný kvalitě jak Pražáci, navíc v termínu daným první dohodou a bez řečí. Ale třeba to bude i tím, že celá republika se sjíždí do Prahy, takže zdejší kliniky jsou přeplněný a jinde by to nebyl problém? Vždyť jsi i na laparku jela radši do Žatce, i když uznávám, že obyč laparka a specializovaná operace mrňavýho miminka jsou značnej rozdíl, tak si přesto myslím, že prostě Praha není jediná v republice.

aknyt
11. lis 2010

@len Zeptám se na tý nefrologii a uvidím, co mi řeknou až se zeptám, jestli to musí být a když ano, jaké mám záruky, že to příště zase nezruší... a případně kam se obrátit jinam. I na tu urologickou kliniku jsem potřebovala doporučení a na první pohovor jsme čekali 3 týdny (a to nám to domluvila ta naše doktorka z nefrologie). Naštěstí Hanička prospívá a to je hlavní. Sestřenice s tím samým bez jakékoliv léčby vyrostla a porodila vlastní děti a až v 35 se dověděla, že něco takového má... takže žít se s tím dá i bez operace. Prostě mě štve ten přístup.

len
11. lis 2010

Moc držím palce!

Jo, to jsou ty klady i zápory moderní diagnostiky, tys to věděla ještě před jejím narozením, sestřenice se to dozvěděla až v pětatřiceti 😒 Tak hlavně, že Hanička prospívá! Už se na ni moc těším 🙂

eustoma
11. lis 2010

@larri jj to som ja 😉 😉 😉

@gabikri drzim peste...budem nakukavat na dobre spravicky

@aknyt juj, to su blbe komplikacie. nech je Hanicka coskoro zotavena. pristup je fakt hrozny, nechapem. ako chapala by som ze zrusia operaciu nosu, alebo daco take. ale ked na to musi uzivat antibiotika, dalsie mesiace, tak to bude mat imunitu fakt v pytli. hlavne sa obe drzte, nech Hanicka rastie ako z vody a ty nech to zvladas v pohodicke.

isabellaross
11. lis 2010

@len já vím, že jsou odborníci i jinde - o tom žádná 😉 Já jen, že třeba s Motolem mám osobní zkušenost (když jsem byla mimi tak mě tam operovali )
@ aknyt a to já bych zas ptala a ptala a otravovala dokola na všechny strany... když to tak řeknu, protože dneska už vím, že "tichá huba, holý neštěstí " 😠 nebo jak je přesně to přísloví...

len
11. lis 2010

Isabela, to jo, ale když v Praze Týnku nechtějí a čas je prioritou...
Mě jako dítě operovali na Karláku (VFN je mi holt souzená), v Motole mi brali slepák a tehdy vzpomínky hrozný, ale už je to 18 let...

markett_a
11. lis 2010

@janka12 ... ahoj, s tim ti asi neporadim, ja chodila na injekce u nas v nemocnici, v Usti... jen jsem zvedava, jak budes reagovat na Fostimon, pisni mi pak prosim, kolik bylo foliku 😉 diky moc...

markett_a
11. lis 2010

holky, znate mudru Blahovou? byla jste u ni nekdy?