CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lenickan
6. bře 2009

Teda Nitenko: nestraš s tím profukem.... doufám, že to byla náhoda... a jinak je to spolehlivé... jinak by to přeci nedělali ne?

lenickan
6. bře 2009

holky a ten fostimon si mám píchat také do břicha? sem se zapomněla blbec zeptat...:(

aknyt
6. bře 2009

Leni, Fostimon je do svalu, takže do pozadí a nebo stehna. Ale neboj, není to tak hrozné, jako když si to člověk čte 😉

lenickan
6. bře 2009

aknyt do břicha ne?

aknyt
6. bře 2009

ne, do břicha se píchají podkožní - např. Puregon v peru.

lenickan
6. bře 2009

aknyt jsi si jistá??
nejde mi se tam dovolat:(

aknyt
6. bře 2009

jsem - mrkni do příbalového letáku. Pošlu ti IP, tak se mrkni, ju?

lenickan
6. bře 2009

máš pravdu do zadku to píchají🙂 děkuji moc já bych si to nechala píchnout do břicha:(
hele a ještě tam píšou že je lepší to ředit fyziolog. roztokem z lékárny a né tím přiloženým v balení prý to méně bolí? Co si o tom myslíš?

aknyt
6. bře 2009

Na netu jsem našla, že může být i do podkoží, tak nevím, jestli se něco nezměnilo, mně říkali do svalu (ale je to skoro rok).

lenickan
6. bře 2009

píšou to i v diskuzích a i v příbaláku je napsáno do svalu. Takže zadek... to bude muset píchat hoooodně hluboko🙂

lenickan
6. bře 2009

a ty jsi ho již píchala? Taky na IUI? A jak jsi reagovala?

papus
6. bře 2009

ahoj holky Fostimon je do zadku a je lepší ten fýzák s tou vodou co je k tomu to není příjemné ☹

panda5
6. bře 2009

Ahoj vsem, nahodou jsem nasla tuto stranku a malinko se koukla 🙂 Nebudu Vas napinat a reknu to hned. Nam se zadarilo na poprve ale bez komplikaci se to neobeslo. Takze misto dvojcat cekame jedno mimi ale i za to jsme moc radi. Porad nas strasili a tak jsem zhruba do 6 mesice behala jen po doktorech ale ted uz to snad bude ok. Mimi co nam zustalo vypada zdrave. Tim Vam chci vsem rict at nezoufate a vydrzite, stoji to za to. Hold my zensky to mame slozitejsi nez chlapi. Sex zadny a tak maximalne se setrickama a doktorama zkouset stesti na sale zatimco chlapi to maj jen 5 minut v komurce 🙂 Nicmene, i my jsme cekali dlouho nez na nas prisla rada ...dlouhe cekani na ruzne vysledky...des bes... musim ale rici,ze i kdyz jsou tam mnozi doktori mladi tak jsou velice schopni a myslim si,ze uz jen fakt,ze chodime k Apolinari je moc dobry zacatek. Slysela jsem ruzne pribehy o ruznych nemocnicich... a Apolinar je teda super. Maji tam kvalifikovany personal a myslim si,ze si ho peclive vybiraji... jak jsem tak ale koukala tak nektere z Vas k nim asi nemaji moc velkou duveru a to si myslim,ze je spatny start. Pokud nemate ke svemu lekari duveru tak to neni dobry pro obe strany ale ja za sebe muzu rict,ze jsem byla spokojena. Jak s lekari tak i se setrami (az na jednu-ta byla na pest). Preji Vam vsem moc stesti a at se Vam doma co nejdrive prohani nejake to kvitko. My cekame mimi zacatkem cervna a jelikoz nam dnes na kontrole rekli,ze to vypada na holku a cca pred mesicem z jine nemocnice,ze to bude kluk, tak se nemuzem dockat az uz tady bude. Zaroven doufame,ze uz vse bude probihat dobre a mimi bude zdrave. Mejte se 🙂 😉 🙂

panda5
6. bře 2009

Jo a jeste jsem chtela rict,ze jsme si priplatili a vzali si puregon pen - pry je opravdu lepsi ale na kazdeho to muze pusobit jinak. Pichala jsem si to kazdy den presne v urcitou dobu-to je taky moc dulezity, kdyz se rozhodnete pro 10hod rano tak to dodrzujte.No a doplaceli jsme cca 5000kc. Zalezi jak velkou denni davku Vam napise lekar a podle toho se pak odviji cena doplatku.pa

lenickan
6. bře 2009

papus a tou je fyzák z lékárny a rozředím to 0,5ml?

aknyt
6. bře 2009

Pando, gratuluji, úspěch napoprvé je fakt výjimečný. A držíme palečky vašemu mimi.

Mmch. kéž by jen vydržet stačilo k úspěchu 😉

Leni, tak jsem to konečně odeslala, nějak to nechtěl zchroupat mail ☹ ale je to hotovo.

lenickan
6. bře 2009

zatím to nedorazilo

papus
6. bře 2009

leni ano koupíš ho v lékarně mě to přinesla moje zákaznice já si píchala fostimon 3ampule denně a namíchli jsme to do té injekce 5ml

lenickan
6. bře 2009

já mám 1 ampuli 75 IU - tak já ho koupím a zkusím to s tím...
nemá ta učinná látka pak horší vstřebatelnost?

aknyt
6. bře 2009

Leni, tu vodu tím fýzákem nahradíš - budeš ředit jen tím fýzákem a tu vodu vůbec nepoužiješ. 0,5 ml se dává, aby to nemělo tak veliký objem, kdybys měla třeba 3 ampulky Fostimonu (tak jsem to měla).

Pando, ještě něco - nemám dojem, že by tu byla vysloveně nedůvěra k někomu, ale každému sedne přístup někoho jiného. Nevím, jak dlouho jsi v CARu byla, než se vám zadařilo, kolik doktorů a doktorek jsi viděla více než jednou... a hlavně v jakých situacích.
Např. doktorku Jarošovou mám nejradši proto, že zatím nenastala situace, kdy by mi "nesedla". A že jsem se s ní setkala mnohokrát při různých (většinou neúspěšných) situacích.

papus
6. bře 2009

nene nemusíš se bát dělají to i sestry od nich to mám,že je to lepší fýzákem a kdy začínáš máš krátky či dlouhý?

aknyt
6. bře 2009

Leni, to nevím - ale kdyby to snižovalo účinek, tak to nebudou doporučovat. Prý to s fýzákem méně bolí.

panda5
6. bře 2009

Diky Aknyt, ale vydrzet se to musi, u me to taky nebylo medovy,napriklad mi vubec nemohli vratit embrza spatky do delohy. Neslo jim to ... a tak jsem sla nakonec malem po ctyrech a Rezabek ktery to zavadel se fakt se setrama a laborantkama zapotili... ale u kazdeho to je jinak...
vydrzte holky, my jsme nedoufali,ze to vyjde ....byl to zazrak nebo nahoda..? ale pekna 😉
S pichanim leku jsem taky nejdrive mela chaos v hlave,pokazdy jsem mela jiny leky a kdo se v tom ma pak vyznat co? Tak ahoj

lenickan
6. bře 2009

ano to mi říkala, že stačí použít půlka ne celá ampulka s vodou🙂 aby toho nebylo tolik...
Moc děkuji holky, jsem nováček takže se vyptávám jak debil.

Aknyt jak si na fostimon reagovala narostl folík?

aknyt
6. bře 2009

Pando,
nechtěla jsem být protivná, ale prostě těžce nesu rady typu "vydržet". Jinak podobný problém s transferem jsem měla poprvé - místo pohodové záležitosti to byla akce na 20 minut s roztahováním čípku kleštěmi 😉

Leni, nějak se mi nedaří doručit ti ten mail. Na Fostimon jsem reagovala, bylo z toho moje první těhu v životě 😉

lenickan
6. bře 2009

tak to je krása i když to nedopadlo....
a měla jsi ho na stimulaci IUI nebo už IVF?
A IUI bolí asi stejně jako profuk vejcovodů? nebo je to horší?

lenickan
6. bře 2009

aknyt s e-mailem si nelam hlavu - už to chápu prostě tojen zaměnim🙂

aknyt
6. bře 2009

Leni, IUI nebolí, to je mnohem pohodovější než sledování průchodnosti.

My měli IUI 2x, ale to se nezadařilo. Ten Fostimon jsem měla při druhém IVF. Jinak jsem měla 3x Puregon v peru (kvůli pohodlí). Je taky fakt, že jsem měla méně vajuch s Fostimonem, ale více zralých, takže ve finále stejně embryjek.

lenickan
6. bře 2009

no u mne je cíl jedno kloudné vejce... tak snad je fostimon dobrá varianta... neřeším peníze.. kdyby měl být rozdíl v účinnosti - ale kůli pohodlí mi to neva

lenickan
6. bře 2009

aknyt oni ti dali u Apoli puregon v peru na IUI?