CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
20. dub 2009

Ó, jak hluboko jsi klesla, že už se zaobíráš čínským kalendářem početí 😀

Kdybys otěhotněla bez problémů, tak se tady s náma nehrabeš v týhle diskuzi, ne? 😉 Tady jsou na tom blbě VŠECHNY 😉 Ale musíš uznat, že jsi v zajímavý společnosti 😎

papus
20. dub 2009

ahoj holky 😉 tak jsme došla z práce zabalilajsem to dřív ta rýma je únavná,koukám tady to prská taky všude ☹

Leni u mě jinak dobrý v pátek,v sobotu i v neděli jsme to ještě dodělávali až mi ten můj řekl,že jsem ho vyždímala jak citron 😀

lenickan
20. dub 2009

papus: tak to je super, ted jsem zvědavá co příroda na to 😀

papus
20. dub 2009

no to jsem na to taky zvědavá 😕 jsem zas nějaká nafouklá,jestli po tom clostíku ☹

saralinda
autor
20. dub 2009

Ahojky holky, tak jsem dneska byla po skoro 3 měsících na kontrole u Apoli. Šla jsem pro výsledky krve a na UTZ. Je to všechno v pr...., promiňte. Prolaktin mám sice OK (beru taky léky, tak aby ne), ale FSH je moc vysoké 14,1 (limit 10) a pak ještě nejaký hormon, ale Dr to tak zamumlala, že ani nevím. Rozebírala jen ten FSH.
Jak víte, uvažovala jsem o stimulaci až po prázdninách, nikam jsem se do toho nehnala. No, ale je vše jinak - vaječník už se chystá do důchodu, tak mi Dr doporičila IVF co nejdříve, tedy snad v červnu. Záleží to na mém, v současnosti dost nevyzpytatelném, cyklu, zda to stihnu před prázdninami. Navíc musím ještě doufat, že mě objednají na onkologický ultrazvuk už na květen. Bez něho si v CARu nelajsknou mi nic dělat. Tak doufám, že to vyjde. Prý bude asi krátký protokol a s většíma dávkama hormonů než minule (měla jsme 11 dní Fostimon, vždy po 225 jednotkách, což dle mě není úplně málo).
No, jsem z toho dooost rozladěná. A jdu to studovat na netu. Zatím jen vím, že léčit se to nedá a jediné co asi můžu dělat je začíst jíst vápník a spotrovat, abych snížila riziko osteoporózy. A to vše ve svých 27 letech. ☹

papus
20. dub 2009

ahoj Saralindo to mě mrzí jak é máš výsledky to je opravduv p.... ☹ drž se určitě se s tím dá něco dělat u koho jsi byla?

modroocka2
20. dub 2009

Hezký podvečer... tak ani já jsem u APO neuspěla..sliznice je stále stejná, folíky taky nijak zázračně nerostou, takže jsem vyfasovala agofulin do zadku Proveru a po MS do sebe začnu cpát 3xdenně estrofen..☹ ale nějak mi přijde, že ho mám málo... Takže veškeré mé těšení a nadšení je v háji a já upadla do strašný krize...ach jo...☹

papus
20. dub 2009

ahoj modroočko taky žádné dobré zprávy ach jo hlavu vzhůru kočko 😉

saralinda
autor
20. dub 2009

Modroočko, nebuď smutná, po lécích ti sliznice vyroste a dajíti embryjko do bříška. Jenom se to trochu oddálí.

papus, nevím, jak se Dr jmenovala (neměla jmenovku). Měla tmavé vlnité vlasy k ramenům, čtyřicátnice. Nikdy jsem u ní ještě nebyla, tak mě napadá Koryntová. Je to možné?

saralinda
autor
20. dub 2009

Holky, teď jsem si procházela pár měsíců staré zprávy z endokrinologického ústavu. Mám tam FSH 17,1 a 15,6 (a dnes 14,1). Takže už mám FSH vyšší delší dobu a nikdo mi to neřekl! byla jsme na endokrinologii poslána z CARu kvůli zvýšenému prolaktinu. Dělali mi tam komplexnější rozbory krve, ale hlídali si asi jen prolaktin a k FSH mi nic neřekli. To samé v CARu - tam jsem jim výsledky krve z endokrinologie taky nesla a nikdo mi nic neřekl. Až Řežábek při stimulaci. Mám z toho dost rozporuplné pocity, že mě nikdo neinformoval (na výsledcích z endokrinologie není nikdy napsaná hranice/rozpětí, jaká hodnot aje správně, takže jsme nevěděla). Třeba mě nechtěli strašit, ale když se léčím s neplodností a moje vaječníky jsou dost líné, tak mě asi měli něco říci. No, teď už je to jedno. Dneska už to vím a musím bojovat.

aknyt
20. dub 2009

Sari, tak to mě mrzí, že to tak blbě přehlídli. A držím palečky do dalšího boje!!! Ale podle těch výsledků ti to FSH mírně kleslo, ne? Určitě to není ztracené. Ta starší doktorka by mohla být Koryntová, jen si nepamatuju, že by měla vlnité vlasy, tmavé je má.

larri
20. dub 2009

A zase je tady smutno.Ne,ze mame vsechny rymu,tak se nam to se.. taky u Apoli.Ale zase tady vidim,ze i ten,kdo neplanoval v cervnu,tak se tam stejne vsechny sejdeme. 😉

Sari,ze by jsme mely stejne i ten druhy pokus? Ja taky nevim,kdy zacnu stimulovat,protoze moje MS si chodi jak chce.

Neni mozne,aby jsme do prazdnin neotehotnely ☹

saralinda
autor
20. dub 2009

Larri, jj, sejdeme se asi zase všechny v červnu 😀 Tentokrát k nám pribude Len (asi ubyde tuli, která, pokud se nemýlím, to nechává na později).
Já taky přesně nevím kdy, poslední MS byla po 60 dnech, tak pokud bude zase taková, tak to nestihnu ☹
Hlavně mě musí objednat rychle na onkologický ultrazvuk. CAR to vyžaduje. Navíc moje zkušenost je taková, že když se budu objednávat se žádankou z CARu, tak to trvá 2-3 měsíce, ale když se budu objednávat se žádankou z onkologie, tak to minule bylo během týdne. Takže mi z CARu žádanku ani nevypsali a mám si o ni říci na onkologii - naštěstí tam jsem už objednaná a to hned na 6.5., tak doufám, že mě pak vezmou rychle, abych zase stimulovala s tebou 😀 A navíc budu mít tentokrát asi rychlý protokol. To se pak začíná píchat hnedka na začátku cylu (od 2. dne?), že jo? A dávají tam tu zastavovačku? A kdy?
No, to mě zase bude bolet zadek 😢

larri
21. dub 2009

Saro,zastavovacku u rychleho nedostavas.Jak pises,2.den MS zacnes pichat.Ja pichala osm dni,tri ampulky denne.

Tuli to odklada a cetla jsem uz driv,ze chce menit car,tak nevim,jak se rozhodne.

Vypada to,ze mame stejne rymu,stejne nas bude bolet zadek a spolu otehotnime.Myslim,ze je nas tady vice komu to vyjde na cerven. 😉

papus
21. dub 2009

krásné ráno holky jsem tu jen na skok musím jít pracovat 😉

lenickan
21. dub 2009

Krásné ráno holky.
Saro: nesmutni bude to dobré, jak je možné že máš líné vaječníky když máš fsh vysoké? Já je mám taky líné a FSH zase moc nízké - to je normální?
Modroočko: to mne mrzí, to totiž dopadne tak, že v květnu budeme čekat a vyhlížet // společně🙂 Jaký jsi ted den cyklu?

len
21. dub 2009

Ach jo, Sar, to mě teda fakt mrzí ☹ Taková mladá holka, ach jo... Ale pomaloučku to klesá, tak to je dobrý znamení, v červnu nám to všem určo klapne 🙂

Leni, příliš vysoký FSH je příznakem odcházejících vaječníků, normálně začíná stoupat až v přechodu, ale to jsou hodnoty ještě mnohem vyšší...

lenickan
21. dub 2009

Já tomu taky věřím, že to klapne....
tak len pokud to překročí tu limitní hranici tak ta fce je taky na prd?

saralinda
autor
21. dub 2009

Dobré ráno, děvčata.
Lenickan, to s tím FSH nám asi nejlépe vysvětlí len, ta je na hormony odbornice.
Ale vím, že hodnota roste s věkem. Limit je 10. Přechod nastává, když je FSH kolem 40. Podle mě je to tak, že tělo je nuceno vyrábět více a více FSH, aby vaječníky vůbec něco dělaly, proto je výše FSH známkou stárnutí vaječníků.

Len, vím, že ty jsi říkala, že to máte v rodině, že ženy jsou v přechodu kolem 35 (mamka, babička). Chtěla bych se tě proto zeptat, jak to u nich bylo/je. Musely pak brát hormony, aby snížily riziko osteoporózy? Jedly víc vápníku? Sportovaly nějak víc?

Moc děkuji. Jsem z toho dost zmatená. Nijak to se mnou nerozebrali (ale chápu to, nemají na to v CARu čas), jen mi řekli, že čas běží a že by bylo dobré IVF neodkládat a jít na IVF ještě před prázdninami.

len
21. dub 2009

Ale houby odbornice 😉
Prostě se to v plodným věku plácá tak nějak do tý 10 (já měla 7,9), tak je to OK, ale mají zkušenost, že nad 10 už vaječníky na stimulaci reagují výrazně hůř (Sar je důkazem ☹ ), nad 20 už většinou stimulaci ani nedoporučují... No a začátkem přechodu se to přehoupne do naprosto jiných výšin. Tam ne, že by bylo těhotenství zcela vyloučené, ale už se pravděpodobnost k té nule pomalu blíží...

Sar, ono se to tehdy zase tak nekontrolovalo, prostě jenom vím, že babička začala mít rozházenou a vynechávající MS už v tomhle věku, to už nešlo otěhotnět, ale byla silná kuřačka, zemřela v padesáti někdy v osmdesátých letech, tehdy se nějaký hladiny hormonů a vápník neřešily. Máma měla podobný problémy, teď je jí trošku přes 50, ale ona celej život na doktory dost kašlala, měla dvě děti, tak to neřešila, teprve tak posledních pět let měla dost velký problémy, tak se k dr. dokopala a dostala nějaký podpůrný hormony a snad i ten vápník... Ony byly v tomhle ohledu jedna horší než druhá, životospráva katastrofální, kuřačky a doktorům se vyhýbat obloukem. Ale stejně si nemyslím, že předčasnej přechod může bejt způsobenej špatnou životosprávou 😒

lenickan
21. dub 2009

Saro ted jsem si přečetla tvé album, docela sis už taky užila!!! budu moc a moc držet palečky aby to klapla holky v červen to jistí a pak - budeme rodit na to jaro🙂

larri
21. dub 2009

A ja jsem zvedava na Amallii.Byla tady chvili,mela jednu navstevu v car a je asi tehotna.Dneska sla na KO,tak jsem zvedava,jak to dopadlo.A pak,ze zazraky se nedeji. 🙂

modroocka2
21. dub 2009

Krásné slunečné ráno.... koukám, že se to tu jen s.r. ale jaro je takovej krásnej čas, taktže věřím, že nám to všem začne konečně vycházet...
Jinak Leničko dneska jsem 17DC (sliznice asi 2mm jestli vůbec) dr. mi nasadila proveru, po který mi minule MS přišla asi o týden dřív, ale tentokrát asi těžko, protože nemám z čeho krvácet..🙂 jestli to vyjde podle jejich propočtů na KET bych mohla jít tak někdy v druhé polovině května..ale u mě člověk nikdy neví, moje tělo si dělá prostě co chce ono a ne co chci já nebo doktoři...každopádně na // budeme určitě čekat spolu..
Takže holky huráááá do boje a půl je hotovo (i když já teď moc sil nemám, tak doufám, že se to změní až se vrátím do práce a to už je zítra...ještě snad nikdy jsem se tak do práce netěšila jako teď...)

len
21. dub 2009

Dějí, dějí, akorát jenom lidem kolem nás 😀 Já bych teď potřebovala fakt velkej zázrak, a to otěhotnět v tomhle cyklu, mám poslední šanci před IVF 😉

lenickan
21. dub 2009

larri a jaké měla amalie problémy?

lenickan
21. dub 2009

modroočko já jsem 14Dc takže stimulka a případné IUI taky v půlce května🙂 hezky to kopírujeme🙂
Já mám na vyvolání mrchy utrogestan. Já sice krvácím okolo cca 40dne, jelikož sliznici mívám sodlidní ale to vejce zraje a zraje a nedozraje🙂 tak se to vždy vleče. Udělám to že si nasadím utroš až 25DC ne 20dc a tím si cyklus protáhnu na cca 33 dní - abych mohla odjet do toho švýcarska a byla zpět na kontrolu 8DC🙂

larri
21. dub 2009

Nemely jste stejne PCO? Ja si myslim Leni,ze jsi si tady s ni psala nejvic ty,protoze jsem vas videla i na diskuzi PCO.Ale mozna si to pletu,tak se nezlob.

modroocka2
21. dub 2009

No takže to Leni vypadá, že se budeme opravdu kopírovat... my jsme se fakt hledaly...😀

zubajda
21. dub 2009

ahojky holky.... jen k Amalliii... ano měla PCO... a v CARu ji nasadili clostil..... a dnes ma prvni kontrolu dr. pote co nasla pozitivni testik... 🙂 😵 😵 😵 😵

zubajda
21. dub 2009

ten clostil brala druhy cyklus a zadarilo se 🙂