CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
9. čer 2009

Ahojky holky, teď Vás dočítám a přichází na mě sentimentální nálada. Přijde mi to jako když se lidi loučí po táboře a vědí, že se uvidí až za rok nebo vůbec. Ale tady nikdo neodchází.
Na druhou stranu jste to moc krásně napsaly a je pravda že je super, že jsme se tu sešly tak bezva parta. Nikdo do nikoho nereje a hodně se tu podporujeme a pomáháme si.
Holky, je dobře a bude lépe !!! Hlavy vzhůzu! A zítra s některými na viděnou. To už budu po ultrazvuku, tak budu vědět víc a doufám, že budu mít pozitivní náladu 🙂 Dorazím snad kolem půl páté.

aknyt
9. čer 2009

Len, já bych měla taky dorazit na tu čtvrtou, pokud se něco nepokazí v práci. Ale dnes jsem toho udělala docela dost, tak by zítra mohl být klid.

papus
9. čer 2009

SARI V KOLIK ZÍTRA JDEŠ NA UTZ??

saralinda
autor
9. čer 2009

Mám tam být v 11,45. A ty ta budeš kdy?

jasmina309
9. čer 2009

Ahoj holky.
Jdu se vám omluvit ze srazu. Ted sem to pozvání otevřela a 10tého je zítra. Nezlobte se, ráda bych vás viděla určitě, ale je to pro mě dálka busem od Litoměřic. 😒
Jinak na vás moc myslím a dočítám dočítám ty spousty novinek... 😎

jasmina309
9. čer 2009

Jinak já jdu k imunoložce dr Malíčkové do Car 18.6. Sem moc zvědavá, zda Prednison zabral a budu moci do boje. když jo, tak to zkusím nechat schválit před dovolenými v car, abych po jejich dovolených mohla začít stimulovat.
Maí letos opět dovolené od půlky července do půlky srpna??? Nevíte některá?

len
9. čer 2009

Jasmi, tak nějak. Ale doporučuju tam cinknout klidně později, oni tu žádost můžou podat i o prázdninách (nemají úplně volno, jen v laborce) a čím později to podáš, tím déle to bude platit. Ono to platí tři měsíce ode dne podání, takže kdybys tam cinkla už toho 18.6., tak přes prázdniny to nestíháš, žádost by platila jen do 18.9. a kdyby ti do toho ten jeden cyklus něco vlezlo, nemuselo by se to stihnout... Takže bych tam klidně brnkla až na přelomu července-srpna 🙂

jasmina309
9. čer 2009

🙂 🙂 🙂 Len, jseš hodná! Díky za info. Takže když tam jdu 18.6., tak se na termín podání žádosti domluvím se sestřičkou a je to. Vid 🙂
Jenom musím doufat, že budu mít zelenou...

len
9. čer 2009

Držím palce, abys měla 🙂 Jo, domluv se, to bude nejlepší 🙂
Já si právě žádala před dovčou někdy v půlce dubna a pak jak jsem se vrátila, tak jsem měla tak nešikovnej cyklus, že kdybych to nestihla začít teď, tak do konce tý schválený lhůty bychom to nestihli - sice mám třítýdenní cykly a to schválení platí tři měsíce, ale paradoxně se mi do toho vecpal jeden jedinej cyklus 😀 Zítra začínám píchat 🙂

jasmina309
9. čer 2009

jééé, Len, tak mluvíš ze zkušenosti.
Tak tfuj tfzj tfuj na pichule! 🙂 At už to jsou poslední injekce tvýho života 🙂
Strašně moc zrovna tobě držím palce!!!
A kokej za sebou nechávat otevřená vrátka. Já a i jiné holky tě vystřídáme 🙂 🙂 🙂
Ještě jednou hodně štěstí, se usmívám, jak blbeček 🙂 🙂 🙂 🙂 (jak mám radost)

papus
9. čer 2009

Sari já tam jdu na 15.15h ale musím to ještě nějak vymyslet s prací bylo to narychlo a já tam mám lidi objednané 😠 v nejhorším tam dojedu a pak se musím vrátit tak ani na srazík nestihnu dojet ☹ zítra budu moudřejší

aknyt
10. čer 2009

Ahojky, tak jak dopadla Renda? Myslím, že jsem nepřehlídla, že by to tu už bylo...

Papus, snad to nebude poslední srazík, tak holt příště 😉

Dneska se mi vůbec nechce hrabat v papírech, ale budu muset 😢

larri
10. čer 2009

papus,ale kdyby si nemela zakaznice,tak by si mohla prijit na srazik.Od Apolinare to uz nemas daleko. 😉

rendulina
10. čer 2009

Ahoj děvčátka! 😉 Díky moooc,že jste na mě myslely! 😉

Tak jsem po včerejší OPU.Jak byly na UZ : 5 vlevo a 1 vpravo(folík)-tak výsledek opět žádná sláva 😒 .A to jsem si říkala,že když už se dokáži opíchat doma sama,že to neodfláknu a bude vše OK.

Tak že:ze 7 vajuch jen 2 OK,spermiogram se o fousek slepšil(i když je stále špatný)

Čekala jsem na telefonát do CAR abych nepodala milne info.Za těch 12h. se může vše změnit...

A embryoložka řekla,že 2 mají teda prvojádro a dokonce se našlo a oplodnilo ještě třetí.!!!

ET je již zítra v 11.30h.Nepřipadá vám to nějak brzy???

Dostala jsem od Doc.Řežábka recept na Crinone(je to na způsob pasty a vstříkne se to na večer)Ještě jsem to neměla 😨 .Jiné spolubojovnice dostaly klasik Utogestan

Bojím se aby ten ET se nějak neuspěchal a nebylo to zbytečně brzo-myslela jsem,že je tam nechají o něco déle se vyvýjet.Minule jim totiž vázl vývoj až se zastavil.

Myslíte,že bych tam měla ještě jednou cinknout a optat se na to?

larri
10. čer 2009

rendo,mas jen o den driv nez ja.myslim,ze oni vedi,proc to tak delaji.

Ale gratuluji,neboj vyjde to.Ja mela z 11 dve dobre,takze si lepsi. 😉

aknyt
10. čer 2009

Rendo, určitě bude embryjkům u tebe lépe než v nějakém roztoku v laborce!!! Taky jsem měla jeden transfer po 2 dnech (St OPU, Pá ET) a zadařilo se. Oni ví, co dělají a proč. A tři embryjka jsou fajn. Držím palečky, ať se hezky dělí a zítra je budeš mít u sebe a tam jim bude nejlíp 🙂

aknyt
10. čer 2009

Ona ta delší kultivace je může zlikvidovat, zatímco v těle se můžou vyvíjet v přirozeném prostředí dál. Taky mi to tenkrát přišlo brzy, ale neměnila bych datum transferu 😉

rendulina
10. čer 2009

Děkuji,jste mě malinko uklidnily! 😉

Já mamá z toho právě divný pocit-že to nějak rychle ženou ☹ honem,honem

spes2009 : no vidíš tak to zamražení se tedy neplatí(jak píšeš).Rozmražení vím,že ano.

Jinak ta krev na ty pohlavní choroby:

-manžovi řekli,že na lačno být opravdu nemusel a mě ji odebrali na sále před narkózou,hned co zavedli kanilu.

Všichni tam byli opět hodňoučký... 🙂 🙂 🙂

rendulina
10. čer 2009

aknytko: vidíš,to jsem nevěděla,že by je ta delší kultivace mohle zlikvidivat 😨

Na jiné diskusi právě chtějí vždy prodlouženou kultivaci-tak jsem myslela,že je to něčím lepší...

larri
10. čer 2009

Rendo,ja taky mela malem jenom jedno embryjko,ale nakonec ho mam v sobe.Zamrazit ho nechtela embr.a pokud ne u mne,tak jinde by neprezilo.Prvni chtely pockat jeste jeden den,ale pak se rozhodlo,ze se nebude experimentovat.

A na srazik neprijdes,ze jo? Ja se teda priznam,ze mne boli bricho porad,takze bych se ti nedivila.

aknyt
10. čer 2009

Rendo, vážně buď v klidu, šanci otěhotnět to určitě nesnižuje 😉

Oni nechtějí riskovat, že by se přestala vyvíjet v roztoku - je prokázané, že v těle mají větší šanci se zdárně vyvíjet - a že by třeba zbytečně nebyl transfer.

Moje první těhu bylo právě z dvojdenních 😉

rendulina
10. čer 2009

Larri: no,na srazík nedorazím.také mě pobolívá ještě trochu břuch.

A jinak máte některá zkušenosti s tím Crinone???

aknyt
10. čer 2009

Ta dlouhá kultivace je vhodná, když je hodně embryjek a můžou si dovolit nechat hodně jich odpadnout a transferovat ta, která neodpadla. Z 6 embryjek na začátku mi nikdy nepřežila víc jak dvě na transfer (jednou ze 7 zbylo jedno na zmražení) .

rendulina
10. čer 2009

aknytko: dobrá,dám na tebe a věřím ti(máš s tím zkušenost) 😉 a embr.také ví,co dělají...

Jen aby se jim u mě líbylo a do zítřka si to nerozmyleli...

larri
10. čer 2009

Rendo,vis jak mne boli bricho? Jako kdyz musis hodne na malou,mas uplne plny mocovy mechyr,je to takova divna bolest.Kdyz jdu na malou,tak mam z toho sem tam hruzu.Jinak na male jsem od vcerejska kazdou chvili.

terezka.h
10. čer 2009

Ahoj holky,prosím moc.Nemátě některé zbytek Puregonu?Moc mi pomůžete.Děkuju mockrát! 🙂 Dyžtak prosím do IP. Pěkný den Terka.

rendulina
10. čer 2009

terezka.h - já Puregon neměla tak že ne e

rendulina
10. čer 2009

larri: a jak jsi to myslela,že o den dříve?Jako ET?A máš u sebe teda 2 bojovníčky?

Že by teda čůrání znamenalo nějaké kladné příznaky?! 😉 Šetříš se nějak?Myslím,zda jsi po ET doma pěkně ležela atd.? 🙂

spes2009
10. čer 2009

Renduli, také si myslím, že u tebe jim bude nejlépe. Tak držím pěsti, ať se krásně vyvýjí a hlavně, ať se u tebe zakousnou a 9 měsíců nepustí 🙂 Já jsem šla na OPU v po a ET ve čt. Nijak jsem to neřešila, říkala jsem si, že ví, co dělají. Nakonec byla embryjka při ET už osmibuněčná.
Já jsem měla také Crinone, zaváděla jsem ho od dne před ET každý večer. Nijak jsem na něj zvláštně nereagovala, jen jsem možná byla více ospalá, ale nevím, jestli to bylo z toho. Píšou, že to může být vedlejší účinek. Četla jsem diskuze, že z holek po aplikaci tekl, ze mne moc ne, jen jsem vždycky ráno padaly takové hrudky. Ptala jsem se Jarošové, říkala, že je to normální. Ze začátku byly ještě obarvené krví, po tom OPU a ET. Já jsem si ho vždycky zaváděla večer před spaním a pak jsem vstala až ráno.

Jinak Larri, já když byla po ET, tak jsem na záchodě skoro bydlela. 😀

Já jsem probírala s Jarošovou, že jsem četla, že kdo lépe reaguje na stimulaci a má potom více vajíček, má větší šanci na otěhotnění. Ptala jsem se jí, jestli to je pravda. A ona mi říkala, že z veškerého množství odebraných vajíček jsou obvykle vhodná na zavedení pouze tak 2. Že ta příroda si to stejně takhle řídí, jako při přirozeném otěhotnění.

larri
10. čer 2009

rendo,v patek jsem mela opu v pondeli et,mam dva bojovnicky.

Ty si mela opu v utery a et ve ctvrtek.jA celkem 4dny a ty 3.

Tynko,kolik stoji u Apoli ivf pro samoplatce?