CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

pavla26
2. říj 2009

Ahojky, přidávám se do fóra, ode dneška je ze mne taky Apolinářka 🙂

len
2. říj 2009

Ahoj Pavlo 🙂

Jinak Haaribo - přežij ten Utr. a hlavně, ať zabere. Já takovýhle "minidávky" nikdy nebrala (byť jsem o ně škemrala, nakonec jsem to teda usmlouvala na žádný 😀), ale pokud jsem ho brala, tak hrůza děs 😝 Na druhou stranu by ti mohl zabrat, co 😉

Jo, ptala ses na nordic walking - my si občas od našich půjčíme hole a musím říct, že je to fajn, zapojíš do pohybu hezky celý tělo a přitom je to nenáročný 🙂 I když teda nejvíc je ocením v terénu, do kopce se tak chodí úplně samo a potom toho člověka zdaleka nebolí tolik, jako když nohy makaj a ruce se flákaj 😉 Takže určitě doporučuju, navíc chození je jeden z nejpříjemnějších pohybů praktikovatelný kdykoli a kdekoli, půlhoďka každý den před spaním... 😵

haaribo
2. říj 2009

Len, to si koukám utroš užiju, no už se moooc těším....

Mě NW fakt láká, sousedka takhle lítá kolem nás do lesa...
Len, nepochopila jsem, podle čeho se určuje délka holí, netušíš??? Nikde na netu jsem to nenašla....

len
2. říj 2009

Je to podle výšky postavy (cca 2/3 výšky), návod by měl být přiložen u holí. Ale dost z nich je teleskopických, takže si je můžeš nastavit, jak potřebuješ 🙂
http://www.klaudy.net/nordic-walking.php

haaribo
2. říj 2009

Já totiž včera projela spoustu stránek, takže jsem už i něco málo pochytila. Asi bych uvažovala o holích carbonových, ale zas jsou dražší. No a taky tam psali, žejsou hole buď v celku nebo teleskopické. No a právě hole, které jsou složené z více částí nejsou tak pevné na odraz a stává se, že se zasouvají...

len
2. říj 2009

No, je pravda, že máma má teleskopické a má to velikou výhodu v tom, že na transport jsou pak mnohem kratší a taky si je může půjčovat víc lidí různých výšek, popř. si to posuneš o 5 cm, když je ti to pohodlnější. Ale zase je někdy problém s manipulací a zafixováním toho vysunutého. V chůzi se mi teda ještě nikdy nezasunuly, spíš je horší je nastavit na začátku. Ale asi bych doporučila zajít do specializovaného obchodu a vyzkoušet si to "naživo" 🙂 Taky je důležité, aby to mělo takový ten gumový nástavec - když jdeš po asfaltu, tak s těma bodákama je to dost na houby.

haaribo
2. říj 2009

No tak ty koncovky každopádně, neumím si představit zapicovat bodce do asfaltu! 😀
A ty stránky jsou taky dobrý, je tam vysvětlený všechno - jinak ta délka je: výška x 0,66 !

len
2. říj 2009

Jo a 0,66 jsou ty 2/3, co jsem psala 😀
To sis vybrala moc pěknej pohyb, pokud je u vás v okolí hezky, tak k tomuhle se člověk dokope mnohem snáz než třeba do posilovny nebo na aerobic 😉 A investuješ do toho jednou a pak už je to zadarmo 🙂

haaribo
2. říj 2009

Ježiš, sem trubka.... 😀 😀 😀 No vždyť jo...

Máme za zahradou les, je tam terén, asfalt i lesní cesty...

Do posilky já nemůžu, kvůli krční páteři po bouračce, tehdá jsem tam potkala dr., u kterého sem škemrala léky na bolest no a to bylo tóčo... To není pro mě, pak už nehnu hlavou. A všechno ostatní je ve městě a to prostě nestíhám. Tohle mám dostupné kdykoli a jakkoli dlouho budu chtít....

len
2. říj 2009

No paráda, příroda, tak ještě ať je rozumný počasí 😉

haaribo
2. říj 2009

Tak ono to jde i v zimě, stejně není sníh...

len
2. říj 2009

Jasně, já jen myslela, ať není takový to hnusný vlezlý vlhko a déšť, to je na houby. Chci v neděli vytáhnout chlapa na výlet do Slatiňan, tak by mohlo svítit sluníčko 😎

haaribo
2. říj 2009

To my asi budeme doma, ať je jak chce, ale už jsem objevila hůlky, které by se mi asi líbily....

len
2. říj 2009

No tak hurá do nich! 😉
Až přijdeš příště k Apoli (na těhotenskou kontrolu), bude deset kilo dole 😀 A nebude to zvracením 😉

haaribo
2. říj 2009

Kéž by i víc.... 😀

len
2. říj 2009

No počkej, nemůžeš být tak hr, když teď otěhotníš z toho IUI a objevíš se tam na kontrolu za měsíc, tak i těch 10 kilo je dost 😀

aknyt
2. říj 2009

Haaribo a nechceš k tomu přihodit i geocaching? To je taky taková turistika 😀 Minimálně ti databáze kešek může dát tip na výlet 🙂

haaribo
2. říj 2009

Popravdě, s tí moc nepočítá, mám totiž děsivý pocit, že celé to tříměsíční honění bylo k ničemu...

Šmarjá, ještě geocaching....do toho dělá tchán... 😀

aknyt
2. říj 2009

ale mohla bys odlovit mou apolinářskou kešku 😉

haaribo
2. říj 2009

Už se vidím, jak lítám někde po poli a bůhví kde ještě... 😀 😀 😀 😀 😀

len
2. říj 2009

Po poli u Apoli, s holema v rukou, no už tě vidím 😀

haaribo
2. říj 2009

Hele nech si toho jóóóóó???!!! 😀 😀 😀 😀

matava
2. říj 2009

ahoj holky, dik za tipy s tou endokrinologii...dnes jsem dopoledne volala o stosest, bud je to na druhem konci prahy nebo uz neberou...momentalne cekam na pondeli = budu si volat prave na ten zahradak, jestli ho vezmou, dnes uz tam doktor nebyl...pani na vratnici se mnou mluvila jak s tydytem ve stylu ze jsem asi spadla z visne kdyz predpokladam, ze nejaky doktor ordinuje v patek 😀
tak koukam, ze z desitky a okoli je nas vic..tak nekdy muzem dat sraza timhle smerem 😉
a uz se tesim az si dame napr kocarkovy sraz u nas v lesoparku 😀
len, krasna decka a jsem zvedava na to pondeli..snad papiry uz dorazi..
martinko, vitam te jmenovkyne 😉 mam stejne pocity jako len a urcite i ostatni apolenky, ze jme rady, kdyz k nas zavita uspesna navstevnice caru, dava nam to nadeji 😉

matava
2. říj 2009

jeste k te endokrinologii, ctu, ze u apolinare jsou zamereny jen na zensky, tak i kdyby ho tam nahodou vzali, tak by se tam necitil zrovna nejlip...stacilo to vcerejsi hoodne neprijemny vysetreni..o te narodni jsem taky premyslela, lae ted od zari maji nova pravidla, ze te jen vysetri, urci diagnozu a poslou te ke spadovemu lekari..to k nemu tedy radeji pujdu rovnou...
aknyt, to je roztomile stenatko..ho pak vezmi na tu planovanou prochazku do lesoparku.. 😀

rendulina
2. říj 2009

Ahojky Apolenky,

tak hlásím,že jsem včera zase po dlouhé době nastoupila do práce 😅 a vás(PC)opět nestíhám ☹
Jinak na dovče bylo super-bezva relax a také jsem si tím All Inclusive odvezla domů 2,5kg na víc 😝 Po našem příjezdu se v Ltm konalo tradiční vinobraní,které jsme si řádně s burčáčkem užili 🙂

Jinak já se chystám 9.10.do CAR na konzultaci k MUDr.Jarošové(měla jsem se k ní obj.již v září ale to jsem neměla ještě chuť a náladu něco probírat).Tak jsem zvědavá,jak pořídím...?! 😕

Letmo jsem zkoukla haribo - nevím,zda dle tvé fotky v albu ti mám gratulovat k // ????Nebo ještě ne e?

A aknyt : doufám,že vám vyjde ten pejsek,je fakt krásný/á 😵

jasmin : držím pěsti na velkou říjnovou stimulku! 😉

martinka.a.honzik
2. říj 2009

Uff, tak jsem se sem dostala až teď, když už tu nikdo není ☹

Jinak s tou inteligencí, jeden příklad za všechny: cca před 3 lety jsme kupovala koberec do chodby a vážně a nahlas jsem přemýšlela (pro mě na moment neřešitelný problém) jak odvezu 1 metr 4metrového koberce autem, prodavači trochu nechápali, tedy spíš hodně 😀 jen musím podotknout, že v té době jsem byla na blond, to tomu dodalo tu správnou atmosféru 😀 ... ale až na takovéto občasné slabé chvilky si myslím, že jsem celkem mornální 😅

aknyt: štěňátko je naprosto okouzlující

matava: pokud by má ,,přítomnost,, dala někomu alespoň malinkou naději, že to opravdu jde, tak budu moc ráda

Jinak pokud všechny děti z ,,CARu,, jsou tak živé jako naše Verča, tak se máte všechny na co těšit. Protože ta naše treperenda chvilinku neposedí a to nepřehánim, pořád jí někde naháním po výškách a všude možně i nemožně...tedy až na vyjímku, když spí. Takže každý večer ulehám s jazykem na vestě (pyžamu), totálně KO.

Všem Vám držim palce, ať jste brzy taky takhle krásně KO jako já. Věřím, že dřív nebo později budete KO všechny Apolenky, bez vyjímky 😉 😅

Zítra ráno odjíždíme na chaloupku, tak na Vás kouknu asi zase v pondělí.

Všem přeji krásný a sluníčkový víkend

larri
3. říj 2009

Matava,ja na ten Zahradak taky chodim.Dr.vypada trochu splasene,ale utz mi dela casto.Prijde mi starostlivy a urcite prijima. 😉

matava
4. říj 2009

Larri, myslis endokrinologa? pze toho shanim pro toho svyho...ja jsem v poradku, tedy hned klepu na zuby, abych to nezakrikla 😉 na gyndu chodim na polikliniku petrovice 🙂

aknyt
5. říj 2009

Ahojky, zdravím po víkendu.
V sobotu jsme přestavěli chodbu kvůli štěněti, tak doufám, že to klapne a v pátek ho budem mít.

len
5. říj 2009

Ahoj ahoj 🙂
Aknyt, tak snad tě štěně aspoň trochu rozveselí, i když patrně tě velice rychle přejdou myšlenky na cokoli jiného, že 😉