CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

streghina
13. říj 2013

@japro určitě byla milá a taková ne moc sebevědomá, hlavně že je šikovná 😉

04092010
13. říj 2013

Holky chtěla bych se zeptat, jak probíhá první návštěva???
Jsme si s přítelem vzali na to dovču, kdyby to bylo na dýl (v práci by se nelíbilo, kdybych byla u lékaře déle než 2-3hod. i s cestou...)
budou dělat příteli spermiogram, krevní výsledky mám (kromě št.žlázy)

už se tak strašně moc těším! 🙂 snad se to někam posune.....
Jste na tom některá podobně? - Mám PCOS, zcela nepravidelnou menstr - bez vyvolávačky to nedostanu, utrogestan a clostilbegyt zatím nepomohl...

jak to probíhalo u Vás, když jste absolvovaly první konzultaci 😅

Hezký večer 😉

kvetinka84
13. říj 2013

@4092010 Na první návštěvě měl manžel spermiogram a krev. Já nic, byla jsem po laparce, podrobný popis z ní jsem měla sebou, tak nebyl potřeba ani UZ. Pak jsem jen šla na krev 2. den cyklu. Pak jsem ještě absolvovala krev znovu na imonologii u dr. Malíčkové. No a za měsíc po první návštěvě bylo první IVF

japro
14. říj 2013

@4092010 Ahoj no tak si vzpomínám na první náštěvu...... měla sem nerva 😀 ale to já mám pořád 😀 pro mě duležité na WC je málo kdy papír 😀 tak beru hodně ubrousku + vlhčené ...... Měli jsme dr Jirsouvou byla moc hodna a příjemná .... já už dříve chodila do Pronatalu tak jsme probrali vše co bylo a co bude ..... vyšetření moje + spermatu + krev to sem musela na karák na odběr ale neboj se oni tam jsou všichni mooooc hodný a řeknou ti to víckrát a vždy tě připravěji a řeknou co tě čeká na další náštěvě či tak i mě to píšou na lístek 😉 tak držím plečky.... jinak já nejsem z Prahy tak jdu na propustku a mám to vždy jak celodení vejletík 🙂 jinak na první náštěvě to bylo asi 35min ....optaruj se

petrusejenc
14. říj 2013

@japro jéééé my to máme také jako celodenní výlet 😀 😀 ......já si celou dobu brala dovolenou a až P.účetní řekla,že pokud jezdíme mino město máme nárok na celodenní omluvenku z práce...A na Karláku je to super jako na běžícím páse 😀 vyfasuješ kyblík s číslem a jdeš
@4092010

04092010
14. říj 2013

Děkuji holky za info!!! 🙂
No já to mám v práci na nic... mám blbou managerku, která dělá se vším problém. A neboť jsem si většinu dovči vybrala v červnu na nemoc, tak nevím, jak to budu řešit....Na 1.návštěvu si beru poslední den dovči 😨

Kvetinka 84 - To jsem ráda, že to jde tak rychle 🙂

pisisvori
15. říj 2013

Ahoj holky, jdu sem pro radu. Je mi přes 38 let mám jedn dceru, které jsou 4 roky. Těhu s ní šlo hned na první pokus a vše bylo bez problému. Podruhé jsme otěhotněla dost nečekaně z jednoho sexu v měsíci, kdy jsem si myslela, že je to ještě bezpečné, ale v 9tt jsme potratila je to skoro 3 roky. Před 7 měsíci jsme se začali snažit podruhé, otěhotněla jsme z a3 měsíce, ale potratila už v 6tt. Tak nás vzhledem k věku dr. poslala do Genetu, tam udělali genetiku, výsledky budou až za měsíc a něco. Já jsem se v té euforii ještě objednala k Apolináři, protože dr. se tvářila, že hormonální profil je zbytečný a nic dalšího není potřeba (přestože po MS dlouho špiním poslední rok, PMS mám okolo ovulace ne před MS....) akorát mi udělala pořádný UTZ a zase mě viděsila zvětšeným vaječníkem. No ale mezitím jsem se uklidnila a chtěla jsem ten CAR zrušit, že to nechám na osudu.... , minulý týden jsem tam volala a sestřička mě přemluvila, že je to škoda a ať přijdu, že se podívají co by se dalo dělat....Mám tam jít tenhle čtvrtek a jsem z toho nějak nervózní, jestli to opravdu nemám zrušit, jestli nebudou naštvaní, že co vlastně chci, když otěhotnění není asi tak velký problém...že jsme potratila jen 2x což může být náhoda....Ale zase je fakt, že vzhledem k věku času moc na zkoušení nemáme. Co myslíte? Šly byste?

A druhý dotaz , dnes jsem u dr. byla , aby zkontrolovala ten vaječník. Vypadá dobře a je tam folikul 12 mm=10DC, vy jste zkušené...kdy myslíte, že může být ovulace?

mooncaa
15. říj 2013

@pisisvori Určitě běž, věk už nic moc a naštvaní nebudou. Folikuly rostou, pokud rostou průměrnou rychlostí, o 2 mm za den a praskají tuším při velikosti 20-24mm.

pisisvori
15. říj 2013

@mooncaa díky moc. No asi půjdu a holt když řeknou, že není moc co řešit tak to necháme osudu, ale asi bych pak litovala , že jsem to nezkusila. Jsem v tom hrozně nerozhodná...chvíli chci za každou cenu, pak mě předadne, že jednu uličnici máme tak to mám nechat tak...je to "hrozný" ta nerozhodnost🙂

mooncaa
15. říj 2013

@pisisvori Já jsem si tam taky nejdříve připadala nepatřičně, že mám 2 děti a jdu prosit o IVF a pak 3 děti a jdu zase na IVF. Ale nikdo nikdy nic nenaznačil, že by mi nechtěl pomoci, naopak. Takže si jdi za svým snem.

kvetinka84
15. říj 2013

@pisisvori určitě bych tam šla, jsou moc milí a ochotní a když nic jiného, vždy je lepší slyšet názor více doktorů

kvetinka84
15. říj 2013

@4092010 šlo to tak rychle asi díky té laparce, protože bylo naprosto jasné, kde je problém, proto se to hned řešilo. Nejvíc zdlouhavé je asi hledání problému, když otěhotnět nejde a neukazuje se ani žádný problém.

japro
16. říj 2013

@kvetinka84 no to jsem já .... vše mám v pořádku a stejně to nejde ☹

japro
16. říj 2013

Alet ted to KLAPNE 🙂 sedím u pc mám kávu a pujdu do sprchy a jede se na vejletík k Aplolináři 🙂

pisisvori
16. říj 2013

@kvetinka84 díky. Zítra po první návštěvě napíšu.

kvetinka84
16. říj 2013

@japro jééé vstávat takhle brzo, brrrr. tak ať to dobře dopadne, budu držet palce. uniklo mi, jedete na ET?

miaabella
16. říj 2013

Ahoj všem, chtěla bych se zepat : chtěli by jsme po delší odluce změnit CAR, zajímalo by mě jeslti tam s tím není problém a jeslti nemá někdo zkušenost s přístupem personálu, rozhodla jsem se po Apolinář. Děkuji moc za radu...

japro
16. říj 2013

Ahoj Všem ........ holky tak se povedlo v jeden den dostala jsem injekci a pak šla na IUI tak a ted další čekání 🙂

japro
16. říj 2013

@kvetinka84 jj no ráno bejvá někdy evropská zacpaná tak jezdíme raději všude dříve miluji dochvilnost.... vstanu dám kávu proberu se u pc pak sprcha a cestování.....

japro
16. říj 2013

@miaabella ahoj no není problém přejít je to tvé rozhodnutí a nikdo tě nemuže držet...... Apolinář doporučuji jsou tam moc hodný jak sestry tak doktoří......

petulak1988
17. říj 2013

@japro drzim ti pesticky. 🙂

japro
17. říj 2013

@petulak1988 Děkuji Péto 🙂 jak jste na tom s tím Baráčkem tu v Buštěhradu? něco nového?

miaabella
17. říj 2013

ahoj, chtěla bych se ještě zeptat jeslti má někdo skúsenost se špatným spermiogramem, četla jsem na jiném portálu že paní byla taky u apolináře s dost špatným SPG a že manželovi nasadili nejaké léky a povedlo se jim to přirozene....mně je 36 přítelovi je 34 . Naposledy jsme v CAR v 2011 pak přítel pracoval 2 roky mimo ČR :( ... Psali jste tu ješte že se objednáva u různých dr., je možné se objednat k dr. Řežábkovi, nebo to jde náhodne, nemají třeba určené nějaké dny kdy kdo ordinuje?

petulak1988
17. říj 2013

@japro ahojky no zatim nic... prodavaji tam jeden krasny ale je drazsi nez potrebujeme 🙂 pak jeden na ktery by bylo ale je sice 4kk ale male mistnustky...

tri.niti
17. říj 2013

Zdravím po dlouhé době z lázní, mám dotaz, jedna holčina tady co chodí do CARu na Podolí mi říkala, že prý došlo k výraznému zdražení stimulujících injekcí, že snad všech a údajně už nejsou žádné bez doplatku. Víte o tom něco přímo od doktorů nebo sester z Apolináře? Já mám doma ještě 1 zásobu na IUI, kterou chci využít po návratu domů a pokud to neklapne tak pak hned IVF, tak bych chtěla vědět s čím počítat.

sofie1974
17. říj 2013

@tri.niti
ano, od 1. září podražila drtivá většina léků-dávám ti odkaz na jeden CAR, kde mají ceník-http://www.reprofit.cz/reprofit_cz/images/price.... Zejména hodně stoupl gonal. Já teď stimulovala v Podolí, říkali mi, že jediný lék, který zatím nezdražili je Puregon, tak s ním teď většina jejich klientek stimuluje, ale myslí si, že i tento lék bude brzy zdražen/popřípadě nebude.To zdražení léků se týká všech Center.

pisisvori
17. říj 2013

@kvetinka84
@mooncaa i ostatní.-) byla jsme dnes na první návštěvy. Opravdu byli všichni moc milí. Vůbec se netvářili, že bych tam neměla být🙂. Měla jsem dr. Kouteckého, který tam prý je jen občas (je na porodnici a gynekologii) , chodila jsme k němu do poradny při prvním těhu a dělal mi i revizi při prvním potratu. Byl hrozně moc fajn...udělají hlavně pořádně imunologii, pak hormonální profil a manželovi spermiogram (to nebude moc nadšený, už se psychicky připravuju na to jak mu to řeknu🙂). No a pak se uvidí. Myslí si, že by to mohla být endometrioza (všechny moje problémy) a pak ta imunita. No taky mi řekl, že dnes je ten pravý den, že už je folikul velký ...tak mě to překvapilo protože jsem teprve 12DC a podle měření BZ a délky cyklu mám ovulaci většinou až 14-16DC, ale ovulační bolesti dnes mám tak uvidíme.
Děkuji za podporu a všem držím palce.

pisisvori
17. říj 2013

oprava Koucký ne Koutecký🙂

mooncaa
17. říj 2013

@pisisvori Super, uvidíš, že se miminka dočkáš.

japro
18. říj 2013

@pisisvori ahoj držím moc palečky at vše klapne jak má vyšetření a tak a brzo se zadaří 🙂