CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

luciasekl
24. říj 2014

@zvalentova takže myslíš že laparkou se přijde na to co mi je?

zvalentova
24. říj 2014

@luciasekl to nevím, nejsem lékař, nicméně pro mne osobně bylo po prvním neúspěšném IVF (IUI jsem rovnou odmítla) zásadní zjistit dostupnými prostředky maximum informací z jakého důvodu to nelze.
Až po laparo, tedy po 3 letech zjišťování padlo slovo endometrioza velkého rozsahu.

luciasekl
24. říj 2014

@zvalentova a to ti na to nepřišli nějakými testy?Mě jde o to jestli jenom laparo prokáže kde je chyba...pak bych neměla důvod zkoušet cokoliv jiného...

mamb
4. lis 2014

ahoj chtěla bych se zeptat jaky to bylo když jste zacali chodit k apolinari do CAR co vam delali za léčbu ze zacatku dekuji ja jsem po prvních zakladnich vysetreni jako je odber krve, spermiogram odebrani hlenu pruchodnost vajecniku a co by mělo nastat dal když mam vse ok

mufinka26
24. lis 2014

Ahoj holky, tak mám po laparce, ve zprávě mám napsáno, že to rovnou konzultovali s doktorem z caru 🙂 Tak holky, příští rok jdu do toho zas 🙂 Nakonec laparka dopadla v nejlepším pořádku 😀 žádný odebírání vaječníků se nekonalo 😀 😀 😀 Jsem šťastná jako blecha 🙂

veronika1965
10. led 2015

Ahoj holky, chodim k apolinari a budu zacinat 16 nebo 19.1. dlouhy protokol, ale vubec nemam predstavu co me ceka. Chtela bych Vas moc poprosit o info-vim jen ze budu mit prvni injekci 21–23 den cyklu a potom nic. Kdy se prosim zacina od injekce stimulovat a jak dlouho to vsechno od prvni injekce trva? Potrebovala bych to hlavne vedet kvuli tomu ze manzel bude od 17.2. mimo Cr tak jesti mame sanci to stihnout nebo radsi pockat az na dalsi cyklus coz se nam nechce. Dekuju moc za odpovedi. :mavam:

raaja
3. únor 2015

Ahojky taky prosím o info 🙂 chodím do Libereckého Gennetu ale odešla moje dr. a je tam jen jeden dr. na vše ☹ takže bych ráda změnu ohužel mám za sebou 4ivf takže chci minimálku jak probíhá v apolinář a jaká vyšetření dělají před IVF? díííky 🙂

rezka26
13. únor 2015

Ahoj 🙂 jsem zmatená a potřebuju trošku uklidnit..měla jsem těžkou endometriosu,operace v září 2012,v únoru první IVF a od října 2013 máme syna Lukáška 🙂 .. IVF mi řídila as.dr. Jirsová a to včetně protokolu i punkce a následně transferu..transfer pod utz a vše srozumitelné,je skvělá....Rozhodli jsem se s manželam na co čekat a když to půjde jdeme si pro druhé ..i šlo se,opět dr.Jirsová protokol,ale odběr už mi dělala dr.Bláhová a transfer teď ve čtvrtek taky bez utz a prostě tady máš a ahoj...asi plašim,že to bylo jiné než poprvé,ale prostě nemám dobrý pocit..máte někdo zkušenosti s dr.Bláhovou..nechci ji hanit,jen musim čekat do testu a psychika pracuje 😅

evulatko
14. únor 2015

@rezka26, ahojky, podle me je dr. Blahova v pohode, mne delala punkci a pak i ET a mame z toho za chvili sestiletou dceru🙂 Drzim moc palce, at vsechno dobre dopadne🙂

mooncaa
15. únor 2015

@rezka26 Myslím, že nejdůležitější je dobře naplánovat IVF a pak odběry vajíček. Pak už to je pro ně spíš rutina, na čem není nic moc co pokazit a záleží už hlavně na přírodě.
Mě třeba jeden ET a jeden KET dělal Řežábek a ani jedno nevyšlo, 2x ET mi dělala pokaždé jiná ne moc známá Dr. (jména ani nevím) a oboje vyšlo.
Držím palce ať Ti to vyjde.

kacenka158
22. únor 2015

Ahoj holky, jsem tu poprvé a chtěla bych se zeptat, jak je rychlí postup v Caru když máme podle prvotních výsledků krev,prchodnost, spermiogram v pořádku?? Snažíme se 2 roky tak jsem se raději rozhodli pro tuto cestu 🙂

damae
22. únor 2015

@kacenka158 Ahoj, nejdelší jsou čekací lhůty na první vyšetření (i několik měsíců), ale jakmile jste tam a pokud už máte za sebou tyto vyšetření, tak to všechno může být tak rychlé, že vám až oči budou přecházet a za měsíc až dva budeš dělat těhotenské tety po IVF.

kacenka158
22. únor 2015

@damae Ahojky, moc děkuji za odpověd, tento týden ve středu jsem byla na utz kvůli ovu, jelikožz mám ale delší cykly tak musím dorazit ještě v úterý, tak jsem zvědavá co mi řeknou, jelikož ovu mám podle testu v pořádku..Říkala jsem si pokud uvu na utz bude co potoom?? Zatím mi nikdo nic moc neřekl 🙂Asi bych toho chtěla hodně..

damae
22. únor 2015

@kacenka158 Nemyslim si, ze by bylo v jejich styl toho hodne rikat. Je treba se ptat, pokud te neco zajima, nebo to nechat plynout - nezbytne informace urcite reknou. Pokud uz tam chodis a projevis zajem o IVF, tak jsou schopni ti to rovnou predepsat a po dalsi menses bys mohla zacit pichat injekce.

kacenka158
22. únor 2015

@damae Já jsem si myslela, že IVF dělají jen v krajní situaci a nejdříve se dělá inseminace atd...což právě nechci, jelikož mi můj doktor říkal, že je velmi malá úspěšnost...Raději bych chtěla rovnou IVF.Braní clostylbegytu atd..už mám dávno za sebou a nikdy nic.. :( Jak si to měla ty? 🙂

damae
22. únor 2015

@kacenka158 IVF je pro ně i bynys a maj z toho víc peněz, neznám nikoho, koho by od toho doktoři odrazovali nebo mu to zdržovali. Takže jestli chceš IVF, tak jim to klidně řekni a bude to šuby dup, podle mě.
Já čekám pátým rokem, mám za sebou nejdřív před rokem IVF a pak minulý rok dvě inseminace. Bez výsledku. Nicméně zatím jsme to nevzdali, ale v tuto chvíli řešíme jiné životní situace.

kacenka158
22. únor 2015

To mě mrzí, že už to řešíte takhle dlouho, holt příroda si s námi zahrává..ale jak říkám já..Určitě vše dobře dopadne, dřív nebo později...
Jinak tedy děkuji za info, vůbec jsem tohle netušila...A píšeš více peněz, myslíš od pojištovny? Já si právě pořád kladu otázku a stále se snažím něco zjistit, zda se tedy ivf platí či ne? Můj dr. mi říkal, že 4 pokusy platí pojištovna a potom už ne..Ale tady a jinde na diskuzích se mi zdá jako by pojištovna neplatila nic..?Jsem nějaká hodně neinformovaná.. ☹ ☹

kacenka158
22. únor 2015

@damae To mě mrzí, že už to řešíte takhle dlouho, holt příroda si s námi zahrává..ale jak říkám já..Určitě vše dobře dopadne, dřív nebo později...
Jinak tedy děkuji za info, vůbec jsem tohle netušila...A píšeš více peněz, myslíš od pojištovny? Já si právě pořád kladu otázku a stále se snažím něco zjistit, zda se tedy ivf platí či ne? Můj dr. mi říkal, že 4 pokusy platí pojištovna a potom už ne..Ale tady a jinde na diskuzích se mi zdá jako by pojištovna neplatila nic..?Jsem nějaká hodně neinformovaná.. ☹ ☹

damae
22. únor 2015

@kacenka158 Ano, od pojišťovny dotanou více peněz.
No, pokud se zákon od loňského roku nezměnil, tak je to takhle:
Stát ti platí 3 - 4 pokusy IVF. Tři v případě, že se rozhodneš nechat dát dvě embrya, čtyři, pokud se dvěma embryema počkáš až na třetí pokus a jinak si necháš první dva pokusy pouze jedno. Je to regulace státu počtu vícerčat, které jsou často náročné na lékařskou péči a to jak v těhotenství tak po porodu. Max. počet zavedených embyií je snad 3.
Slovem "platí" se myslí hrazení zákroku, lékařké péče a proplácení té části léků, které hradí pojišťovna. Je to sice relativně hodně, ale neznamen to, že rodiče nic neinvestují. Bohužel ta nehrazená část léků se podle aktuální situace může pohybovat od několika tisíc do desítky tisíc, lékaři mohou doporučit nadstandartní péči, kterou již hradí rodiče sami (např. při nekvalitních spermiích se hradí vpíchnutí spermie do vajíčka) a dále se hradí mražení nepoužitých embryí.
Nás třeba (bez mražení, ale s vpíchnutím) stál celý zákrok cca 14 000 Kč..

damae
22. únor 2015

@kacenka158 Jinak - ano, co se dá dělat. Nic. Resp. leda to, co už děláme, že. 🙂 Teď mám období v pohodě a řeším jiné, vcelku pozitivní věci... Až to zas začnu řšit, budu zas na nervy.
Držím palce, snad ti to vyjde!

kacenka158
22. únor 2015

@damae Jsi skvělá děkuji! Tak uvidíme co mi v úterý řeknou...My máme spermijky v pořádku a vejcovody taky...no a vajíčka taky nevypadají nějak špatně...Tak nevím co je špatně...Zkrátka doufám, že mimi přijde brzy...To čekání a testování je fakt na palici...
Tobě zjistili jaký je problém, pokud ti to nevadí, zže se ptám 🙂
Jinak děkuji za držení palečků! 🙂

damae
22. únor 2015

@kacenka158 No, mmě nic, partnerovi slabší spermio. Nevadí, že se ptáš 🙂
Měla-li bys nějaké další dotazy, klidně se ptej.

Kdybys přišla na to, co je u vás blbě vyřešila bys jednu z nejpalčivějších otázek současného světa. Početí je prostě zázrak i z pohledu současné medicíny...

kacenka158
22. únor 2015

@damae Aha, já jsem si vždycky myslela, že pokud je problém u muže, lépe se vyřeší než u nás ženskejch.. Tak to jsem zase vedle...

Pravda početí je zázrak ale víš co mě hrozně rozčiluje? Že ty co mimi nechtějí můžou být těhotný celý život...a my co bychom si to moc přáli takhle trpíme...je to nespravedlivý ☹

Jinak budu přemýšlet zda jim řeknu hned o ivf, nebo jestli vyzkouším tu inseminaci, znáš někoho komu iui vyšlo? Já si řikám, jestli to není ztráta času... ☹

damae
22. únor 2015

@kacenka158 Hm, nejsem si jistá, osobně asi nikoho, komu IUI vyšlo, neznám. Nicméně osobně taky znám jen jednoho člověka, co mu vyšlo IVF. Takže statistiku z toho dělat nebudu.
Jdi do toho, na co se spíš cítíš...

Život bohužel prostě není spravedlivý 🙂

kacenka158
22. únor 2015

Já mám bratrance a sestřenici z ivf dnes je jim 10 a 12 let.. a obě dítka jsou z jedné ,, dávky,, ale holčička dva roky zmražená 🙂 Takže iIVF věřím asi víc🙂 Uvidím budeme přemýšlet.. 🙂 v úterý budu snad ještě chytřejší...
@damae

kacenka158
24. únor 2015

@damae Tak už mám dnes kolzutaci za sebou...trochu jinak než jsem si představovala..ale alespon na něco přišly..mám problém s dozráváním vajíček, takže nasadili Clostík a hned za týden zase na utz a pak se snažit doma...snad ovulka přijde..ale po dvou letech kdy si ovu testy dělám a byli dle me pozitivni, celkem dobrá darda...Takže odedneška jim opravdu nevěřím...

damae
24. únor 2015

@kacenka158 Hm, tak to mi taky jednou tvrdil muj doktor. Nechápu jak z jednoho cyklu vykoukaj, že mi obecně nedozrávaj?

kacenka158
1. bře 2015

To právě také nevím, asi rovnou když jsou pomalý, tak pořád..V případě, že by bylo vše normální, tak by po týdnu co jsem na utz byla, aspon o trochu vyrostli, jenže bohužel ani o minimum :( Takže bud podle nich dozrávají asi pořád a nebo nedozrávaji vůbec... Fakt nevim..

kacenka158
1. bře 2015

@damae To právě také nevím, asi rovnou když jsou pomalý, tak pořád..V případě, že by bylo vše normální, tak by po týdnu co jsem na utz byla, aspon o trochu vyrostli, jenže bohužel ani o minimum :( Takže bud podle nich dozrávají asi pořád a nebo nedozrávaji vůbec... Fakt nevim..

damae
1. bře 2015

@kacenka158 Mě folikuly rostly, ale pak jeden den najednou doktor řekl, že už je po ovu, ale že ovu nebyla, tak tomu nerozumím, no... Nicméně v tuto chvíli do toho ani nechci šťouchat, uvidíme, co přinese čas.