CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

sedmitecna
27. říj 2008

Moc váš všechny zdravím 🙂 . Dnes jsem se přihlásila poprvé a jen koukám, kolik tu vidím informací. Je mi 29 let a před dvěma lety jsem byla na laparoskopii pro endometriozu v Podolí. Vše proběhlo úspěšně a bylo nám doporučeno otěhotnět co nejdříve. Jenže jak to bývá, nedařilo se a po kontrole manželových spermíí se ukázalo jen na 2 % dobrých. V Podolí nás vzali do centra a začalo se s běžným vyšetřením. Po několika mesících čekání na všemožné výsledky mi bylo sdělěno, že mám předčasné ovariální selhání s FSH 30, 2 a LH 14. Byl to šok. Menstruuji normálně a tak se mi to zdálo velmi divné. Vzhledem k přístupu v Podolí, kde mi nabízli variantu dárovaného oocytu jsem se nějak nemohla smířit. Nechala jsem si okopírovat všechny výsledky a šup do Apolináře. Tam vše zopakovali a hormonální profil mám FSH 5. Nevím, jestli takové výkyvy může dělat tělo, nebo laboratoř 🙂 , ale subjektivně můžu říct, že Apolinář mi připadá více profesionálnější, svižnější a lékaři velmi pružní. Minul čtvrtek jsem měla yačít stimulaci, ale jako věčný smolař mám na levém vaječníku cystu 6 cm. Pokud bude na sonu i příští čtvrtek, budou ji muset propíchnout. Moc prosím, nemáte někdo s takovým zákrokem zkušenosti. Popřípadě s cystou, která vám bránila stimulovat. Děkuji a pěkný den. 🙂

len
27. říj 2008

Ahoj Sedmitecna 🙂 Naštěstí s cystou zkušenost nemám, teda vlastně bohužel pro tebe, protože asi moc neporadím 😉 Každopádně s tím FSH - je to dost zvláštní, i když kolísat to samozřejmě může 😉 Tak přeju, ať byl úlet ten vyšší výsledek, cysta sama odejde a brzo můžeš začít stimulovat 🙂

sedmitecna
27. říj 2008

Ahoj len, děkuju za zprávu a držím pěsti ať Ti to vyjde. 😉

len
27. říj 2008

Taky díky 🙂

saralinda
autor
27. říj 2008

Sedmiotecna - taky mám cysty na vaječníku. Ale teprve půjdu na kontrolní ultrazvuk (asi už v listopadu), tak uvidím, zda cysty praskly, či ne. Jaký je pak další postup nevím. Prosím, dej vědět, co ti řekli, ať tuším, co mě čeká.
Mě doporučili co nejdříve otěhotnět kvůli cystám, ale než člověk oběhá vyšetření a kontrolní vyšetření, tak to nějako trvá.
Co se týká hladiny hormonů, tak mám podobnou zkušenost, i když s prolaktinem. 2x mi vyšel (během 1 cyklu) vysoký (56 a 60 a norma je 29) a pak sjem šla jinam a v jiném cyklu a vše v normě (16). Doktorka to nedokázala vysvětlit. No, ale hlavně, že je to vpohodě.

saralinda
autor
27. říj 2008

Holky, nedovedly byste mně poradit? Kvůli cytám na vaječníku mám jít na kontrolní ultrazvuk - ve zprávě mám napsáno po mentruaci. Ale dělají ho jen ve čtvrtek a to jesem zrovna tento týden v zahraničí a příští týden by to bylo už 16 den cyklu, což je po ovulaci. Nevím, zda to Dr myslela tak, že mám přijít co nejříve po MS či v dalším cyklu. Můžete mi, prosím, poradit, zda mám vyrazit na kontrol. ultrazvuk ten 16 den cyklu, nebo to mám nechat až na další cyklus? Předem Vám moooc děkuji za radu.

len
27. říj 2008

Saralinda - netuším, jak to bylo myšleno - zkus tam zavolat 😉 A co je to za speciální ultrazvuk, co dělají jen ve čtvrtek? 😕 Protože normální UZV tam dělají denně 😕

saralinda
autor
27. říj 2008

Jde o onkologický ultrazvuk. Ten dělají jen úterý a čtvrtky. Ale toto úterý je svátek a pak jede úterní Dr. na pár týdnů do zahraničí.

len
27. říj 2008

Aha, tak to jo 😔 Já bych tam vážně zavolala, jestli můžeš přijít až ten další čtvrtek 😉

sedmitecna
27. říj 2008

Ahoj Saralindo, určitě Ti dám vědět. Jdu na kontrolní sono ve středu ráno. Pak napíšu. Speciální ultrazvuk je jen přesnější sono. Má speciální sondu a obraz je tak přesnější než běžné sono. Nějak dokáže lepe pronikat vrstvou podkožního tuku např. 🙂

len
27. říj 2008

Mně zatím dělají jen ten vnitřní, tam snad žádný podkožní tuk nepřekáží 😀

saralinda
autor
27. říj 2008

Ahoj holky, díky za radu - že jste mě dokopaly zavolat (volám hrozně nerada). Takže mám přijít klidně až po ovulaci, je hlavní, že je to jiný cyklus a rovnou mě sestřička i objednala (a to původně měli úplně plno až do prosince - asi se uvolnilo místečko).
Mě taky vždycky dělají ten vnitřní UTZ a při oknologii i vnější až pod prsa (kvůli metastázám). Myslím si, že onkologický UTZ je ten samý jako normální, ale dělá to onkolog, který má onkologické věci ve volu. Alespoň si to tak myslím.
Ještě jendou díky. 🙂

sedmitecna
27. říj 2008

😀 😀

len
27. říj 2008

Vnější mi dělají na štítnou žlázu, to jsem z toho vždycky doslova upatlaná až za ušima, no a na rozdíl od toho gynekologickýho z toho nepoznám vůbec nic - vyjede tam taková prapodivná šedá skvrna, na kterou se doktor dlouze mračí 😝 Jo a krk je jedno z mála míst na mém těle, kde se mi podkožního tuku taky moc nedostává 😀

jasmina309
27. říj 2008

Ahoj holky!
Jdu vás v letu pozdravit!
🙂 A popřát krásný dny volna!
Já sem z domu odjela do Děčína k sesře, abych prostě přišla na jiný myšlenky než test! Nemám tentokrát žádný příznaky, nic... A tak se nechci zklamat předčasně než ve středu, kdy začíná můj první testovací den! Ostatně i jako Len!!! 🙂

Takže se mějte krásně a ve středu přijdu nahlásit, zda to dopadlo dobře či nikoliv!!! 😉

len
27. říj 2008

Já vyčkám do čtvrtka 😉 Zítra je svátek, tak se ve středu těším na tvé hlášení 😉 A užij si to v děčíně 🙂

kacatko000
28. říj 2008

ahoj holky vy mi třeba pomůžete. jak už jsem psala dostala jsem minulý týden injekci na útlum protože mám dlouhá protokol, dostala jsem ji 22 den cyklu, 5.11. jdu na kontrolu a mám si začít píchat fostimon. Na ivf jdeme kvůli endometrioze, vždy jsem měla strašně silnou a bolestivou menstruaci, taky k vůli endomrše, jenže jsem měsíc po operaci, navíc jsem měla antikoncepci a je to už druhá menstruace od laparky, ta první byla docela v klidu, ale proč to vše píšu. Včera ráno jsem to dostala, což je správně, ale celou noc jsem nespala, mám strašné bolesti, dokonce jsem bolestí brečela, jím ibalgin 400 každé dvě hodiny, ale má to jen mizerný účinek, tohle jsem fakt ještě nezažila a navíc já skoro vůbec nekrvácím, což není u mě normální. Manžel mě chtěl v noci odvést na pohotovost, ale já nechtěla. Bojím se že by třeba ten proces ivf zastavili. Volala jsem k apolináři, ale tam to nikdo nebere. Myslíte, že je to tou injekcí na utlum??? a nemáte některá nějaké vlastní receptíky jak na bolest??? Sedím tu v klubíčku a je mi fakt hrozně. ☹

saralinda
autor
28. říj 2008

Kacatko,
to fakt netuším. Zkus zavolat k Apolináři na vrátnioci/recepci, třeba Tě někam rozumně přepojí. A nebo zi fakt radši zajeď na pohotovost. Za to nic nedáš (teda kromě 90Kč který se nedají řešit). Myslím na tebe, ať tě to brzy přejde.

tulipanekps
28. říj 2008

kacatko, psala jsem taky do ivf říjen-listopad. tohle je číslo k Apolináři: +420 224 967 425 pro klid duše tam cinkni. když nic aspoň ti řeknou, že je vše ok. drž se!!!!!!!!!!!

claudie
28. říj 2008

Kacatko,
ráda bych Ti také poradila, ale nic lepšího než zajet na pohotovost (pokud máš stále bolesti) mě nenapadá. S tímhle žádnou zkušenost nemám. 😔
Přeju Ti, ať to brzy přejde a dej vědět, jak jsi dopadla.

starovka
28. říj 2008

Ahoj holčiny,jste tu některá docela bych hodila pokec.Je mi fakt mizerně po 3 IVF mán nedopadla ani ta inseminace.Dnes jsem dostala MS a je mi na nic.Říkala jsem si,že stejně tohle nevyjde,ale ve skrytu duše člověk čeká opravdu zázraky a ke všemu ten muj se mnou od soboty nemluví tak to nemám ani komu říct.Asi to vše doléhá na nás na oba.

len
29. říj 2008

Starovka, ach jo, to mě mrzí ☹ Ale budete těch IUI zkoušet víc, ne? Vždyť oproti IVF to vlastně nic není, tělo to nijak nezatěžuje (a hlavu asi tak stejně)...

Kacatko, mně to po té zastavovačce akorát MS oddálilo - bolestivější ale nebyla. Tipla bych, že to souvisí s tou endometriózou, ještě v kombinaci s tím, jak se po té zastavovačce bloknou hormony a tělo to rozhází... Doufám, že už je to líp. Ale kdyby ne - určitě bych jela na pohotovost! (u Apolináře funguje, sice ne v CARu, ale v té chodbě napravo u ambulancí jsou 24 hodin denně). Protože buď to nic vážného není a pak budeš mít aspoň klid, nebo je a potom hlavně nic nezanedbej!

Jsem moooc zvědavá na Jasminu, dneska chtěla testovat 😉

kacatko000
29. říj 2008

Ahoj starovko to je mi hrozně moc moc líto, musí to být strašné. Nevím co bych dělala já sama tak se to těžko radí, možná bych vyhledala nějakou odbornou pomoc, třeba si jen tak popovídat s psycholožkou, prosím neuraz se, ale myslím si že je to opravdu náročná situace a mohla by ti pomoc načerpat sílu. nesmíte to vzdávat, třeba si dejte pauzičku, změňte car, prostě něco co může pomoci. Někdo to musí zkoušet mockrát, ale co na to doktoři?? Proč to nevychází???
Kdyby aspoň manžel stál při tobě, nevím proč spolu nemluvíte, ale jestli je to kvůli tomu, tak to není nejlepší způsob... možná by pomohla malá dovča, třeba být chvilku od sebe, pár dnů...Ráda bych ti nějak poradila, ale asi na to nemám zkušenosti, podstupujem 1 ivf, takže fakt jen tak hádám co bych možná dělala já. Mrzí mě to a budu na tebe myslet!!!! Drž se

Ahojky len no už je líp, ale byl to boj, měla jsem fakt velké bolesti, nakonec jsem se dovolala do apolináře asi na pohotovost a doktor říkal, že pokud to nepřejde a nebo se to zhorší at přijedu. K večeru se mi udělalo líp, ale pořád ještě mě to bolí. teď už to ale spraví 1 ibalgin po 4 hodinách. Ale skoro vůbec nekrvácím, spíše jen špiním, asi je to známka, že ta zastavovačka funguje.
A co vlastně ty????

len
29. říj 2008

No, já chci zítra testovat 🙂
Já měla po té zastavovačce opravdu několik dní zpoždění (což nikdy nemívám), prostě lidi na to reagujou různě 😒 Ale jestli to bude fakt zlý, zkusila bych tam znovu zavolat (teď už by mohli být i v CARu), protože narvat do sebe 5-6 ibalginů denně není zrovna nic moc 😒 Tak ať je líp! 🙂

sedmitecna
29. říj 2008

Ahoj len, držím moc pěsti při zítřejším testování, ale vzhledem k tomu, že kolem mě všichni těhotní, tak to určitě vyjde 😉 . Dokonce se mi už kamarádky smály, že na koho se podívám, nebo se dám do řeči, je v tom 🙂 .
PRO SARALINDU: dnes jsem byla na tom sonu a cysta je tam pořád. Propíchnutí mi naštěstí odsunuli. Mám přijít 12. 11. na další kontrolní sono a pak by se to udělalo. Tak uvidíme 🙂

jasmina309
30. říj 2008

Ahoj!!!

Tak jdu nahlásit, že na testu mám pouze ducha a ne // ☹ ☹ ☹ Uvidíme...

Len- tobě přeju víc štěstí při testování 🙂 🙂

rendulina
30. říj 2008

Ahoj,

Jasmina: to je mi opravdu líto ☹ ale třeba se z toho ducha něco ještě vyklube?!

Len: Díky za vysvětlivky těch zkratek.Jinak to PK jsme již také absolvovali(to když jme měli oplodněné jen jedno odebrané vajíčko a vyvíjelo se pomalu,tak mu dali asi 5-6 denní čas na vývin-pak zavedli a stejně nic)
Jinak přeji hodně štěstí při testíku 😉

Jinak včera v "Soukromých pastech"=náš případ,že? Ale ten mužský byl pěkný trouba...

starovka
30. říj 2008

Ahoj!!!!

Holčiny děkuji za účast.Tohle drží člověka nad vodou.

Kacatko,vzdávat určitě nic nebudu,jo a manžel v tomto případě stojí 100% za mnou,jen jsme měli na jednu věc docela odlišné názory a už to bylo,ale to se srovná,myslím že všude je něco.Car měnit určitě nechci jsem tu spokojená a že to nevychází,no to se holt někdy stává,ale věřím,že se jednou všemu zasmějeme a určitě to každé z nás co tu jsme vyjde.

Len,chtěli bychom ještě jednou stimulovat na IUI,pak se vrátíme k IVF.Doktorka mi minule řekla,že tomu nedává moc nadějí,máme prý spoléhat víc na IVF.Ale co čert nechtěl,včera jsem volala k Apolináři jestli mám pojišťovna schválila ty léky na 4pokus a co se nestalo neschválila. 😠 Len doufám,že tam dnes budou ty dvě čárečky,držím palce a dej vědět.

Jasminko to mě moc mrzí,ale ještě nevěs hlavu,vše může být nakonec jinak.

len
30. říj 2008

Ach jo, Jasmino ☹ Duch znamená, že ta druhá je hooodně slaboučká? 😕

Jinak já teda víc štěstí měla - i můj velice pragmatický manžel prohlásil, že "nikdo nemůže říct, že tam ta druhá není" 🙂

jasmina309
30. říj 2008

Len, tobě obrovská gratulace a ted jen to štěstí na 9 měsíců!!!! 🙂 🙂 🙂

Duch znamená slabší druhou čárku, to jo! Ale včera sem dobrala Utrogestan a po odeslání tohoto příšpěvku sem začla špinit a rozjela se bolest podbříšku jako na ms... takže asi smůla i napotřetí...chjo ☹