CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
5. čer 2009

Spes, nenech se odradit sestrou, řekni, že chceš naplánovat KET. Já po neúspěchu byla na kontrole 12.DC a dohodl se KET na další cyklus. Jak to bude probíhat záleží na tom, jestli to bude KET v přirozeném cyklu a nebo s léky. Kdyby byl v přírodním, tak budeš muset na UZ kontrolu, jestli roste folík a podle ovulace by byl plánovaný transfer, pár dní před bys asi měla Utrogestan (nebo Crinone). Kdybys to měla plně substituované (s léky), tak bys buď brala Estrofem a nebo si lepila náplasti (Estrahexal?) a pak k tomu (po kontrole růstu sliznice) ještě Utrogestan. Transfer je pak už stejný jako obvykle.

spes2009
5. čer 2009

Zub, no já jsem se nedala a řekla jsem, že bych na ni ráda, tak jdu 18.6. Ale stálo to trochu přesvědčování, že bych tam doopravdy chtěla jít. Ale pak jsem si říkala, jestli zbytečně neprudím 😅

Jinak své naděje zase teď vkládám do KETu, tak doufám, že ten náš jeden jedinej mrazáček bude bojovat. A třeba budu ten případ, že se mi zadaří jen z KETu...

spes2009
5. čer 2009

Aknyt, děkuju 🙂 Ještě prosím tě, na čem závisí, jestli to je v přirozeném cyklu či s léky?

aknyt
5. čer 2009

O tom asi rozhodnou oni... Já to měla s léky (Estrofem jsou tabletky, žádné injekce tě asi nečekají), tak rozhodla doktorka. A na zálkadě čeho nevím, asi aby zaručila, že naroste sliznice.

spes2009
5. čer 2009

Ještě, ono mi přijde, že je to i o tom, na jakou narazíš sestřičku a jako má zrovna náladu. Já si pamatuju, že když jsem se měla 5.-7. DC objednat na průchodnost, tak jsem tam volala, že mi začala MS, a že bych tedy ráda objednala na 5. DC, protože to byl pátek a jinak by mi to o víkendu neudělali. Sestřička mně tenkrát řekal, jestli budu ještě 5.DC špinit, já že nevím, ale kdyžtak jen trošku a ona to že ne, že nemůžu na to jít. Takže by to znamenalo to o cyklus odložit a to jsem nechtěla. Tak jsme se dohodly, že se objednám a ráno, kdybych ještě špinila, tak bych zavolala, že nepřijdu. Ten den jsem ještě trošinku špinila a řekla jsem si, že tam jedu, že kdyžtak mně doktorka pošle domů. A ona se nějakým špiněním vůbec nezabývala. Neptala se, neřešila, nic. A sestřička mne málem neobjednala 😠

spes2009
5. čer 2009

Aha, no tak uvidíme. Alespoň jsem moudřejší. Díky. 😉

aknyt
5. čer 2009

Já už jsem tam profláknutá štěžovatelka, takže většinou nemám problém 😀

spes2009
5. čer 2009

aknyt 😀

aknyt
5. čer 2009

Ale celkově bych řekla, že ty sestry jsou tam fajn. Na sestru jsem si nikdy nestěžovala 😉 Vlastně jsem se jen jednou ohradila proti jedné doktorce a už jsem profláknutá. Taky mám možná "výhodu", že už jsem skoro inventář 🙂

rendulina
5. čer 2009

Len : tak v té loňské vlně,co to tu netěhotnělo jsem byla též 😒
A jak jsem na tom?V úterý mě čeká již má 5. OPU ( po 1.s dlouhým protokolem)

Jinak souhlasím s lenickan(s tou neschopenkou),že záleží na povolání.Já sice nejsem servírka ale na nohách jsem od rána do večera s výjimkou pauzy na oběd.Tak že si ji nyní užívám a musím říct,že to není o tom že člověk nad tím doma více přemýšlí a vše rozebírá v diskusich,ale hodí se alespoň do pohody a vyřadí alespoň na chvíli z hlavy ty pracovní starosti.

A proč jsi len neskusila již po neúspěšném IVF další?Dávali jste šanci přírodě...? 😉

len
5. čer 2009

Nooo, já jsem zvědavá sama na sebe... Kdyby to neklaplo, taky bych vyžadovala konzultaci nejlépe zítra, protože mně na tom bude záviset ukončení neschopenky, přeci nebudu tvrdnout doma měsíc navíc, ne?

rendulina
5. čer 2009

Tak to já si aknyt připadám již také jak inventář 🙂

Když kolikrát v čekárně zahlédnu číslo pacientky se začátečním číslem 6 x x x a já mám 5 x x x - ??? 😅

len
5. čer 2009

Rendo, no přesně, ale zrovna nedávno jsem psala, jak jsem se cítila divně, že mám 5 a hooodně malý drobný, když vyvolávali mladou holku vedle mě, která měla 3**** 🤐 Teda netuším, jestli si tam nešla pro druhý či třetí dítko 😉 Ale dva roky v CARu nejsou nic, obzvlášť, když se to řeší tak pozvolným tempem jako u mě 😀 Jsem teď na to koukala, že z těch 35 cyklů se mnou něco dělali v 11 😀 Zbytek čekání...

rendulina
5. čer 2009

Tak že máš nyní len dlouhý protokol? V tom milnulé jsi měla také dlouhý nebo krátký?
Mě když 4 krátké nezabraly,tak teď zkouší hokus pokus s dlouhým-tak uvidíme.... 😕

aknyt
5. čer 2009

Rendo, taky mám číslo začínající pětkou 😉 Ale pořád lepší, než kdybych měla jen trojmístné 😀

rendulina
5. čer 2009

😀 😀 😀

len
5. čer 2009

Já měla minule dlouhý a zabral docela dobře (Řežábek tvrdí, že výborně, když z něj vytěžili dvě embrya, co ještě po dvou dnech žila 😀), takže teď mám zase dlouhý... Se divím, že ti to nezměnili už po tom prvním krátkém 😒 Nebo nezabraly "jen" z hlediska otěhotnění nebo i celkově?

Jinak mám pocit, že je jim to docela jedno, protože když šlo o to, jestli mi to kvůli toxe budou odsouvat, tak Ř povídá - no, tak kdyžtak krátký stíháme, to je dobrý.

aknyt
5. čer 2009

Tak já měla 3x dlouhý a počtvrté jsem chtěla zkusit krátký, tak jsem ho měla... Ale vyšlo to u mne celkem nastejno.

Rendo, přeju ti, aby to konečně dopadlo, pět OPU za sebou, to je už docela porce.

aknyt
5. čer 2009

Tak se tu mějte, razím do volební komise... Tak se mějte a koukejte jít k volbám 😉

len
5. čer 2009

Aknyt, půjdu, akorát doteď netuším, koho budu vlastně volit 😀

rendulina
5. čer 2009

No já měla vždy problém,že se mi přestala embryjka vyvíjet(jak po 1.i 2.IVF- i to jedno co by molo zůstat na zamražení,tak i ty 2 zavedené)resp.se mi nikdy nepodařilo otěhotnět. Dále to šlo od 9 k 5. ☹
3.IVF pomalý vývoj již jen jednoho embryjka ale přesto zavedeno=0 ☹
4.IVF po punkci folikuly prázdné=žádný ET
a nyní IVF č.5 a nově s dlouhým protokolem-docela má štěstí na MUDr.Jarošovou na kterou si nemohu stěžovat.
Po čtvrtečním UZ je na levém vaj. 5 /12mm a na pravém jen 1 (ten mi zahálí při každém IVF)
Tak jsem na to v úterý zvědavá... 😖 -kolik jich vydží ...

len
5. čer 2009

Já měla taky takovýhle počty - na levém snad 1-2 a na pravém o trochu lepší, pak mě šokovalo, když jich vydolovali při OPU 12. Ale půlka prázdných a přesně, jak píšeš - zastavovaly se ve vývoji, že jsem ani nedoufala, že z toho něco může být... Takže teď už jsi samoplátce? ☹

rendulina
5. čer 2009

jj, z 1/2 si hradíme léky pojišťovna hardí úkony(posoudili náš případ a takto rozhodly)

No to jsi měla pěknou úrodičku! Ale co je to platné,když pak příjde ten šok a je jich o mnoho méně...viď?

len
5. čer 2009

Já mám takovej pocit, že na celkovým počtu folikulů zase až tak nezáleží, já měla z 12 dvě po 2 dnech použitelný embrya a někomu stačej tři folikuly na dvojčata a mrazáčka... Nevím, jestli je to o štěstí nebo o čem, ale jestli jo, tak ty sis té smůly už vybrala na deset let dopředu ☹

rendulina
5. čer 2009

Já si to také říkám-ale jestli to znovu nedopadne,tak nevím.... 😢

Jdu zkrátka do všeho,co by mohlo zabrat.Mojžíšku jsem cvičila 3/4 roku ale když na podzim byl opět výsl.0,tak jsem se rozhodla,že budu chodit jen na mobilizaci.A hle,i bez cvičení se výsl.blokace zlepšil a při poslední návštěvě mě fyzyoterapeutka pochválila,že je vše O.K.

I alterntivní medicínu Reiky(na dálku sice)jsme 3 měsíce oba s mažou zkoušeli.
No a teď jsem se odhodlala píchat si Fostimon sama doma.Mám 4 amp/denně celkem 40 dávek do Pregnylu.

Nejdříve jsem s tou lahvičkou Fostimonu zápasila(neměla jsem vychytaný ten podtlak) ale po konzultaci se sestřičkou a její stručnou ukázkou jsem šla opět do toho. 😉

len
5. čer 2009

Holky, jste dobrý, že Fostimon zvládáte píchat samy! 😉

Jinak jsem se teď docela naštvala, k cvičení jsem si pustila TV a zrovna tam byl rozhovor s nějakým doktorem přes neplodnost. No a ten říkal, že když někdo nemá dostatek financí, měl by radši IVF odložit, protože to, co platí pojišťovna, je jenom základ, a s každým dalším příplatkem se zvyšuje pravděpodobnost! Jako třeba že bez ICSI může vajíčko oplodnit nějaká špatná spermie, zatímco s ICSI doktoři vyberou tu nejlepší. Podotýkám, že nemluvil o chlapech s mizerným spermiem, ale o páru, kde ve spermiích problém vůbec není. To je přeci taková kravina! Jak jako ten doktor podle VZHLEDU pozná, která spermie je UVNITŘ nejlepší a nese tu správnou genetickou informaci? Co jsem tak četla, tak po ICSI je naprosto stejný % potratů jako bez 😝 Bych pomalu začala mít výčitky, že když do hrazenýho pokusu nevrazím navíc 20 litrů, tak že záměrně šetřím na vlastním zdraví a hazarduju s životem nenarozenýho mimíska - ááách, já bych tomu chlapovi dala jednu přes čumák! 😀 By mě zajímalo, z jakýho je CARu, dám ruku do ohně za to, že z nějakýho soukromýho "rejžovacího" - akorát nechápu, proč si ho zvali do TV 🙄

rendulina
5. čer 2009

Hmm to byl určitě z nějakého rejžovacího... 😝
Stejně je děs,kolik oproti Apoli stojí jinde stejné zákroky peněz!Vykonají stejný úkon a hned si dokáží říct o 2-3tis.více 😠 A to jen proto,že to tam mají hogo fogo

len
5. čer 2009

Nojo, no, z něčeho ten toaleťák na záchodě zaplatit musí 😀

rendulina
5. čer 2009

😀 😉

len
5. čer 2009

Takže OPU máš v úterý? Pak určitě poreferuj, doufám, že teď zase začne ta plodná vlna jak na podzim 🙂