CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
5. črc 2009

Tuli, prej krize, oficiálně propuštěna pro nadbytečnost (zrušili celý oddělení, co jsem vedla) 😉 Nejhorší je, že já tu práci měla ráda, žádný šílený stresy, hezky v kanclu, plat hodně slušnej... Jasně, že je pro nás dítě na prvním místě a kdybych měla jistotu, že bude, zůstanu s ním doma třeba zadarmo 😉 Jenomže mám takovej blbej pocit, že mladá chytrá a šikovná ženská (aspoň to sebevědomí, že mi nechybí 😀 ) by se neměla doma poflakovat za státní prachy, když může být někde užitečná... Potřebovala bych se naučit troše té občanské nezodpovědnosti 😀

tulipanekps
5. črc 2009

taky mi to zrušili pro nadbytečnost, prostě jsem je nas.., že jsem byla na pnce... a to odstupné, co mi museli dát beru jako případnou "kompenzaci", kdybych neměla práci... ale já teď pokukuju po práci, tak se nechám zaměstnat, žádné emoce, žádné vazby a kamarádšoft... prostě ideální by bylo od srpna nebo září a pak dá-li ten nahoře, bych šla i třeba ve zkušebce na rizikový, pokud by se mi nechtělo tam být... sice velice troufalé a optimistické, uvidíme, řekl slepý.. 😎

len
5. črc 2009

No, Tuli, tak na to bacha... Oni tě i VE ZKUŠEBCE můžou vyhodit, i když jsi na PN! Musí tě tam držet těch prvních 14 dní (co platí zaměstnavatel, aby se z toho nemohl vyvlíknout), ale po těch 14 dnech tě nezachrání ani těhotenství kombinovaný s PN, bohužel 😖

Jinak já měla PN za celý zaměstnání (byla jsem tam 4 roky) pouhý TÝDEN po potratu, jinak jsem všecko řešila dovolenou, no a stejně mě tam nechtěli, to si nevybereš 😒

tulipanekps
5. črc 2009

??? tak to jsem nevěděla, myslela jsem, že když jsi v pracovním poměru, byť ve zkušebce, že tě po dobu trvání Pnky nemůžou vyhodit, jedině že tě vyhodí v den návratu do práce, přece platí ochranná lhůta, nevím, ale jestli ve zkušebce... ale něco tam oddělat, měsíc-dva, tak máš aspoň vyměřovací základ na mateřskou, ne?

já v předminulý minulý práci byla na pnce za deset let asi 6 týdnů a v týhle minulý jsem nemocenskou neměla ani den... až na ivf... a to jsem byla tak donasraná a zkomplikovalo se to, že jsem byla doma od konce října do 2. 3....

len
5. črc 2009

Jo, to máš, ale musíš pak na tu mateřskou nastoupit do půl roku od ukončení pracovního poměru... Jsem to právě dost studovala a dospěla k závěru, že nejlepší pro tebe je celou zkušebku to tajit a třeba den po jejím skončení odejít na rizikáč. Z pohledu zaměstnavatele ovšem existuje jisté riziko, že na žádný riziko neodejdeš, protože tě šéf uškrtí 😀

No nic, manžel si přeje, abych mu četla, tak jdu na to, přeji dobrou noc 🙂

tulipanekps
5. črc 2009

taky budu končit, musím ještě se šelmou ven a pak se přitulit k manžílkovi...

teď jsem se fakt srdečně zasmála, to víš, že budu tajit a pak budu uškrcená 😉 😀 😎 😉 😀 😎 😝

tak dobrou noc. papa

tulipanekps
6. črc 2009

čus, dobrý ráno, tady se ještě hnípe? 😎 nebo už jste všechny na výletě 😉

rendulina
6. črc 2009

Ahoj tulip! 😉 Já se hlásím,že nehnípu ani nejsem na výletě...stále bojuji s tou virózou 😠 😝 Už mě to neba a to zítra s tím budu cestovat do CARu 😖

tulipanekps
6. črc 2009

ahoj rendu, tak zítra budeme v caru dokonce tři - taky larri... do zítřka bude líp, uvidíš 😉

líbí se mi hláška kamarádky: kdyby se mi tak chtělo, jak se mi nechce 😀 tak asi tak se dneska cítím na jakékoliv povinnosti. líná jsem jako chro chro 😖

len
6. črc 2009

Ahoj ahoj, tak nás dneska kotě nechalo spát do půl jedenáctý, malej svátek 😀
Všem vám budu zítra v CARu držet palce 🙂 Tuli ať to moc nebolí a je hodně kvalitních vajíček, Renda ať má hCG aspoň kolem 1500 a Larri, buď ať ho má někam k nule a nebo (ještě lépa), ať pěkně vylítně aspoň k 500 😉

tulipanekps
6. črc 2009

naskenovala jsem si zelený papír a asi si půjdu uvařit další kafí...

rendulina
6. črc 2009

tulip :moc v to nedoudoufám,že bude lépe-mám k tomu již 3 den zvýšenou teplotu... 😝
Jinak ti přeji velkou úrodičku!!! 😉A tfuj,tfuj,tfuj 🙂

len : no uvidíme na kolik se to vyšplhá(stejně to budu vědět až ve středu po telefonu) 😒 To bude zase bezesná noc!

tulipanekps
6. črc 2009

jak se dostanu domů a jestli budu naladěná na pc, tak dám hned vědět...

rendu, to přejde, mě teď taky asi tak poslední 3 dny bolí v krku a nechápu jak to...

len
6. črc 2009

No, v těchhle vedrech stačí větší výkyvy teplot, klimatizace, zmrzlina ve vedru nebo tak něco 😒 Rendo, nojo, no, to si člověk myslí, že to čekání na // je nejhorší, co? 😒

tulipanekps
6. črc 2009

jo, pořád na něco čekáš a stříkají ti nervy... nejdřív na stimulku, pak na opu, pak druhý den nervy, pak et a nekonečný čekání na // a pak zbylých 9 měsíců nervíků...

si nevybereš...

rendulina
6. črc 2009

To vám tedy řeknu-nejhorší je to pocení...
Mě to již drží skoro týden a nejhorší je to,že si nemohu pořádně nic naordinovat ☹

tulipanekps
6. črc 2009

hmmm, člověk si zvykne "polknout prášek" a nepřemýšlí nad tím a teď nic, viď...

len
6. črc 2009

Klasickej paralen nefunguje? Se jen tak ptám, mně teda nezabíral nikdy... Ale já ani nemívám teploty, takže mnou prošel a zanechal mě nedotčenou 😝

tulipanekps
6. črc 2009

myslím, že jeden paralen denně můžeš... ale když ti není zrovna, tak jeden je málo...

tulipanekps
6. črc 2009

a víc nesmíš resp. víc bys neměla. 😖

len
6. črc 2009

Každopádně, pokud by byly teploty výrazně zvýšený, řekla bych to v CARu, třeba ti dokážou něco předepsat, oni ty hodně vysoký teploty (čili 37,5 ještě zdaleka nic není) nejsou pro embryo OK...

tulipanekps
6. črc 2009

len, jakou prochajdu dneska plánujete? já bych šla na petřín, tak uvidím, jak bude manža línej... 😝

len
6. črc 2009

Tuli, chceme jet na Křivoklát 🙂 Za chvíli mi začínají vycházky, tak vyrážíme 😉

tulipanekps
6. črc 2009

a jo, tak to už pomalu přešlapuješ u dveří, co? 😉

len
6. črc 2009

Tak tak, loučím se, mějte se tu hezky 🙂

rendulina
6. črc 2009

Já Paralen nezkoušela,ani ho nemám-doufám,že to půjde bez léků...Ale v CARu se zítra zeptám 😉
Tak si děvčátka užijte výlety!!!Je tam nááádherně 😵 🙂

tulipanekps
6. črc 2009

rendu, my jsme si udělali výlet do peří a vegetíme i se šelmou v posteli 😉 manža relaxuje, tak uvidím, jestli se dokopeme k nějaké prochajdě...

tulipanekps
6. črc 2009

ale o tom paralenu jsem slyšela i od mudrů...

tulipanekps
6. črc 2009

larri, často vypínám telefon do režimu ticho, tak pokud bych nereagovala a měla zaplý telefon, je na potichu. už aby byla minimálně sobota... 😔

tulipanekps
6. črc 2009

tak tady je mrtvo, len má vycházky a larri pracuje...

jdu si zabalit raneček... 😎