CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

larri
28. črc 2009

Rendo,ja tam byla vcera kolem 10.3O,kdybych vedela,ze tam lezis,skocila bych za tebou. 😉

Pa,pa,pa,pa,pa za 14 dni,pokud se dostanu k nekomu na net,tak driv.

jasmina309
28. črc 2009

Ahojky
Hlásím štastný návat z Egypta 🙂 🙂 🙂 Dovolená skončila, tak šupky-hupky do reality 🙂 a jedeme dál... Už sem nasadila Pradnison a tudíž i sexík s kondomem...uf 😠

Budu se snažit dočíst, copak je tu nového? 🙂 Snad budu číst pozitiva...

jasmina309
28. črc 2009

Holky moje zlatý 😉 , co to čtu 😕
Rendul, já věřila, že až dáme někde kávu, tak už budeš mít malý bříško a ono prd. Ach jo, ta nespravedlnost ☹
Hlavní je, že to máš už za sebou a za pár dní se oklepeš a bude dobře. Já to měla loni dvakrát, jednou u Apoli a jednou v Litoměřicích. A řeknu ti, že zlatej Apolinář (i přes to všechno, cos tam zažila je fakt zlatej!!!). V Ltm bys dřív jak za 4 dny domů nešla.
A hlavně se mi líbí, že už pomýšlíš na září, jako já 🙂 🙂 🙂
Musíme to brát, jak to je a doufat, že jednou se dočkáme všichni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

len
28. črc 2009

Ahoj ahoj, tak jsem to prolítla a nevím, co napsat - Renda do puntíku opakuje to, co já si prožila loni na podzim, moc mě to mrzí 😔

jasmina309
28. črc 2009

Lari, ty už to máš taky za sebou 🙂 . To je bezva

A jak se všechny máte ?

Něco vám povím. V Egyptě sem byla s dcerou a se skorošvagrovou a to si neumíte představit, jakej opruz byl věčný odhánění mužskýho plemene od nás Češek. Jejich věta- JAK SE MÁŠ MILÁČKU? my zní v uších ještě tedˇ!Já sem trochu při těle a u nás se mě jen tak někdo veřejně nevšimne, ale v Egyptě mě balil už česky hovořící delegát- Egyptan. Pak uklízeč, masér, kameraman, číšník, prodavačů dokonce několik a od těch sme slýchali větu-Česky hezky 😉 . vůbec sme nedali žádnou záminku, ale oni jsou na nás jak vosy na med.Poprvé sem začla litovat, že nejsem vdaná a nemám snubní prstýnek na prstě. 😉
Jinak se nám splnil životní sen to jo a ted už dám přítovi s Egyptem pokoj a příště volím Jižní Čechy nebo máchovo jezero 🙂 🙂 🙂

rendulina
28. črc 2009

jasmina : já se ale nezmiňuji o září??? 😕 Myslím si,že bych asi byla blázen...Jít tak brzy do toho znovu! A tělo by mi to nejspíše totiž oplatilo stejným způsobem a to již zažít opravdu nechci.I když mi v CAR řekli,že klidně za 3 měs.to můžeme zkusit 😒

My si teď dáme pauzičku,budu vás tu sledovata a držet palečky teď já vám.
Vidím to tak na příští rok opět květen/červen = potřebuji pauzu a hlavně musíme tu plnou palbu řádně našetřit! ☹

len
28. črc 2009

Rendo, já tě naprosto chápu, měla jsem to taky tak, dr. mě do toho lehce tlačila už po třech cyklech, ale já potřebovala trochu vydechnout, tohle je hroznej zážitek 😒

rendulina
28. črc 2009

Víš len,nejhorší je,že nemám patrony ani na práci(někomu to pomáhá) ale já potřebuji teď klid.Začíná nám v práci období pěkného blázince+těžká práce(myslím námahá)a to si myslím,že po zákroku není dobré....?

Nevím ani jak mě MUDr nechá ještě dlouho na neschopence-jestli alespoň to 6-ti nedělí nebo i déle??? 😨
Zatím jsem stále tu nemocenskou nedostala... 😠

Mám v práci takové i klepny,co vše musí rozebírat a jsou zvědavé-to je právě to,co nyní nepotřebuji.Do toho mají naši 7.9.soud/rozvod a já budu vypovídat jako svědek-fakt to nemám jednoduché...a to že to byl před revizí měsíc co nám zemřela babička - je toho na mě již moc a hlava to nějak nepobírá 😢

len
28. črc 2009

Rendo, vydechni... Zkus se s doktorkou domluvit, na to, co máš za sebou, týden-dva-tři doma navíc nehrají roli a pokud ti to pomůže... Fyzicky budeš OK rychle, psychicky to trvá výrazně déle, takže si zkus srovnat, co by ti pomohlo nejvíc (i když já tehdy měla pocit, že vůbec nic) - jestli jít mezi lidi nebo být doma... Já byla doma týden, ale dýl jsem nechtěla, opravdu myslím, že jestli máš rozumnou doktorku, tak se domluvíte, obzvlášť, když jí povíš, že toho máš i mimo tyhle problémy daleko víc 😢

rendulina
28. črc 2009

Bojím se,že mi to doktor(když budu zdravotně po zákroku třeba v pořádku)již neschopenku neprodlouží(nevím,jak by to vykázal,když by to byla psychika...?)
To bych jedině musela zkusit odv.Dr.(ten se mi nyní ještě k tomu všemu změnil)-ten dřívější šel do důchodu.A tohoto vůec neznám. 😔

len
28. črc 2009

No, psychodr. mi říkala, že není výjimkou, když se u ženský po takovýmhle zážitku rozvinou normální deprese. Ale to by ti asi musel napsat obvoďák.

rendulina
28. črc 2009

Jo ještě jsem se tě len chtěla zeptat,zda ti po té revizi něco zjistili z té hystologie?Jako proč k tomu ZT vůbec došlo a ták...?
Prý se z toho ale nic moc nezjistí 😒 musím si tam za 14 dní pro ony výsledky.
Ale jedna sestra mi říkala,že to klidně mohlo být tou mou virózou-jak jsem byla nastydlá ☹
To je hrozné,když si to uvědomím,že to bylo kvůli blbé chřipce! 😢

len
28. črc 2009

Rendo, nezjistili nic, dokonce v tom vzorku ani neobjevili stopy embrya ani jeho obalů 😒 Řežábek to shrnul slovy, že se to stává a příčina se opravdu většinou nezjistí...

rendulina
28. črc 2009

No to mi ani neříkej?!Jak tam nemohou zjistit známky embrya,když se tam ač chvíli ale vyvíjelo??? 😨 Ale vím,že mi Jarošová řekla,že mi vezmou krev na trombofilní mutace(což ani nevím,zda mi někdy brali...)Tak jsem na to zvědavá-ani nevím,co to znamená?Také ti toto nabírali?

haaribo
28. črc 2009

Ahoj holky, já vůbec nevím, co se se mnou děje. Bolí mě prsa, ale ty mě budí i před ms, ale ze spaní mě vzbudí i bolest přicha - normálně mě pobolívá děloha. Nemůžu udělat prudší pohyb nebo se ohnout. Už jsem z toho na prášky... 😢

len
28. črc 2009

Rendo, no, prostě jsou ty obaly tak malé, že občas je prostě nenajdou, někdy odejdou třeba už s tím špinením/ krvácením, které se spustí ještě před revizí... Kůň ví, ale Ř. to nijak zvlášť nepřekvapilo, jen mi pak za pár týdnů ještě kontrolovali hCG. Poslal mě pak ještě na genetiku.

rendulina
28. črc 2009

len : aha,tak uvidíme-o hCG mi nic neříkali... 😕

haaribo : tak třeba to jsou právě příznaky těhu,buď ráda - a kdy očekáváš MS?

haaribo
28. črc 2009

Rendo, trombofilní mutace spadají do hemetologické ambulance. Je jich strašně moc - poruchy vstřebávání některých látek - které zároveň můžou i způsobit potraty.

haaribo
28. črc 2009

Rendo, no kdyby jo, bylo by to fajn. Ale je fakt, že nic takového jsem nikdy nezažila a docela dost mě to někdy omezuje v práci... dnes jsem 21DC a 8DPO, ms čekám o víkendu...

rendulina
28. črc 2009

Tak to fajn že přízaky jsou neobvyklé 😵 Držím palečky na víkend!

haaribo
28. črc 2009

Jako jsem z toho dost vedle. Na druhou stranu si říkám, že pokud mě bolí břicho a něco tam opravdu je, je to tam, kde má být. Už bych nechtěla znova čekat to, jestli to je mimoděložní...
I tak si od toho moc neslibuju, ale je ve mě kapka naděje. Nejvíc mě štve okolí - práce a a doma - všichni to vidí jako hotovou věc...ale to čekání je děsný. A pokud to není těhu, tak ms asi bude masakr!

jasmina309
28. črc 2009

Rendul, promin. Já to s tím zářím popletla. Omlouvám se!
i když napodruhé sem tehdy šla do 2IVF již po dvou cyklech a to jsem změnila protokol. Z dlouhého na krátký. Vajíček sem tehdy měla víc asi o 3 to jo. Ale druhý den po OPU nám řekli, že jsou prázdná a celé IVF stopli.
Takže pauzuj, nabírej sílu a k tomu všemu šetři. Je to boj!
Haribo- nestresuj a vyčkej víkendu. Budeš v obraze! Držím palce at jsi těhule! 🙂

aknyt
28. črc 2009

Ahojky,
zdravím všechny. Rendo, mně taky nenašli po revizi ani stopy embrya a nebo pl. obalů a nepřišli na nic. Ty trombofilní mutace mohou mít vliv na potraty, protože u některých typů dochází ke vzniku mikrosraženinek, které mohou ucpat přívod krve k embryu. U těžších forem se podávají pak při těhotenství injekce na ředění krve.

Len, zdravím po dovče, doufám, že sis to užila.

Před chvílí jsem se vrátila z CARu, mám papíry a část léků na další IVF. Dostala jsem doporučenku pro obvoďáka a nebo OG na lázně na pojišťovnu (neptala jsem se, nabídla mi to Jarošová sama). Ještě mám jednu ne zrovna dobrou novinku z CARu (zatím není jasné, jestli bude platit od září a nebo ledna), ale je v plánu ZDRAŽIT cca o 5% a zavést placení za nové položky, jako např. mražení embryí. Konečnou verzi ještě prý nemají k dispozici.

len
28. črc 2009

Aknyt, o tom zdražování mi říkali taky, písla jsem to sem - mražení embryí cca 3000 😒

Jinak jsem se tam snažila celý den dovolat a nic, akorát ráno to zvedla nějaká nepříjemná sestra, co se se mnou skoro odmítla bavit. Před 14 dněma jsem byla na odběrech na prolaktin, od té doby mi teče mlíko z prsou, vůbec jsem neovulovala a ona mi odmítá po telefonu sdělit, jestli je prolaktin OK nebo ne 😝

aknyt
28. črc 2009

Zkus tam cinknout zítra, dnes už tam asi nebudou. Kdyby to nikdo nebral v ambulanci, tak zavolej na číslo k UZ (je v mým albíčku a nechce se mi ho lovit, na konci je myslím místo 418 koncovka 079) a tam to zvedne doktorka a ta tě určitě neodbyde. Je tam tento týden Jarošová a Jaržembovská. Minulý týden mě sestra Holá taky odbyla, že mě nemůže vzít Jarošová na konzultaci v červenci, že je tam plno a další den ráno mi Vacková dala vybrat, jestli chci v úterý, ve středu a nebo ve čtvrtek...

Až tam půjdu v září, tak vymámím ceník, to už by ho mohli mít. Ale říkala Jarošová, že se mám poinformovat, kolik kde stojí minimálka, že by mi ji možná udělali... tak uvidíme.

len
28. črc 2009

Já vím, já vím, ale zkoušela jsem to od devíti ráno a vím houby 😠 Volala jsem na obě čísla...

Já si pořád říkám, že u klasiky, minimálky i nativu je stejný ultrazvuk, stejná narkóza, stejné OPU, stejná kultivace i stejný transfer, takže rozdíl by měl být jen v lécích, ne?

aknyt
28. črc 2009

len, v lécích je hlavní rozdíl, ale jiná centra si za minimálku berou cca 7000 a je levnější i ICSI s ohledem na to, že je tam nižší výtěžnost vajíček. A dát za léky méně a potom za ten zbytek dát třeba 30 tisíc, tak to by ani nemělo smysl...

Určitě tam ale byli, byla jsem tam kolem poledne a byli jak v ambulanci, tak u UZ.

len
28. črc 2009

Hm, akorát se neobtěžovali mi zvednout telefon 😝

Jako ICSI levnější chápu, že je podle počtu vajec, ale jinak mi to přijde z jejich strany opravdu naprosto stejná námaha... A pokud někomu účtují těch 22 500, i když má při plné stimulaci třeba jen tři folikuly, tak proč by mu měli dělat slevu za menší stimulaci? Jako netvrdím, že to nikde nedělají, jenom k tomu nevidím důvod, já, jakožto podnikatel, bych teda slevy nedávala 😀

len
28. črc 2009

Jo a úplně jsem zapomněla - pamatujete na Kacatko? Měla ET v den mé revize. Tak včera jsem od ní dostala SMS, že se narodila dvojčátka - chlapečci 🙂 Tak vidíte, co taky může být ze čtyřech folikulů - dvojčata a mrazáček 😉

aknyt
28. črc 2009

Len, je to víceméně stejná námaha (ale kratší narkóza při OPU, méně spotřebovaných kultivačních roztoků, méně nutné manipulace...), ale zase na druhou stranu to dává šanci jít do dalšího IVF za rozumné peníze. Připravíš se tím o možnost mražení, ale zase máš šanci, že když něco zbyde, tak můžeš otěhotnět (znám asi 5 holčin, co otěhotnělo po minimálce). A je fakt, že hodně holek radši zaplatí za 3 minimálky než za jedno IVF. Já bych byla ráda, kdyby to dělali. Třeba bych nereagovala dobře, ale chtěla bych to aspoň zkusit...

Dnes jsem vyfasovala 19 krabiček Fostimonu (na 6 dní) a 1 Orgalutran a nechala tam přes 7500. A to je ani ne polovina, co budu nejspíš potřebovat.