CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
27. srp 2009

Rendo, příští čtvrtek, místo totéž 🙂
Dorazit buď tramvají (zastávka Italská) nebo metrem na Muzeum a doťapeš tam pěšky 🙂

len
27. srp 2009

No a nebo dáme sraz přímo na Masaryčce, já tam přijíždím taky (cca v celou 20 nebo celou 50).

len
27. srp 2009

Jinak ty léky... brala jsem to asi měsíc, pak byla na dovče a zapomněla si je přibalit s sebou a dr. usoudila, že to zkusíme vysadit úplně, co to udělá...

l1u1c1i
27. srp 2009

len - odkud jsi?

len
27. srp 2009

Jo a ještě poslední dotaz - jak to máte s lázněma? Uvažovala jsem, že bych to zkusila taky, nedělám si teda žádné iluze, že by mi to zdravotně pomohlo (protože jsem OK), ale papírovej nárok bych na to snad měla (2 1/2 roku lítání po doktorech kvůli primární neplodnosti, 2 IVF a potrat, to by mohlo stačit, ne?) a třeba by mě to před tím posledním pokusem hodilo do klidu 😒 Myslíte, že má cenu to zkusit? A je třeba nějaký doporučení z CARu nebo rovnou naklusat (zavolat) za svým obvodním gyndr., jestli by mi vypsal žádanku na pojišťovnu?

rendulina
27. srp 2009

len : díky za upřesnění(možná ten srazík na Masaryčce by byl OK)-ale ještě po neděli upřesním,pokud nevadí?

Jinak na Františkovy lázně jsem také pomýšlela,i jsme to tu přeci probíraly.Myslím,že by jsme si musely zažádat u svého obv.gynek.V CARu asi těžko 😒
Ale je mi trapné,když už nyní trčím tak dlouho doma,ještě absolovovat lázně.... ☹ I když po 5.IVF+potrat-bych na to asi také nárok měla.
Ale na co se nezeptáš,tak ti ani automaticky nenabídnou(viz můj gynek.)a to je fakt dobrej! 😅

len
27. srp 2009

Proč by mělo vadit, stačí, když to upřesníš ve čtvrtek ráno 🙂

Mně jde o to, jestli mě gyndr. rovnou nepošle do háje, o mé léčbě ví jen to, že ji absolvuji 😒

saralinda
autor
27. srp 2009

Aknyt - užij si kešky a závody.

Len, jak je to s lázněma nevím (i když jsem už o nich taky uvažovala, ale kvůli práci se trochu bojím). Myslím, ale že tu někdo psal (snad Larri??), že mu je doporučili. Ona nám určo napíše. Je tu i diskuze o lázních, tak zkus juknout tam. Vím, že si to tam holky hodně chválily - hodily se do klidu, odpočaly si, našly nové kamarádky se stejným problémem (doporučují spíše 2-lůžkový pokoj, než single) a některým to určitě i pomůže. Být v tvé situaci (tedy bez práce), tak bych si to určitě snažila vyběhat.

Holky, to bude mega srazík! Mám velikou radost.

aknyt
27. srp 2009

Mně dala na lázně doporučení Jarošová v CARu s tím, že mi tu žádost má vyplnit buď obvoďák a nebo gynekolog. Zatím tedy jsem to odložila na neurčito, ale časem bych to zkusila. Tedy zkusím se zeptat na Klimkovice, mám je sice dál, ale je to blízko Ostravy, že bych aspoň občas mohla zajet tam.

len
27. srp 2009

Mně spíš jde o tu techniku žádosti - potřebuji doporučení CARu? Asi by bylo nejrozumnější brnknout gyndr. a poptat se, co 😉 Jinak v práci bych taky váhala, ale když dřepím doma... Chlap se tvářil značně odmítavě 😝

aknyt
27. srp 2009

Len, myslím, že to doporučení nepotřebuješ... jen že by mohlo pomoct 😉

aknyt
27. srp 2009

Za půl hodinky vyrážím, jen jsem se chtěla pochlubit cizím peřím - můj chlap nám upravil webovky (apolenky.kvalitne.cz), tak mrkněte a kritizujte 😀

len
27. srp 2009

Oceňuji, že jsem tam za admina, když jsem na tom neudělala ani čárku 😨D
Jinak mi Mozilla žere čárky a háčky. A taky by bylo fajn, kdyby to rovnou skákalo na poslední stranu diskuze, jestli to teda jde 😀
Tak, teď jsem to zdrbla a doufám, že mi někdo poradí, ať si to teda opravím sama 😉
Jinak chvááálím MOC 😵

collette
27. srp 2009

Ahoj děvčata,

tady to teda jede 🙂 Neměly bychom tam udělat rezervačku?

Gratuluji "čerstvulkám"! 😵 😵 😵

Taky jsem se moc těšila na první obrázek, ale na první prohlídce jsem zapomněla vyjádřit zájem o obrázek, takže dutinku jsem neviděla, a podruhé už byl plod 12,1 mm. Mně teda připadal jako flusanec na skle, ale byl to můj flusanec a ten nejkrásnější na celém světě. Jen jsem nechápala, jak doktor poznal, kde co je 😀

Modroočko - zatočila, nezatočila, jsi těhu!!!

aknyt
27. srp 2009

Len, já nevím, jak to udělat, aby to skákalo na konec diskuze, tím, že se adresa té poslední stránky mění... 😨
a s těmi háčky nevím, mně je Firefox nežere... prý kde ti to žere ty háčky (na které stránce)?

collette
27. srp 2009

Len - nemůžeš dělat čárky, když Ti je žere Mozilla 😀 😀 😀

aknyt
27. srp 2009

Len, tlumočím chlapovu odpověď:
nastavit v Mozille:
Zobrazeni>Znakova Sada>Stredoevropske jazyky (Windows 1250)

Mějte se a razím. Pa

len
27. srp 2009

Takže lázně nic, obvodní gyndr. s tím nehodlá mít nic společnýho, protože on mou neplodnost neléčí, že 😝 Bylo mi dost hnusně vynadáno.

collette
27. srp 2009

Děvčátka, já jsem plod Františkových Lázní 🙂 Do slova a do písmene... Maminka tam byla na léčení ženských problémů a tatínek se za ní jel podívat. První důsledek byl, že museli natřít fasádu pod máminým oknem, aby zakryli ty čmouhy od bot, jak tatínek lezl oknem k mamce do pokoje, pak svatba a pak já 😀 😀 😀

len
27. srp 2009

😀
No vidíš, nechceš to poslat mailem tomu mýmu báječnýmu doktorovi 🙄 To jsem měla ale lautr to samý v květnu, kdy jsem chtěla PN na IVF (+ mě čerstvě vyhodili z práce, takže kdyby mi tu PN nevypsal, ztratila bych nárok na všecko) a on mi řekl, že je to gynekologicky neobhajitelné...

len
27. srp 2009

Jsem brnkla do CARu, zvedla to Vacková, vyslechla mě a řekla, ať dorazím zítra na devátou, že mi dr. něco pro toho mého obvoďáka napíše 😉 Tak uvidíme, uvidíme...

collette
27. srp 2009

Chjo, jsou dneska fakt opatrní jak blázen... Ale já se jim zase nedivím, přitom, co se tady děje... Dneska nevíš, odkud kdo pošle kontrolu 🙄 Ale taky bych řekla, že IVF je dost invazivní zákrok, takže by neschopenka byla logická. Nehledě na to, že následný klid na lůžku je víc než indikován a má na úspěch zákroku značný vliv...

collette
27. srp 2009

Ještě že já mám obvoďačku, která kromě pacientů prdí na všechny - na pojišťovnu, na sociálku, na vedení polikliniky... Ale zase je fakt, že když jí budeš prudit s prkotinou a chtít na to neschopenku, udělá krátkej proces s Tebou 😀

len
27. srp 2009

No, tak s tím si zase nejsem tak jistá, u Apoli dělali studie a dospěli k závěru, že klid na lůžku jest zcela zbytečná 😉 Při prvém IVF jsem chodila do práce a taky jsem otěhotněla. Ale tentokrát jsem byla jednak psychicky zcela na děně a hlavně jsem věděla, že když tu PN nedostanu, tak letím z práce, IVF budu absolvovat na pracáku a při případným těhotenství nebudu mít nárok ani na korunu mateřský 🤐 Šlo mi o pitomých pět dní neschopenky, na cokoliv. A obvoďačka mě poslala ke gyndr., gyndr. k obvoďačce a nidko mi tu PN nechtěl vypsat, že to není jejich starost. Takže nakonec jsem se přišla sesypat k psychiatrovi a mám ji. Netušila jsem, že teda na ní budu nakonec tak dlouho, ale pamatuji si psychodr. překvapenej výraz, proč proboha v mý situaci někdo považuje za nutný být tak strašně přísnej, když všude kolem se při IVF chodí na PN automaticky 😒 Bohužel psychodr. mi žádost do František asi nevypíše 😀

collette
27. srp 2009

Hele, a tos jako chodila do práce i po odběru? Já si pamatuju, jak mě bolelo břicho po amniocentéze, a to jsem měla dva vpichy (na poprvé se jim to nepovedlo). Co se týče po transferu, měla jsem na mysli spíš právě tu psychickou stránku věci... Jsi na sebe víc opatrná a hlídáš se a cokoliv Tě rozhodí a přemýšlíš, jestli to bude mít vliv, nebo ne... A z toho plyne stres, který teda nepomůže určitě... Aspoň tak to vnímám já. Aspoň že ten psychiatr byl člověk na svém místě...

len
27. srp 2009

No, na odběr jsem měla jeden den dovolené a pak pohoda, na ET jsem si doslova odskočila přes polední pauzu 😉 Právě že jak jsem měla hlavu zaměstnanou prací, tak jsem na kraviny neměla moc času myslet 😉 Mít práci, jdu do toho znova stejně...

collette
27. srp 2009

No, asi máš pravdu... Zrovna tuhle jsem si říkala, že je štěstí, že nejsem na rizikovém, protože já bych byla schopná si rizikové z preventivně rizikového udělat. Nejsem ten typ, co by doma seděl a přerovnával plínky. Myslím, že bychom skončili s přestavěným nábytkem, měli bychom vymalováno, umytá okna a dveře, vydrbanou linku a sporák... A taky bych měla víc času se zkoumat a přemýšlet, jestli tohle píchnutí je zaražený prd, nebo začátek předčasného porodu (že závěr by byl předčasný porod asi nemusím zdůrazňovat 😀 )

len
27. srp 2009

No přesně tak 😀 Já když byla těhu, nejhorší byly víkendy 😝 To jsem slabě zašpinila a pak o tom půl dne rozjímala 🙄

collette
27. srp 2009

Tak o víkendu na to teď taky čas nemám, bo je u nás hromadné škatulata batulata. Musíme zrušit špajz, kde vznikne NASA koutek, kam se přestěhují věci ze stávající pracovny a z ní udělat pokojíček. A manža má rýmičku 😅 takže to musíme dělat opatrně 😀 😀 😀

len
27. srp 2009

Och, tak to fakt jemně! 😀