CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

myskyva
9. říj 2008

když oni se se mnou od začátku moc nezabejvali 😒 prej mladá,zdravá,celej život bez gyn.problému - nebude problém s otěhotněnim 😅 takže i ty základní vyšetření nijak moc neřešily a o co jsem si neřekla to neudělali.

len
9. říj 2008

To mně říkali taky 😉 Ještě k tomu mě tam můj gyndr. poslal po nějakých osmi neúspěšných cyklech (já ani netušila, že jsu do CARu, myslela jsem, že jen na nějaký odběr na lepší pracoviště 😀 ), takže na mě koukali trochu jako na plašana a nechávali mezi tím vším vyšetřováním půlroční (osmicyklové) pauzičky na přirozené otěhotnění 😀 Dneska jsem jim za to vděčná, jinde by mě možná hned hnali do IVF, takhle jsem měla třicet cyklů na rozmyšlenou 😀 Asi tak po dvaceti teda uznali, že ač jsem zdravá, tak asi přeci jen někde nějaký problém bude a začali mi doporučovat to IVF - ale odolávala jsem dlouho 😀 Čemu jsem se vyhnula, byla laparka, profoukli mě plynem, odkývali, že jako vejcovody průchozí, a byl klid... Jo, ještě mi nedělali genetiku, ale znáš to, jaký tam na tohle mají názor 😉 Ale to imuno jsem díky štítnici fakt zvládla napoprvý...

myskyva
9. říj 2008

taky si myslim že když je šance otěhotnět přirozeně tak proč se hned hnát do IVF jak to dělaj v jiných CAR.
I když mě by ani nemohli hned tlačit do IVF i kdyby chtěli sebevíc - jestli se nepletu tak se dělá až od 21let? 😅

na genetiku vim jakej maj názor tak jsem se na ni ptát ani nezkoušela 😀 snad nebude třeba.

Řešily jste včera možnost ICSI,PK,AH........nebo to necháte všechno na přírodě?

len
9. říj 2008

Od 21, ale pokud jsou oba velcovody neprůchozí (popř. chybí), tak už od 18 - to jsi tak mladá? 🙂 To je paráda, já teď do toho všeho ještě časem začnu řešit, jestli mi vaječníky nevyhasnou dřív, než se to zadaří (genetická dispozice) 😝

Jinak jsme to doma všecko probrali a shodli se, že PK při malém množství embryí ne, AH při žádném množství embryí ne a ICSI pouze tehdy, kdyby nám to doporučili doktoři.

myskyva
9. říj 2008

když jsem přišla do CAR tak mi bylo 20 😅

a ta genetická dispozice je 100% nebo je šance že se ti to vyhne?

len
9. říj 2008

No, to nikdo neví 😉 Jedna taková "milá" dr. (teď mám podezření, že to byla dle vašeho popisu Jarošová) na mě nasadila takovej ksicht, cože je to za kravinu, jenomže já za to nemůžu, když byla máma i její máma v přechodu kolem pětatřicítky, tak mám prostě strach, no 😒 Ale ověřit se to asi nedá, prostě až to přijde, tak to přijde, FSH jsem měla v normě. A vaječníky na vyšší dávky (200 IU) reagovaly relativně slušně (8 folikulů), tak to zatím tak žhavý nebude. A kdyby se to podařilo, rodím v 29 letech 🙂

myskyva
9. říj 2008

takže i kdyby to tak bylo tak do 35 stihneš klidně daší 2děti 😉

Mám pocit že oni se tvářej tak nějak divně na všechno co se vymyká jejich tabulkám a postupům 😠 jednou jsem se před Koryntovou zmínila že se mi netrefila s IUI do ovulace která byla až 18DC a přitom mi IUI dělali 13DC....sem měla pocit že mě sežere 😖

len
9. říj 2008

A ona ti předtím nedělala folikulometrii a nepíchala Pregnyl? 😕

myskyva
9. říj 2008

sem zapoměla napsat že ovulaci jsem zjistila BT a to jí naštvalo 😅

luccii
9. říj 2008

ja uz k Jarosove nechci 😉 ani Blahova me nenadchla

len
9. říj 2008

No, mně teda BT po IUI taky trochu haprovala 😉 Ale předpokládám, že když jsem měla folikul 18 mm, byl mi píchnut Pregnyl a MS se dostavila 12 dní poté jako vždy, tak asi byla spíš chyba v nejasném hodnocení BT než v tom, že by něco udělali špatně... Ale to byl můj konkrétní případ 😉

myskyva
9. říj 2008

dělala mi utz i řekla kdy pregnyl ale je myslim si že na něj bylo brzo.Teplota mi ten 19dc ukázkově vyskočila,ale pregnyl jsem píchala 12DC prostě žádná metoda neni neomylná,jenom mě zarazilo jak byla naštvaná že si dovoluju měřit BT,že to je naprosto zastaralý a nepřesný 😠 a přitom mě to zatim nikdy nezklamalo,ovulaci jsem zatim skoro vždycky poznala,přičtu 13dní LF a vim kdy přijde MS - nechápu co je na tom podle ní tak špatnýho 😒

lucci já bych taky radši jenom k některym doktorům,jenže když máš přizpůsobit svoje časový možnosti s jejich ordinačníma hodinama a ještě doufat že nebudou mít plno tak je to docela těžký 😒
A nakonec to s nima neni tak hrozný....já si už i na svojí "oblíbenou" Koryntovou zvykla 😉

len
9. říj 2008

Tak s Koryntovou jsem BT nikdy neřešila... S Řežábkem ano, ten mě pochválil a ptal se, kde dělám tak pěkný grafy 😀
Jinak pregnyl mi píchali i na 15mm folikuly a ovu pak vždycky byla 😒

Já mívala problém díky svým krátkým cyklům, protože když jsem se objednávala 1.DC na ultrazvuk 7.DC, dost často jsem musela jít k doktorovi, který tam prostě zbyl... Ale pravda, minimálně ze dvou mi vždycky dali vybrat. Paradoxně teď při IVF to vůbec neřeším a nechávám se překvapit, kdo tam na mě bude čekat 😀

Kdo ti dělal OPU a ET?
A jak to vlastně je - po OPU si pospíš, pak tě zkontrolují, v jednu řeknou, ať se oblíkneš, sejdeš dolů do ambulance a tam ti řeknou, kolik je vajíček?

myskyva
9. říj 2008

Já nevim jak on se jmenuje co mi dělal OPU,tak kolem 40let,skoro plešatej a ten zbytek vlasů co měl byly světlý 😅
Doporučuju ti vzít si vlastní vložku,protože tu co ti daj po OPU budeš až se probudíš hledat všude po postely 😖 záleží jak se ti bude chtít spát,mě se nechtělo skoro vůbec - já už od půl 8 umírala hlady takže první na co jsem se po probuzení ptala kdy se můžu najíst 😀 po 13.00 nás pustily z pokoje,šli jsme k dr.kde nám řekli kolik bylo vajíček a kdy si máme volat do laboratoře

len
9. říj 2008

A za jak dlouho jsi se probudila? 🙂 Já si chci pořádně pospat, když už budu vstávat v pět ráno 😀 Manžel tiše závidí - mě nechají podřimovat, zatímco jeho zavřou do kabiny s nemravnejma časopisama 😀

myskyva
9. říj 2008

hned jak tě přivezou na pokoj tak tě vzbuděj aby sis přelezla na postel a vzala si vložku a pak tě nechaj spát...akorát snad asi za půl hodiny budou chtít aby ses skočila vyčůrat aby ti mohly vytáhnout kanylu 😉

mu popřej hezkou zábavu že na tebe může mezitim vzpomínat 😀 😀

len
9. říj 2008

Pfff... oni mě budou budit, jo? 😝 Takový móresy jsem nezažila, mě vždycky nechali po narkóze dospávat, jednou jsem zvládla i dva dny 😉 I když si teda nejsem jistá, jestli to nebylo bezvědomí, kdy se kolem mě mohli doktoři přetrhnout 😀

len
9. říj 2008

Hele, tak když už jsem v tom zpovídání 😀 (až tě to přestane bavit odpovídat na moje hloupý otázky, tak řekni) Ráno v 7:30 budu stepovat před vchodem do ambulance, společně s několika dalšími páry (asi po sobě budeme pošilhávat 😀 ). Pak si mě zavolají, někam odvedou, tam se převlíknu, uložel mě, uspěj mě a za chvíli probuděj v jiný místnosti, ať si přelezu do postele 🙂 A pak zase usnu a zase mě probuděj a pak budu mít hlad a v jednu se budu moct obléknout a přejdu do ordinace, kde mi sdělí výsledky a pak půjdu celá omámená domů - chápu to dobře? 😉

myskyva
9. říj 2008

Společně vás odvedou na pokoj,každý přidělej postej a pár nemocničních punčoch(pokud s nima nemáš zkušenosti z nějakých předchozích operací doporučuju nějakej rychlokurz) 😀 do kterých sme se oblíkaly cca 15minut....pak jsme hromadně odešli na lavici před operační sál(zas něco perfektně vymyšlenýho 😠 ) a čekaly jsme až se dostanem na řadu - pokud jsi někde ke konci abecedního seznamu počítej s dlouhym čekáním.My byly čtyři a já se svym "Ž" čekala skoro hodinu 😠 zapoměla jsem napsat že na tý chodbě budeš sedět už bez podpsenky a bez kalhotek jen v košily a slušivých punčoškách a vedle tebe si jiný pacientky budou pochutnávat na snídani,ale pokaždý až uvidíš běžící laborantku s kufříkem v ruce znamená to že jde pro vajíčka předchozí pacientky a tvá doba čekání se pomalu krátí 😀 😀 Až přijdeš na řadu,vylezeš na klasickou kozu akorát k týdle tě přivážou,pak přijde fakt pěknej anesteziolog,popřeje ti dobrou noc 😉 Pak už můžeš až do jedný spát 😉 Při odchodu ti v ordinaci řeknou jak jsi dopadla a sdoprovodem manžela můžeš odejít 😉

len
9. říj 2008

ÁÁÁ... já jsem T! 🙄 Ale na poště mě evidujou pod I, jakožto inženýrku, tak že bych zase jednou ten titul oprášila 😀
Díky za přesné info 🙂 S tím nedostatkem soukromí už jsem si u Apolináře zvykla 🙄 Kde se dá absolvovat ten punčoškovej rychlokurz? 😀
Takže nejpozitivnější na tom všem je asi ten pěknej anesteziolog, co? 😉 Doufám, že někdo ocení moji červenou noční košilku se Snoopym, koupenou speciálně za tímto účelem (nejlevnější, co jsem sehnala) 😉

myskyva
9. říj 2008

punčoškovej rychlokurz nejlépe hned ráno okoukat od nějaké zkušenější spolupacientky 😀 😀

no,bude tam myslim dost lidí co můžou ocenit Snoopyho 😀 😀 já už mám na příště koupenou se včelkama a velkym nápisem BZZZZZZZZZZZ 😀 😀 😀

Že by titulovaný vajíčko mělo přednost jo? aby tam s tebou nebyla nějaká Bc. to bys měla smůlu 😝

len
9. říj 2008

😀 Taky všecky docentky a architektky 😀 Ne, legrace, akorát jsem si vzpomněla, jak jsem se hádala s pošťačkou, že ten dopis pro mě musí mít, no a ona ho vážně s mýma iniciálama LT zařadila pod I 🙄 Já si počkám, no, za svobodna jsem byla S a už to bylo hrozný, vyvdala jsem T a jak tak na tebe koukám, může to být i horší 😉

Já tu košili mám fakt jenom za tímhle účele, ale když už ji mám, spala jsem tuhle v ní u rodičů a brácha byl unešen 😀 Neměla jsem sílu mu říct, že ta bez Snoopyho byla o dvě stovky dražší 😉 Takže jestli bude na OPU někdo z Koníka, už víte, jak mě poznáte 😀

myskyva
9. říj 2008

budeš tu košili mít jako dobrý poznávací znamení,i když poslední dobu pozoruju jak se tydle motivy stávaj oblíbený 😕 třeba bude mít Snoopy konkurenci 😀 😀

Vyrážim do města,zatim se měj 🙂

len
9. říj 2008

Ahoj 🙂

jasmina309
9. říj 2008

Ahoj holky! 🙂
Tak vám jdu oznámit, že sem dnes měla utz a moc tedy nenesu dobrý zprávy! Mát totiž pouze 3 folíky... Dnes sem píchala 8 injekci Pregnylu.
No a zítra píchnu ještě jednu injekci 250 Puregonu a v sobotu 10000 Pregnylu!
V pondělí mám OPU.
Tak a ted jdu dočíst vás... Sem z toho cestování totálně unavená... 🙂

tulipanekps
9. říj 2008

ahoj holky, jak jsem psala včera, jsem na netu až odpo... hmmm, ale dozvěděla jsem se toho dost 😀 košilku si budu taky muset nějakou pěknou pořídit. mám jednu fakt pikantní, koupila jsem si jí ještě v Západním Berlíně (v roce 1986)... myskyvo, byla jsi už na světě 😎 😎 ne, to byl humor. len, taky jsem T a za svobodna S, tak doufám, že kromě toho budeme mít obě štěstí a // 🙂

tulipanekps
9. říj 2008

tak jsem se zapletla do psaní, že jsem nenapsala, že je pouze podprdelní, já pro změnu dobře živených tvarů a vepředu i vzadu malé kachňátko, ale já ještě nic nevím, kdy a jak, takže se asi neuvidíme.

tulipanekps
9. říj 2008

jé, tak jestli to chytám správně, tak to pak, jas, napíšeš, jak to len slušelo v košilce se snoopikem 🙂

jasmina309
9. říj 2008

Tak Len, jdeme na to spolu v pondělí!
Jasan ! 🙂

tulipanekps
9. říj 2008

budu držet palce!!!

jas, máš hezkýho pejska 😉