CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
4. bře 2009

Pořád čekám, jak dopadla Klárce krev a tady je úplně mrtvo ☹

saralinda
autor
4. bře 2009

Ahojky holky moje, tak jsem se sem snad týden nedostala. Blázinec v práci, navíc minulý týden jsme měli 3 denní mezinárodní meeting, cca 40 lidí a k tomu patří samozřejmě povinné večeře, takže jsme domů dorazila 2x až po půlnoci. Do toho jsme se stěhovali, což znamenalo taky pár dní bez netu (a taky na něj nebyl čas). Dnes nám konečně zapojili net a přítel montuje postel, tak jsem sem rychle jukla 🙂 Ještě jsem vás nedočetla, lae koukám, že máme nové Apolenky. To je super.
Aknyt, z toho, co jsem dočetla, koukám, že se nezadařilo. Ale ty jsi statečná. Drřím pěsti ať ti vyjde KET.

Taky koukám, že píšete o srazíku. Kdyby padlo něco konkrétního, tak mi, prosím, písněte do IP, ať do nepřehlédnu. Do toho sportcentra bych to asi taky neměla daleko, bydlíme teď na Bohdalci, takže 188 mám za rohem.

klarka.k
4. bře 2009

Ahoj holky. Píšu až teď, dneska jsem měla blázinec. Mamka měla narozky, tak jsme před chvílí přijeli domů. Volala jsem do CARu dnes odpoledne, krev bohužel taky negativní, takže nic. Ach jo. Nejhorší je, že se člověk už smíří s tím, že to nedopadlo, pak najednou naděje a opět to zklamání. Do CARu jedu 10.3. V 11:45 tam mám být u MuDr. Jarošové. Dohodneme se co dál. Toť ode mne vše.

larri
5. bře 2009

Ahoj Klarko,ja jdu na konzultaci taky 10.3.,ale v 8:45,nekde jsem psala,ze 12.3.,tak se omlouvam.Je,to skoda,ze tady byla dalsi nadej a nic.

Saro,urcite dame o sraziku vedet,ale jeste je cas.No a my budeme skoro sousedky.Ja mam Bohdalec kousek.Bydlim na stejne ulici jako je to sportovni centrum.Ty bydlis jak se jede smerem k Edenu,je to dal od hlavni cesty nebo ted uplne v tech novych u Kauflandu?

lenickan
5. bře 2009

Musím říci, že ta průchodnost je nepříjemná ale není to nic strašného. Trochu jsem potom špinila ale už je to dobré.
Výsledek je - vejcovody krásně průchodné🙂
Krevní testy - oba vše negativní
Takže super.
Dnes jsem 24DC a hned jsem si lupla utroše🙂 aby mrcha dorazila +- tak jak má a ne zase po 47🙂
A od 2DC začínám stimulku - fostimon 75i.u. 7x, 7DC UTZ.
Chtěla jsem puregon pen a bylo mi řečeno, že na IUI mi to pojišťovna neproplatí. Musela bych platit 9000,-- což se mi zdá na jeden cyklus hodně!
Fostimon mi plně hradí pojišťovna, ale jsem vedená pod IUI.
Nevýhodou toho je, že musím ředit roztok s účinnou látkou a píchat normální jehlou. Takže trochu nekomfortní, ale tchyně to zvládne🙂))

Tak snad porostou a když tak v žádoucím množství🙂

aknyt
5. bře 2009

Ahojky,

Klárko, tak to mě mrzí. A řekli ti, co to znamená s těmi dutinkami?

Leni, to je dobře, že ti to hezky dopadlo, tak teď půjdeš na IUI a bude to veselejší. Co paní doktorka, byla na tebe hodná, když už dělala nepříjemné věci? 😉

lenickan
5. bře 2009

musím říci, že je moc milá taková skromná - ne nějaká mistrině proto že je MUDr. - jestli víš co chci říci...
I sestřička byla moc hodná...🙂))
Jsem spokojená musím říct 🙂

aknyt
5. bře 2009

Myslím, že chápu, co chceš říct - že nedává každému "sežrat", že je někdo, protože je MUDr. 😉 (není to namyšlená nána, když to napíšu, jak bych to řekla). Proto k ní chodím nejradši - nedává najevo, že bych byla blbec, i když ho tam ze sebe často udělám sama 😀

modroocka2
5. bře 2009

Ahoj holky... musím se připojit k pochvale Jarošový..je to takový sluníčko..nevím proč, ale když jsem u ní, tak se mi všechno zdá takový normálnější jednodušší a hlavně mám pocit, že se musí všechno povést, což je pocit, který fakt potřebuju...🙂

Jinak Klárko drž se...zlomená naděje je hrozná, ale na druhou stranu nás drží nad vodou a žene kupředu. Nebýt jí, tak žádná do toho nejdeme znovu a znovu...Když se doma podívám do šuplíku a vidím tam ty injekce co na mě čekají hned je mi líp a přiživuji tím svou naději a víru, že se to teď povede..protože se to povede a to nám všem, jen tu cestu si musíme každá prošlápnout jinou...

lenickan
5. bře 2009

ano aknyt to je přesně ono....

aknyt
5. bře 2009

Modroocko, přesně - je to sluníčko. A když se sejdou se sestřičkou Vackovou, tak to je pro mne sluníčková dvojka 😉

larri
5. bře 2009

To je chvaly na doktorku Jarosovou... Jsem rada,ze jste u ni spokojene.Ja jdu do caru pristi tyden,ale nevim ke komu.Klarka psala,ze jde ve stejny den jako ja a prave k doktorce Jarosove.
Aknyt,je tam vzdycky jenom jedna,ne? Mysli tim ten den v ordinaci.

aknyt
5. bře 2009

Larri, oni se tam nějak střídají - někdy je jedna celý den na UZ, jindy je ráno na konzultacích a odpoledne na UZ. Někdy se střídají i během odpoledne. Nějak jsem zatím jejich systém nepobrala. Ale zas mi nepřipadá pravděpodobné, že by byla ráno na konzultacích (nebo jdeš i na UZ?) a pak by byla ještě dopoledne u ultrazvuků. Uvidíš, kdo tam bude. A nebo si zavolej a zeptej se 😀
Nějak mám dojem, že ti Jarošová moc nesedí 😉 O Len to vím, ta ji nemusí.

klarka.k
5. bře 2009

Já tam jdu dopoledne k ní, takže by tam mohla být i ráno Larri. Týnko, neřekli mi co byly ty 2 dutinky, protože jsem mluvila jenom se sestřičkou a ta mi řekla jen, že ví, že test je negativní, nic víc. V úterý se zeptám. Už chci mít doma Puregon a zase se připravovat. Nejhorší je to čekání... 🙂

lenickan
5. bře 2009

klarko to máš pravdu to čekání je nejhorší takové plonkové období🙂))
Ale už se konečně něco děje a já jsem pozitivně naladěná...🙂

klarka.k
5. bře 2009

Leničko, taky už začínám být pozitivně naladěná. Ono to utíká celkem rychle. Takže brzy se budu připravovat na další punkci a pak další IVF. Doufám, že tentokrát nám zbydou nějaká embryjka do mrazáku. Ale zase ta narkóza...tu mám ráda 😀 😀

aknyt
5. bře 2009

Holky, taky se na další akci těším a taky jsem napnutá, co se dovím toho 12. v CARu. To bude vlastně rozhodující, podle toho bude buď KET a nebo v květnu další stimulace. Na embryjka do mrazáku už u nás ani nevěřím, ze 4 kol nám zbylo jednou jediné, takže nic moc.
Klárko, ty jdeš na konzultaci a nebo ultrazvuk?

neme
5. bře 2009

ahoj holky,
nezlobte se, že vám sem lezu. Mám dotaz. Když vám dělali průchodnost tím plynem, bolelo vás pak rameno? Mě to dělala dr.Jaržembovská a nebyla si jsitá, jak to dopadlo. Jen mě mělo pak bolet rameno, to nebolelo, tak prý nemám průchodný vejcovod. Druhý nemám vůbec. Byla jsem také na 1.IVF u Apoli, dneska test negativní a už ve středu přišla menstruace...takže vzhůru do dalšího boje.ve středu jsem si hodně poplakala, dneska už jsem v bojovné náladě.Občas, když mám čas, tak vás čtu. Jen je mi divný, že je tolik holčin, co jim to nedopadlo dobře.Snad bude příště líp.Holky držte se!!!

aknyt
5. bře 2009

Neme, ty se taky drž! Průchodnost mi dělali jinde a jinak, takže ti v tom neporadím.

lenickan
5. bře 2009

neme: mne to dělali plynem. A průchodnost si prověřila fonendoskopem - prostě slyšela plyn procházet...
A na to rameno mne taky upozorňovala a je to prý tím jak ten plyn co do nás napustili vystopá nahoru tak tlačí na něco (ted jsem zapomněla na co) a to prý způsobuje bolest ramene. Mne taky nebolelo. A mám je prý oba krásně průchodné...

saralinda
autor
5. bře 2009

Larri, jj, bydlím v těch nových u kauflandu 🙂

neme
5. bře 2009

děkuju za odpověď 🙂
mimochodem, také chodím k dr.Jarošové a nejradši mám sestřičku Vackovou, jsou hrozně hodný...
Teď si dám od Apoli pauzu a načerpám síly do dalšího IVF.

collette
5. bře 2009

Ahoj vespolek!

Chtěla jsem se zeptat: je do CAR potřeba doporučení obvodního gynekologa, nebo tam můžu prostě přijít a přesto mít proces běžně hrazený zdravotní pojišťovnou? Můj gynekolog mi říká zkoušejte a uvidíme, ale tlačí mě věk (čerstvě 36).

Díky moc za odpověď a držím všem pěstičky!

aknyt
5. bře 2009

Collette,
klidně se můžeš objednat sama bez doporučení gynekologa. Pokud ti ten dělal už nějaká vyšetření, tak si řekni o výpis, aby to nedělali znova (ale oni to i udělají, pokud to nemáš). Na proplácení pojišťovnou nemá tvůj OG žádný vliv. A upřímně bych radši šla do CARu než čekat, až se rozhoupe tvůj doktor. Můj mi taky říkal, že mám čas (bylo mi 25) a když jsem ho měla i po roce a půl, tak jsem změnila OG a pak šla do CARu poté, co mi vyšetřila maximum sama.

larri
5. bře 2009

Aknyt,ne,ne to si spatne pochopila,ja proti Jarosove nic nemam.Ja u ni nikdy nebyla.Prave naopak si myslim,ze kdybych sla k ni,tak si s ni pekne popovidam.Je mi hrozne sympaticka,akorat kdyby si mi nerekla,ze je to ona,tak bych ji oslovovala sestricko nez bych pochopila,ze je to doktorka.Ona je takova holcicka 🙂 Ja tam volat nebudu,fakt mi nikdo nevadi,tak se necham prekvapit.

Collette,na nic necekej a objednej se do caru.Ja tam sla hned po laparoskopii s papirama,tak jsme hned domlouvaly s doktorkou ivf.

Saro,to si delas srandu? Ja do Kaufu chodim nakupovat,tak se nekdy urcite potkame.A uvidis,az poznas to sportovni centrum,tak tam budes porad chodit.Bud na jidlo nebo v lete na pivko.Delaji to vsichni z okoli.Ted je tam smutno,jsou haly,rybnik vypusteny.Ja to mam do Kaufu dve zastavky z domu a tri z prace.Tak az prijede za mnou Tuli,tak se muzes pridat. 😉

aknyt
5. bře 2009

Larri, s rozlišením sestřiček a lékařek jsem taky měla zpočátku problémy 🙂

Dneska jsme se dohodly s kámoškou, že jestli nepůjdu na KET teď v březnu, tak pojedeme spolu na podnikovou chalupu na hory a bude mě učit na snowboardu 🙂 Už se na ty modřiny a boule těším 😀

nitenka
5. bře 2009

ahoj holky jdu vás pozdravin. Klárko to teda jsou nervy to fakt nepříjemná situace ta naděje a pak zase smutek drž se.. příště už to musí vyjít. Holky Já byla na profuku vejcovodů v caru a také že je vše super a oba krásně pruchozí,na laparce to ale bylo jinak levej vejcovod nefunkční už dlouho,tak nevím co si myslet o předešlém vyšetření.. ptala jsem se v caru jak je to možné a prý tohle vyšetření není to není tak přesné jako laprka..
třeba jsem byla náhoda nevím. 🙂

nitenka
5. bře 2009

sari moc tě zdravím 😉 ,dlouho jsem tě tu neviděla 🙂))) larri jsi statečná holka,že chodíš do fitka, přítel má vlastní tady za rohem a dokopala jsem se tam jen jednou zatu dobu co jsme spolu a to jsem si pořídila nato tepláky 🙂

klarka.k
5. bře 2009

Ahoj holky, moc vás zdravím. Tak jsem se sem dostala až teď, protože můj manžel strávil dnešní večer na inernetu. Neměla jsem šanci 😀. Týnko, takže sice jsem svítila zeleně jako, že jsem on-line, ale nebyla jsem to já 🙂. Jinak tento týden v úterý jsem šla jenom na konzultaci a přesto mi MuDr. Jarošová udělala ultrazvuk a viděla tam ty dutinky. Takže vlasntně to příští úterý nevím co bude, jestli konzultace jenom nebo i UZ, ale v pondělí jdu ke svému OG. Takže asi mu popíšu situaci a snad mi UZ udělá. Ale já už tomu Týnko fakt nedávám moc velikou naději. A ty mi tohle nedělej 😀, já už jsem smířená s tím, že jdu do dalšího...No kdyby to dopadlo nakonec, tak snad prorazím hlavou strop 🙂.

larri
6. bře 2009

Dobre ranko,Nitenko,do fitka zatim nechodim.Zacala jsem doma s kalanetikou,ta mi vzdycky pomohla a az budu citit,ze se netrepu jako zulc,tak pujdu do fitka.Mame ho v praci,tak at si tam nedelam ostudu.