CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

modroocka2
20. bře 2009

Taky tak.. ať nám pěkně rostou a příští týden se vše vydaří...

aknyt
20. bře 2009

Leni, dělám v Praze... u nás to začlo tím, že nám ministerstvo zrušilo po 2 letech projekt, který byl na 5 let. No a tím ubylo moooc peněz do podniku, tak začli propouštět. Kola by měla být celkem 3 a u nás v laborkách by mělo odejít 30% lidí ☹

aknyt
20. bře 2009

Modroocko i Lenicko, oběma vám přeju krásnou úrodičku vajíček a hlavně ať jsou to ta šťastná - miminkovská.

modroocka2
20. bře 2009

Aknyt díky moc ... taky doufám, že to jsou ta pravá... Držím pěsti, aby se Ti propouštění vyhnulo a ubyly tak další starosti... 😉

aknyt
20. bře 2009

Modroocko, dík. Zatím se moc nebojím. Nikdo by totiž moji práci nechtěl dělat 😀

modroocka2
20. bře 2009

No tak to máš dobře zařízeno... no jo nás ženský jen tak něco nedostane...🙂

larri
20. bře 2009

Ahoj holky,jsem v praci,takze nestiham cist ani psat.

Leni,bydlim v Zabehlicich.

danusss
22. bře 2009

ahojky holky tak jak se vede .u nás zataženo a šeredně

tulipanekps
22. bře 2009

ahojky, zdravím po čase, zatím nic nechystám, tak jen občas nakouknu... Držím všem palce, ať se daří, když už se blíží teplejší počasí!! 😉

len
22. bře 2009

Ahoj ahoj, jenom jsem přišla poreferovat, že už mám do IVF jenom dva přirozený pokusy, takže čekání na zázrak a jinak začínáme v květnu...

larri
23. bře 2009

Ahojky,Len ted jsem mela jit k zubarce,ale je nemocna.Chtela jsem to mit za sebou a hlavne kvuli tomu jsem nemohla vcera odjet domu.Ale nevadi,pojedu za chvilku.
Jinak ta blondynka z vymeny manzelek ze vcerejska je nase zakaznice.Je hrozne mila,ted jsem poznala,ze i chytra,ale myslela jsem si,ze je starsi.

len
23. bře 2009

Larri, to naštve, když už se k tomu člověk odhodlá a psychicky se obrní... Mně navrhla rvaní osmiček v září, pak jsem hned otěhotněla, ale týden po potratu jsem se rozhodla mít všecko hnusný za sebou a objednala se na půlku ledna. Tam mi ale řekla, že ona to nakonec rvát nebude, takže mě přeobjednala jinam na začátek února. Takže prakticky od toho září jsem se k tomu odhodlávala a smiřovala se s tím a nakonec, když už jsem byla vystreslá nejvíc, to zase odsunuli... To bylo skoro tak hnusný jako to rvaní samotný 😒

lenickan
23. bře 2009

ahoj holky, hezké ráno přeji.
hlásím, že jsem včera dostala poslední pigáro tohoto měsíce/cyklu. Pregnyl 4500iu - prdel mne bolí ne že ne🙂 ale dalo se to vydržet. Ke konci už to byl nechutnej tlak ale šlo to...

lenickan
23. bře 2009

larri tak to bydlíme kousek od sebe...🙂 mám tučást ráda...
Myslím na modroočku, snad vše proběhne hladce!

larri
23. bře 2009

No,ja hlavne potrebuji vrtat sestku.Uz mi ji vrtala dvakrat zubarka v Opave,ale k ni bych uz nesla.Ono to boli min,ale nekdy vic.A na te strane se snazim vubec nejist.
To je fajn,ze jsme na strankach caru a resime zubare. 🙂

len
23. bře 2009

Zubař je horší než IVF 😀
Já teď nevím, na který straně kousat, protože citlivý mám obě, ale lepší se to 🙂

kralka
23. bře 2009

Ahoj, ráda bych se přidala s postupem léčby. V pátek mi paní doktorka u Apo (nevím jak se jmenuje, dlouhé světlé vlasy, mladá) konečně objasnila jak to se mnou je. Takže PCO. Do toho nemám prokázanou průchodnost z důvodu zúžení kanálku děložním hrdle. Takže jdu v dubnu na laparku – rozšíření kanálku, průchodnost vejcovodů a nechat si nadirkovat vaječníky(takhle mi to popsala dr. 😅 ). Máte s tím některá zkušenosti?

lenickan
23. bře 2009

kralko mám PCO, zkušenosti mám jen se stimulací. Ale vím že ten driling vaječníku u PCO dělají taky pokud je tam i jiný než hormonální problém. U tebe by laparku stejně dělali takže to že ti navrtají vaječník je jedině dobře. Mne to bylo vysvětlováno tak, že se nepatrně rozruší povrch vaječníků, který je u PCO silný a brání dozrávání folíku.
Jinak já mám PCO a hezky jsem zareagovala na stimulaci FSH, clomifen mi nezabral:(

kralka
23. bře 2009

Lenickan, děkuju. FSH stimulace ti pomůže i k prasknutí folikulu? Jak si to poradí s tou silnou kůrou vaječníku? Dr. říkala, že mám těch problémů víc tak na to rovnou juknou takhle. Jsem ráda, věřím v to, že jen co mi to tam pročistí a prozkoumají, že otěhotním přirozeně (víra i hory přenáší 😎 ). Můžu se ještě zeptat? Proč jdete hned při první stimulaci FSH na IVI? Jde stimulovat a FSH a přitom zkoušet doma? Jsem samá otázka, omlouvám se.

lenickan
23. bře 2009

k prasknutí folikolu dostaneš pregnyl (hcg). Určitě lze stimulovat a snažit doma - záleží na výsledních spermiogramu a taky se potom ty prášky platí - pojištovna stimulaci proplácí pouze v případě IUI.
Taky jsme to zvažovali ale nakonec zvýtězilo zvýšení pravděpodobnosti jelikož si nechci nijak dlouhodobě todle rvát do těla.
určitě jim věř,pokud máš problémů více je to takto lepší...

lenickan
23. bře 2009

modroočko, jsem zvědavá jak jste dopadli, až budeš mít sílu napiš nám...
my jdeme zítra tak držte prosím palečky🙂

kralka
23. bře 2009

Díky za informace a držím palce na zítřek.

modroocka2
23. bře 2009

Ahojky holky...

palečky jste museli držet pořádně protože jsem jim tam zacpala trubky..🙂 Odebrali mi celkem 38 folikul, z toho 5 nebylo nic moc, další 4 byly prázdné, takže zbylo 29 vajíček a jen 5 nebylo zralých, takže po druhém pokusu máme 24 zralých vajíček..což je nádherné a jsme s manželem šťastný jak blechy... 😀 Logicky jsem výborný kandidát na OHSS, ale doufám, že se mi vyhne a v pátek na ET mi dají krásné dva embrísky (teda dvě..🙂) Dobrá zpráva je taky, že manželovi stoupá počet spermiek (z původních 0,7 mil v srpnu na 8 mil dnes) což zase zvyšuje pravděpodobnost kvalitních embriek...

Holčiny já jsem tak šťastná ani nevíte jak.. zítra si zavolám jak postupuje vývoj a zase bude líp...😉

Takže Lenickan ať Ti zítra dopadne IUI na výbornou a můžeme společně čekat..ostatním přeji jen samé dobré zprávy a posílám kus štěstíčka, které sedlo i na blbce jako jsem já......🙂))))

aknyt
24. bře 2009

Ahojky, tak jsem dnes byla na konzultaci v CARu a celou dobu jsem vyhlížela, jetli tam nepotkám Leničku, měla dnes IUI, ne?

Jinak mi konzultace dopadla k naprosté spokojenosti, paní doktorka okamžitě pochopila, k čemu by měla být konzultace s partnerem 😀

modroocka2
24. bře 2009

Zdravím .. jo jo měla jít, tak doufám, že se brzy ozve, aby nám řekla jak se cítí... Aknyt jsem ráda, že vše proběhlo dobře a kterápak paní dr. si zasloužila Tvoje slova chváli?

aknyt
24. bře 2009

Modroocko, ta moje oblíbená 😉 - Jarošová. Jinak už minule jsem si všimla, že poznávací znamení, že je pořád v plášti, už nefunguje... 2x ho teď neměla 😀
Taky tam mají nějakou novou sestřičku, tak jsem byla celkem překvapená, hlavně když na mě začla mluvit, jeslti jdu k nim. Jo a taky mají dotazník ohledně spokojenosti. Je tam snad jen 5 otázek, ale seděla jsem nad tím snad 10 minut.
A co tvoje bříško po takovém výkonu, a jak se daří vašim drobkům?

modroocka2
24. bře 2009

No jo naše oblíbenkyně..stoupla u mě v ceně.. včera mi dělala tu punkci a chudáka prý bolela ruka..se jí ani nedivím..🙂 ale udělala to moc pěkně..sice mi hned po OPU bylo hůř než minule, ale po čípku se mi ulevilo a je mi moc dobře. Bříško sice pobolívá, ale to je jasný. Jinak psychicky mi je krásně po takovýmhle úspěchu aby nebylo..🙂 Dneska jsem volala do laborky a povedlo se 14 embriek což je krásný a už se těším na pátek až mi dvě vrátí a ty se budou u mě zabydlovat..dokonce mi dali utrogestan už teď (minule až po ET) takže jim připravím pěkný domeček..🙂
Jinak dotazník jsem dostala už v pátek, takže jsem měla celý víkend na promyšlení odpovědí..😀 Novou sestřičku jsem neviděla, ale pobíhala tam spousta žákyněk...

saralinda
autor
24. bře 2009

modroocka, to je super úroda. Tys´určo prolomila smůlu. My tu byly s pár kouskama a ty takovou snůšku. Je to super. Držím pěstičky.

Jinakhoolky, já od OPU žádný posun. Měla jsem nechat proběhnout 2MS a pak si skočit na krev a na UTZ. Ale problém je v tom, že 1.MS dorazila, ale té druhé se nějako nechce. Dneska už jsem 42.DC. Při mých cyklech 25-28 dní je to nezvyk, i když už jednou jsem měla cyklus lehce přes 40 dní (pravda, to bylo možná změnou - zrovna jsem byla 2 týdny s krosnou na zádech na dalekém severu). Tentokrát nevím, čím to je. V sobutu jsem testla, to byl 39.DC, co kdyby náhodou a ukázala se mi jen 1 čárka, takže to budou jen blbé hormony. No, jsme zvědavá kdy MS dorazí.

len
25. bře 2009

Ahoj ahoj 🙂
Gratuluju Aknyt k úspěšné konzultaci a Modroočce k veliké naději 🙂
No a Sar, ty si holt užíváš, co? 😒 Holt hormony blbnou, tak přeju, ať se to brzy srovná...
Já musím říct, že mi potrat zpravidelnil už mé beztak pravidelné cykly. Dřív to bylo tak 21-24, no a teď už popáté za sebou vzorných 23. Takže vážně netuším, jak líp bych ještě mohla fungovat, kromě toho, že bych teda přirozeně otěhotněla 😀

papus
25. bře 2009

ahoj holky 🙂 vnutím se k vám jestli můžu jdu 1.4 k APO na konzultaci jak to tam probíhá?