CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

kralka
3. čer 2009

Aknyt to máš asi pravdu. Je pravda, že jsem se nechala inspirovat tebou a manželovi nabídla, že ho vezmu sebou na konzultaci. Ať mu to u Apoli vysvětli samy. On se totiž chytl toho, že na první návštěvě MUDr. Bláhová řekla, že je vlastně všechno v pořádku a otěhotnět nebude problém. Nějak už neslyšel, že tomu bude potřeba pomoc.
No co budu tobě vyprávět, viď…🙂

aknyt
3. čer 2009

Kralko, to je fajn, že ho bereš s sebou. Přece jenom z úst lékaře to zní jinak... 🙂 Taky by měl pochopit, že i když je úplně vše OK, tak se dává páru na otěhotnění 12 cyklů a on by to chtěl hned 😉

len
3. čer 2009

Tak ten můj bere, že problém je a hotovo a taky je třeba s tím něco dělat a je fajn, že nám s tím někdo pomůže. Ptala jsem se ho, jestli chce ušetřit ty 4000 a naučí se píchat mi "opravdový injekce," tak prý že mě nechce trápit... Ale stejně jako já každej další cyklus doufá, že to vyjde samo, a to je dost ubíjející pro oba 😖

aknyt
3. čer 2009

Len, tak v tom asi máme výhodu, protože u nás se šance na domácí úspěch limitně blíží zázraku. Takže nás to nijak neubíjí.
A ty se nenaučíš "opravdový injekce" ? 😉

len
3. čer 2009

Jsem srab 😀 Navíc si říkám, že když jsem docela slušně reagovala na ten Puregon, tak se mi nechce ho měnit... Navíc mám trochu strach, když říkají, že Fostimon bývá obecně hůř snášen, tak abych se po něm necítila hůř jak po Puregonu 😖 Zkusím se poptat 😉

aknyt
3. čer 2009

V tom ti neporadím 😉 Po Puregonu jsem měla o něco lepší odezvu než s Fostimonem, protivná jsem byla po obojím (i když manža mi tvrdil, že nic nepoznal), ale blbě mi nebylo ani po jednom... Je fakt, že jsem pak radši brala ten Puregon, přece jenom dopíchávat dávku Puregonu nebyl problém ani na WC, ani na parkovišti... a netuším, jak bych si to připravovala na WC a jak bych se svlíkala na parkovišti, abych se bodla do stehna 😀

len
3. čer 2009

No, což o to, já mám neschopenku, takže píchat můžu v pohodlí domova, pokud zavřu pomocichtivé kotě vedle 😀 A vzhledem k tomu, že už vlastně nemusíme nic jinýho doplácet, tak ty 4000 nejsou zase taková pálka...

aknyt
3. čer 2009

Sakryš, začínám být netrpělivá na tu konzultaci, jsem dost zvědavá, co se dovím, jaké jsou možnosti a jak by to případně kolidovalo s mými plány na léto a omezením provozu u Apolináře... už aby bylo to pondělí.

len
3. čer 2009

Jo, to chápu... Hele, kdo jste měl dlouhý protokol - vždycky jste minule začaly stimulovat 16 dní po zastavovačce? (za 14 dní kontrola a 2 dny nato první píchanec)

aknyt
3. čer 2009

Já ne... mně Zoladex oddaluje MS, takže mi to poprvé vyšlo tak, že kontrola byla po 14 dnech a já byla 2 DC... (stimulka začla 6 dní po kontrole) pak už jsem to hlásila předem a kontrola byla podle toho naplánovaná o na 18 den po Zoladexu (a první včelka 20 den po). V dalším to řešili tak, že jsem měla 20. DC Agolutin a zastavovačku až 23.DC (to si nepamatuju přesně) a kontrolu 14 dní po Zoladexu a za další 2 dny začátek stimulky. Pak už jsem měla krátký protokol. Chaos, co?

len
3. čer 2009

No, mně taky MS oddaluje, ale jen tak o 3-5 dní. No a teď si mě tam pozvali už na 18.DC, 23.DC pak dorazila MS (s třídenním zpožděním) a 14 dní po zastavovačce kontrola jako minule... tak asi taky začnu 2 dny po kontrole stimulovat. Vychází mi to i stejně na dny - začátek stimulace středa, další kontrola středa, v sobotu Pregnyl a pondělí OPU. Ve středu pak byl transfer a za dva týdny ve čtvrtek pozitivní test 😀 Za další týden těhuultrazvuk a za další dva týdny (samej čtvrtek) diagnostikováno MA 😠

aknyt
3. čer 2009

No, naplánovala sis to fakt hezky... akorát, že to bude jinak 😝 Až do té poslední věty bych ti to nechala, ale ten konec ti neschvaluju!!!

kralka
3. čer 2009

No u nás je to hlavně tím, že problémů je víc a řeší se postupně, což je pro chlapa dlouhé a složité. Snažíme se vlastně už 21 měsíců a v CARu jsem od ledna. Zatím jsme se nedostali k ovulaci. Jinak je zase ochotný se naučit píchat injekce, kdyby na to došlo. Čehož si fakt vážím, protože nesnáší injekce a doktory vůbec.

aknyt
3. čer 2009

Kralko a vy už jste měli IUI se stimulací? Nebo jen nativní?... To je dobře, že je ochotný ti píchnout injekci, ono je fajn ty chlapy trochu zaangažovat 😉

len
3. čer 2009

Jo, ten konec bych taky nerada zopakovala, původně v ten čtvrtek mělo být potvrzení srdíčka 😒
My jsme v CARu od února 07, moje číslo začíná na 5 a nějaký hodně malý drobný. Ale tuhle jsem tam potkala holku snad mladší než já, a tý začínalo 3*** 😕 Ještě nejsem takovej veterán, 35 cyklů v CARu, co to je? 😀

kralka
3. čer 2009

Zatím jsem neměli IUI, já to pořád oddaluji. Manža má pěkný spermio tak jsem si říkala, že jen trochu pošťouchnou vajíčka a bude všechno dobrý. Doufala jsem, že dírky ve vaječnících jim napoví, že mají vyrůst, ale ne oni si nedali říct.😠
Len možná to bude znít blbě, ale je fakt, že jsem ráda, že je jasné co mám za problém (zatím) být zdravá a tak dlouho nic musí fakt být na psychouše. Jsi statečná, takže by teď za odměnu měl klapnout ten tvůj harmonogram – verze "další čtvrtek tlukoucí srdíčko". 😉

len
3. čer 2009

Jo, to by bylo fajn 🙂 Mně jednak vadí, že jak ta naděje umírá poslední, tak jsem holt zklamaná až moc často, no a druhak, že mám občas pocit, že na mě lidi koukaj trochu skrz prsty, že jsem prostě jenom netrpělivá a někomu to holt trvá dýl, no 😒 Na druhou stranu, pokud bych mohla náš stav vyměnit třeba za jasnou diagnózu neprůchozích vejcovodů nebo špatnýho spermiogramu, tak bych pochopitelně neměnila ani náhodou 😉

kralka
3. čer 2009

No mám dojem, že o netrpělivosti se dá mluvit, když někdo propadá panice po půl roce a hned se vrhá v soukromé klinice do IVF. Což není tvůj případ. Takže jaké koukání přes prsty. Ať si trhnou. Já zase říkám, že jsem příliš mladá na děti (30) to je teprve nakrkne 😀 .

len
3. čer 2009

Kralko, mně už bylo odpovězeno, jestli jsem jako slyšela, že po třicítce klesá plodnost 😀

maja42
3. čer 2009

nazdar baby, tak jak jste na tom, dobré zprávy? moc teď nekoňuju, mám frmol na všech frontách a lítám jak závodní koroptev. vím jen, že len bude stimulovate, co týnka a zubejda? a lenicko, už má hercničku?

já byla minulý týden u jarošové pozorovat vejce, prý hezké, jeden macek tam dozrával. hormony mám vcajku, M spermoňů tak akorát, žádné astronomické čísla, ale nad normou. zavelela další snažení (čímž mě úplně vyvedla z konceptu, v to jsem vůbec nedoufala), bez stimulace, bakterie prý musí být už vymlácené (včera potvrzeno z krve, vše negativní) a na genetiku nemáme čekat, prý jestli se něco najde, tak to bude stejně na dárce 😒 tak nevím, co tím chtěla říct, asi že přinejhorším zase cvičně potratím nějakého nepodarka.
dneska jsme měli podle jejích instrukcí nakrejvat, ale jsme teď ve formě i bez oplodňovacího fahrplanu. stejně, nějak se k té nové naději už nechci/nedokážu upnout. prostě když se zadaří letos, budem rádi, když ne, budu smutná, ale nezblázním se. jak do sebe nervu clostil, tak mě nic nebolí a jsem duševně svěží, příjemná změna 😉 koncem měsíce přijde utrošová únava, ale aspoň dobře spím.

aknyt
3. čer 2009

Majo, ahoj 🙂
Tak začnu od lepšího - Lenicka má drobka na UZ, tedy zatím bez srdíčka. Larri je před OPU, Saralinda jde do akce, Len taky, Papus taky.

My se Zubajdou úspěch nahlásit nemůžeme.

Tak držím palce, ať jaro a "tulící" plán zaberou !!! 🙂

aknyt
3. čer 2009

Kralko, nesmutni... vím, že máš pocit, že se snažíte už dlouho (krátce to rozhodně není), ale... to pak tak úplně nechápu, proč nejdete do toho IUI. Vždyť Lenicka je krásným příkladem toho, že jedna stimulka může rozhýbat vaječníky a pak stačí domácí snaženíčko 😉

Jinak jsem se teda dokopala k tomu, abych posčítala, jak dlouho se snažíme my. V CARu jsem kratší dobu než Len, zatím jen 24 měsíců (cca 22 cyklů) a celkově to máme 75 měsíců (cca 70 cyklů). A to jistě nejsem rekordmanka, Nitenka se snažila o mimi ještě mnohem déle.

papus
3. čer 2009

ankyt děkuji ti 😉

maja42
3. čer 2009

ty bláho týnko, to je děsně dlouho! jsi dobrá, že působíš tak nezdeptaně. a jestli to teda neklaplo, co plánujete dál? nebo si dáváš oraz 😉 a už vůbec není šance?

len
3. čer 2009

Majo, žádný neklidný spaní, madam už má kapsičku v sobě, a to zcela dobrovolně 😉 Jinak na mase pokračujeme dál, akorát ty granule ji nějak musím naučit 🙄 Konec chovatelské vsuvky 😀

larri
3. čer 2009

Hlasim rychlovku,drahy ma na patek dovolenou 😀 😀 😀

Jsem v praci,ale bezim uz domu a hlavne spat.Jeste zitra a jdu bojovat.

Dekuji,ze mi tady pomahate,s vami mi prijde vsechno o neco lehci. 😉

len
3. čer 2009

Bezva, gratuluju! 😀

aknyt
4. čer 2009

Larri, tak vidíš, že to dobře dopadlo. Je to moc dobře, vždyť to má být společné mimi.

Majo, díky... možná působím nezdeptaně, ale připadám si jako loser. A taky docela otupělá. Už ani neúspěchy neumím obrečet. V plánu máme hysteroskopii a laparku a pak případně o prázdninách AID, pokud ho dělají.

Jinak dnes dorazila MS, tak můžu začít počítat nový cyklus. Nevíte, kolikátý DC (přibližně) se chodí na hysteroskopii?

saralinda
autor
4. čer 2009

Larri, super zprávy. To je bezva, zvládla jsi to přesvědčit chlapa a to je občas nadlidský úkol.

Jinak já jsem dnes 1.DC, tak zítra začínáme píchat injekce - Fostimon 4 ampulky = 300j - tedy koňské dávky pro sedmadvacíky blížící se k přechodu 😀 . Ve středu jdu na kontrolní UTZ v 11,45 - nebude te zrovna některá u Apoli?

aknyt
4. čer 2009

Sari, tak ať to dobře jde!!! A hlavně přeju to, co jsem psala jiným - ať máš ta správná miminkovská vajíčka. Tedy tobě to přeju dvojnásob (ostatním se omlouvám) 😉