CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

papus
2. črc 2009

ahoj Apolenky tak já nevím zda se ta mrcha rozjede či ne dnes jsem měla v poledne poslední utroš a nejsem narůžovělá,ale prozměnu hnědá jen když si tam dám utroš tak to poznám jinak přes den nic nejde ☹ holky já si ten test včera dělala,že jsem se ve 3h ráno vyčůraka a až v 8h jsem to testila nevadí to???????????

Larri a jak jsi dopadla ty????

len
2. črc 2009

Papus, dokud není krev, nic se neděje... Zítra zopákni test 😉

Ahoj Verosa 🙂 Já byla taky na transferu 24.6., i jinou podobnost bych našla - nám první IVF (loni v říjnu) sice klapnul, ale jen do 8.tt, taky žádní mrazáčci... Bohužel je teda nemáme ani teď, ale zase bezmezně věřím těm dvěma, co mám u sebe 🙂 Kdy máš v plánu test?

verosa
2. črc 2009

Doktorka říkala že až 17 den, ale to nevím jak vydržím. Myslím, že teď je ještě brzo ale zatím nemám žádné příznaky. Zaváděli nám 2 embryjka a ja bych vzhledem k věku (31) brala i dvojčátka.
Kdy plánuješ test ty?

len
2. črc 2009

No, zatím to mám v plánu na příští pátek, to by mělo být 16 dní po transferu (ve zprávě mám doporučení 15-17) 🙂 Minule jsem testla ještě o den dřív a byly // naprosto jasný 🙂

verosa
2. črc 2009

Tak to moc držím palce. Pokouřela jsem se na netu zjistit od kdy muze byt tehu test pozitivni ale nic moc jsem nenasla. Nekdo psal i ze 7 den po ET ale to mi prijde brzo. 🙂

len
2. črc 2009

Nooo, teoreticky může, ale zase je to dost brzo, takže nemusí, no a pak - předčasný zklamání... Nebo naopak může a pak to odejde, o to větší zklamání je to pak... Takže si myslím, že dřív jak 10 dní po ET je blbost testovat, no ale těch 15-16 je ideál, to už bývá většinou celkem jasno, čekat se vyplatí 🙂 Akorát někdo holt nemá tu trpělivost, no 😀 Mně to naopak vyhovuje, říkám si, že jsem prostě těhotná a musím si jenom počkat na potvrzení...

verosa
2. črc 2009

Já naštěstí zítra odjíždím až do pondělka pryč tak snad to uteče rychle :o)

len
2. črc 2009

No a pak už to bude do pátku jen pár dní, fakt se to dá vydržet 🙂

rendulina
2. črc 2009

Ahojky Apolinky 😉
Tak jsem dnes byla na 1.UZ a je vidět jen(nebo prý zatím) JEDEN bobísek ☹
Brali mi krev na hCG (tak jsem zvědavá,zda se zvíší?)budu na ni volat zítra po obědě.
A příští týd.opět na UZ...Jsem z toho nějaká přejetá...už zase depkuju 😖

Erushka : tak to je suupeer,že máš // Písla jsem ti do IP,ju?

aknyt
2. črc 2009

Rendulino, co blázníš? Jeden bobísek je přece paráda!!! Hezky ho hýčkej a třeba se ještě objeví sourozenec 😉
A nedepkuj, zatím nemáš přece proč - vždyť jsi na to tak dlouho čekala a teď je to tady!!!

rendulina
2. črc 2009

aknytko: já vím ale je vidět,že to zkrátka nemůžu mít v poho-tak jsem z toho nějaká na měkko. 😢
I když je fajn a suuper,že alespoň jeden!
A zase si říkám,že pokud se ještě něco při mé smůle nepřihodí i s tím jedním...?! ☹
Ach joooo 😔

papus
2. črc 2009

Rendo to je skvělé hezky se opatruj a mimí taky a žádné nervy 🙂

len
2. črc 2009

Rendo, prosím tě - z čeho depkuješ? To je přeci super, že je jeden bobeček přesně tam, kde má být! 😉 Víš, že šance na dvojčátka je cca 5x menší, než že se to nepodaří vůbec? 😉 (při transferu dvou je cca 10 % na dvojčata, 40 % na jedno a 50 % na žádné!). Myslím, že nad jedním se radují i všichni doktoři, bude to krásné bezproblémové těhotenství i porod, ženská je stavěná na jedno dítě 🙂
Tak hlavu vzhůru a moc gratuluju 🙂

rendulina
2. črc 2009

Díky holky za potvoru a za dodání opět trochu naděje (jsem prostě pesimistka jak fík,no!)
Ještě mi psala MUDr.do zprávy pro mého gyndaře(chtěl to napsat,když už jsem byla u něj na krvy,jinak by mi to nedala) :
dle punkce 5+2,v dutině děl.vysoké endometrium s centrál.projasněním-v.s.gravidita in utero
Rozumíte tomu někdo?
Jako hlavně tomu - 5+2 a pak tomu endometriu??? (endometrioza není přeci dobrá,ne?)

len
2. črc 2009

Rendo, jsi v 6. týdnu těhotenství, které se počítá standardně od poslední MS, ale u IVF se ode dne OPU odečte 14 dní. Je to složité, ale prostě dnes jsi 5+2 (5 týdnů + 2 dny) těhotná, zítra budeš 5+3... až do 40+0, kdy bys měla ideálně rodit 😀

Endometrium je sliznice děložní (nemoc endometrióza je odvozena od tohoto slova) a je to moc dobře, že je zvýšené, to je v těhotenství třeba 😉 A gravidita in utero znamená, že je embryo přesně tam, kde má být - v děloze, takže všecko je naproso ideální 🙂

aknyt
2. črc 2009

Rendo, nějak nechápu, co nemáš v poho...(jak jsi psala, že nemůžeš mít nic v poho)...

endometrium je děložní sliznice - projasnění ukazuje na těhotenství v děloze. 5+2 je pátý týden těhotenství plus 2 dny. (počítá se to od poslední MS, nebo v CARu od data OPU plus 2 týdny, aby nedošlo ke zkreslení, kdyby OPU byla třeba 25. den cyklu).

aknyt
2. črc 2009

Len, máš bod 😀

larri
2. črc 2009

Len a Aknyt,vy vsechno vite,kde je ten muj mimisek?

len
2. črc 2009

Larri, pořád žádné nové zprávy? Nechali si tě tam? 😕

aknyt
2. črc 2009

Larri, tak to fakt nevím, jen doufám, že není tam, kde nemá být 😉

larri
2. črc 2009

Jo,ja volala Aknyt a ona si to nechala pro sebe. 😀

No zase tam nic nebylo videt.Dr.Fait mi rekl,ze je z toho blazen,nic neni v deloze ani mimo.Takze v utery znova odbery a utz.

aknyt
2. črc 2009

Larri, jsem ostuda - pořád jsem oblblá práškama kvůli tomu zubu, takže když jsem došla ke kompu, tak jsem zapomněla, že to mám napsat... ale já věděla, že se dostavíš osobně to vylíčit 😉

len
2. črc 2009

Ach jo... takže nezbývá, než doufat, že buď je tam někde v děloze schovanej a příště na vás na utz. bafne (ideál), nebo už není schovanej nikde a hCG klesne...

larri
2. črc 2009

Jo AKNYT,ja si kvuli tomu vzala pul dne dovolene,abych to tady mohla napsat. 😀

Tohle mne opravdu nici,bud at tam je ne bo ne.Ja si to v utery orvala a dneska sok.Pripravovala jsem se na revizi a ono to bude nakonec laparka.
Jedine pozitivum je,ze jsem teprve dneska prestala spinit.

aknyt
2. črc 2009

Larri, neměla jsem to tolik zamotané jako ty, ale ještě si to pamatuju, to střídání naděje a beznaděje... Aspoň že jsi doma a máš nás 😉 - teda holky, které na tebe nezapomenou jako já 😔

len
2. črc 2009

Larri, tvoje jediný štěstí v neštěstí při mimoňovi by bylo, že kdybys přišla o vejcovod, nijak by to nesnížilo tvé šance otěhotnět... Ach jo, život je vyznavačem dost drsnýho humoru 😝
Ale stejně mě fascinují na té pohotovosti, jak tě v neděli vykopli - kdybys nebyla po IVF a neoběhala si to sama, tak kdoví, co se mohlo stát 😕

larri
2. črc 2009

No a jak se to dela,to budu chodit porad na krev a co potom?

len
2. črc 2009

Larri, pokud to bude dobrý a krev klesne na nulu, tak to bude OK. Pokud bude stoupat rychle, tak je přeci jen něco v děloze a tu neplechu způsobilo odcházející embryo. Ale jinak, pokud by stoupalo pomaloučku, by tě sledovali ultrazvukem aspoň 2x týdně, dokud by neviděli, kde to mimoděložní je, abys mohla na laparku. Může být v obou vejcovodech nebo výjimečně i jinde...

aknyt
2. črc 2009

Len, jen upřesním - kdyby to byl mimoň, tak by nechali hCG dojít cca ke 3000 a potom by vzali na laparku i kdyby ho neviděli. Při hCG 3000 by prý v děloze už musel být vidět. Toho mýho našli až při laparce, na UZ ho neviděli... a to měl 2 cm ☹

len
2. črc 2009

Aha, vidíš... Kamarádka měla u Apoli podobnou zkušenost (po IUI), tak ji právě sledovali 2x týdně, dokud něco neuvidí... Bohužel to dřív prasklo, takže akutně na sál, vejcovod pryč... A pak se všecko zlý zlomilo a po několikaletý léčbě neplodnosti byla snad do dvou měsíců přirozeně těhule 🙂 Ale tehdy to bylo hrozný, když nikdo pořádně nevěděl, co se děje 😕