CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

rendulina
16. črc 2009

haaribo : za IUI se nic nedoplácí (pokud nemáš dárce) 😉

haaribo
16. črc 2009

Tak mě trošku daruje manžel... 😀
To je fajn, protože co znám holky po IUI, tak doplácely i za výkon.

len
16. črc 2009

Rendo, byla jsem 7+4 a byl vidět jenom gestační váček s náznakem plodu, ale já měla to samé už o dva týdny dřív, nebyl tam vůbec žádný posun. Jediné, jak se to projevilo "navenek," bylo slabé špinění...

Haaribo, IUI je 6x do roka plně hrazeno pojišťovnou, všude a všemi pojišťovnami. Pokud za to někde chtějí "příspěvek," jde to zcela do jejich kapsy...

rendulina
16. črc 2009

No to já bych ofiko měla být dnes (7+2tt)s tím,že jsem o týden mínus.Byl vidět gestační váček-ale zda z názvem plodu,to nevím???Dle mého oka byl podstatně větší a MUDr mi tam ukazovala miniaturní embryjko.Rozměry nevím. 😒
Toď vše.
Bříško sem tam pobolívá + sem tam prsa.Nešpiním ale mám dále předepsané Crinone,kvůli mému slabšímu žlutému tělísku.

len
16. črc 2009

Rendo, vím, že je to těžké, ale zkus to neřešit, nějak to dopadne a nezbývá než věřit, že dobře a jednou mu budeš vykládat, jak moc tě kdysi potrápil(a) 😉 Embryjko má mít srdíčko viditelné tak od velikost 6 mm, já tam měla fakt jenom takovej divnej náznak... Důležité je, že poporostlo 🙂

rendulina
16. črc 2009

No ona ho ani neměřila-byly tam uvnitř toho getačního váčku takové drobounké skvrnky.Měřila jen velikost gest.váčku.(to také nevím)
A co poporostlo je vlastně ten gest.váček : z té větší tečky na větší šišatou fazolku s tím uprostřed.

Já vím,len - to jsme si říkali již s manžou,že to nebudeme tak řešit a budeme to brát sportovně ale ono když chodíš každý týden na UZ a vidíš to,tak to prostě nejde...Chápeš?
Nejsem už asi dost silná?! ☹

len
16. črc 2009

Jejda, Rendo, to víš, že to chápu! Beru to ze svýho pohledu - na "cizí" se umím koukat s nadhledem, zkusit je povzbuzovat a utěšovat. Když jsem v tom plavala sama, vůbec jsem toho nebyla schopná a čekala jsem, až mě podrží jiní kolem mě... Tak snad ti moc nelezu na nervy 😉

rendulina
16. črc 2009

ale vůbec neeeee,jsem ráda,že mi v tom poradíš i když bohužel ze své zkušenosti 😔
Potřebuju to s někým probrat-škoda že ti doktoři na nás nemají více času...

rendulina
16. črc 2009

A ty jsi špinila i po tom Utrogestanu?

len
16. črc 2009

Tenhle dotaz do Řežábkovy poradny jsi asi nezadávala ty? Nevím, kdy byl napsán, ale zodpovězen byl dnes:

Dobrý den pane doktore, jsem po IVF (transfér 12.05.09), tedy v 7tt. Nicméne velikost embrya na ULT byla dnes pouze 5mm, nebyla viděna žádná srdeční akce. Panu doktorovi se zdá velikost embrya na 7tt malá. Myslíte, že je ještě šance, že se toto těhotenství bude vyvíjet zdárně? Moc děkuji za odpověď.

Ano, je. Jednak příště může být lépe UZ vidět, jednak přiroda je mocná a možné je leccos...

rendulina
16. črc 2009

Tak to jsem nezadávala já ale je to zajímavé!Již kolikrát jsem se přemlouvala k němu napsat ale nenabrala jsem dost odvahy.Nebo si myslím,že by to z mého laického popisu moc nebral...

len
16. črc 2009

Já mu psala dvakrát (+ jednou soukromě po IVF), akorát si člověk musí dávat bacha, aby to formuloval přesně, věcně a neptal se na pět věcí najednou 😉 Odpoví pak jednou větou, ale smysl to dává 😀 Tahle odpověď je povzbuzující, ne? 😉 Teď teda dávám přednost si nastřádat dotazy a bafnout je na něj osobně v poradně 😀

len
16. črc 2009

Jo, ještě k tomu Utrogestanu - 12 dní od OPU jsem zašpinila i přes něj, po 15 dnech jsem ho pak vysadila a za další 3 týdny jsem začala špinit.

rendulina
16. črc 2009

Je to povzbuzující-ale měla výhodu tu,že věděla alespoň míry embryjka-což já bohužel nevím...

Ty jsi dobrá na ty odborné fráze-já když se ptám,tak normálně,jak to cítím atd.
Jen ho pěkně vyzpovídej 😉

len
16. črc 2009

Rendo, omlouvám se, ale net mi téměř stávkuje, takže to tu asi zabalím. Zkusíme pro změnu nějaký to přirozený snažení, třeba je tělo nabuzený a nějakej diploid se tam najde 😀

rendulina
16. črc 2009

jasně,ok-mě tu ten net dnes(vlastně již od středy)také haraší 😠 Je to k vzteku!

Chtěla jsem se zaregistrovat na ten dotaz k Ř.ale nějak mi to nejde(stále mi píšou,že mám neplatnou mailovou adresu??? 😒
Tak nic nebude...

haaribo
17. črc 2009

Ahoj Apolenky!!!! Tak jsem se konečně vrátila z Prahy...fakt děsný vedro...
Jinak jak jsem minulou návštěvu obrečela, tak tentokrát jsem byla nejšťastnější na světě a vlastně ještě nemám proč... Vokroj mi vlevo našel 3 potencionální miminka - akorát teď nevím, jestli měli 12 nebo 16mm. Ale říkal, že jsou úžasný...
Tak jsem nafasovala na neděli Pregnyl a v pondělí na IUI!!!!!!! 😀

rendulina
17. črc 2009

haaribo : tak to gratuluji ke krásným folíkům...alespoň někdo se má z čeho radovat! 😉 Držím ti moc palečky 😵

haaribo
17. črc 2009

Díky, Rendo, fakt mě to překvapilo, ikdyž je pravda, že mě pořád pobolívá břicho, takže se tam opravdu něco dělo. No ale uvidíme, třeba se IUI nepovede, pak další cyklus jdu na kymo...

len
17. črc 2009

Haaribo, jestli máš Pregnyl na neděli, tak to už mají 16 mm a moc ti k nim gratuluji 🙂

haaribo
17. črc 2009

Tak 16mm, fakt jsem z toho byla vedle, jak kdyby mi už ukazovali mimi. Já jsem jeden velký problém, nikdy nic nevychází jak má, tak snad teď to bude lepší... 😉

len
17. črc 2009

No vidíš, mně zase vždycky všecko vychází vzorně a nádherně, pose*e se to až na úplným konci 😀

haaribo
17. črc 2009

Len, ještě nejsme u konce, ale stejně IUI moc nevěřím, ikdyž kapka naděje tam samozřejmě je! 😠

len
17. črc 2009

Ale co bys mu nevěřila, kdyby to nefungovalo, tak to nepraktikují, ne? 😉 Se třema folikulama máš šanci klidně 40 %, to je skoro jako IVF 😎

haaribo
17. črc 2009

Tak u mě ale nikdy nic neprobíhá jako u všech ostatních a dlouho trvá, než to vždycky dr. pochopí.
Ale překvapil mě Vokroj, sem si myslela, že je od rány, ale je docela v pohodě, aspoň na mě tak působil.

len
17. črc 2009

Jo, Vokroj je naprosto v pohodě, taky mi sednul 🙂 Ale stejně se vždycky snažím nacpat k Ř.

haaribo
17. črc 2009

To já se už nikam necpu, když jsem se obj. na dnešek, tak se mě dr.ptala, ke komu chci - Vokroj nebo nějaká dr. - jenže já je stejně ještě neznám, takže mi to bylo celkem jedno.

haaribo
17. črc 2009

Musím na chvíli zmizet, jedu pro manžu do práce, aby v tomhle vedru nemusel busem... Zastavím se, až dorazíme domů. Tak vám zatím děkuju a pááá!

saralinda
autor
17. črc 2009

Haaribo, tak top je super, že máš dobrý pocit. A uvidíš, třeba zrovna to IVF u tebe bude dobře fungovat a vyjde to. Držím malíky.

spes2009
17. črc 2009

Ahoj Apolenky,

tak já jdu po svém návratu z Phy poreferovat co a jak.
Takže u nás se akce jménem IUI tento cyklus nekoná. 😔 Dneska jsem se v tom vedru dovalila na utz k Jaroš., koukla na mne a říkala, jo je tady, ale je nějakej velkej. Měla jsem jeden folikul na pravém vaječníku. Takže řekla, že píchneme Pregnyl a budeme se snažit o víkendu doma. Že mi vychází ovu na neděli a to tam nikdo nebude. Takže mám smolíka. Takže já zcela vykolejená z toho co mi řekla, jsem řekla aha no tak jo a šla jsem si pro Pregnyl a nechat si ho píchnout. Jenže manžu mám co, manžu mám někde v Rychlebských horách na motorkách, objíždějí ČR a vrací se mi v neděli, takže z toho nebude nic. Já byla fakt tak vykolejená, že jsem si pak říkala, jak jsem blbá, že jsem jí měla říct, že manžu nemám doma a nenechat do sebe píchat zase nějaký blbý hormony a kvůli ničemu. Jenže to už jsem byla na cestě dom a po injekci 😖 No ikdyž vím, že šance při IUI a kor v našem případě je hodně mizivá (ale je tam!) a tak mě to nějak dostalo.Byla jsem rozladěná, že tam nemůžou toto také dělat o víkendu (bylo to poprvé, kdy jsem odtamtud odcházela rozladěná a smutná, protože jinak si toho pracoviště moc vážím a chodím tam moc ráda) a pak jsem si říkala, jestli ty děti jsou až tak pro mne důležité, že člověk zažívá takovéhle zklamání a neúspěchy (jasně, že jsou, moc po nich toužím, ale byla jsem fakt v takovém divném rozpoložení, ze kterého jsem se - já věčná optimistka- dostala). Ale že mě to mrzí je fakt, protože jsem ty prázdniny chtěla něčím vyplnit a ne jen čekat na září. Ale na druhou stranu si plně uvědomuju, že šance u nás při IUI je malinkatá, takže se zase nic neděje. Jen jsem si nemusela nechat píchat ten Pregnyl...
Takže my tento cyklus přirozené snažení (po 2,5 letech tomu už moc nevěřím) a další cyklus IUI pokud tedy to nebude zase neděle a pak snad v září ten KET.

Jinak si v pondělí jedeme konečně pro štěně. Máme ho zamluvené od jeho narození (3.6.) a tak se už nemůžu dočkat. Zamluvila jsem ho po tom nepodařeném IVF, takže je to vlastně takové naše miminko za miminko 😉
Pěkně mě zaměstná a přijdu na jiné myšlenky a nastaví mi nový režim.

Haaribo, gratuluju moc ke třem folíkům a držím pěsti, ať vám stačí jedno IUI a radujete se 🙂 Jinak já mám pocit, že já jsem měla jeden folík taky těch 16 mm a řekla mi, že je to moc a že to nejde. Nejsem si tedy tou velikostí jistá, ale těch 16 zmiňovala...

Rendo, moc na tebe myslím. Nemáš to holka jednoduché. Je mi to moc líto, čím teď procházíš, ale jediné co můžeš je věřit, že bude líp a všechno přejdeš a posílí tě to. Držím pěsti na příští utz, ať se radujete ze srdíčka a je vše v pořádku 🙂

Ještě - jinak na druhou stranu jsem ráda, že jsem si ověřila, že moje tělo pracuje "normálně". Že bez stimulace vytvoří v termínu folikul a mám normálně ovulaci. Za to vlastně děkuju. Říkala jsem si, jestli to tělo nebude po tom IVF zblbnuté a je to OK. Takže za to jsem jim vděčná, že jsem se v tomto cyklu přesvědčila, že je to OK 😉

Krásný víkend a já se pak od štěněte ukážu poreferovat, jak mi dává zabrat to utírání loužiček a noční vstávání 😀