CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
22. zář 2008

Jo, těch 30 Kč jsem platila okamžitě po "vyšetření" v ambulanci...

A ten Fostimon jsi píchala sama? Mně teda sestra ukazovala Puregon pen (držela jsem ho v ruce, mají ho tam spousty) se slovy, že mi dr. dá při ultrazvuku na výběr... Sakra, jednou v životě mám možnost si připlatit za nějaký pohodlí, tak bych ráda. Nic proti Fostimonu, ale já si opravdu neumím píchnout injekci 😒

len
22. zář 2008

Takže manžel se sám naučil píchat injekce? Dávali mu na místě nějakou instruktáž? Mně řekli, že tam má přijít až v den OPU, dřív ho nepotřebují 😒

len
22. zář 2008

Jinak mi teda nejde o ty peníze a poplatky, ale nejsem z Prahy a fakt nemám na to při běžným chození do práce ještě každý den chodit k dr. kvůli injekci a o víkendu si udělat půldenní výlet na pohotovost... Takže jsem pevně odhodlaná píchat sama 🙂

Jak dlouho trvá předoperační vyšetření, je na to nějaký předepsaný postup?

myskyva
22. zář 2008

nikdo ho nic neučil,on je talent od přírody 🙂
Mě právě se zdá divný že ti v den tý stavící inj. nechali platit poplatek protože od toho dne já celou dobu neplatila nic - že je to už všechno součástí IVF cyklu 😒

myskyva
22. zář 2008

Mě taky nešlo o poplatky,jenom do tý doby než jsem zjistila že moje dr. si za obyčejný píchnutí Fostimonu účtuje 100,- a takže ta představa že 10x 100 na gyndě a 4x90 na pohotovosti 😖 radši jsem se za to oblíkla 😀

Žádost na předoperační jsem akorát odnesla svýmu obvoďákovi,ten mi změřil tlak, vzal krev a řek že si mám za 2dny pro to přijít 🙂

len
22. zář 2008

Hm, moje obvoďačka mi dozajisté taky zkontroluje sluch, to ona dělá i při žádosti o potravinářský průkaz 😉
Jinak jsem si právě koupila noční košili, žádnou totiž nevlastním a na OPU bude třeba. Nechtělo se mi do ní na to jednorázový použití (doufám) moc investovat, takže jsem v CaA popadla červenou bavlněnou se Snoopym, snad to nikoho moc nevyděsí 😀

Díky moc za rady, budu referovat, jak se to vyvíjí 🙂

luccii
22. zář 2008

len: moc ti drzim palce, aby to vyslo 🙂 kdy mas OPU?

rendulina
22. zář 2008

Zdravím všechny!
myskyva: busem nejezdím,páč manža dělá u dráhy a máme režijku(zdlouhavé to trochu je ale mně to neva,již jsem si za ty 2 roky zvykla).Jinak já od ÚT nestimuluji-jedu si tam vyzvednout léky,nejspíše zase Fostimon.Začnu až tak cca od 10.10.A kde ho tvůj manža obstaral?Jak píšeš,aby jsi nic neplatila.Já za Fostimon ani Pregnyl+Orgalutran nedoplácela nic.Až potom dopl.za Utrogestan.A jak píšeš s tou tvoji Dr.která to je vyděračka,že chce po tobě 100kč za píchnutí injekce?U mého gyndáře Šálka mi to sestra nabízela automaticky bez popl.ale nejsou tam pokaždé v ten čas.Tak chodím pravidelně píchat na pohotovost-nemám možnost si sehnat k Fostimonu injekce a fízák.Tak capu každý den v pravidelný čas tam.A musím říct,že jsou vždy sestřičky ochotné a NIKDY jsem nic neplatila.Ptala jsem se na to(90kč)a odpověděla mi,že by mně musela prohlédnout MUDr.a poté bych zaplatit musela.Takhle v žádném případě.A vždy mi popřejí hodně zdaru.
len: na Pregnyl tam chodím také vždy kolem 21h.s manželem a většinou mě vezmou opravdu přesně.Ale je to jak říkáš stráta času,hl.o víkend.Njn ale přežít se to dá.
To předoperační vyšetření-chodím tak týden před odběrem vajíček.Šla jsem po 1. k obvodnímu a sestra mě poslala rovnou do nemocnice na krev,že to tam budu mít rychlejší a pravda.Tak že si pokaždé zajdu nejdříve do laborky na krev,tu mám do 2.dne a potom s ní hned na internu a je hotovo.Do 2 dnů vše vyřízené.Potvrdí mi to a můžu s tím do CAR.
Jinak s pícháním injekcí co mám skušenosti,tak jen s tím Orgalutrnem-sama přímo do břicha.Nejdříve jsem se odhodlávala a nakonec to zvládla.Nic to nebylo a vůbec to nebolelo.Akorát divný pocit vidět jehlu zajíždět do kůže.
len:za ty tvoje pipetky co si budeš píchat sama asi ale něco platíš,že?
Jsem se nějak rozepsala 😕 ?Já přes den nemám čas,tak to doháním až když dorazím z práce 😉

rendulina
22. zář 2008

lucci : tak koukám,žem mají manžové stejnou diagnosu 😖 ☹ .....budeme tedy doufat.
lienkal : děkuji ti za odpověď a gratuluji k dětičkám.Zvlášť k tomu druhému zázraku.Již jsem slyšela několikrát,že se to povedlo i když tomu nikdo nedával již naději přirozeně ale musí se stát právě ten zázrak! 😨
len : A jak vy tam dlouho jezdíte a co máte za problém?Koukám že tam asi nejseš po 1.?

saralinda
autor
22. zář 2008

Ahojky holky, tak už i jám mám, i když zatím malou, zkušenost s Apolinářem. Na konci července jsme tam byli poprvé. Přítel na krvi a spermio (12 mil, 80% pomalejších, 20% rychlých). Já jsem pak šla 4. den cyklu na krev a 10. na UTZ. Bohužel mám vysoký prolaktin a cystu na vaječníku (mém jediném, jedem mi už pro nádor odstranili...tak jsem si pobrečela). Mám se zase objednat na UTZ na 10. cyklu a prý mi doporučí léčbu. Ale mrcha ne a ne přijít. Byla jsem na dovolené, tak jsem si říkala, že to zpoždění bude změnou prostředí. teď už jsem 5 dní doma a stále nic. Běžně mám cyklus 25-29 dní a dnes už jsem 39 den. Nikdy jsem tento problém neměla. Včera (tedy 38.den cyklu) jsem testovala a byla jen /.
Nevíte, mám zavolat do CARu, nebo jen ke své gynekoložce? Myslíte, že je to tím prolaktinem? Měřím si i BT a vždycky jsem zatím ovulovala (tento cyklus jsem bohužel moc neměřila, kvůli 16 denní dovolené).
Předem moc díky za radu.

rendulina
22. zář 2008

saralinda: já osobně bych asi cinkla a nechala se objednat na vyšetření k Apolináři-když už tam teďky také chodíte.Nic na tom nezkazíš a nebo ti sestřička po telefonu řekne,zda jít nejdříve ke svému MUDrovi.

len
23. zář 2008

Ahoj 🙂
Luci, nevím, teprve v pondělí začínám stimulovat 😉

Rendulina, chodíme tam cca rok a půl, za tu dobu jsme absolvovali snad všecky vyšetření (kromě laparky, kterou stejně asi obejdeme) a nikdy nic nenašli. Takže jsem tam měla dvě cca půlroční období, kdy se prostě vyčkávalo, protože se nám to jistě musí podařit samo, taky jsem tak průběžně absolvovala 4 IUI a zhruba od letošního března mi bylo vřele doporučeno, že jestli se chceme někam posunout, nejvhodnější bude jít rovnou IVF. Sice jsme vlastně oba vzorně zdraví, ale na druhou stranu není normální, aby ženská po pětatřiceti cyklech snažení ani jednou neviděla dvě čárky, takže tak 😒 Odhodlávali jsme se dlouho, ale nakonec do toho IVF jdeme, třeba při tom něco zjistí 😉

Jinak jsme mimopražští bez auta, takže pro mě výlet na pohotovost do Prahy (u nás není) je opravdu náročná záležitost. Samozřejmě pro dítě cokoliv, ale mám pocit, že tohle by mě na čtrnáct dní vyřadilo z provozu a pokud mám možnost si připlatit, abych si všecko obstarala v klidu domova, chtěla bych do toho jít. Ten příplatek by měl být cca 4000 (pokud bych přečerpala hrazenou dávku, tak pochopitelně vyšší) a já uznávám, že je to jenom a jenom za pohodlí, ale když ty peníze mám, tak mi to moje pohodlí za to asi stojí 😉

S tím předoperačním jsem chtěla jít zítra - stimulovat začínám v pondělí, takže by to v době OPU nemělo být starší než měsíc a já fakt netuším, jaký hokus-pokusy na mě bude má obvoďačka provádět a jestli mě třeba nebude posílat do naší mrňavý nemocnice, kde jsou někteří odborníci třeba dvakrát do týdne 😀

Jo a taky mě zarazilo, že na tom zeleným lejstru je napsaný, že to mám od pojišťovny schválený do 12.11. - to pak to schválení neplatí ani tři měsíce 😕

rendulina
23. zář 2008

len : Tak to koukám,že vaše diagnoza je také záhada hlavolamu 😒 .Ale tím IVF by vám to vyjít mohlo,když jste oba OK.Vidím,že s tím dojížděním to máš také niš moš,tak že chápu tvé rozhodnutí s těmi domácími pipetkami.Ale částka je to také"pěkná".
To předoperační nic není,tak že by tě obvodní nijak zvlášť trápit neměla-je to tam vyloženě napsané,co by ti měli dělat.
A co se týče toho zeleného papíru,je to tam správně.Berou to zřejmě od doby,co ti to schválili a do tohoto termínu bys to měla absolvovat.Pokud ho přesáhneš,žádá se znovu.Schválí ti max.2 cykly do roka s 3-měsíční pauzou.Ta je prý na zklidnění organismu po těch hormonech.
Držím ti palečky na tvou domácí stimulaci a jen taková menší rada(doporučuji nepít po dobu stimulky alkohol a nekouřit) 😉

luccii
23. zář 2008

moc vam holky preju hodne stesti 🙂

my jdeme k Apolinari zitra po 2. (manzel na spermio, ja pro ortel a vysledky krve z druhe casti cyklu)

len
24. zář 2008

Ahoj 🙂
Právě jsem se vrátila od dr., kde jsem si chtěla vyřídit předoperační vyšetření. Všichni mi říkali, ať nikam nespěchám, ale stejně jsem si tam zašla 14 dní před potenciální OPU. No a nejdřív jsem se snažila sestře vysvětlit, jak vlastně IVF probíhá a proč vážně nejsem schopná jí říct, kdy OPU bude, že sice pravděpodobně kolem 10.10., ale týden před stimulací opravdu netuším, jak na ni budu reagovat a jestli vajíčka neporostou tak rychle, že by mi nevyšla třeba o 4 dny dřív. A že jít na to předoperační 8.10. opravdu nechci. Tak nakonec jsem ji nějak ukecala na 3.10. s tím, že výsledky budou 6.10., snad se to bude stíhat, protože jestli ne, čeká mě chuťovka v podobě odběru vajíček bez narkózy 🤐 Jo a dr. se divila, proč mi to předoperační neprovede gynekolog, tak jsem jí vysvětlovala, že ten dost dobře nezná, co mi kdy bylo a jaké léky jsem na to brala, nezná mé alergie, reakce na léky - od toho je tu obvoďák a jeho kouzelná karta 😒 Připadala jsem si jak u blbečků - hodina čekání a výsledkem je objednání za deset dní 🙄

Takže - minulý týden CAR a gynekolog, tento týden obvoďák a zubař (gynekologovi volám), příští týden 2x CAR a znovu obvoďák, týden na to pak patrně OPU, transfer a opět obvoďák...

len
24. zář 2008

Jinak díky, Rendulino 🙂 Já tu někde četla, že se holky dohadovaly, jestli schválená žádost platí půl roku nebo rok, proto mě zarazily ty tři měsíce, měla jsem pocit, že kdybych to o měsíc odložila, ještě to v pohodě stíhám, ale asi moc ne 😒 No nic, už je to rozjetý, nic se neodkládá a snad bude vajíček dost 🙂

Jinak nekuřáci jsme oba odjakživa a s alkoholem jsem sekla po dovolené na Moravě - pravda, vína a burčáku jsme vypili na dost dlouho dopředu 😀 Teď doma usrkávám domácí jablečný mošt a popíjím svůj bylinkový čajík 😀 Trošku jsem se vrátila ke kafi, ale předpokládám, že tak 4 malé hrnečky kafe týdně ještě nikoho nezabily 😉

rendulina
24. zář 2008

Zdravím všechny CARevny 😉

Jinak len: to jsis ale užila u té sestra 😒 .Úplně to vidím to vysvětlování-to je tak,když se o to někdo nezajímá a vůbec neví,která bije!To znám z práce.Tam jim také po každé vysvětluji pruběh a stručně celý proces a oni se mě na to zeptají vždy když CAR opětně navštěvuji=DĚS ta jejich neinformovanost!!!Vžyť neplodnost nyní světem vládne(bohužel) a ať mi neříkají že o tom někdy něco nečetli?K tomu jsou to ještě v tvém případě zdravotníci.

Já,zda tě to len uklidní jsem byla včera také v CAR na konzultaci (příští návštěva 6.10.)a v pátek též zubař.Opět nám nastává období doktorů.

S tou abstinencí jsem zde nechtěla nějak chytře poučovat,jen pro všechny případy upozornit.Já totiž kuřačka byla-né zas tak silná a již zdárně rok a 1/4 nekouřím.CAR mě k tomu svou vůlí dokopal.Alko-(mám ještě cca 3 týdny čas před stimulací)a u nás od pátku do soboty probíhá vinobraní=to si samozřejmě nesmím nechat ujít.Tak že jim ten burčáček koštnout musím.
Tu Mojžíšku také již 3 měsíce cvičím / pamatuji se tě z její diskuse / tak že ty čajíčky popíjím také.Kávička 1 denně na srovnání tlaku neuškodí. 🙂

rendulina
24. zář 2008

lucci: a jak jste dopadli u Apolináře?U koho jsi byla?

len
25. zář 2008

No jo, Litoměřické vinobraní, tam jsem chtěla zajet! Jenomže táta s autem je v Itálii a my žádný nemáme, tak asi až příští rok 😒 Akorát jsme tuhle Litoměřicema projížděli a já si říkala - krásný město, sem musíme někdy na pořádnej vejlet 😀

Jinak zubař hrůza, hlavně výhledově do buoucna mám přislíbený vyrvat obě osmičky dole a navíc nějaký řezání na uzdičce spodního rtu, sakra, copak si nemůžu svoje zdravotní problémy vybrat jenom v jednom oboru? 😀

Jinak beru, že lidi o IVF nic nevědí, já to teda nikde moc nerozhlašuju, ale dost mě překvapilo, jak málo o tom ví praktická dr. a jak skoro nic sestra. Já od nich nechci ten zákrok provádět, ale aspoň pochopit, co a proč se očekává od nich. A pevně jsem se rozhodla, že si ty 4000 za injekční pera připlatím, protože chodit k ní na injekce se mi teda vážně nechce 😒

Jo a kafíčko na srovnání tlaku je dobrý, naposledy mi na endokrinologii naměřili mých oblíbených 90/60 😀

saralinda
autor
25. zář 2008

Ahojky holky,díky za radu. Tak jsem včera volala k apolináři, že stále čekám na mršku (byla jsem 41.den cyklu a obvykle to dostávám po 25-28 dnech), tak jestli se mám objdnat k nim či ke své gyndařce a prý když je to výjimečně zpožděná mrcha, tak knim. Tak mě hned objednali. A protože zákon schválnosti je jediné na co se člověk může v životě spolehnout, tak jsem dneska - 42den cyklu - mrchu dostala. Tak jsem se přeobjednala na 10.den cyklu. No uvidím, co mi řeknou. Minule mluvili o cystě na vaječníku (mém jediném) a vysokém prolaktinu. Už abychom se někam pohli dál.
Držím vám pěstičky.

len
25. zář 2008

Saralinda, tak je fajn, že MS dorazila sama. Pro mě je ještě slušným přivolávadlem těhutest - do půl dne po něm začnu krvácet 😀
A neboj, teď už to půjde rychle 😉 Já tam sice chodím dlouho, ale většina toho času je vyčkávání, střídané s velice hektickýma obdobíma, kdy jedno vyšetření střídalo druhé, byla jsem tam skoro každý týden. ale nic nenašli - kdyby jo (jako tobě), tak tam ty prodlevy nejsou a jde se to všecko okamžitě řešit 🙂

rendulina
25. zář 2008

Tak to musím potvrdit,že Litoměřické vinobrní jsem si již dlouho nenechala utéct.Je opravdu super!A již se těším.

len: je náhoda,že nás spojují i problémy co se týče zubařů.Mě má doktorka chtěla také vytrhnout obě osmičky ale nahoře.Já se ale nedala,páč jsem někde četla,že žena,která ještě nerodila by si v žádném případě neměla nechat zuby moudrosti vytrhnout.
A potom o té uzdičce:tu mě také řezali z důvodů začínajícího se obnažování dásně(paradentózy) u 1 a 2 dole.Nosila jsem totiž rovnátka na pevno,jak na spodních,tak i horních zubech necelé 2 roky a z toho nedokonalého přístupu ústní hygieny se to takhle vyondilo.O 4 zuby jsem totiž přišla kvůli tomu abych měla rovný úsměv a zuby se srovnaly opravdu bezvadně.Tak proto jsem nechtěla ještě objetovat ty moudráky.
A na enokrinologii docházím od počátku letošního roku bohužel již také,protože "díky" těm hormonům mi rozhodili mou imunitu. No,skrátka samé lepší věci!
Dnes mě k tomu vzaly ještě záda,tak jsem Mojžíšku sotva docvičila i stou bolestí.S křížem je ale kříž 😒 . A ktomu zítra ještě ten zubař... 😀 😒

len
26. zář 2008

No paráda, zdravotní problémy jak přes kopírák 😀
Hele, proč by se neměly osmičky trhat, když jsem ještě nerodila? To je nějaká pověra nebo to má racionální základ? Jinak jsme si s manželem říkali, že by to chtělo takový komplexnější lékařský zákrok. Když už budu v té narkóze, že by jako ze mě zespoda vyndali vajíčka a zeshora mi vyrvali dva zuby a odoperovali tu uzdičku 😀

Jinak teda nevím, co to má všecko společného s tou zastavovací injekcí, ale MS byla pět dní zpožděná, slabá, ale neobvykle dlouhá, ještě stále silně špiním. Taky se v noci budím propocená (obvykle jsem zimomřivec), teplotu mám ráno jak po ovulaci a v jednu ráno pravidelně otvírám okno do toho mrazu, manžel mě nepoznává 😒 Na tváři mi vyskočil ohromnej bolák a na jazyku afty... Tak doufám, že v pondělí na tom ultrazvuku bude všecko v pořádku a až se tu objevím, budu mít v sobě první injekci 😉

myskyva
26. zář 2008

len ta zastavovací injekce tě má uvést do umělýho přechodu takže tydle stavy jsou uplně v pořádku a dopředu víš jak se asi budeš cejtit cca v 50ti 😉

len
26. zář 2008

Paráda 😀
Já jsem si to teda logicky odvodila, že normálně MS a špinění skončí, protože tělo začne produkovat hormony, po kterých rostou folikuly a špinění končí. Jenomže když mám v sobě analoga, tak se prostě produkce hormonů nekoná a vedlejším efektem je to špinění... Ale chlap byl natěšenej, jsme 14 dní bez sexu a hned tak to asi nenapravíme 😒

len
26. zář 2008

Ale mohli mě v CARu varovat, co? 😉 To by se mnou ovšem Koryntová musela aspoň trošku komunikovat 🤐

myskyva
26. zář 2008

mě na to taky nestihly připravit,už jenom proto že mi koryntová zblbla datum a místo na 21DC mi řekla že mám přijít až 22DC tak jsem měla děsnej strach jestli to neni pozdě a Jažembovská taky furt přemejšlela jako co se mnou když už sem tam..........Podle manžela jsem těch 14dní byla prej opravdu nesnesitelná.
Až začneš stimulovat tak by to špinění mělo přestat ne? 😕

len
26. zář 2008

Vidíš, mně zase řekli, že mám dorazit 22.DC a nechtělo se jim se mnou diskutovat, že mám tak krátké cykly, že 22.DC občas ani nezažiju. Takže jsem dorazila 21.DC, ale tvářili se, že je to naprosto OK. Psychicky snad na sobě zatím žádné změny nepozoruju, ale z toho gynekologického hlediska je to jedna neobvyklost za druhou 😒
To doufám, že po začátku stimulace špinit přestanu... Jak dlouho po první stimulační injekci tě objednali na kontrolu? Protože já bych měla začít v pondělí (předpokládám, že první injekce následuje po prvním ultrazvuku?), tak jestli první kontrola bude už v pátek, sobotu nebo až to další pondělí?

myskyva
26. zář 2008

mě řikaly že první rozpis injekcí dávaj na týden takže počítej spíš s pondělkem
Nechci tě strašit ale ty neobvyklosti z gynekologickýho hlediska jsou teprv začátek 😒

len
26. zář 2008

Nojo, já s tím počítám, že ta stimulace bude něco, stačilo mi, jak jsem reagovala na Utrogestan 😝 Ale tak nějak jsem byla přesvědčena, že ta zastavovačka se mnou nic neudělá 😀