CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

anlek
6. srp 2009

Ahoj holciny,

omlouvam se, ze vam sem tak lezu. Chodim do Gennetu, kde mi dneska dr. potvrdila srdicko. Tak zacinam premyslet nad NT screeningem. Nevite, kde bych o nem mohla neco najit, jak to probiha u Apolinare?

len
6. srp 2009

Anlek, u Apoli se to určitě dělá, ale podrobnosti neznám, zatím jsem se tak daleko nedohrabala 😉 Vím, že u nás v CARu, když otěhotníš, tak automaticky dávají doporučenku...

Rendo, já to beru tak, že situace u nás není zrovna růžová, ale zase díky aspoň za ty tři hrazený pokusy 😒 A za to, že u nás jsou zákony dostatečně benevolentní, takže se třeba běžně provádí PK, o tom si třeba v Německu můžou jenom nechat zdát - sice by to uměli, ale nesmí se to. Plus hromada dalších věcí... Nejsme na tom zrovna ideálně, ale v porovnání s většinou okolních zemí se ještě máme v tomto ohledu skvěle 😖

rendulina
6. srp 2009

anlek : vím,že pokud v našem CAR u Apoli zjistí již srdíčko,předají tě k tvému OG + tě ještě ale objednají cca v 12tt k nim na screening.
Jinak si myslím,že tě může tvůj OG doporučit si zajet/po telefonickém objednání k Apoli na sreening(když ho požádáš,že chceš přímo tam)ale určo by ti ho měli sami předepsat...

rendulina
6. srp 2009

Vím,že na tom v cizině nejsou nejlépe-proto ostatně jezdí k nám a u nás na nich pěkně rejžují...

Již je CAR,kde jej navštěvují převážně cizinci a oni proto zdražili úkony přiměřené k jejich platům/a to,že český pár tolik peněz nemá,donutí ho tímto buď částku ušetřit nebo ho opustit a najít si jiný...

Jen jsem měla na mysli,že by se politici mohli alespoň jednou zamyslet i nad neplodností a né jen nad důchodcemi nebo romy... 😝

len
6. srp 2009

Rendo, důchodců i romů je podstatně více = větší voličská základna = více potenciálních hlasů u voleb = víc se vyplatí oslovovat tyto skupiny 😉

Ono těch neplodných zase tolik není a nálada ve společnosti je často taková, že když to někomu nejde, má si radši adoptovat, proč by ostatní měli doplácet na někoho jiného, když oni sami mít děti můžou, ne? 😠 Takže podporou neplodných párů politik moc hlasů nezíská a politikovi jde o co? No o koryto přeci 😉

aknyt
6. srp 2009

Holky, vyplňte anketu na stránkách ODS a kopejte za IVF - třeba za možnost mít 3 cykly ze ZP partnera 😉 Kdyby nás bylo hodně, tak to třeba dají do programu 😀

len
6. srp 2009

Kde mají anketu?

len
6. srp 2009

Ahá, nalezeno 😀
No už to vidím, jak to někdo bude číst 😀
Ale jdu na to, kdo nic nedělá, nic nezkazí 😉

aknyt
6. srp 2009

Len, hrabu se v tom už půl hodiny, asi to dorazím zítra, teď musím pro muže. Jinak u urologa má zatím vše OK 😒

len
6. srp 2009

Tak aspoň to 🙂

Já to nějak splácala a odeslala, na některé věci prostě názor nemám a některým dostatečně nerozumím, tak jsem to nechala prázdné.

aknyt
6. srp 2009

Len, tak zatím mám 9 druhů, ale asi dost obvyklé věci, takže něco z toho jistě už máte. Uvidím, kdo si na mne vzpomene a zítra něco donese 😉

len
6. srp 2009

Aknyt, super! 🙂 A myslíš, že bych se pro to zítra mohla stavit u hydrolog. ústavu? Kdybys řekla hodinu, můžu tam být prakticky co 15-20 minut, jak jezdí busy 🙂

aknyt
6. srp 2009

to se domluvíme ráno, ju? Určitě by to nebyl problém 😉 Za zastávkou (ve směru na Roztoky) je vjezd na naše parkoviště a nebo naproti je taky, kdybys jela Klepnou. Jinak spíš na vrátnici...

len
6. srp 2009

Jasně, já stopro pojedu busem 🙂 Takže bys mi to nechala na vrátnici na jméno?

aknyt
6. srp 2009

To asi ne, viděla bych to tak kolem půl desáté, že už budu mít obešlé všechny kolegyně a pak bych to donesla na vrátnici, až tam budeš (můžeš mě prozvonit tak 10 minut před, mám to přes celý areál) 🙂

aknyt
6. srp 2009

Rendo, neboj, i kdyby to lidovci někdy uvedli do praxe, tak to Romům nepomůže,teda těm, co nemakají - nemají z čeho by se jim počítala lepší daň 😉
To víš, vracíme se do totality, za totáče taky měly bezdětné ženy vyšší daně. A nejvyšší měly svobodné a bezdětné.

len
6. srp 2009

Jasně, mně tam tak akorát 10 minut trvá jízda busem, tak bych cinkla, až bych vyjela 😀 Bus mi jede v 10:28, tak tak kolem 10:40 bych tam mohla být... Takže já tě zdržím z práce na půl dopoledne, co? 😕
Pak v jednu pojedu podruhý, to mám zase sraz na vlaku na Holešovický zastávce, ten můj chlap mě ale bude milovat! 😀

aknyt
6. srp 2009

Tak to přece má být 😉

len
6. srp 2009

No, dneska mi poskytnul dvacetiminutovou konzultaci na zprovoznění netu, nevěřil, že to zvládnu, ale nejsem úplně blbá 😎 Tak jsem mu neskonale zavázaná 😉

aknyt
6. srp 2009

Jsi šikulka 🙂 Net u nás zprovozňoval muž, možná bych to zvládla, ale ráda jsem mu to přenechala.

len
6. srp 2009

No, on mi taky slíbil, že to dá večer dohromady, jenomže ještě musí k rodičům a už to vidím, jak přijede v deset 😝 A celej den bez netu teda nee 😉 Nějak bylo třeba zkontrolovat funkci a přepojit to na jinýho poskytovatele - pro mě španělská vesnice, ale fachá to 😉

saralinda
autor
6. srp 2009

Holky, kde je t aanketa na ODS stránkách? Jsem tele, ale nemůžu to najít ☹

aknyt
6. srp 2009

Sar, je to ten reklamní panel uprostřed 😉 Je fakt fakt, že jsem to taky nemohla najít. Je tam napsáno něco jako Program psaný občany..

saralinda
autor
6. srp 2009

Len, ohmatala jsem doma všechny krabičky od léků a překvapilo mě, že moc jich to brailovo písmo nemá. Našla jsem jen z klasiky Paralen 500, Ibalgin 200 a apak ascorutin a kapky do nosu Pinosol. Chceš to? Dělám na Roztylech - takže z ruky. Nebo bych ti to poslala poštou. Kdyžtak písni do IP adresu.
A jak to, že to nemají všechny léky?

saralinda
autor
6. srp 2009

Jo, na ten panel jsem klikla a tam jsi vyplňovala vše nebo jenom zdravotnictví? Jestli to chápu dobře, tak tam přímo o IVF nic není, ale dá se to napsat do toho, co by mělo být hrazeno ze ZP?

aknyt
6. srp 2009

Sar, Paralen 500 a Ibalgin 200 i Ascorutin pro Len mám. Ty kapky do nosu nemám, mám Otrivin. Ještě mám Paralen Hot Drink, Ibalgin 400, Prednison (nikdy nepoužitý), Neurol (nebo tak nějak, od kolegyně) a Fostimon.

saralinda
autor
6. srp 2009

Tak to jsi výrazně lepší. tak to nemá asi cenu Len posílat.

aknyt
6. srp 2009

Sar, napsala jsem tam, že by měla být větší podpora IVF - např. možnost mít další 3 cykly z pojištění partnera. Jinak jsem se snažila vyplnit, na co mám názor a aspoň trošku se v tom orientuju. Ještě jsem s tím neskončila, mám to rozjeté v práci. 😉

aknyt
6. srp 2009

No, ty kapky asi mít nebudu, co máš ty. Uvidíme, co přinesou zítra kolegyně z práce 😀

len
6. srp 2009

Sar, tak vzhledem k tomu, co našla Aknyt, to asi fakt nemá cenu, ale moc děkuju za snahu! 🙂