CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

kralka
19. srp 2009

Kkamco: mě poslali na laparku, protože podle MUDr. u Apolináře měla tři důvody mě tam poslat. Jinak, když jsou průchodný vejcovody tak není důvod tam hned chodit. Zvlášť, když asi nesnášíš narkózu. Být tebou tak se nejdřív objednám do CAR a nechám rozhodnutí na nich.

jasmina309
19. srp 2009

Ahpjte
Holky vracím se k tématu CAR a Obv gyndr- tak ten můj bývalej obv gyndr mě posílal do Pronatálu do Teplic a doslova řekl at si na pokus připravím 20 tisíc.....Psal se rok 2007
já ho neposlechla samozřejmě, a objednala se tehdy k Apoli...
Toho obvodního sem už vyměnila (po 15ti letech mi došlo, že umí jen psát antiko a ani utz neměl)

kkamca
19. srp 2009

kralka:ahojík.nevim právě jestli je mám průchodné..jestli se mi tam po prvním porodu nebo laparce žlučníku něco nezměnilo.. 😒 Na další laparku se mi fakt nějak nechce.
Asi se objednám k apoli.. 🙂

jasmina309
19. srp 2009

Kkamčo- udělala bych to samé co píše Kralka! 🙂 To ti v Caru zjistí, tu průchodnost, neboj! mám to za sebou...
Rendulíno- Tunisko a v září, no to si krásně prodloužíte léto! 🙂 Mysli na dovču a určo to dobře dopadne! neboj se, musíš bejt v pohodě,abys nabrala sílu, né 🙂

larri
19. srp 2009

Rendo,ja mam chlapa z Tunisu,ale jeste jsem tam nebyla.Ale az tam pojedu,tak si jeho rodicum pekne postezuji 😀 .Vubec mi nevadi,ze mi nebudou rozumet.Arabsky neumim,jenom neco malo rozumim,tak se aspon vykecam.

KKamco,ja si myslela,ze jsem v poradku a az u laparky jsem zjistila,ze nejsem vubec v poradku.Pokud te poslou,tak na ni bez,aspon budes vedet na cem jsi.

Kazdy gyn.ma dohodu s CAR a podle mne za to i nejake penizky.Taky mi bylo CAR doporuceno nekde jinde,ale nakonec jsem sla k Apoli na doporuceni kamaradky,ktera ma z 1.ivf dvojcata.To uz nestihnu,ale za to budu mit hezke Vanoce,protoze dalsi ivf se povede s dvojcaty. 😉
Jinak to vidim na dovolenou v Bohnicich. 😀

Jak se poznaji nepruchozi vejcovody? Kdyby je poznali bez laparky,tak by nas tam asi neposilali.Vim,ze to jde i podle utz,ale neni to na 100%.
A narkoza? Staci rict na sale,ze ji spatne snasis a budou se snazit.Ja teda po prvni laparce zvracela den,noc a den a od te doby jsem mela tri bez problemu.

len
19. srp 2009

Larri, u Apili dělají primárně profuky plynem. Když se jim cokoli nezdá, stejně ženou na laparku, ale když to krásně probublává, vejcovody jsou průchodné.

kralka
19. srp 2009

Kkamco: Jak píše len. Tohle vyšetření je bezbolestné (alespoň to všichni píšou 🙂 ) , a když dopadne dobře tak by si na laparku třeba nemusela vůbec, když se ostatní věci budou zdát v pořádku. Opravdu to nech na nich.

kkamca
19. srp 2009

Máte někdo čísla k apoli ..určitě všechny..Tak písněte sím do ip..a někoho mi doporučte.Nebo mě objednají sami k někomu? 😀

len
19. srp 2009

Kkamco, koukni k Aknyt do alba, má tam všecky kontakty 🙂 Ale obávám se, že teď mají až do konce srpna pauzu...

papus
19. srp 2009

ahoj Apolenky 🙂

Kkamco Apolinář funguje od 24.8 😉

len
19. srp 2009

Ahoj Papus, jak je? 🙂 Vzhledem k tomu, že dnešní srazík asi nebude (sešly bychom se jen já s Aknyt), kdy bys mohla ty? Aknyt nemůže příští týden...

papus
19. srp 2009

Ahoj Len 🙂 dnes jsem před chvílí poprvé zvracela bléééé snědla jsem 4lžíce těstovin a dál to nešlo 😒 pobolívá mě dnes podbříšek a lehce špiním tak snad to k tomu patří.......
No mě je to celkem jedno,když budu ok a nebudu zrovna v práci tak si to přizbůsobím tak hlavně aby mohly ostatní tak at dá každá návrh kdy může a snad to dáme dohromady 😉

saralinda
autor
19. srp 2009

Ahojky holky, jak tu před časem vznikl rozpor mezi tím, že v Apoli malují a někdo z nás tam měl volat, tak si myslím, že si to úplně neoporuje. Včera jsme šla kolem ordinace CARu a opravdu tam malují, ale sestřičky vyfásly úklid kolem malování, takže tam asi docela i jsou, ale nemají lehké podmínky.
Co se týká srazu, tak se přizpůsobím (to kino dnes je dost vyjímečné - volňásek pro 2 osoby ma předpremiéru Vzhůru do oblak a ještě k tomu v 3D se odmítal těžko - sorry). 1. týden v záží by mi vyhovoval.

len
19. srp 2009

Sar, hezky si kino užijte 🙂
Tak první týden v září taky můžu (druhý už ne), snad se sejdeme v hojnějším počtu 😉

jasmina309
20. srp 2009

Sari, tak takové volnásky bych si nechala taky líbit 🙂 ! No ,já holka z vesnice 😀 se do kina těžko dostanu 😀 , ale zas takový odreagování špatný není!
Jen at v Caru uklízí, však u nás v práci to za nás taky nikdo neudělal... 😒 Atˇnám pěkně připraví všechny potřeby pro výrobu miminek a my na to co nevidět hupnem 🙂

saralinda
autor
20. srp 2009

V úterý jsem byla u Apoli na onko-ultrazvuku. Byly to nervy, ale nakonec to dobře dopadlo. Dr. se cysty na mém vaječníku moc nelíbili a už si něco mumlala o jeho odstranění (víte, že mám už jenom jeden), no, ale zavolala si na radu ještě jinou Dr - Fišerovou. To je velká kapacita v onko-ultrazvucích a ta řekla, že to vypadá na normální cysty. Než ale 2. Dr. přišla, tak jsem čekala znovu na chodbě a to byly nervy, to vám povím. Bylo to veliké štěstí, že tam Fišerová byla, protože když jsem u ní byla na UTZ v květnu, tak měla veliké břicho, takže musí mít doma malého mrňouse. Chodí tam asi jenom na 1 nebo 2 dny v týdnu a já ji zrovna chytla. Mám ještě dobrat tu antikoncepci a měla jsem se k ní objednat na konec září/zač. října na kontrolu. Bohužel u ní měli místo až na konci října. No, ale to se nedá nic dělat. Ona je opravdu dobrá, tak si na ni holt nějakou tu chvíli počkám. Říkala, že se mi při příští kontrole vyjádří, zda IVF schvaluje nebo zatím ne. Takže já budu nejdříve listopadová. Ale to nevadí. Tělíčko moje se stejně musí dát do pohody, aby fungovalo, tak jak má a nebláznilo tolika, jako teď.

saralinda
autor
20. srp 2009

Jo, a kino bylo super. Legrace, pěkně zpracované a moc pěkný příběh.

Jasmina - na vesnici se jinak odreagujete. Hlavně tam máte klídek a můžete kdykoli vyrazit do lesa a tak.

papus
20. srp 2009

Ahoj Apolenky,
tak jsme včera byla u Apo na pohotovosti a můžu vám říct větší krávu doktorku jsem neviděla 😖
měla jsme bolesti a na papíře hnědo tak jsem tam raději jela vrazila do mě kleště sáhla rukama a ukázala,že tam mám šlem hnědočervený a pak vzala utz a říkala miminko je zdravé srdíčko bije,ale ani mi to neukázala......neřekla proč špiním jen kupte si Ascorutin co děláte a já kadeřnici ona tak zákaz a tím skončila 😠

larri
20. srp 2009

Papus,ja taky pohotovost u Apoli nemusim.Nasi v Car si nas tak pekne hyckaji a tam....hruza.A na pohotovost nechodime,protoze se nudime,ale chceme poradit a zkontrolovat. 😠

Saro,ja mam taky naplanovano v listopadu. 😉

saralinda
autor
20. srp 2009

Papus, tak to je mi líto. Na tu pohotovost asi fakt dělají speciální konkurz. Jinde jsou fakt zlatí, ale tam to snad nikdo nechválil. No, ale hlavně, že je vše vpořádku. Dr. hoď za hlavu a těš se ze srdíčka (přestože jsi ho neviděla).
Larri, že bychom byly zase spolu? 😀 No, je to ještě za dlouho, tak uvidíme.

larri
20. srp 2009

saro,my urcite otehotnime spolu.Ja porad cekam na tebe aniz bych chtela.Ne,ze by mi to vadilo byt s tebou tehotna,ale porad to tak nejak vychazi.
Holcina co byla s vama na OPU,KDYZ JSEM SE NA NI PTALA,TAK je tehotna.Ma 2.ivf a pokazde otehotni a z na to,ze to prvni se prestalo vyvijet,tak o nej prisla.Pristi tyden jdou na velky utz.Takze ivf funguje,jen je skoda,ze to tady nenapise,aby to nevypadalo,ze se u nas nedari.

kralka
20. srp 2009

Holky, prosím můžete mi poradit. Dostala jsem to docela nečekaně a veškeré papíry k IUI mám doma. Nevíte jak je to s UTZ po stimulaci Fostimonem. Mám jít na kontrolu další den po dobrání nebo poslední den stimulace (myslím, že to mám na 7 dní). Mám si totiž dnes volat zda mám vůbec začít ohledně těch úprav co tam mají.

saralinda
autor
20. srp 2009

Kralko, je mi líto, ale s IUI zkušenost nemám. Ale když tam zavoláš, oni ti řeknou, na kd yse objednat. Ale chce to to zkoušet, protože malují, tak tam sestry třeba furt nejsou.

kralka
20. srp 2009

Saralindo, moc děkuji. Už jsem tam volala a dovolala jsem se hned na poprvé. Nechala jsem to dlouho vyzvánět. Sestřička říkala, že můžu začít stimulovat, ale termín kontroly si domluvím až zítra. Mám se raději podívat na ten papír s rozpisem od MUDr.

jasmina309
20. srp 2009

Kralko- přesně, jak píše Sar . Po telefonu se dozvíš co tě zajímá! Já taky bohužel iui neměla...

Jnak Sari- to seš statečná holčina! Čím ty naše zakladetelko sis musela už projít 😒
Ale víš ty co, my velký bojovnice tu bitvu dotáhneme do toho zdárnýho konce v podobě vonavýho uzlíčku 🙂
Určitě vám to s Larri schválí na listopad a vy budete o vánocích ty štastné těhule!!!!
Papus- i já mám zkušenost s pohotovostí! Tam my zjistili tehdy můj první MA
☹ Tehdy tam byla dr mladší (neznám jí),ale byla dosti rychlá! A hr... No ale starší blond sestřička byla milá a před přijetím na oddělení si se mnou povídala. Takže mě trochu držela nad vodou...
Hlavní je, že mimi srdíčko bije a ten Ascorutin ti určitě zabere

saralinda
autor
20. srp 2009

Jsmin, je to tak - jednou to vyjde. Teď se dám do kupy (alespoň doufám) - papám tu antikoncepci, ktomu bylinkový čaj, kapky. Na září se objednám k nějakému léčiteli (sousedky našich si ho chválii) (pak Vám poreferuji). No a pak snad bude moje tělo fungovat a při IVF vyprodukuji nějaká vajucha. Jedna věc je, aby se embryjka uchytila, le mě se zatím nepodařilo ani vyprodukovat kloudné vejce 😠 No,ale nebojte, jsem vpohodě, užívám si léta a těším se, že bude lépe (i když není nijak špatně, to bych se rouhala).

kkamca
20. srp 2009

Holky je nutné mít do CARU doporučení od mudra g.???

aknyt
20. srp 2009

Ahojky...
Kkamco, není potřeba doporučení od MUDra, ale je dobré, pokud ti dělal nějaká vyšetření, vzít s sebou výsledky. Já to udělala tak, že jsem se objednala k Apolináři (moje gyndařka mi doporučovala jiné centrum) a pak za ní přišla s tím, že chci ty výsledky, že už jsem objednaná jinam.

kkamca
20. srp 2009

ahoj..No kromě spermia nemám vůbec nic..A to spermio už je stejně staré přes rok,, 😖

aknyt
20. srp 2009

Včera jsme odpoledne s kamarádkou lovily kešky (místo srazíku) a hledaly vhodné místo pro moji, byla to docela legrace, lidi na nás koukali, jak na somráky, co hledají něco k snědku nebo do sběru, když jsme šmejdily po "temných zákoutích". Dnes jsme byly s jinou kamarádkou a jejím synkem v ZOO... lidí mraky, vedro na padnutí, malej se vztekal, no bylo to teda náročné, ale fajn. A poprvé jsem jela přívozem, který je kousíček od mojí práce 🙂