CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
1. zář 2009

Len, jsem koukla do cynické diskuze - to máš teda obvoďačku 😠 To je děs. Přeji ti hodně sil a prostě dokaď ti nevyplní žádost o lázně, tak se odtamtud ani nehni.

spes2009
1. zář 2009

Len, tak to jdu kouknout, co zase kdo vyvádí...

Šári, uvidíme, v pátek budu 15.DC a tak nevím, nevím. Hlavně, ať už to je a pak vím co a jak. Rovnou si ale vyškemrám novou žádost na další IVF, protože tak s tím nějak tak počítám. Do svého prvního IVF jsem vkládala velkou naději a říkala jsem si, že to prostě vyjde. Všechno bylo v pořádku, embryjka výstavní, ale nechytlo se nám a druhé jsme zmrazili. Teď si říkám, že přeci jenom ten KET má menší pravděpodobnost než ET, ale naděje umírá poslední a těším se. Ale když to nevyjde, nebude to taková rána a budu se těšit na další dávku hormonů a další kolotoč se jménem IVF/ICSI 😵

kalka
1. zář 2009

AHojky všem 🙂

LEN jdu se tě zeptat.. nevíš něco o tom, že by na KET bylo dobré jít s plným močákem? údajně je to lepší.. nemáš nastudováno 😉

len
1. zář 2009

Kalko, jde o to, jestli ti je budou zavádět pod ultrazvukem. Jestli ano, tak je plný močák opravdu lepší, protože je tam potom líp vidět 😉 Jestli to budeu dělat bez utz., tak je to asi jedno, avolila bych prázdný, protože je to příjemnější 😀

spes2009
1. zář 2009

Len, tak to je fakt síla. 😠 Drž se kočko, já věřím, že ty lázně nakonec vybojuješ, ikdyž to bude "trošku" bolet. Já mám podobnou zkušenost se sestřičkou u mého gyndr. Všechno by chtěla se mnou řešit a říkat, to jde, to nejde, ikdyž mám pocit, že slovo IVF mockrát v životě neslyšela. Já prostě jdu k doktorovi a nepotřebuju se ještě svěřovat sestřičce a dovolovat se jí, jestli můžu nebo ne... V každém případě ta sestřička u tvého obvoďáka je tedy mega krá.. Co takhle si najít jiného obvoďáka. Mám pocit, že ty na ty svoje lékaře máš vyloženě štěstí. Myslím, že i tvůj gyndr. je něco podobného, že jo...

len
1. zář 2009

Spes, gyndr. asi změním, s obvoďákem je to v tom našem miniměstě horší, chci ho mít v docházkový vzdálenosti 😉
Ještě jsem si vzpomněla, že sestra argumentovala tím, že je bývalá porodní bába, že ona to musí přeci vědět 😒

spes2009
1. zář 2009

Kalko, to je pro mne novina, já bych tam šla naprosto jistě s prázdným. Já mám pocit, že mi KET budou dělat bez utz a pak to jenom obhlídnou 😉 Alespoň takhle mi dělali ET. Tebe čeká teď KET? Máš léky nebo jen ty náplasti? Já se snad svého 1. KETu v životě dočkám teď v září 😵

spes2009
1. zář 2009

Len, tak to jo. Ono fakt pak horší, když marodíš atd. někam daleko dojíždět. Tak snad ti to přes tu bránu jménem sestřička projde a lázní se dočkáš 😉 Super argument, vyloženě sestřička na svém místě, znalá, zkušená, milá. Jenže vsadím se, že když dělala ona porodní bábu, tak ani nevěděli, co to je IVF 🙄

kalka
1. zář 2009

Len díky moc! jsme sí říkala.. k čemu to je dobrý 😀 😉

spes2009 jojo.. čeká mě teď dru KET... mám ho s prašulema... beru Estrimax.. tak uvidíme jestli se ti naši zmrzlí meďourci chytnou🙂
Držím ti pěsti, aby se zadařilo!

😉

len
1. zář 2009

No, Spes, prý IVF absolvovala její dcera. Jenomže všecko odvíjí od toho, protože její dcera jezdila "někam do Hloubětína," tudíž i já určitě jezdím někam do Hloubětína. Její dcera na to dostala automaticky PN, tudíž i já musím dostat PN (od gynekologa). Atd...

spes2009
1. zář 2009

Kalko a kdy tě to zhruba čeká? Já jdu 7.9. na utz a předpokládám, že 11.,12. nebo 14.9. by mohl být KET. Jsem na to zvědavá. Máme tam jen jednoho bojovníčka bojovného, ale je prý morulka a hezká, tak uvidíme 😉 Držím pěsti i tobě 😵

spes2009
1. zář 2009

Len, aha, tak to jo, to má paní velké zkušenosti 😅 No nic, holt není jen Hloubětín a ne všichni jsou nakloněni PN. Já si říkala, že další IVF bych chtěla absolvovat s PN, tak uvidíme. Ale já si na svého gyndr. nemůžu stěžovat. Spíš já na něj prdím. V únoru mi říkal, abych po vstupním vyšetření do CARu přišla říct co a jak a já se tam ještě nedostala. Ale už mám pro něj ofocené veškeré zprávy, aby si je dal do karty. Takže teď už jen tam dojít 😀

kalka
1. zář 2009

spes2009 já jdu na KET teď ve čtvrtek.. tak jsem zvědavá.. zatím máme 11 meďourků.. tak uvidíme kolik jich přežije 🙂 hrozně se na ně těším.. na broučky zmzlý 🙂

saralinda
autor
1. zář 2009

Kalka, 11? Tak to je super mražená zásoba. Přeju ti, aby tam alespoň jeden šikula byl.

haaribo
2. zář 2009

Ahoj holky, to se vám to říká, abych nestresivala s cystou, jenže já i mám už 2x odoperovanou, takže nic moc perspektiva. A co si budeme povídat, mohla se udělat i po Clostilu....
To je fuk, teď se snažím manžovi urychlit operaci, aby byl co nejdřív zase v práci....

len
2. zář 2009

Ahoj ahoj 🙂
Můžu vám říct, že jestli jsem včera byla rozžhavená doběla, tak dneska už nevím, jak to pojmenovat.
Přišla jsem za svým gyndr. a dala mu doporučení z CARu. No a víte, co on na to? Že si tam už minulej tejden zavolal, mluvil přímo s Ř, kterýžto mu řekl, že u Apoli se lázně nepředepisují (no jasně, že nepředepisují! jenom píšou doporučení pro obvoďáky) a že jsou zbytečné a obzvlášť v mém případě (bych chtěla vidět, jak Ř mluví s mým obvoďákem, přitom mi projíždí složku a říká - a téhle to určitě nepředepisujte v žádném případě!) 😕 Tak jsem mu ukázala to doporučení a on ho doslova smetl ze stolu s tím, že je mu to úplně jedno, když nadřízený toho doktora, co mi doporučení vypsal, řekl že ne. To už jsem měla opravdu slzy v očích, tak mě ještě dorazil slovy - nevím, co si myslíte, ale VÁM lázně URČITĚ nepomůžou. Stylem - VÁM už nepomůže vůbec nic.

Sakra, jak to může říct? Tak komu pomůžou? Sama pojišťovna tam má kolonku sterilita, tak jakou sterilitu tam chtějí léčit? Myslí si, že dokážou vyléčit PCO, endometriózu, zprůchodnit vejcovody, popř. léčbou ženy srovnat manželův spermiogram? Vždycky jsem byla přesvědčená, že lázně jsou od toho, aby daly tělo dohromady, aby si ženská odpočala a byla v maximální kondici na další snahu otěhotnět. Tak já už nevím 😔 Brečím tu jak želva, cítím se, jak kdyby mě dr. osobně nakopal do pr****, vysmál se mi do ksichtu. Já po něm nechci, aby rozhodnul, jestli tam pojedu nebo ne, to je na revizním lékaři, který s tím má jistojistě víc zkušeností.

Takže doktora definitivně měním, ale jestli už jsem byla docela OK, tak teď teda nejsem ani omylem ☹

saralinda
autor
2. zář 2009

Haribo, cysty se neboj. KAždé píchnutí v podbříšku přeci nemusí znamenat cystu. Já už měla taky pár cyst (letos mi jich odstranili už 5 a mám tam zase nové ☹ ) a mě třeba nebolely. Takže podle toho se řídit nedá. Navíc mě je odstranili punkcí - takže narkóza tak 5-10min a normálně spodem ti je napíchnou a odsajou. Takže za 2 hoďky jdeš domů a je to vpohodě (takto mi dělali i 4cm cystu). (nevím, proč to jinde dělají laparoskopicky, když to jde takto jednoduše). Přeji hodně štěstíčka.

kalka
2. zář 2009

Len!... no to snad ani není možný?!?!?... Ať jdme k čertu blbeček jeden!.. Moje kamarádka dostala lázně.. a přitom byly s manželem oba naprosto v pořádku! Jen se prostě nedařilo.. asi pět let.. tak jí napsali lázně a odklepli jí to... Co to máš za blbečka doktora...! ty potřebuješ být po psychický stránce fit a né aby tě nějakej zakomlexovák takhle srážel! Len.. proberte to doma s manžou a ať kouká jít s tebou a trvejte na tom!

len
2. zář 2009

Kalko, bohužel po týhle zkušenosti toho doktora už nechci nikdy vidět. Objednala jsem se k nové gyndr., ale až koncem září, jinak doufám, že mi tu žádost vypíše obvoďačka, protože jinak už je to opravdu na skok z mostu. Myslela jsem si, že jsem v háji, ale teď jenom vidím, že ja tam naše zdravotnictví 😝

collette
2. zář 2009

Leni, to se srovná, uvidíš! Mám spíš pocit, že teď šetří, kde můžou, protože mají staženou prtku z pojišťoven, aby nepřekročili limity. A ty lázně jdou do nákladů tomu, kdo je předepíše a malá částka to asi nebude. Ale otázka je, jak je to z dlouhodobého hlediska. Ale to už nikdo nevidí. Mám s tím zkušenosti z práce. Dělám ve farmacii. Máme preparát, který může zachránit člověka před amputací nohy (třeba diabetika). Ale je děsně "drahý", takže s předepisováním se šetří a pojišťovny se čertí. Nikdo už ale nevidí, že amputace člověka vyřadí z běžného života a místo, aby byl pro systém příjmem, je výdajem (snížené uplatnění, nárok na invalidní důchod, náklady na léčbu depresí, apod.). Takže náklady na léčbu by se do systému vrátily. Chjo... Takže prášků na depresi Ti napíšou a bez problémů schválí za tisíce, ale lázně, kterými by se zabilo několik much jednou ranou ne 😝

kalka
2. zář 2009

Zdravotnictví je kelu.. to jo.. Budu ti na konci září moc držet pěsti.. snad ta doktorka bude mít jiný a lepší přístup.. Len.. je mi to líto ☹

len
2. zář 2009

Jo, Collette, to je přesný 😒 S práškama na depresi fakt problém nebyl, dostala jsem rovnou balení na tři měsíce 😀

Kalko, díky, však já tobě taky budu moc držet palce, vždyť tu strašíme +- stejně tak dlouho 😉

aknyt
2. zář 2009

Ahojky, zdravím po sportovních hrách (6. místo) a dovolené 🙂

Len, ty máš opravdu výběrové lékaře 😠 To snad ani není možné, že se tak chovají. A pomalu se začínám děsit toho, co řeknou mně, až k mým s tou žádostí přijdu.

Jinak od dnešního dne stimuluju, tak snad to dobře půjde. Mrška dorazila naštěstí spíš později než dříve, tak mi nestojí (zatím) nic v cestě. Akorát se nemůžu dovolat do CARu na objednání kontroly.

kalka
2. zář 2009

Len díky 😉 ... zrovna nedavno jsem si říkala, že teď v listopadu to budou čtyři roky co se snažíme o mimčo.. kdyby mi tenkrát někdo řekl, že ještě za další čtyři roky ho mít nebudu, tak mu budu klepat na čelo, že je cvok 😀 😝
A jak, že je to u tebe dlouho?

neme
2. zář 2009

ahoj Len,
tak to jsem v šoku z tvého gyn. Nevěřim tomu, že by ti Ř.ty lázně nedoporučil. Mé kamarádce je právě předepsal přímo Ř. Jinak mě je loni odmítl můj gyn napsat se slovy, že mě rozhodně nepomůžou, že je to tam hrozný, režim, v deset spát, hrozné jídlo...at radši jedu s manželem na dovču k moři. Změnila jsem gyn a dnes neni problém.. Ještě mi to tedy nevypsal, ale jen díky mě, že nemám čas tam dojet...
Holky, já to nechápu, dělají, jako by to šlo z jejich kapsy..
Byla jsem jednou na konzultaci v Podoli v Caru a tam mi jeden mladý doktor řekl:
" Moje rodiče si na mě museli počkat 7 let, tak vy si taky musíte na mimčo počkat. Postavte si zatím dům, kupte psa a uvidíte, že to přijde..A lázně jsou k ničemu, jeďte k moři ! " 🙂
takže co doktor, to jiný názor.
P.s. Len, měření BT super, taky jsem tam před dvěma lety chodila a dost mi to pomáhalo.

kalka
2. zář 2009

neme ...v Podolí jo?... no tak to byl stopr Dr. Darebný... chodím právě do CARu v Podolí... a musím říct, že si vždycky vyžádám jeho 😀 😉

neme
2. zář 2009

Kalko, ano v Podolí. Je hezkej, mladej, asi to bude on. 🙂 Já měla taky jednou dr.Bahníkovu,ale ta už tam neni. Pořád nejsem rozhodnutá, jestli nemám přejít od Apoli do Podolí na další IVF. Zatím jsem pořád u Apoli. 🙂

kalka
2. zář 2009

Bahníková je už na mateřský 🙂 Darebný je vysokej černovlasej sympaťour 😉
Holka já ti nevím.. Podolí se teď docela horší.. teda.. já osobně si nějak nemůžu stěžovat, takový ty, že zrovna doktor/ky neměl/y náladu a že ta nová sestřička mi nesedí.. přehlížím... já taky mám své dny.. ale tak nějak slyším z různých stran jak jsou na ně nabroušený.. že začínají být laxní a bez zájmu... nevím no.. jsem už tam dlouho, tak jsem možná i trochu otupěla.. ale je fakt, že Darebný je príma.. a je ukecanej.. myslím tím, že mu není zatěžko cokoli polopaticky vysvětlit..
Nebudu tě zrazovat ani doporučovat... každopádně já si v zásadních věcech nestěžuju...

kalka
2. zář 2009

Já třeba uvažovala, že až doděláme všechny mrazíčky, že bych třeba zkusila přejít do Pronatalu.. asi je to daný tím, že už čekáme tak dlouho, tak že si myslím, že tam to určitě vyjde, když tady ne.. rozumíš mi viď 😉

spes2009
2. zář 2009

Ahoo 🙂

Len, já jsem teda také v šoku, co to máš za doktora? Je dobře, že jsi se rozhodla pro změnu a neboj, ono se to všechno vyřeší a pojedeš 😉 Ale že je to fakt o nervy, to teda je 😔 . Držím pěsti, ať nám brzy hlásíš, že odjíždíš 😵

Kalka, tak to je super úroda 11 ks v mrazáku 😕 Alespoň tam má ta naše sněhurka veselo a není tam tak sama samotinká 😀

Aknyt, ahoj, tak to je super, že ti to takhle vyšlo a vyrážíš rovnou do dalšího boje 😉 Moje tělo se naštěstí už nějak vrátílo do normálu a já už mám na sobě 5 den nalepený igelit s hormony a snad příští týden či ten další KET. Obě jsme se báli, aby to neznemožnila MS, zatím to vychází, tak jen tak dál, až do pozitivního konce 😵

Neme, můžu se zeptat, proč přemýšlíš o změně CARu?