CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
30. zář 2009

Aknyt, to mě mrzí.

Haribo, to je teda síla. Vůbec Bláhovou nepoznávám. Trochu mi to připomíná mou návštěvu na onkologii (taky u Apolináře). To by si doktor opravdu neměl dovolit. Může ti doporučit zhubnout, může se tě samozřejmě zeptat, zda chodíš pravidelně na kontroly ke gyndr, ale to co udělali, to teda neee. Nevím jak jsi reagovala, ale umím si představit sebe - totálně by mě to rozhodilo, a tak bych nebyla schopná jí nic říci, ani to, že chodím pravidelně na cytologii a že při minulém IUI mi nic neřekli a tak. No, holky naše, moc ti přeju abys brzy zase načerpala klid a pohodu i když vím, že je to těžké obzvláště pod livem hormonů. Snaž se to hodit za hlavu a po noční si dej s manžou flašku dobrého vína (to mně naposled hoodně pomohlo). A jak píše Len - příště jdi k jinému Dr. - žádost na IVF by ti vypsat měli. Jdi k Vokrojovi, když ti byl tak sympatický a sedli jste si a to i za cenu, že budeš mít termín až za dlouho. A hlavně, třeba už tam nikdy nepůjdeš, protože jsi od dneška těhulka. Přeju ti to.

haaribo
30. zář 2009

Děkuju Sar, já hlavně nesnáším, když se ve mě někdo hrabe a ani mi neřekne, co se děje, to je první věc a když na mě vyblafla tohle, neměla jssem slov a navíc mi přišlo, že jakákoli obrana byla zbytečná, pořád si vedla svou. Fakt jsem znechucená. Nebylo se mnou nic už včera, cestu tam jsem probrečela, o cestě zpátky ani nemluvím, jako bych to tušila... Nevím, musím se dát dohromady, momentálně jsem opět tam kde jsem byla - nenávidím těhule, děti, všechno s tím spojené. Úplně se mi hroutil svět. Nemůžu o tom ani psát, brečím si do notesu.... No nic, půjdu něco sníst a razím na noční....
Zase se vám ozvu, jsem ráda, že vás mám!

collette
30. zář 2009

Teda holky, vy mi dáváte. Já si jdu pro dobré zprávy a místo toho tohle. Ani nemám chuť se k tomu vyjadřovat, protože bych se vytočila ještě víc.

Haaribo, i když je to těžké, snaž se zklidnit. Mimís se nebude zahnizďovat někde, kde je plno adrenalinu 🙂

Tynko - moc mě to mrzí a nevím, co víc říct...

Tak vám všem držím pěstičky v dalších krocích a držte se!!!

larri
30. zář 2009

Tynko,porad jsem verila,ze se u tebe stane zazrak a nakonec to vyjde.Moc mne to mrzi.

Haaribo,s tebe jsem v soku,protoze tuhle dr.jsem si chvalila.Nemuzu uverit,ze ti tohle mohla rict.
A hlavne nemela bych to tady psat,ale ona sama si prosla tim co my.O to mi to prijde smutnejsi.

Ja negativa poznala zatim jenom na pohotovosti a JIPce.
Minuly tyden jsem vstala a ve Snidani s NOVOU byl muj velice oblibeny dr.a kdyz jsem u mamky rozbalila nejaky letak z pojistavny,tak z neho na mne taky koukal.
Ted uz vim,ze se mu budu chtit vyhybat.

len
30. zář 2009

Larri, mě teda dostala odpověď na tu první otázku:
http://www.porodnice.cz/poradny/43?page=3

kkamca
30. zář 2009

ahoj..Jelikož sem občas nakukuju a čtu vás..Tak teda pro dnešek co sem přečetla..sem hotová.Haribo..úplně mám strach se tam objednat k apoli..mám totiž ne nadváhu,ale jsem přímo obézní... ☹

kkamca
30. zář 2009

aknyt..to mě mrzí..myslela sem že tentokrát to vyjde 😒

larri
30. zář 2009

Len,ja se jako pacientka nikdy nechci s timto lekarem potkat.

Nezapomenu,kdyz jsem jeste nemela potvrzene mimodelozni a on uz mi planoval dalsi IVF.Vysledky jsem mela jeste v ten den,kdy mi to rekl.Do toho at prijdu na kontrolu az za tyden a kdyz jsem prisla po tydnu,tak byla dr.Jarosova v soku,ze jsem mela kontrolu po tak dlouhe dobe.

Ta odpoved byla drza,nevim,na co si hraje.

haaribo
30. zář 2009

Tak teď jsem četla zmiňovaný dotaz a odpověď.....po dnešní a včerejší zkušenosti mě absolutně nepřekvapuje...

larri
30. zář 2009

Haaribo,ty jsi ale ale nebyla u tohohle lekare?

len
30. zář 2009

Larri, já vidím zmatenou holku, která dostane předepsanej neznámej lék, přečte si příbalovej leták a trochu ji to vyděsí. Nezná Koníka, kde by se poptala a byla uklidněna, tak písne do netové poradny a dostane se jí odpovědi - hluboce lituji lékaře, že musí lčit pacientku, jako jste vy 😠

Kkamco, asi počítej s tím, že zhubnout doporučí, ona je to asi i jejich povinnost tě na to upozornit, protože je prostě prokázané, že při vysoké nadváze je úspěšnost IVF o dost snížena. Samozřejmě tak není těhotenství vyloučené, jen je menší pravděpodobnost. Ale stejně jako Haaribo si myslím, že konečné rozhodnutí by asi mělo být na pacientce, jestli do toho chce jít i s tím rizikem nebo to odložit a zhubnout (což samozřejmě není žádná legrace) 😒 Ale vzpomínám na Tulipanek, která taky měla kila navíc a po dvou IVF nic. No a pak zabrala, shodila a kromě toho, že vypadá báječně, tak po třetím IVF čeká dvojčátka 😵

saralinda
autor
30. zář 2009

Ta Fajtova odpověď je tedy dost neomalená. Tak to abychom se tedy na nic neptaly 😢 aby to náhodou neuráželo lékaře. "Hluboce se lituje" nějaké závažné chyby či spíše ztráty někoho blízkého a ne lékaře, který má zvídavé pacientky.

larri
30. zář 2009

Len,tak to abych taky zacala hubnout,aby se to IVF povedlo.Ale ted to uz nestihnu. 😀 😀

len
30. zář 2009

Larri, ty ale určitě obézní nejsi 😉

haaribo
30. zář 2009

Holky, oni mají pravdu, to já neříkám. Sama bych chtěla shodit, ale není to v tomhle pracovním procesu nejjednodušší...
Ale nelíbí se mi, že na jednu stranu mi už při první návštěvě navrhli IVF - aniž by to jaksi oznámili mě - a pak mi to na pojišťovnu odmítají poslat. Jako fakt jsem zhnusená....a tou rakovinou děložního čípku to dorovnala....

len
30. zář 2009

Haaribo, tady není problém v tom, co říkají, ale JAK to říkají 😝

aknyt
30. zář 2009

Holky, já obézní jsem (co mě znají, tak moc dobře ví) a nikdy jsem od nich nic až takového neslyšela. Mně jen řekl Ř, že dokud nezhubnu, tak neotěhotním (to bylo při 2.IVF, kdy jsem otěhotněla). A když jsem zhubla 15 kilo, tak mi řekl před třetím totéž.
Jinak jsem dnes Jarošové psala, že se nezadařilo a reagovala hned a byla fajn. Zítra zavolám i do CARu a objednám se na konzultaci. Zatím teda sama nevím, jesti jít do KETu v listopadu, prosinci a nebo příští rok, ale snad si to do konzultace srovnám v hlavě. Nějak je na mne těch blbých věcí dost.

kkamca
30. zář 2009

len:myslíš že ta neúspěšnost při ivf,iui je vždy kvůli váze?Spíš teda nadváze,nebo obezitě jak chceš..Já znám zas víc holek co měly nadváhu solidní a právě ivf,iui jim vyšlo lépe než štíhlým babám.Nic proti vám 😀
Vím že snad nadváha může blokovat u některých žen ovulku,mrchu a vše stím spojené..Ale co když žena s nadváhou naprosto normálně funguje..reaguje dobře na stimulační léky v malém množství..partner v pořádku..v čem je pak teda ta chyba? 😕 Pořád v těch kilech?

len
30. zář 2009

Kkamco, mají tam vyvěšenou statistiku, že s BMI do 20 je úspěšnost dost nízká, 20-25 je výborná, kupodivu 25-30 je srovnatelná s 20-25, dokonce o nějaké to procentíčko vyšší, ale nad 30 už to letí prudce dolů 😒 Takže takovýmhle statistikám bych asi věřila mnohem víc, než jednotlivým případům, i když samozřejmě ta čísla nic neříkají o tom, že zrovna někomu s 50 kilama nadváhy to nemůže klapnout a někomu "tak akorát" zase ne. Jenom když vezmou 100 holek s BMI 22, tak jich při transferu jednoho embrya otěhotní dejme tomu 30 a ze 100 holek s BMI 35 jich za stejných podmínek otěhotní třeba 20. Takže tak. Jestli tam půjdeš, tak koukni na nástěnku, co jim visí vpravo od dveří do ordinace 😉

kkamca
30. zář 2009

len:Chtěla sem k apoli volat hned po novém roce..Ale ted mám teda fakt obavy,jak by semnou jednali.
Jinak já na ty čísla moc nejsem.. 😉 Teda pokud to nejsou přímo statistiky od apoli,..že to maj odzkoušené.
Já otěhotněla se 100kg..relativně dobře a přirozeně.Pak to přišlo ještě jednou..zhruba kolem 118 kg..to sem ani nevěděla,ale mimi se neudrželo a odešlo..Tolik k váze--asi né všem reaguje tělo stejně a každý váhu snáší jinak.I když neříkám,že bych nechtěla zhubnout.. 😒
Haribo já už bych asi k této lékařce-ři,sestře nešla..a nevim jestli bych setrvala na stejném místě.

kkamca
30. zář 2009

Všem hodně štěstí,,a dobrou 🙂

aknyt
30. zář 2009

Kkamčo, ono na blbce a nebo někoho ve špatné náladě narazíš asi všude. Snažila bych se asi vyhnout té dotyčné, ale nevím, jesti je to na změnu CARu... i když to je asi věc názoru.

len
30. zář 2009

Kkamco, statistiky jsou od toho, že dovedou předpovědět, jak se bude chovat ohromná skupina žen. Ale nikdy neřeknou, jak se bude chovat jedna konkrétní, maximálně že je větší šance k něčemu než k něčemu jinému...
Jinak si nepamatuji, odkud ta statistika je (ale Apolinář je fakultka a spoustu studií a výzkumů opravdu dělají sami), ale předpokládám, že když už to zveřejní, je to minimálně z hodně ověřeného zdroje.

kkamca
30. zář 2009

len:ok..
Doufám,že pokud k apoli přeci jen půjdu--snad se ke mě budou chovat normálně.

saralinda
autor
30. zář 2009

kkamčo, to co zažila dneska Harribo byl opravdu extrém a hlavně něco úplně netypického. Většina z nás takovou zkušenost nemá. Naopak si je tam nemůžeme pro jejich ochotu a milost vynachválit. Myslím, že Harribo měla jenom velikananánskou smůlu. Asi se Bláhová špatně vyspala (i když to ji samozřejmě neomlouvá). Ale přiznejme si, každý máme někdy svůj den, nebo nás něco vyvede zmíry a pak reagujeme naprosto netypicky a přehnaně. Berme to tak, že i oni jsou jenom lidi. I když plně chápu Harribo, že je z toho rozhozená, byla bych na tom stejně.
KKamčo, určitě by byla škoda, kdyby tě 1 špatná zkušenost od Harribo odradila od Apolináře.

haaribo
30. zář 2009

Kkamco, prostě blbé dva dny, nějak se to na mě sesypalo.... Ale jinak jsem tam zatím byla spokojená. A pokud tam zase půjdu, objednám se k Vokrojovi. Mluví na rovinu a dá se s ním domluvit. Ten má u mě velké významné plus!!!!!

janamej
1. říj 2009

Ahoj holky, kdo máte přebytečných 10 až 13 litrů a chtěl by je vyměnit za VW Passat ze třiadevadesátýho ??

Jinak na všechny upřímně moc myslím,a držte se holky, zase bude líp, uvidíte.

larri
1. říj 2009

Dobre rano,
nechci se zastavat dr.Blahove co udelala Haaribo,ale ja si ji zase chvalim.

Vsechny vite,jak jsem si uzivala pri mimodeloznim a kdyz jsem prisla k ni,tak takhle dlouhy utz mi jeste nikdo nedelal.
Porad hledala,kde muze byt mimi schovane a kdyz nic nenasla,tak jsem sla jeste na ten utz,kde se chodi normalne pri kontrolach.
Byla to ona,ktera mi zavolala do prace,ze mne chce videt jeste v ten den a do dalsiho dne nepocka.Tvrdila,ze se boji mimodelozniho a nevi,jak to muze vypadat na dalsi den.

Ja krome jednoho lekare nemuzu nadavat.Vokroje mam rada,jak si semnou povidal pri OPU,tak se mi ani nechtelo spat.Tech komplimentu,jako ze jsem jeste mlada 😀 😀 😀 atd.

Haaribo,asi se dr.spatne vyspala nebo kdo vi co v tom je.Ale uz jsem psala,ze mela problemy jako my,tak by to mohla pochopit.

Tynko,na kdy si se objednala? Ja jdu v utery,ale k dr.Jirsove.Ty urcite pujdes k dr.Jarosove jiny den.

aknyt
1. říj 2009

Ahojky,
tak jsem se objednala na 15.října na ráno, přesně jak tipovala Larri k dr. Jarošové 😉
Dnes jsem byla u Apolináře, včera mi hlásili zmizení kešky, ale byl to planý poplach, je tam, kde má být 🙂

len
1. říj 2009

Tak přišla pošťačka, ptám se jí, jestli pro mě něco nemá, tak prý JO! 😵 Dopis od ZOO, že končí sponzorství myši. Vyjádření k lázním nic (mi odpřísáhli, že tenhle týden to tu hned bude). Tak volám do pojišťovny a prý, že je to u mé obvoďačky! Na otázku, co to tam dělá, tak že jí to poslali, aby jim poslala výsledky toho spermia. To už jsem málem zařvala, že ty jsem jim tam přeci doručila před týdnem, tak že jo, že čekají, až jim to dr. pošle bez těch výsledků, když už je tam mají. A až ona jim to pošle, tak to dají reviznímu lékaři, co to schválí, a pak mi pošlou poštou vyrozumění. Na otázku jestli to teda revizní lékař schválí, mi bylo řečeno, že neví.