CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

eustoma
1. říj 2009

padron pisem s preklepmi, este raz pardon.

matava
1. říj 2009

diky, juknu na tu narodni, ta je pro nas schudnejsi nez mazurska..to je pro nas druhy konec sveta..to vis, my z hostivare 😉

eustoma
1. říj 2009

inak kazda poliklinika, bude mat nejakeho ednokrinologa, ale je otazne ci budu dobry. na narodni to je dost zname a su tam dobry lekari.

len
1. říj 2009

Na Národní chodím já, už 11 let a maximální spokojenost, ale co tak koukám, tak dostat se tam teď i s doporučenkou od doktora je téměř nemožný, musí se vyčekat šílený fronty a pak snad vezmou prvních pět lidí nebo něco takovýho, docela jsem čučela, měli tam paní při chemoterapii a sestra ji odpálkovala, že už ji prostě nevezmou a hotovo 🤐 Ale zase jsou špička v republice, to jo.

matava
1. říj 2009

tak mi to nedalo a rovnou jsem na to jukla...da se tam jit jedine s doprucenim a sice te vysetri a neco naordinuji, ale pak te poslou ke spadovemu lekari, maji tam ted nova pravidla od zari..ze toho maji hodne a nestihaji, coz chapu...kazdopadne dekuji za tip, jdu spat, doliha na me vcerejsi vylet a dnesni litani po doktorech...dobrou noc vsem, at se probudime do lepsich zitrku 😀

len
1. říj 2009

Jinak v Hostivaři jsem byla dneska za Majou, pro mě je to pomalu druhej konec republiky 😀

len
1. říj 2009

Se musím pochlubit 😎
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...
Musíme dát další srazík, ať ji můžu Collette předat, než se dítko narodí 😉

martinka.a.honzik
1. říj 2009

Ahojky všem,
matava: endokrinologická ambulance je i u Apolináře

http://www.apolinar.cz/gyn/index.htm

Všeobecná ambulance - gyn.:
Vedoucí lékař: prim. MUDr. Kudlík Jaroslav (út, čt, pá)
prof. MUDr. Živný Jaroslav, DrSc. (po, st)
Kartotéka: 224 967 019
Ordinace: 224 967 491

Endokrinologická ambulance

Endokrinologická ambulance se věnuje poruchám menstruačního cyklu, hormonálním poruchám vaječníků a některým onemocněním, které s poruchou produkce hormonů souvisí nebo u kterých jsou k léčbě hormony využívány (syndrom polycystických vaječníků; endometrióza; hyperprolaktinémie; předčasné ovariální selhání). Současně poskytuje konzultace o metodách plánování rodičovství, především o užívání hormonální antikoncepce.
Do ambulance je možné se objednat telefonicky, nejlépe s doporučením ošetřujícího lékaře.
Endokrinologická ambulance je jedním z mála center, které se zabývají celou problematikou hormonálních poruch vaječníků.

...já už se tam léčím od roku 2004 s Endometriozou (je tam spec. ambulance)...

martinka.a.honzik
1. říj 2009

Jinak omlouvám se, že Vám sem tak lezu, ale vlastně k Vám taky ,,patřím,, 😉
Naší Verunku máme z 1.IVF a máme ještě 3 mrazáčky a jelikož mě díky endometrioze čas tlačí, tak chceme teď druhého prcka, ale jak už to tak bývá opět se nedaří, takže to vypadá, že si půjdeme pro mrazáčka.

Ale jak jsem Vás tu ,,z dovolenim,, pročítala, tak i přes mé bezčetné zdr. problémy jsem vlastně měla ohromné štěstí, že se nám povedl hned první pokus.

Musím říct, že před většínou z Vás hluboce smekám, jak vše zvládáte 😔

Mějte se krásně
Martina

larri
2. říj 2009

Dobre ranko,
ted vetsinou chodim na 9.00.tak koukam uz ted.

Martinko,vitam te tady.

Matava,to jsme skoro sousedky.Ja bydlim v Zabehlicich. 😉

janamej
2. říj 2009

Dobré ráno, Len to je nádhera....ta dečka se ti fakt povedla.To je fajn,že se chcete sejít v úterý, aspoň některé, taky bych Vás někdy ráda poznala- 😖

larri
2. říj 2009

Len,tak bych rekla,ze sis nasla novou praci.Verim,ze s ni se uzivis.

Jsi sikulka,veci mas nadherne.

Az se holky budete domlouvat na to utery,tak bych sla nekam,kde se vari.
Pred doktorama moc nejim,tak bych to spojila aspon s malym obedem.

aknyt
2. říj 2009

Ahojky zdravím všechny a i nováčky 😉 ,
Len, ty jsi opravdu talent 🙂 Myslím, že bych opravdu dřív počala, než uháčkovala takovou deku. Je moc hezká. Já teda dělala deku patchworkovou a jednu pletenou (a poté zfilcovatělou), ale obojí bylo celkem jednoduché.

larri
2. říj 2009

Matava,endokrinologie je taky na Zahradnim meste v poliklinice.

len
2. říj 2009

Ahoj Martinko, no tebe je tu třeba 😀
To tu občas depresivně vypadá, že je tahle diskuze prokletá a zadaří se málokomu (přičemž snad každá z nás má spolubojovnice z OPU, kterým to klaplo) 😉

Jani, neboj, budu muset Collette předat tu deku a při té příležitosti uspořádáme veliký sraz v odpoledních hodinách, tak třeba ti to klapne 🙂

Larri, co jsem tak koukala na cenu háčkovaných věcí, tak si myslím, že uživit se s tím nedá ani náhodou 😉 Při představě, že nedělám nic jiného, tak zvládám dvě čapky denně (ale najdi odbyt pro 60 čapek měsíčně 😉), materiálu je tak cca za 50 na jedné, prodáš ji tak za 150-200, takže čistý výdělek nějakých 250 Kč denně, to jest 7000 Kč za měsíc práce 30 dní v týdnu od rána do večera za podmínky, že na takové množství seženeš odbyt 😀
Jenom na dece je materiálu za 300 a práce čistého času desítky hodin, no a litr ti za ni nikdo nedá 😀 Takže jsem si řekla, že na to kašlu a budu dělat jenom pro známé za cenu materiálu a vidět v tom pak naživo to dítě a radost maminky budiž pro mě odměnou 😉 Ale abych nekecala, už jsem za to dostala lahev vína a úhrnem asi půl kila čokolády 😀

Aknyt, tak vidíš, já zase bojuju se šicím strojem a pletací jehlice jsou pro mě velice silným soupeřem a posilovnou v jednom, takže ani patchwork ani pletení, nad tím bych strávila mládí (co mi z něj ještě zbylo 😀). Vždyť já si i záclony do celého bytu radši šila v ruce 😀

len
2. říj 2009

Jinak zpráva od mé obvoďačky - papír na lázně už je "odeslán, někde to má pošta." Tak uvidíme, v pondělí volám na pojišťovnu, jestli jim to tam dorazilo 🤐

martinka.a.honzik
2. říj 2009

Dobré ranko všem,
to jsem ráda, že tu s Vámi občas můžu být (moc času na net nemám) a taky jsem se bála, abych nepůsobila provikativně, když už vlastně prcka mám.

len: s těmi lázněmi s tebou soucítím, zažila jsem to v r.2005, bylo důležité abych odjela co nejdřív po laparoskopii a docela jsem trnula jakou dobu to té pojšťovně bude trvat. Ve 13ti mě poslali po slepáku až po půl roce a místo do Frantovek do Varů a podle toho to taky dopadlo, lázně úplně naprd a navíc dotěď s tim mám problémy. Takže Len držim moc moc palce.

martinka.a.honzik
2. říj 2009

¨Jinak u nás se momentálně myšlenky na KET odkládají, protože mám opět mikozu na 3 kříže a k tomu počínající gen. opar (už po čtvrté v tomto roce), takže klasika ☹

len
2. říj 2009

Martinko, mně ve 12 po slepáku neposlali do lázní vůbec. A teď mě to štve, protože se mi to posouvá přes MS cyklus, do toho lezou Vánoce a takhle budu kvůli pitomý byrokracii doma třeba do března 😝

martinka.a.honzik
2. říj 2009

Ještě k tomu našemo IVF: měla jsem dlouhý protokol, stimulace Fostimonem, při OPU odsáto 15 vajíček, oplodnilo se 10 a prodlouženou kultivaci (měla jsem menší hyperstimulák, tak nemohl být ET za 2 dny) přežili 4, z jednoho je Verunka a 3 máme v mrazáčku. Jinak spermio jsme měli na 1*. Jo a po ET jsem obden píchala Agolutin. Jinak stimulaci plánovala (vedla) Jaržembovská, OPU prováděl Řežábek a ET opět Jaržembovská. Nevim jestli to někomu k něčemu je tyto info, ale co kdyby náhodou 🙂

len
2. říj 2009

Martinko, staré známé tváře (a léky 😀 ) 🙂
Koukám, že tys byla na IVF někdy v době, kdy já teprve začala do CARu docházet 😉

martinka.a.honzik
2. říj 2009

Len: no mě sice poslali, ale pozdě a úplně do blbých lázní, chodila jsem tam jen na perličkové koupele a elektroléčbu a jinak nic, což jsem mohla i doma ambulantně. V roce 2005 jsem byla ve Frantovkách na měsíc a koupala jsem se v rašelině, mají tam ten hojivý plyn a různé ty koupele, bylo to super, tam jsem opravdu poznala, že to pomáhá. Na rok jsem se zbavila díky láznim bolestí, to byla taková paráda 🙂

martinka.a.honzik
2. říj 2009

Len, první návštěva CAR byla 10.1.2007

len
2. říj 2009

No tak mi držte palce, ať ten papír doputuje, kam má, a mně se to taky podaří... Momentálně jsem se dostala do situace, kdy už mi jsou lázně celkem ukradený a jenom si chci vydupat, o co se snažím už pátej tejden (a dle slov ouřednice - vždyť je to záležitost jediného dne!) 😝

martinka.a.honzik
2. říj 2009

No a 10.12.2007 jsem rodila u Apolináře....já na něj prostě nedám dopustit.

Jinak Len, krásně háčkuješ, já umím tak max. přišít knoflík 🙂 Takže čučim a tiše závidim jak si šikovná 😉

martinka.a.honzik
2. říj 2009

Len, tam bude asi problém, že ti ouřednice neřekla ktéroho dne 😀

len
2. říj 2009

Matrinko, jo, háčkování mi jde od ruky, ale na jiný věci jsem dost levá 😉
Jinak naše první návštěva CAR byla v únoru 2007, tak to máme skoro stejný, ale my se k prvnímu IVF dohrabali až v září 08 😉
A ouřednice mi značně pije krev, prostě jedna žába na prameni a přes ni nejede vlak...

martinka.a.honzik
2. říj 2009

No my to měli hned, ani jsme nemuseli čekat na pojišťovnu, protože jsou asi 4 případy, které jsou jasnou indikací k IVF a jednou z nich je Endometrioza. Já to tedy obulela, protože jsem si naivně myslela, že třeba IVF nebude potřeba, ale jaksi jiná možnost nebyla, protože mám oslabené vejcovody. Teď jsem ale nesmírně ráda, že jsme do toho šli.

No oni jsou ty úředníci hrozně důležití, občas mi přijde, že to snad dávají ze své kapsy. Nejhorší je, že je nejde nijak obejít, takže když člověk narazí na blbce, tak je v pytli 😖

Jinak já jsem levá úplně na všechno......protože jsem levák 😀

len
2. říj 2009

No vidíš, aspoň máš výmluvu, ale leváci jsou prý nadmíru inteligentní a umělecky nadaní 😀

No právě, my jsme idiopati, což vůbec než zjistili, tak jim minimálně rok zabralo, do té doby jsme asi nebyli neplodní, jen netrpěliví 😉

martinka.a.honzik
2. říj 2009

No jo jenže všude platí, že vyjímka potvrzuje pravidlo 😀

No to si taky řikam, jestli je tedy lepší, aby člověku hold na něco přišli i tedy za cenu, že je nemocný, ale může se od toho odvozovat léčba atd. a nebo aby nic nenašli a člověk byl zdravý, ale zase neni na co navázat ... no obojí to stojí za prd... ideální zdravý a plodný 🙂 ale v dnešní době je těhle ideálů čím dál míň a spousta z nich to bere jako samozřejmost a vůbec si toho neváží 😒