CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka.a.honzik
2. říj 2009

Razíme do města, ale vůbec se mi tam nechce, brrrrr do té kosy, tady na Kladně je 10 st. ☹

janamej
2. říj 2009

Myslím si,že tak úplně nezáleží na tom jestli jsi pravák či levák, záleží člověk od člověka 🙂
Jinak bych se s Vámi chtěla podělit o zkušenosti o lázních,já si absolutně nemůžu na nic stěžovat,možná i z toho důvodu,že jsem je měla úplně z jinýho důvodu než Vy ( co jste tím prošly nebo procházíte). Já jsem přes půl roku nehybně ležela po bouračce, tak pak jsem je dostala okamžitě, co jsem se začala hýbat.A byla jsem v Třeboni v Auroře,teď tam docházím ambulantně,abych se vůbec mohla hýbat, občas to dá docela zabrat 😀 A už se moc těším na Vás,až Vás všechny uvidím.

len
2. říj 2009

Jano, prý je to nějak jiným propojením hemisfér či tak něco složitýho, co tam tlačí na to centrum umění, takže prostě mezi umělcema je výrazně vyšší % leváků než v běžný populaci, jsem četla 😀

aknyt
2. říj 2009

Pokud to dobře dopadne, tak budeme mít tuto fenku 🙂
https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

len
2. říj 2009

Jéje, Aknyt, to je ale roztomilý klubíčko! 😵 Do jaký velikosti to doroste, až to bude veliký? 🙂

saralinda
autor
2. říj 2009

Matava – co se týká té endokrinologie, tak mě z CARu poslali na tu Národní (nevím, proč mě neposlali k nim) (zvýšený prolaktin). Byla jsem tam naposledy někdy na jaře. Je Pravda, že berou jenom prvním pár lidí (tak 20). Přesně už si nepamatuji, v kolik začínají brat, ale bylo to tak kolem 7-7,30. Já tam šla už na 6h ráno a byla jsem jedna z prvních. Bohužel tam není žádný sešit, tak si musíš pamatovat, po kom jsi přišla. A i přes to se pak musíš docela o své pořadí rvát. Ale odborníci tam určitě jsou.

Len, tak ať máš příští týden dopis se schválenými lázněmi ve schránce.

Aknyt – to je krásné klubíčko.

Nějaký srazík bych taky dala. 11.-14.10. jsem mimo republiku, ale jinak snad kdykoli.

aknyt
2. říj 2009

Záda by měla mít tak v úrovni kolen - větší než kokr a menší než labrador 🙂 Kolegyňky tchýně se jí snažila udat, tak mi kolegyně poslala fotky a vypadá to, že i muž nijak zvlášť neodporuje.

len
2. říj 2009

A je to nějaký spešl plemeno? Je opravdu kouzelná 😵
Jinak srazík - co takhle čtvrtek 15. října?

aknyt
2. říj 2009

Srazík 15.10. uvidím, jdu ten den do CARu. Ale jestli bude chlap mimo republiku a štěně doma, tak to asi nepůjde. Spešl plemeno to není, máma je křížená s huskym, ale menší a hladkosrstá, a otec neznámý 😀

len
2. říj 2009

No paráda, naši mají taky vořecha (útulkovýho), je to poděs, ale vypadá hrozně ušlechtile, občas se jich někdo ptá, co je to za nádherný plemeno 😀

aknyt
2. říj 2009

U Bena nám taky říkali, co je to za rasu a vy máte krásné štěně - byl to voříšek a když jsme si ho vzali z útulku, tak už byl roční 😉

len
2. říj 2009

No naprosto stejný zážitky - vzali si ročního vořecha a "odborníci" v něm identifikovali štěně čehosi děsně vzácnýho 😀 Hele, ale naopak by to bylo horší, ne? 😉 Koupit si za x desítek tisíc něco superčistokrevnýho a poslouchat, jaký je to nádherný voříšek 😀

janamej
2. říj 2009

Aknyt, ta malá štěněcí kulička vypadá nádherně.
Len, ten článek nebo podobný jsem taky někde četla, já to brala z mojí bývalé učitelské praxe. 🙂

aknyt
2. říj 2009

Jen na jméno nemůžeme přijít...

len
2. říj 2009

Tak to jo, už jsme zase u statistiky velkých vzorků populace 😉 To máš jak s volebníma průzkumama - prý 40 % lidí důvěřuje Paroubkovi a já osobně neznám jedinýho 😀

haaribo
2. říj 2009

Ahoj holky, tak jsem začala s Utrošem - musím říct, že jsem čekala nějaký megaglobule 😀
A navíc - tak dlouhý cyklus, jaký bude tehle, jsem měla naposledy před rokem... 😎

jasmina309
2. říj 2009

Ahojte
Vítám nově příchozí Martinku a ke všemu levačku, jako já 😀 A neboj, já mám dceru sice přirozenou cestou, ale je jí už 15 let...To vůbec neva, že máš Verunku 🙂. Aspon vidíme, že někdo z nás po ÍVF dítko má 🙂
Len- my leváci sme vážně leví! Taky bych nesvedla háčkovat a plést.
Jinak hlásím, že dnes je pro mě den D- přesně dva roky od mé první návštěvy CAR 🙂

Čím rychleji se blíží má čtvrtá "velká říjnová stimulace" tím větší mám z ní bobky... Mám už i od dr Malíčkové(imuno) v Car připravené injekce Gamaglobulinu navíc k Fostimonu a úplně se děsím, jak to zvládnu všechno...ˇUž je to přeci jen zase doma(14měs)co sem stimulovala naposledy...

neme
2. říj 2009

ahoj holky,
mám na vás dotaz.Byla jste někdo na vyšetření imunity? Já ano v Podolí.Právě mi přišly výsledky.Mám BI pozitivní a manžel (přestože u Apoli měl spermio nadprůměrné) tak mu vyšla mírně snížená plodnost.Nechápu a jsem z toho hotová. Měl jste někdo antigeny na spermio a trofoblast? Moc tomu nerozumím, už jsem se objednala na konzultaci.Děkuju za rady.Chystala jsem se nyní na IVF a to asi nepůjde s těmito výsledky. ☹ .

haaribo
2. říj 2009

Jasmin, bude to v pohodě, ty to zvládneš levou zadní... 😉

jasmina309
2. říj 2009

Týnko, pejsánek se mi moc líbí! Chce to mít mazlíčka...
Když byl náš Jorkšírek ještě miminko, tak ho tehdy můj chlap amatérsky ostříhal...Ni já zuřila, co vám budu povídat 😀 . Když sme venku potkávali ptající se pejskaře- co je to prý za rasu, takě omejvaly 🙂
Dneska už s ním chodím jedině do salonu(dávám 200kč, tak je to únosný)

Haaribo- ani spinkat se ti nechce po Utroši?

haaribo
2. říj 2009

To já nevím, sem ráno přišla po noční a odpadla - takže jsem si ho vzala až asi před necelou hodinou... bude se mi chtít spát??? 😠

jasmina309
2. říj 2009

Neme nezoufej, to půjde neboj!
Já sem právě prošla léčbou Prednisonem, kterej ti sopro předepíší! Jen sem nechodila do Podolí nýbrž k nám k Apolináři, kam dochází úžasná paní dokorka Malíčková Karin- imunoložka.Dokázala se mnou a mojí špatnou imunitou zatočit během krátké doby a ted stojím na prahu 4stimulace na IVF.
myslím, že v Podolí to bude podobné! Jen sem měla hodně rozběhlou a podle mudr velmi vysokou buněčnou imunitu...

jasmina309
2. říj 2009

Haaribo- to tě lituji, že zrovna v tomto období máš noční směny! No Utroš na mě působil dost "spavě". Měla sem vždy dávkování 2-2-2.A jaký máš ty?

neme
2. říj 2009

Jasmin, děkuju. Dost mě to překvapilo. Jak dlouho jsi se léčila? A dával také manža spermie? Kamarádka byla na imunologii a brali jim jen krev. Držim palce, ať ti to IVF dobře dopadne.
Jsem z toho hotová, protože jsem měla tento měsíc začít stimulovat na své 2.IVF.Čekala jsem na to už od prázdnin.Nejdřív jsem čekala 3 měsíce na laparo, protože v ĺétě se neoperuje a teď čekám na MS, která ne a ne přijít a k tomu ještě tohle.

haaribo
2. říj 2009

Já mám 1-0-1, tak uvidím, co to se mnou udělá...

collette
2. říj 2009

Ahoj děvčata, tedy vy jste se rozjely 😀

Tynko, co takhle "Kulda"? Kulička je to pěkná chlupatá 🙂

Musím ještě jednou vychválit Len, dodělala mimi dečku a je moooc hezká!

Jinak mě neděste, rodit mě má Fait 😨 Já jen doufám, že se mi potvrdí ty zkušenosti, co s ním doposud mám 😅

Toho 15. se budu snažit, moc se na vás těším. A všem hodně štěstí!

jasmina309
2. říj 2009

Nene, nejspíš se připrav na to, od ted budeš ještě trochu dýl čekat, než si dosud čekala... 😒 Nechci tě strašit, jen naopak na to "čekání" připravit.
Od tý doby co sem začla zobat Prednison je to u mě půl roku. A jím ho dál! Je to ovšem indi vindi. Ty budeš určitě reagovat rychleji! Já nesměla mít víc jak 5mg Prednisonu denně.Ze zdravotních důvodů.Víš v Podolí je to s léčbou trochu jinak než u dr Malíčkové. Já sem šla po 6ti týdnech užívání na kontrolní krevní testy a za týden byli výsledky. Málo se mi to snížilo a protože sem letěla k moři a Prednison se nesmí brát, když se opaluješ(pigmentové skvrny), tak sme udělali 6 týdnů pauzu a pak sem Prednison užívala dál. Při dalších odběrech po 5 týdnech sem už dostala zelenou pro IVF.
Já na svě 4IVF čekám už 14 měsíců...jen pro info(a taky sem už na hlavu z toho všeho okolo nás)
No u nás v Apoli dr imuno spermio nechtěla (máme dobrý). Ale co sem vyčetla o imunu v Podolí, tak tam je součástí prvního pohovoru i odběr sperma.

Haaribo- tak to zmákneš! Ty děláš dlouhej a krátkej týden?
Už mi zas děláš chutě na gumáky 😀

haaribo
2. říj 2009

Jasmin, teoreticky dělám krátký a dlouhý týden, prakticky dlouhý a ještě delší... 😀 Někdy mám během 7 dnů i 6 dvanáctek...

janamej
2. říj 2009

Collette, pejsek Kulda...to mi připomíná, mám dvě kamarádky od malička (sestry), avždycky když jsme u nich chtěly jít jako malý holky na záchod, tak jsme říkaly,že nutně potřebujeme na kuldu 🙂

collette
2. říj 2009

😀 😀 😀 Tak to jsem netrefila... I když já tý naší chlupatici taky občas říkám "ty malej hajzlíku" 😀