CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

aknyt
9. říj 2009

Ale Utrouš není až tak spolehlivý na prodloužení cyklu, aspoň u mne nemá žádný vliv, jestli ho mám nebo ne - za 14-15 dní od OPU MS dorazí Utrouš, neUtrouš ☹

haaribo
9. říj 2009

Myslím, že se to srovná, když teď do sebe nebudu rvát hormony...

len
9. říj 2009

Haaribo, tak to mně ho Jarošová nutila s tím, že cyklus 21 dní musí znamenat nevyhnutelně insuficienci žlutého tělíska 😀 To byl zase můj konflikt u Apolináře - netuším, jestli se tehdy blbě vyspala, či co, protože každej ji chválí, ale namíchla mě teda pořádně 😉 Jsem měla luteální fázi pravidelně 12 dní a ona se tvářila, že když nebudu brát Utr. v dávkách 2-2-2 tři týdny v kuse, nemám šanci otěhotnět 😝 Ale třeba měla pravdu - nebrala jsem a neotěhotněla 😀

len
9. říj 2009

Aknyt, jo, za 14-15, ale ne za 9 😉 Minimálně stojí za zkoušku, mně teda MS oddaloval spolehlivě 😒

haaribo
9. říj 2009

Aha, no tak to já nevím...

spes2009
9. říj 2009

Jasmin, tak držím pěsti pro štěstí. 🙂

Len, dobrý důvod, proč si koupit novou bundu 😀

haaribo
9. říj 2009

Jako 10 dnů je strašně málo, to je fakt...

len
9. říj 2009

No, Spes, já ji fakt potřebuju, teď zatím ne, ale zima bez zimní bundy by byla krušná 😉
Měla jsem asi 4 roky bílou a blbec jsem ji obarvila tmavě modrýma flekama, to se opravdu nedá nosit 🤐 Paradoxně nic jinýho se tehdy neobarvilo a dotyčná tmavě modrá větrovka zase nikdy dříve ani potom neobarvila jedinej kapesník... Desetkrát to pereš spolu a nic a pojedenáctý se to obarví 🙄 Jo, odbarvovač pochopitelně nezabral, jinak bych nechtěla novou bundu 😉

jasmina309
9. říj 2009

Spees, všechno nejlepší k narozeninám! 🙂
To si dostala opravdu ten nejkársnější dárek 🙂
Já mám narozky v úterý a ve středu utz, kdy se dozvím, zda mi vůbec nějakcí folíci narostli, když mám ted největšěí dávky FSH co sem kdy měla...Snad bude vše ok, musíme věřit...

spes2009
9. říj 2009

Len, a co ji obarvit třeba načerno? To by nešlo, aby jsi ji jako nemusela vyhazovat...

Jasmin, jéé tak gratulace k narozkám i ode mne dopředu 😉 Tak to jsi také v nádherné vzdušném znamení 😵

spes2009
9. říj 2009

Holky, tak se mějte krásně, držím všem pěsti a já se zase nějak ukážu 🙂

saralinda
autor
9. říj 2009

Seps, to je nádhera. Veliké gratulace. Jsi hodná, že jsi nám to sen napsala, alespoň víme, že to funguje a že to u Apoli umí. Tfuj, Tfuj, Tfuj, ať se mimísek drží a ty taky.

saralinda
autor
9. říj 2009

Sepr, to je nádhera. Moc gratuluji. Jsi moc hodná, že jsi nám to sem napsala, alespoň víme, že IVF fungule a že u Apoli to umí. Držím ti palečky, až se mimísek drží, a ty taky.

jasmina309
9. říj 2009

Larri- a co ty? Už ses rozhodla, kdy zastimuluješ? \Moc na tebe myslím, at je vše ok a ty se rozhodneš správně! Ve správnou dobu, na správným místě 😀
Spees- dík za přání!No váha- sem věřbě nerozhodná 😀 😀 😀
Sar- to je nádherná zpráva od Spees pro tuto diskusi 😀 Tak s dobrou náladou se budem ke Spees přidávat holky co říkáte? 😀

saralinda
autor
9. říj 2009

Holky, tento týden mi řekla kolegyňka, že je těhotná. POvedlo se jí to hned 2. nebo 3. měsíc. A to není žádná Twiggy, spíše naopak. Váží asi dost podobně jako některé z Vás. Takže je možné, že váha hraje svoji roli, ale není to rozhodně všechno.

len
9. říj 2009

Sar, to víš, že není 😉
Ale na druhou stranu znám holky, co přirozeně otěhotněly s endometriózou, slabým spermiogramem nebo PCO, ale přesto by si nikdo netroufnul říct, že to není na závadu...

saralinda
autor
9. říj 2009

Len, t yuž asi balíš, co? To budeš mít tak bezva. Chodit si po procedůrách, mít dost času na čtení, háčkování. Budeš klábosit s jinýma holkama. POřádně si to užij a naber sílu a klid.

len
9. říj 2009

Sar, moc děkuju! 🙂 A doufám, že až se vrátím, bude tu pár nových těhulí, a kdo nebude, přinese aspoň nějaké hodně pozitivní zprávy 🙂
Já bych asi měla balit, jedu sice až v neděli, ale zítra nás čeká rodinná oslava. Ale poslala jsem Honzu pro burčák, ať si ho letos naposledy spolu užijeme, až se vrátím, bude po něm. Což je mi líto, protože na samý závěr sezóny jsme měli slíbenou perličku - burčák z pálavy (jako z odrůdy pálava vypěstované na Pálavě, sem dovežené a tady v burčák zpracované 😀)

saralinda
autor
9. říj 2009

Tak to by byl tedy opravdu pravý burčák. Byste vychitali tu nejlelší chvíli na jeho konzumaci.
Já letos burčák ještě neměla. Po 5 letech v Brně, kdy měla navíc rodina nejlepší kamarádky sklípek, se mi těm pražským burčákům, které nabízí od srpna do září a to kolikrát v zavřených lahvích, nějako nevěřím.

len
9. říj 2009

Ten bych taky nekoupila 😒 Ale jestli se někdy dostaneš do Únětic (vesnice kousek na sever od Prahy, kus od Suchdola), tak tam je skvělej vinař, celoročně vyrábí a prodává stáčený víno a sezónně burčák (degustace samozřejmostí), je tam teď denně 13-20 🙂

mooncaa
9. říj 2009

Ahojky, mohu se k Vám přidat?
Jsem objednaná k Apolináři do CAR. Bohužel až na prosinec, tak snad se dočkám.
Mám za sebou u svého Dr. hormonální profil (je OK) a mám hotovou laparku, bohužel jeden vejcovod je neprůchodný, druhý je sice průchodý, ale chybí mu na konci fimbrie (což prý vadí). Tak asi nic jiného než IVF u nás nepřipadá v úvahu.
Nevíte jak dlouho budu muset ještě čekat než udělají případné další vyšetření a než se dočkám IVF? Jsem děsně nedočkavá, tak ať jsem na další průtahy připravená.
Díky.

saralinda
autor
9. říj 2009

Mooncaa, moc tě vítám mezi Apolenkami. Na 1. objednání se čeká, ale pak už to jde rychle. Na 1. kontrole si s Vámi Dr. popovídá a manža dá spermie. Chvíli na to už budete vědět výsledky spermiogramu. Manžovi zároveň vězmou i krev. Tobě dají žídanku na krev na 2-4 den cyklu. Pak už záleží na výsledcích, na které se přijdeš zeptat osobně, tuším cca 8-10 DC (nejsem si úplně jistá, ale oni ti to řeknou) a udělají ti zároveň ultrazvuk, aby viděli, jak ti dozrávají vajíčka. Pokud bude vše OK a budete chtít do IVF, tak hned další cyklus do toho můžete jít. Tedy čistě teoreticky již v únoru bys mohla začít píchat injekce. Pak to fakt letí a naopak si člověk připadá, že je tam furt.
Doufám, že jsem ti trochu pomohla a třeba to ani nebudeš potřebovat a do prosince budeš těhulka.

Len - díky za typ na vinaře.

len
9. říj 2009

Mooncaa, Sar ti to popsala hezky, v podstatě pokud je indikace k IVF jasná, ničím se nezdržují a jde to rychle. Přes svátky asi budou mít dost volný režim, ale jestli nenastanou nějaké komplikace, začátkem roku byste se mohli k IVF dostat 🙂

martinka.a.honzik
9. říj 2009

Ahojky,
dneska jsem to sem vůbec nestihla, tak jen nakujuji.

Len, tobě přeji krásný pobyt v lázních, užij si to tam, pořádně ošahej Frantíka i za všechny Apolenky a v srpnu 2010 se potkáme v porodnici, co ty na to? 😀

martinka.a.honzik
9. říj 2009

abych nezapoměla....

KRÁSNÝ VÍKEND VŠEM 😅

saralinda
autor
10. říj 2009

Taky přeji všem krásný víkend.

haaribo
10. říj 2009

Ach jo, tak ms zatím nikde, už jsem jak na trní... čekala jsem jí dřív... (no, 22DC je i tak brzo) a je mi nějak blivno a bolí mě hlava...

matava
10. říj 2009

ahoj haaribo, ted jsem si precetla tvoji zpravu..tak vidis, nadeje stale zije 😉 budu na tebe myslet a doufam, ze az priste najuknu, uvidim dalsi pozitivni zpravu 😀
len, uzij si lazne, podzim tam bude urcite skvely a vsem dalsim apolenkam, ktere zacinaji sve snazeni drzim palce at je uspesne 😉
u nas stale nic noveho, muz je objednany k endokrinologovi, leky od androloga na prokrveni si ani po tydnu stale nevyzvedl z lekarny a na drahou operaci ted stejne nebudem mit penize...a kdybych nejake splasila, tak je stejne spis momentalne pujcim mamce, zubar ji rekl, ze oprava mustku a kazu pod tim bude na obou stranach stat celkove nejakych 45tisic...a jelikoz ji to v noci probouzi, tak je to akutni...no, trebas pred Vanoci vyhrajem balik penez, zaplatim z toho mamce zuby a nam miminko, proste idealni 😉
jestli nekdo budete vecer koukat na fotbal, tak me tam trebas uvidite, pa 😉

saralinda
autor
10. říj 2009

Matava, jj, peněz, těch není nikdy dost. Ale co naděláme.
Já zítra valím služebně do Slovinska, a tak se tu objevím až ve čtvrtek. Tak se těším na dobré zprávičky.
Jasminko, Harribo, myslím na Vás.

len
10. říj 2009

Ahoj, přišla jsem se rozloučit, už jsem dobalila a zítra ráno jedeme 🙂 Neberu si s sebou net, takže netuším, kdy a odkud se ozvu, ale mějte se tu všechny krásně! 🙂