CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
26. led 2010

Sar, to je paráda, v březnu tam bude moc krásně 😵

gabikri
26. led 2010

ahojte 😉

Tak se tady psychicky připravuju na ten zítřek..to bude zase očistec 😝 Hlavně to čekání...kdyby se to dalo nějak urychlit...ach jo 😖

larri : no já to vezmu jedním vrzem co nejrychleji to půjde..( hlavně kvůli věku) Navíc se mi zkrátil cyklus ( 21-23) takže pauza mezi IVF je fakt malá 😉

valmark : já za sebe můžu říct, že se po hormonech přibírá jako blázen 😖 Ale asi jak po čem. 😉 Poprvé jsem měla
Fostimon a to jsem nakynula jak Matylda z " Jak utopit doktora Mráčka" 😀 Váha mi zůstala..do toho Vánoce..takže jsem se nesnažila o nějaké diety..no a teď další stimulka Menopurem, ale to už nahoru nešlo ( naštěstí!!!) Kdyby to bylo že po každém IVF + 8-10kg tak to bych se šla asi zabít 😖

sar : pro mě taky jedna přímluva u Frantíka 😀

saralinda
autor
26. led 2010

Gabi, budu na tebe zítra myslet. Ať ti to vyjde holka naše.

Co se týká hmotnosti, tak já jsem ani při jedné stimulaci (krátký a dlouhý protokol oba Fostimonem) nepřibrala asi nic (váhu nemám, ale na kolhotech jsem rozdíl nepocítila). O víkendu pojedu k našim, tak se skoro po roce zvážím, ale myslím, že veliký rozdíl nebude. Trochu jsem asi přibrala v těhu - měla jsem dost chuť k jídlu. Ale zase to vyvážily ty moje žlučníkové záchvaty, takže 2 týdny na starých rohlíkách a suchých bramborech to vyvážily 😖

Holky, Frantíka samorřejmě pořádně ošahám (pindíška i rybu) a to za Vás za všechny. 😀

jesterka001
26. led 2010

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, minulý týden jsme byli poprvé u apolináře, takže už patřím mezi vás 🙂 Snažím se proniknout do všech "tajů" kolem IVF, pročítám různé diskuze, ale občas něčemu nerozumím 😒 Myslíte, že byste mě mohly poradit? 🙂 IVF mě díky věku hrozí asi brzo, tak ať jsem chytrá 😀

valmark
26. led 2010

Hezké odpoledne všem,

Len, ty jsi také cvičila Mojžíšovku a jak dlouho? Pomohla?
To víš, byla jsem zvyklá na spinning, kickbox, dance aerobik a najednou tohle pomalé protahování 🙂 Ale vím, že je to potřeba a upřímně musím říct, že cvičím sice teprve týden, ale fakt poctivě a ráno už mě tolik nebolí záda. Takže to asi opravdu k něčemu bude.
No a mně je úplně jasný, že mi bude blbě, protože já těžce snáším cokoliv. I změnu počasí, takže se opravdu moooc těším 🙂 Ale co, zvládly jste to tu všechny, tak já taky...

Gabi, držím palečky na zítra. Určitě to dobře dopadne!
Co se týká hmotnosti, tak já si držím už asi 2 roky pořád stejnou váhu ať se děje co se děje, tak doufám, že to tak zůstane i při stimulaci 😉

Sar, gratuluji k lázním. Ikdyž je mi jasné, že se bude stýskat. Máme také malýho psíka a mám problém jí opustit na víkend 🙂
A doufám, že budu tvůj případ, že po stimulce nepřiberu.

gabikri
26. led 2010

valmark : zrovna jsem dnes četla v nějakém časopise článek, že kdo chce otěhotnět, neměl by to moc přehánět se sportem. Takové to 4 x týdně namáhavý tréning je prý na škodu 😉 Samozřejmě k tomu nekouřit a nepít alkohol..ale to snad je jasné 😉

Jinak s tou váhou ono možná je to taky spojené s tím, že když má člověk nervy, tak jednoduše víc žere 😀 😀

jesterka : vítám Tě 😉 Já Ti moc neporadím..sama zatím plno věcem nerozumím, ale jsou tady odbornice na slovo vzaté, které rády zodpoví každou Tvou otázku 😉

len
26. led 2010

Valmark, cvičila jsem ji od září 07, no a od letoška jsem s tím sekla, takže cca dva roky... No a pomohla - figuru srovnala pěkně, ale s mou diagnózou vlastně ani neměla šanci k otěhotnění pomoct 😉
Já jsem zase člověk, pro kterýho je nejlepším sportem turistika, běh na lyžích a tak, prostě tam, kde příjemná stránka převládá nad tou namáhavou 😀

Jesterko, vítej a ptej se 🙂

saralinda
autor
26. led 2010

Jesterko, vítej mezi Apolenkami a ptej se. Pokud některá budeme vědět odpověď, tak ji sem určitě napíšeme. A přeji ti, ať jsi Apolenka jen chviličku a brzy sem chodíš jako těhulka.

valmark
26. led 2010

gabi, já vím, že se cvičení nemá moc přehánět. A tak jsem to teď hodně omezila.
No a nikdy jsem nekouřila (jen jako puberťačka asi půl roku) a alkohol také nepřeháním. Tak snad mi to bude připočteno k dobru 🙂

Jo a jak si psala, že když má člověk nervy, tak víc baští - já to mám úplně opačně. Když mám nervy, tak skoro nejím a váha mi jde dolů. Ale doufám, že nervy nebudou 🙂

valmark
26. led 2010

len, u mě to není jisté zda neprůchodnost vejcovodů není způsobena hnutou pánví. Může to tam být skřípnuté. Opravdu jsem na sebe naštvaná, že jsem nezačla cvičit dřív než jsem šla na laparku a teď na IVF. Přitom jsem kontakt měla... No jo, to jsem celá já. 🙂 Tak teď cvičím opravdu poctivě každý den.
Ale bude mi chybět ten aktivní sport. Dělám totiž instruktorku spinningu a minulý týden jsem jela na nějakou dobu naposledy. Fyzioterapeutka mi řekla, že se tam hodně pánev zatěžuje a vzhledem k mým problémům se zády a kyčlí a před IVF je dobré spíše protahovací cvičení než zátěž. Holt se nedá nic dělat.

gabikri
27. led 2010

Tak jsem doma a je to v ..... ☹ Tři folíky a všechny prázdné ☹ Jediné pozitivum na tom je, že mi tento pokus nepočítají 😒 Takže za tři cykly znovu...ale už ztrácím naději, FSH bude asi čim dál tím vyšší 😒

Naštěstí na pokoji byly dvě moc velké sympaťačky..jsme se i zasmály..díky tomu jsem tu zprávu nenesla tak špatně 😉

No nic, život je boj 😝

len
27. led 2010

Gabi, to je mi strašně líto ☹ Já tohle znám, to ti každej vykládá, jak je důležitá kvalita a ne kvantita a že ve třech folikulech budou určitě tři nádherný vajíčka a každý zná někoho, kdo měl jen jedno vajíčko a teď už vozí mimino v kočáře... Já měla to utrpení prodloužený ještě o dva dny, kdy jsem doufala, že z těch mých mizerných vajec něco bude 😒 Tak co dál? Objednala ses na další konzultaci? Půjdete hned do třetího nebo zkusíte rovnou tu dárkyni?

gabikri
27. led 2010

len : budu to zkoušet s našima "vajíčkama" co jen to půjde. Ono na dárkyni se stejně čeká. Ta moje dárkyně zatím ani neví, jestli je vhodná..to trvá nějakou dobu. Zatím má před sebou vyšteření. A kdyby nebyla vhodná, tak čekáme dva roky. A jelikož mi v říjnu bude 39 tak ty dva zbylé pokusy musím do té doby stejně vyplácat, nebo by propadly. Takže volba je jasná.
Prý mám zavolat až před tou třetí MS.

len
27. led 2010

Jasně, no tak u tebe asi fakt nic jinýho v úvahu nepřipadá 😒
Možná bych třeba jen poprosila o změnu léků, ne, že bych si dělala velké iluze, ale občas někdo prostě na něco jiného reaguje líp 😒

len
27. led 2010

Sakra, já taky hýřím optimismem, co? 😝
Jinak tuším, že VZP proplácí IVF do 39 let + 364 dní, tak bys měla ještě rok k dobru, kdyby ti to pomohlo...

Jo, já byla na pohovoru a když se mě paní ptala na děti, řekla jsem jí, že je mít nemůžu, byla docela v šoku 😉

saralinda
autor
27. led 2010

Gabi, to je mi moc líto. To je fakt pech. Vím, jak se cítíš. Já měla dvě IVF bez transferu. Já jsem právě po 2 IVF bez vejcete začala zkoušet ty léčitele. Je to dost psycho. Zkus se ještě před dalším IVF objednat na konzultaci a pořádně to s nějakým doktorem rozebrat. Ať ti poradí, zda ještě zkoušet s tvými vajíčky (asi bych to být tebou ještě jednou zkusila) nebo zda jít rovnou do darovaných.
Já půjdu do dalšího IVF (se svými vajíčky) asi po lázních, tedy v dubnu/květnu. Ale po pravdě řečeno, i když jsem byla na posledním IVF v červnu, tak se na další ještě moc necítím. Ale nechci zase promarnit účinky lázní a když vím, že přirozeně to nepůjde, tak asi není proč to odkládat. Teď máme pejska, což je naše miminko. Jsme rozhodnuti i pro adopci (takže v červnu bude svatba 🙂 )

saralinda
autor
27. led 2010

Len, tak tos byla na pohovoru docela otevřená. Jo, jo - neplodná zaměstnankyně = ideální zaměstnankyně 😒

len
27. led 2010

Sar, mě to v tý chvíli namíchlo, měla jsem pocit, že jsem neperspektivní už jen kvůli tomu, že jsem ženská a letos mi bude 30 - ideální věk pro plození, mizernej věk na kariéru 😝

gabikri
27. led 2010

len : no já si to taky tak myslela..že 39 + 364dní..ale s tím na mě vyrukovala dneska ta doktorka..že neví přesně jak která pojišťovna..ale že se jí zdá, že to je do 39 😖 Že se jí zdá...kruci, to neví přesně?? 😖
Je to ta samá co tam byla v pondělí..tak mi dnes dělala OPU..ta s brýlemi. Mladá, vlasy nakrátko, hranaté brýle a příjmení od B..tuším 😉
Jo a myslíš, že by bylo lepší si zaplatit ty drahé léky?? Já už měla Fostimon..z toho byly dva folíky a dvě vája..a teď
Menopur a tři folíky prázdné 😖

gabikri
27. led 2010

Ta doktorka je tam určo nová..bylo vidět, že ještě dost tápe 😉

sar : mě to teď tak až nezlomilo jako poprvé..to jsem to prožívala víc. Taky proto že byl asi kratší protokol a šlo vše rychleji.

len : neměla jsi jim to říkat, co je komu do toho 😖 Ale zas ono asi na to fakt koukají, jsou to syčáci 😝

len
27. led 2010

Gabi, to je přesně ono - jak která pojišťovna, zkontroluj si to 😉 Některé určitě do 39 a některé do 39+364.
Ta doktorka bude asi ta nová.

Léky jsou jednak plně hrazené, to je nejen Fostimon, ale třeba i Merional nebo Menopur (ten obsahuje navíc LH), to je všecko bez doplatku, ale určitě bych se poptala, jestli by to pro tebe bylo vhodné, za zeptání nic nedáš a za tuhle změnu taky ne.
No a nebo pak doplatkové, třeba Puregon, tan se doplácí cca 4000 Kč na 2000 IU, to nebylo tak hrozné, ale přes 2250 IU už se platí plná cena 😒

len
27. led 2010

Jo ale jinak se nedá říct, co je lepší, to je individuální. Třeba já měla mizerná vejce po všem (po Puregonu víc vajec, ale taky víc mizerných, navíc to byl jiný protokol), Aknyt na to reagovala +- stejně a otěhotněla z obojeho a Jasmina snad lépe reagovala na Fostimon 😒 Spíš tam šlo o tu změnu.

gabikri
27. led 2010

Tak myslíte že se tam mám vetřít ještě dřív i když mi nenabídli žádnou konzultaci?? A že si můžu říct, ke komu bych chtěla? Dost mi nevyhovuje Vokroj a Jarošová, raději bych Řežábka a nebo Bláhovou 🙂

gabikri
27. led 2010

len : kde se to dá zjistit, nevíš 😉

len
27. led 2010

S tou pojišťovnou? Napsala bych té své email.
A s doktorama - já tam normálně zavolám, řeknu, že se chci objednat k tomu a tomu a nikdy nebyl problém. Teda pouze, když v úterý volám a chci k Ř ve čtvrtek, tak to už měl plno, ale jinak si doktory vždycky vybírám já 😉

gabikri
27. led 2010

len : tak to je další co nevím..já myslela že mám být ráda, že mě vůbec objednají a ke komu, to si určují oni 😉
A ty chodíš jen výhradně k Ř? 😉

len
27. led 2010

Snažím se, když mi to vyjde. Jinak oni, když si neřekneš, tak tě šoupnou na první volný termín. Ale když se poptáš, většinou se dostaneš, kam chceš 🙂 Ř tam teda nebývá každý den, tuhle byl snad tři týdny na nějaké konferenci, ale když už chci konkrétní termín, tak se zeptám, kdo má v ten den volno, no a pak vybírám 😉

gabikri
27. led 2010

len : jsem to našla na jejich stránkách 😉

Všeobecná zdravotní pojišťovna tedy IVF ženám hradí do věku 39 let + 364 dní.
Mimotělní oplodnění spočívá v odběru vaječné buňky z vaječníku ženy, smísení se spermiemi a následném zavedení oplodněného vajíčka (embrya) do děložní sliznice. Nedojde-li v jednom ze tří cyklů k přenosu embrya, tzn. že cyklus není dokončen, pak je hrazen i pokus náhradní. Podle zákona č. 48/1997 Sb. totiž jsou sice kompletní výkony asistované reprodukce hrazeny z veřejného zdravotního pojištění nejvíce 3x za život, dle věstníku MZ ČR (částka 1/2002) se tím ale rozumí maximálně 4 monitorované cykly se stimulací a v rámci nich nejvíce 3 cykly s přenosem embryí.

gabikri
27. led 2010

len : no já si myslím, že tahle mlaďoučká doktorka mi tu stimulku stopla nějak brzo. Jo a asi dvakrát se mě ptala
jestli jsem si vůbec píchla Pregnyl a kdy? 😕

len
27. led 2010

No, pokud jsi měla folikuly dostatečně veliké, tak jí asi nic jinýho nezbývalo 😒 A pokud byly prázdné, tak by byly prázdné i o týden později, to vajíčko v nich buď je a nebo není hned od začátku... Jinak Ř mi taky pověděl, že jsem reagovala, jak kdybych vůbec Pregnyl neměla 😒 Ale že už při dávce 5 000 by to mělo vypadat zcela jinak a já měla 10 000...

S tou VZP jsem si to tak myslela, já ji měla do prosince 😉