CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

lenickan
8. únor 2010

len: já to chápu! Je to těžké v dnešní době s tou prací:(

aknyt
8. únor 2010

Len, zkus mrknout na www.vuv.cz a kdyžtak poslat životopis. O ničem konkrétním (kromě náhrady za mne) nevím, ale za zkoušku to stojí, ústav je veliký. 😉

len
8. únor 2010

Aknyt, díky, už jsem koukala včera, ale právě tam nikoho nehledali, tak jsem si říkala, že bys třeba mohla mít nějaké tajné informace nebo tak něco 😀

aknyt
8. únor 2010

Len, zkus poslat životopis, občas se stává, že někdo neshání přímo, jen kdyby se objevil někdo podle představ... pár lidí se sem takto dostalo.

valmark
8. únor 2010

Lenickan: Gratuluji k holčičce. Úplně mě zamrazilo, když jsem si četla o tom, jak tě srazilo auto.
Těsně před Vánoci srazilo auto na přechodu maminu mého přítele. Měla roztříštěný kotník a musela také hned na operaci. Já bych ty šílence, co jezdí přes přechod a ještě na červenou fakt zavřela a už za volant nikdy nepustila.
Je mi to líto a jsem ráda, že to dobře dopadlo a jste obě v pořádku.

marketchen
8. únor 2010

Ahoj Holky, tak Vás bohužel zdravím se špatnou zprávou
☹ Jsem 11.den po ET a bohužel se dostavil menzes ☹ Jsem z toho moc smutná, ale je pravda, že jsem to již několik dní cítila, že se to nezdařilo, i když ta kapka naděje ve Vás stále zůstává ☹
Přeji Vám všem hodně štěstí a hlavně silné a pevné nervy.J8 jsem veliký optimista, ale tohle mně hodně dostalo.
Je to naše první IVF a ještě máme tři mrazáčky, tak snad to vyjde.
Měla jsem vloženo jedno embryjko, dvě mi nedoporučovali, kvůli předchozímu porodu císařským řezem ☹
A za jak dlouho se chodí na KET?

Všem hodně moc štěstíčka a hlavně brzo ty dvě čárečky an testíku// 😵

len
8. únor 2010

Market, je mi to moc líto ☹ Ale prostě je to tak, to, že to nedopadlo poprvé, rozhodně neznamená, že příště to neklapne 😉 Určitě jim o výsledku zavolej (ale pro jistotu si těch 14 dní od ET znovu zopakuj test), předpokládám, že tě nechají měsíc odpočinout a pak můžete začít ten KET...

jesterka001
9. únor 2010

Ahoj holky, mám dotaz. Byla jsem podruhé u Apolináře našli mi 3-4 důvody proč nám to nejde přirozeně ☹ No, možná jich je i víc, nedělám si iluze, jeden nikdy neví. Mimo jiný mají ale podle ultrazvuku podezření na neprůchodný vejcovod (druhý nemám). Mám se objednat za 14 dní na průchodnost. Nemáte náhodou některá zkušenost jak průchodnost u Apolináře vyšetřují? Rentgenem? Díky za jakoukoliv odpověď 🙂

eustoma
9. únor 2010

jeseterka: pokial viem mi vraveli ze u apoli to riabia dvoma sposobmi. ja som bola na vysetrenie priechodnosti plynom. teda vyskocis si na stolicku, fuknu do teba plyn a pocuvaju ci bubla. druhy sposob je laparoskopicky - o tom moc neviem.

jesterka001
9. únor 2010

eustoma - a tim plynem - boli to?

eustoma
9. únor 2010

nie vobec. je to take ako by ti pustili prud vody do teba. je to v pohode. potom chvilocku si posedis v cakarni, pre istotu, holkam moze byt potom zle, ale mne nebolo nic. vysetrenie je podla mna zrovnatelne s akymkolvek inym vysetrenim u gynekologa.

larri
9. únor 2010

Leničkan,gratuluji k malinké a zároven jsem ráda,že jsi celkem v pořádku po te srážce s volem. 😠

jesterka001
9. únor 2010

eustoma - díky za uklidnění 🙂

valmark
9. únor 2010

Krásné dopoledne všem,
právě jsem se vrátila od Apoli z UTZ. A jsem z toho pěkně rozhozená. Po 6 injekcích Puregonu se mi udělalo opravdu hodně vajíček (folíků), ale bohužel jsou malé a není jisté, zda některé porostou více. Snížila mi dávku a ve čtvrtek jdu znova na kontrolu. Také mi řekla, že pokud nebudou více růst hrozí riziko hyperstimulačního syndromu. Jen ve zkratce mi řekla, co to je a že o tom nemám nic číst, že mě to akorát vyděsí. Tak jsem zděšená už dopředu 😉
Pěvně věřím, že to bude ve čtvrtek lepší a příští týden půjdu na odběr.
Nejdříve to vypadalo, že se nebude moci vůbec začít, teď zase tohle. Chjo ☹

valmark
9. únor 2010

jesterka: já byla na průchodnosti laparoskopicky - v narkóze a bylo to v pohodě. Sice je to zásah to břicha, takže pak to trochu bolí, ale za pár dní jsem byla úplně ok.

len
9. únor 2010

Jesterko, pravděpodobně ti udělají profuk plynem (nebolí to a je to za chvilku), ale jestli to podezření na neprůchodnost potvrdí, laparoskopii se asi stejně nevyhneš. Jestli to podezření získali už z ultrazvuku, je možné, že je ve vejcovodu tekutina, no a pak by ti asi doporučili jeho odstranění. (nejen, že je neprůchodný, ale tekutina by navíc aktivně těhotenství ohrožovala)

Valmark, nezbývá než moc držet palce, ať se to do čtvrtka nějak srovná 😉
Se tam hezky míjíme - ty dnes, já zítra, ty pozítří.

jesterka001
9. únor 2010

len - ty jsi ale informovaná 🙂 Přesne takhle mi to říkali (o tekutině ve vejcovodu a jeho odstranění). A dokáží ho odstranit laparoskopicky?

marketchen
9. únor 2010

Val - moc držím palce.

Já dnes (11.den po ET)začala krvácet hodně.Zavolala jsem už do CARu a sestra mě objednala na 19.2., tj.11.den cyklu.A teď to tedy probíhá jak U Apolináře?
Budu si ještě něco píchat?Zobat nebo tak?Bude se čekat do další menstruace, nebo kdy se zavádí rozmražené embryo? Jsem z toho jelen 😕

len
9. únor 2010

No, oni odstraní celý vejcovod. Protože jakmile je ucpán a má tendenci k hromadění tekutiny (říká se tomu sactosalpinx), tak by se tam ta tekutina vrátila zas. A pak by mohla škodit jednak snad chemicky (spekulace) nebo tím, že čas od času se vylije do dělohy a mohla by vajíčko/ embryo vyplavit. On "pouze" neprůchodný vejcovod není tak na závadu (kromě rizika mimoděložního, Larri by mohla vyprávět), ale neprůchodný s tekutinou dokáže škodit opravdu aktivně, takže je opravdu vhodné se ho zbavit 😒
Potom už je samozřejmě řešením pouze IVF (když druhý nemáš), jenomže na druhou stranu s jedním neprůchozím vejcovodem bys neotěhotněla přirozeně tak jako tak 😒 Čili jeho odstraněním se vlastně zvýší šance na úspěšnost IVF 🙂

len
9. únor 2010

Market, myslím, že teď nechají tělo odpočinout (čili nebudeš brát nic) a domluvíte se na dalším postupu (kdy KET a jak).

valmark
9. únor 2010

Len, děkuju a já opravdu doufám, že se to srovná.
Akorát si říkám, že mě ta doktorka (je to ta nová) měla objednat na UTZ dřív a né až za 6 dní. Mohla se ta dávka snížit hned a nemuselo to dojít až sem. Je to mé první IVF a pokud se to nedá poznat jinak, tak mě prostě měli objednat dřív.
Říkám si, zda se nemám přeobjednat k nějaké jiné - na čtvrtek jsem zase k ní. Možná slyšet nějaký další názor...
Nevím ☹

Hezky se střídáme, to máš pravdu 🙂 Já tam většinou nikoho nepotkám. Přijdu, sednu si a za pár minutek jdu do ordinace. A pak zase utíkám.
Dneska jsem tam teda náhodně potkala těhotnou kamarádku. Už má pár dní před porodem. Teda spíš už měla porodit a prcek né a né ven 🙂 První dítě už odvezli k babičce, protože jim paní doktorka řekla, že už se to blíží a teď jí poslali dom ať přijde zase za týden...
No jo, holt se to naplánovat nedá a to nejen co se porodu týká, ale i dalších věcích v životě 😉

marketchen
9. únor 2010

Len-ty jsi takový forník 🙂 Měla bys jít vypomoct dr.Řežábkovi do poradny, ten vůbec nestíhá 😉 Sestra se mě právě ptala, zda chceme počkat, nebo KET udělat hned, já řekla, že hned.Ale samozřejmě to nechám na lékařích, co poradí.

marketchen
9. únor 2010

Len - a moc děkuju za Tvé odpovědi a rady. 😵

len
9. únor 2010

Valmark, těch 5-7 dní je standard, tak objednávají běžně, ono by se třeba dřív ani nic nepoznalo, protože jak je to malinké, roste to podobně, si teda myslím 😒 Ale já taky vždycky trnula, jak to bude po tom týdnu vypadat, je to blbej pocit, nevědět nic 😉
Jinak já tam mohla jít už dnes, asi už i včera, jenomže já chtěla k Ř, tak jsem si řekla, že stejně zas až tak rychle mi to nenaroste, snad mám pravdu a nebude se na mě zlobit 😕 I když... on mě už minule ani nechtěl vidět 😀 To mi poradila Bláhová, že se mám objednat ještě jednou 😉
Jinak k té nové - já ji tam chytla jednou a to tam na ni Ř přišel kouknout a poinformovat se, jak to vypadá.

Market, no, je možné (pokud to doktoři uznají za vhodné), že na tebe kouknou utz. a uvidí rostoucí folikul (ale po tom cyklu po IVF je to často takové všelijaké) a opravdu by doporučili KET hned, ale uvidíš, mám pocit, že obvykle nechávají aspoň jednu MS proběhnout... Ale v tomhle poradí spíš jiné, já se ani během třech IVF nedokopala k jedinýmu mrazáčkovi 😉

marketchen
9. únor 2010

Len - to mě mrzí ☹ A ty chodíš jen k Řežábkovi?Objednáváš se jen k němu?Je to jistě kapacita, já u něj byla jen jednou.Teď jdu k dr.Bláhové.Co o ní si myslíte?

len
9. únor 2010

Market, snažím se chodit hlavně k němu, pokud to jde. Bláhovou jsem viděla jen jednou, přišla mi v pohodě, ale žádnou velkou vědu jsem od ní nechtěla, jen ultrazvuk a doporučení načasování Pregnylu. Jinak má ráda Vokroje a Jaržembovskou, ale ta už tam nebývá. Jirsová byla taky fajn, ale ta odešla na mateřskou. Nesedne mi (na rozdíl od většiny holek tady) Jarošová a bytostně nemusím Faita. Koryntovou můžu, ale ona toho moc nenavykládá a já hltám všecky informace 😀

valmark
9. únor 2010

Len, já totiž četla v návodu na Puregon, že se to má kontolovat UTZ průběžně a tak jsem si říkala, že by se tomu třeba zabránilo.
Ta doktorka je milá, ale já předtím chodila k té blondýnce s delšími vlasy (myslím Jarošová, ale nejsem si jistá) a byla s ní spokojená a najednou jsem u téhle, u které jsem byla teď podruhé a moc jí neznám. A přitom procházím vlastně to nejdůležitější období. Dneska tam měla ale dokonce medičku, tak si říkám, že snad ví co dělá a mohu jí důvěřovat.
Řežábka jsem zažila jen jednou a byl milej. Ale k tomu je to asi těžší se dostat.
No uvidím ve čtvrtek. Kdyžtak se přeobjednám k někomu jinému.

valmark
9. únor 2010

Len, teď koukám, že píšeš, že ti nesedla Jarošová 🙂
Je fakt, že já vlastně znám jen ji, Řežábka a tu novou. Nikoho jiného jsem nezažila. Ale já tam zase tolikrát nebyla 🙂

len
9. únor 2010

No, já tam teď chodím na takové ty kontroly "jak kdy" - den sem, den tam. U IVF je to složitější, to potřebuješ přesný den a většinou se objednáváš na hodně krátký termín, takže je těžší výběr. Ale když se objednávám po telefonu, vždycky zahlásím, ke komu bych ráda 😉

Jinak k té kontrole... jsou CARy, kde tě sledují pomalu obden, u Apoli si většinou vystačí s 1-2 kontrolama (ale je-li třeba, tak i víc, pochopitelně, já ale měla pokaždé jen 1). A přesto mají výborné výsledky, vajíčka odebírají zralá (jsou-li) a oplodňují je stejně jak jinde (a to se tady ICSI rozhodně neplýtvá). Takže jo, postupy mívají dost odlišné, ale výsledkama se honosit můžou, tak co, věřme jim 🙂 Ze mě se díky tomuto CARu taky stal poloviční alternaticec 😀

valmark
9. únor 2010

Len, já jim také důvěřuji. Je to mé první IVF a nemám s tím žádné zkušenosti, tak mi ani nic jiného nezbývá 😉 Ale výsledky mají určitě skvělé.
Tak snad se to u mě v dobré obrátí a bude co oplodňovat 😀