CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

gabikri
13. únor 2010

Ahojky, taky jsem pro sraz...od 1.3. mám času habaděj, takže se přizpůsobím 😉 😉 😉

valmark
15. únor 2010

Ahojky všem, kde jste kdo? 😉
Před chvílí jsem se vrátila od Apoli. Mám za sebou svou první punkci. 38 folíků a 25 vajíček. Nevěřitelné... Takže riziko hyperstimulačního syndromu se zvýšilo na 50%.
Nechali si mě úpně na konec. Ještě mi brali při odchodu krev a dávala jsem jim souhlas k výzkumu folikulární vody a krve. Asi jsem ideální adept na zkoumání. No moc mě to teda netěší, ale co se dá dělat.
Teď se bude čekat do pátku, jak moje tělo zareaguje. Pokud bude vše v poho, tak jdu v pátek na transfer embryjka zpět. No a pokud ne, tak se mám na co těšit 😉 zatím jsem optimistka, tak snad my to vydrží...
Krásné odpolko

eustoma
15. únor 2010

ahoj holky, tak ja som dnes dostala od apoli rozpis na injekcie. takze od zajtra mi pichaju fostimon. inak povodne som mala napisane od 1DC, ale upravili mi to na od 2DC no a v pondelok idem k rerabovi na ultrazvuk. a teda nakoniec to bude asi IUI, apson tak je to napisane na to rozpise.

inak som za zrazik, tentokrat sa urcite pridam 😉.

gabikri
15. únor 2010

valmark : ty brďo, tak to je tedy úroda 😕 😕 😕 Učitě to dobře dopadne a v pátek ti dají bobíska tam, kam patří. Nebo dva ?? 😝

eustoma : držím palečky, ať stimulku Fostimonem budeš dobře snášet 😉

eustoma
15. únor 2010

inak co je ine pri tomto cykle je to ze uz teraz 1 DC som mala na ultz. folikuly a celkom dost. minuly cyklus som nemala ziaden folikul, ani maly ne to este aby vyrastol. a teraz ich je tam dost. dokonca aj ja som ich videla. tak som zvedava. snad tam nieco narastie. a hned ma dr. zacala "strasit" ze ak by bolo vela vajicok, tak bude musiet byt IVF, preto tam by muselo dojst k odstatiu folikulov a ze nejake viecertocata (5) a tak si nik z nich na starost nevezme. no poviem vam ze 5 by som teda urcite nechcela. 2 je akurat 😉

len
15. únor 2010

Valmark, téda! 😀
No tak o to víc držím palce, ať se ti ten OHSS vyhne obloukem a hlavně - ať se jich co nejvíc oplodní a pěkně vyvíjí dál 🙂

eustoma
15. únor 2010

a neviem co tam dnes bola za dr. ale odhovarala ma od IVF. ako s vokrojom sme sa doholi, ze to bude ked sa nepodari. a tato dr. dnes ma velmi prehovarala, ze sme mlady a ze poistovna schvaluje 6 cyklov IUI/rocne. takze by volila niekolko tychto variant a az potom IVF. takze to s manzom preberieme a uvidime. zatial som chcel skusit IVF.

len
15. únor 2010

Eustoma, víš, jak já to vidím 😉 Ale z vlastní zkušenosti - jak jednou začneš podnikat IVF, tak cokoli jiného už je jen krok zpět 😒 A jestli budeš na stimulaci reagovat dobře, fakt tomu IUI ještě zkuste dát pár cyklů šanci, oproti IVF je to procházka růžovou zahradou 😉

eustoma
15. únor 2010

len a co si myslis o stimulke a potom bud IUI, alebo prirodzene snazilkovanie. ako samozrejem po sstimulaciitym fostimon. povodne nam vraveli ze bude prirodzene snazilkovanie, ale teraz vraveli o IUI. tak neviem. podla papierov to bude IUI.

len
15. únor 2010

No, mezi IUI a přirozeným snažením zas až takový rozdíl není (máte-li OK spermiogram, PCT a průchodné vejcovody). Ale samotná stimulace samozřejmě šanci zvyšuje 😉

eustoma
15. únor 2010

co je PTC?
spermio mame ok, aj vejcovody priechodne.

eustoma
15. únor 2010

teda PCT

len
15. únor 2010

Postkoitální test - kolem ovulace ti odeberou trochu hlenu (musíš se pár hodin předtím pomilovat s mužem) a pak zkontrolují, jestli v něm přežívají spermie, takový primitivní test imunity, dneska už se téměř nedělá, ale já si o něj řekla a u Apoli to udělali, je to záležitost pěti minut... Jde jen o to, jestli tvůj plodný hlen spermie nezabíjí, což je výjimečné.

eustoma
15. únor 2010

tak toto nam nerobili. popytam sa nabuduce, teda ked na to nezabudnem.

este mam otazku k tomu IUI. da sa do tela iba jedna spermia, alebo viacej?

len
15. únor 2010

Neboj, kompletní manželův "vzorek" pročistí a zavedou tam všechny 😉

saralinda
autor
15. únor 2010

Valmark, to je teda úroda. Gratuluji a držím palce, ať se ti OHSS nerozvine.

valmark
15. únor 2010

Holčiny, úroda je to teda pořádná, ale byla bych radši, kdyby byla menší. Cítím se jak když jsem spolkla balon naplněný vodou. Všechno to tak nějak tlačí a moc do skoku mi teda není. Ale to asi běžně po punkci není, že 😉
Snažím se hodně pít, ale není to snadné...

len
15. únor 2010

Valmark, v tomto ohledu tě uklidním - já se tak cítila i po odsátí třetinového množství 😉 Každopádně pokud to bude přetrvávat, OK to moc není (mě to přešlo do dvou dnů) a samozřejmě s tvým rizikem OHSS bych to extra hlídala...

valmark
15. únor 2010

Leni, dali mi čas do pátku. Pokud mi bude lépe, tak bude transfer. Pokud ale ne, tak raději počkáme. Pokud mi bude takhle, tak se to dá zvládnout, ale bojím se, že mi bude čím dál hůř... Mám na to smůlu

len
15. únor 2010

Tak ať je líp! No a v nejhorším je zamrazí a pak KET, až bude tělo hezky v klidu a ready 😉
Jenom jsem tě chtěla uklidnit, že ten první den-dva po OPU to není neobvyklé, že si člověk přijde jak nafukovací balón a jakákoli jiná poloha než v leže bolí 😒

valmark
15. únor 2010

V leže na boku 😉
A to chci jít zítra do práce... vidím to jen na chvilku a zase šup do polohy ležmo 😀
No uvidíme, ono to nějak dopadne.

eustoma
15. únor 2010

valmark to je uzasne ten pocet vajicok. co si mala na stimulaciu?

len
15. únor 2010

No, já se z toho pak nakonec nějak vyspala, ale jak píšu, měla jsem těch folikulů jen 12-13 😉 Ale fakt jsem druhej den už seděla v kanclu a třetí den jsem si o polední pauzu došla na ET 😀

eustoma
15. únor 2010

len: pekny harmonogram 😉

valmark
15. únor 2010

No moc úžasné to není, vzhledem k tomu, co mi hrozí.
Stačila by mi i polovina, pokud by bylo menší riziko.
Měla jsem Puregon. První den 300, pak 5x 225 a pak 3x 200.

eustoma
15. únor 2010

budem drzat palecky, nech to tvoje telicko zvladne.

valmark
15. únor 2010

leni, to je vtipné... skočit si v době obídku na ET 😀
Musím hodně pít, takže chodím i hodně na záchod, tak se asi moc nevyspím... Ale třeba to bude v poho.
A je fakt, že v práci člověk přijde na jiné myšlenky. Bydlím jen 5 minut od kanclu, tak při nejhorším sednu do auta a pojedu domů ležet.

valmark
15. únor 2010

eusty, moc děkuju. Já doufám, že to dobře dopadne.

len
15. únor 2010

No a vidíš, paradoxně z tohohle jedinýho IVF jsem nakonec otěhotněla 😉
Uvidíš, jak se budeš cítit. Já se večer rozhodla, že jakmile mi ráno nebude dobře, volám do práce a zkusím to vyležet, to zase nemá cenu se nijak přepínat. Nakonec mi kupodivu bylo zcela OK, tak jsem do té práce vyrazila, ale nech to rozhodnutí až na ráno, moc ti přeju, ať se to přes noc hodně zlepší 🙂
Jinak já měla Puregon 2x, pokaždé 200 IU po 10 dní.

valmark
15. únor 2010

Leni, mě doktorka říkala, že bude nejhorší 2-4 den. Což je vlastně zítra až čtvrtek... No dám průběžně vědět.
Je mi moc líto, že ti to povedené IVF špatně skončilo. Je to prostě nespravedlivé. Proč musejí některé trpět a stejně nic z toho a jiné, co kolikrát ani nechtějí, otěhotní raz dva.
Uvidím ráno.
Tak koukám, že jsem měla docela vysokou dávku toho Puregonu. Ale říkali mi, že je to běžná dávka pro holku mého věku. Ale, že mi tělo zareagovalo jako kdyby mi bylo o 10 méně. Lichotka hezká, ale v tuto chvíli dost na nic 😉