CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

barbika
15. črc 2010

@spes2009 gratuluji ke krásnému chlapečkovi. Já tu jsem na diskusi chvilku a moc nestíhám psát. Ale občas něco hodím. To je hezký, že si Tě takhle dr Jarošová ohlídala. Já jí měla, když mi vkládala KETem Tobíka a teď když jsem byla na KETu, tak jsem na ní narazila opět. Takže jsme si řekli, že to opět musí vyjít. Ještě ke všemu to bylo 7.7. 😀 Je moc milá a člověk získá důvěru a jistotu, že to prostě vyjde 😉
S dr. Vokrajem mám taky zkušenost. Jak při prvním porodu, kdy mě po xx hodinách přirozeného porodu přivezli rychle na sál na císaře a tam byl on, tak ještě na oddělení šestinedělek, kam si mě chodil kontrolovat. Hrozně mi připomíná z toho seriálu - Ordinace v růžové zahradě toho "mladýho šaška doktora" 😀

Jinak holky chci se Vás zeptat, jsem 8 den po KETu, je mi špatně od žaludku, ale to si nepřipouštím. Ale dneska jsem byla na toaletě a po Crinone gelu ze mě jdou kousky (což je normál) a dneska byl tak trochu zabarvený do růžova. Nemáte s tím některá zkušenost. Jinak nešpiním, nic....
Docela mě to vyděsilo ☹

valmark
15. črc 2010

barbi, buď v klidu, přesně tohle jsem měla také a mám stále. Občas je to do růžova a občas do hněda.
To se mimísek zakousává 🙂

barbika
15. črc 2010

val děkuji, docela jsi mě potěšila 🙂 Já to totiž po ET vůbec neměla a teď mě to docela překvapilo.... Ani nevíš, jak bych byla šťastná kdyby to vyšlo... teda vlastně víš 😀 😉 Od rána je mi i blbě od žaludku, takový jako že hlad a bolí žaludek, ale do sebe nemůžu nic dostat. No hrůza, ale bylo by fajn, kdyby to byli příznaky. S Tobíkem si vůbec nepamatuju, jak to po KETu probíhalo, protože jsem chodila do práce a neměla čas to sledovat. Dokonce jsem si málem zapoměla udělat test 😀
A jak se cítíš Ty??

valmark
15. črc 2010

barbi, já po KETu těhotenské příznaky snad ani neměla. Jen jsem měla stále pocit, jako by měla přijít mrcha.
A už sedmý den jsem měla na testíku slabou čárečku 🙂 To já teda netestit nevydržela...
Nevolnosti mám až od 5tého týdne. Někdy víc, někdy méně. A když víc, tak to stojí za to. Sice nezvracím, ale stále mám pocit, že každou chvíli budu 🙂 Ale to k tomu prostě patří
Držím ti moc palečky!

zzf
15. črc 2010

valmark... haha nevolnosti az od 5 tydne....to to mam za tyden, jsem asi ve 4tt, to se mam na co tesit 😀 . Me momentalne trapi jen unava jeste ze pracuju jen na polovicni uvazek a tak se muzu po 6 hodinach v praci odtahnout domu (kde polehavam, ale nespim). A od dr Jarosove jsem dostala prasky na srovnani a sprovnalo me to na // 🙂

valmark
15. črc 2010

zzf, tak uvidíš, někdo prostě nevolnosti má a někdo ne. Třeba se ti to vyhne. Já zase skoro vůbec nejsem unavená.
Spíš mě nic nebaví a nic se mi nechce, jak je mi pořád blbě.
Ale doufám, že se to brzy srovná.

barbika
15. črc 2010

Val no já se toho testování právě bojím... Říkám si, že na zklamání je času dost a na radost taky 😀 To už se pak budu radovat pořád. 😀

valmark
15. črc 2010

barbi, no jasně. Já to prostě nevydržela.... 🙂

barbika
18. črc 2010

Ahoj holky, tak jsem to dneska nevydržela a udělala si po 11 dnech KETu 1 embryjka test. No a bylo tam sněhobílo. Tak je to asi konec. Ještě jsem si říkala, že to opravdu zkusím ještě až v ten termín. Ale už si moc naděje nedělám...

saralinda
autor
19. črc 2010

Barbi, je mi to líto. Ale nevěš hlavu, co nevyšlo nyní, vyjde příště! To bylo tvé 1.IVF (promiň, nějak si to nepamatuji). Přeji hodně pozitivní síly k načerpání energie do nového boje.

zzf
19. črc 2010

@valmark ahoj mam blbou otazku, dnes v noci jsme zacala krvacet jen tak na malou vlozku, ale je to krev. Precetla jsem si ze te potkalo neco podobnyho. Sestricka me uklidnuje ze se mimi zavrtava, ale ja sem nesva. Prosim te jak to vypadalo u tebe. Me totiz objednali az na zitra kolem poledne....jo jsem pry 5+1 🙂

jessie1
19. črc 2010

zzf - jestli můžu taky poradit, mně se mimi taky zavrtávalo a taky to byla krev, ale rychle to přešlo. Dr. mi tenkrát radil nemocniční režim a krvácení (nebo špinění) přestalo samo. Pokud to není dlouho a není to prostě jako menses, myslím, že by to zavrtávání být mohlo 🙂 Při prvním IVF jsem začala normálně krvácet, je to jiné, než u toho zavrtávání, není to tolik 🙂 Držím palce, aby vše dopadlo dobře!

okurkaa
19. črc 2010

zzf, sice nepatrim do teto diskuse, ale nedavno jsem prožívala neco podobného. Krvácela jsem hodně, pak to přestalo. K doktorovi jsem nešla, protože bylo na srdíčko jeste brzy. Znovase mi krvácení opakovalo za týden. To už jsem běžela k doktorovi a zjistila jsem, že čekám po IUI trojčátka. Tak že to opravdu nemusí znamenat nic špatného.
Držim palce.

len
19. črc 2010

Zzf, jestli jdeš k doktorovi už zítra a krev z tebe neteče proudem, tak to teď zkus neřešit. Může to znamenat cokoliv (u mě se potrat projevil jen slabounkým zašpiněním) a taky to nemusí znamenat nic (koukni na Aknyt) 😉 Kdyby se to hodně zhoršilo a bylas nervózní, u Apoli funguje nonstop pohotovost (chodbou vpravo a za pokladnou za rohem).

zzf
20. črc 2010

Ahoj všem a moc díky uvidíme dneska odpoledne co tam Dr Fait ( omlouvám se nevím jak to psát) najde : I

len
20. črc 2010

Zzf, na Faita se obrň trpělivostí, jestli ho chytneš v jeho stavu duševně pár kilometrů jinde (naštěstí prý takový nebývá vždycky), tak se tím nenech nijak znervóznit, on má tendenci být dost divnej, ale to je jeho problém 😉

barbika
20. črc 2010

Tak já mám s Faitem zase jedině dobrý zkušenosti. Vždyky když jsem ho měla, tak byl příjemný, milí a vtipný. Až jsem se divila tomu, co jste tady o něm napsali 🙂
ZZF držím palečky, ať Ti dneska všechno dobře dopadne!!
@saralinda jinak tohle už bylo moje druhé IVF, takže jsem docela smutná z toho, že mě čeká poslední hrazené a pak uvidíme co dál. No nebudu předčasně házet fllintu do žita 🙂

ciratko
20. črc 2010

zzf: Já jsem s Faitem taky měla dobré zkušenosti 😉 Tak držím palce 🙂

jessie1
20. črc 2010

Ahoj holky, prosím, můžu se vás zeptat, máte některá zkušenosti s Tamoxifenem? Já ho mám teď poprvé a přijdu si taková celá nějaká divná. Jakoby roztěkaná, neklidná, hůř spím a tak. Myslíte, že to může být tím? Beru ho dnes 3.den. Možná se až moc pozoruju, co? 🙂
Také mám jít poprvé ke Korynthové na utz - je fajn?
díky moc

len
20. črc 2010

Jessie, já brala Tamoxifen půl roku a nedělal se mnou nic (kromě toho, že mi rostly tři folikuly), teď se chystám pro dávku na další půlrok 🙂

Myslím, že Fait má své dny (naštěstí ne všecky), kdy je opravdu na zabití (já ho tak chytla jednou a od té doby se mu vyhýbám jak čert kříži). Zkusím vám vyštrachat jednu jeho odpověď v poradně, která mi teda neskutečně hnula žlučí, tohle si dle mého žádný doktor nesmí dovolit.

len
20. črc 2010

Otázka: Dobrý den, jaká jsou prosím rizika při otěhotnění běhěm "šestinedělí" po revizi dělohy? Revize dělohy proběhla na začátku 13 tt, plod odpovídal začátku 9 tt. Mám podezření, že jsem těhotná (antikoncepce selhala), jaká je pravděpodobnost, že těhotenství proběhne v pořádku? Mnohokrát děkuji za odpověď.

Fait: Soulož během šestinedělí ať již po porodu či po výkonu v děloze je v kulturní společnosti vyjma některých minorit tabuizovaná. Tedy je provozována tak okrajovou skupinou obyvatel, že se o její výsledky žádná studie nezajímá. Riziko opětného zániku zárodku při početí do 3 měsíců od revize je vysoké.

Představte si, že jste čerstvě těhotná a potřebujete uklidnit a utěšit, protože zpátky už to vzít nejde. Zeptáte se doktora a ten vám defakto poví - jste nějaká divná, špindíra a nejspíš o to znovu přijdete 😠
Přitom i Řežábek mi po potratu říkal - 2-3 týdny bez sexu a pak s kondomem (který občas může selhat, že). Dotyčná stejnej dotaz poslala i do poradny k Ř a ten jí odpověděl - buďte v klidu, nejspíš se nic nestane. Teda jako ne, že by radil těhotnět v šestinedělí, ale když už se to stane, proč ji ještě víc děsit? Dělala jsem si malej průzkum mezi holkama po revizi nebyl šest neděl bez sexu NIKDO, tak jaká minorita? 🙄

ciratko
20. črc 2010

len: Jojo, to je docela drsný 😝 Já jsem u něj byla jednou a měl ten "světlý" den.

Jessie: Já už Tamoxifen dobrala a žádné vedlejší příznaky jsem neměla. Teď chodím na ultrazvuky, jestli mi vůbec zabírá. 13. DC nic moc, tak jsem objednaná až na 17. DC. Občas mě bolí břicho, ale folikuly moc nerostou ☹

saralinda
autor
20. črc 2010

Len, to je teda odpověď. Ta by rozhodila si každou.
Příspěvek do tvého malého průzkumu - my jsme šestinedělí po mimoděložním dodrželi 😖 Teď si připadám divná, že jsme jediní 😀 Ale asi je to taky tím, že jsem byla vevnitř i zvenčí rozřezaná, a tak chuť (alespoň v prvních 3 týdnech) nebyla žádná.

len
20. črc 2010

Sar, tys byla ale po laparce... Já po revizi v 8.tt, takže sex po třech týdnech s kondomem mi přišel naprosto OK, měla jsem požehnání jak z CARu, tak od svýho gyndr. a navíc chuť byla neskutečná, protože jak při IVF, tak při braní Utrogestanu, tak pak v těhotenství jsme byli děsně opatrní...

jessie1
20. črc 2010

ciratko - je fakt, že si nemůžu být jistá, že ty moje stavy souvisí s tím Tamoxifenem, ale není mi úplně oukej. Já zkoušela i Clostylbegyt, ale nezabíral mi. Upřímně si myslím, že mi nepomůže ani ten Tamoxifen, ale když to chtějí u Apolináře zkusit, nechám je 🙂 Další možnost už jsou jenom injekce 🙂 , s těma už mám taky zkušenosti... nevím, jestli u někoho, kde nezabral Clostylbegyt, může zabrat Tamoxifen....

len - ta odpověď je teda drsná! To bych ho poslala do háje 🙂

Jinak holky, mi šestinedělí taky nedodrželi - chvíli jsme sice čekali, ale nebylo to celých 6 týdnů 😀 😀 😀

saralinda
autor
20. črc 2010

Koukám, že jsem fakt exot 😀
Ale je to prostě tak, že každý se cítí jindy. A věřím, že tělo to pozná lépe než statistika Dr. Fajta 😉

len
20. črc 2010

Hm, kdyby záleželo na mém tělu... my ty první týdny abstinenci vzorně dodržovali, ale tělo mělo vlastní názor a já několikrát zažila orgasmus ve spaní 🤐 A tomu neporučíš, co se ti zdá, že 😀 Akorát jak to tam bylo všecko pochroumaný, tak mě tenhle zážitek budil v křečích a bolestech, ale co s tím 😖

valmark
20. črc 2010

@zzf - já špinila prvních několik dní po transferu. Pak nějakou dobu ne. A cca v pátém týdnu jsem začla hodně krvácet a bála se, že je vše ztraceno.
Ale během několika hodin to ustalo a od té doby zatím dobrý.
Držím palečky, aby i u tebe bylo vše jak má být 🙂

zzf
20. črc 2010

Tak jsem zpět. Mimo tam je spineni taky, takže jsem dostala Utrogestan a mám přijít za dva týdny. Jinak z Faita jsem trochu rozpacita. Nebyl hroznej, ale máme jet na dovolenou na loď. Tak jsem se ho ptala co si o tom mysli a řekl ze maximalne potratim což vypadá jako menstruace a ze budu protahovat žraloky - no nezabili byste. Ho :/

ciratko
20. črc 2010

zzf: Žádný žraloky tam vábit nebudeš, protože se mímo uchytí 😀
To je typický Fait. 😉
Vůbec nad nějakým potratem neuvažuj a užívej si dovču a mimčo si ji bude užívat taky 🙂 🙂
Držím palce, ať je tam za 14 dní velká bublina i se srdíčkem 🙂 🙂