CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
15. led 2009

Já právě ne, bylo mi řečeno, že vše zachováme stejně, když to klaplo... To klaplo znamená z 12 folikulů půlka prázdných, 1 embryo uchyceno a MA v 8.tt a žádní mrazáčci... Umím si teda představit, že by to klaplo i lépe 😀

aknyt
15. led 2009

a měla jsi dlouhý nebo krátký protokol? My měli 23/9/15 (1.IVF/2.IVF/3.IVF) odebraných, 6/6/7 oplodněných 2/2/2 transferovaných a mražáčci 0/0/1 . Pokaždé jsme měli dlouhý protokol. Taky mi to připadá slabé.

len
15. led 2009

Dlouhý, oplodnilo se všech 6, problém byl v tom, že třetí den se vše zastavilo ve vývoji (kromě těch dvou, co mi zavedli). Jak jsi měla velké dávky, zvyšovali ti je? Já měla 10x200 IU.

aknyt
15. led 2009

Já měla 250 jednotek Puregonu první den a pak 225 IU dalších 9 dní. Při stimulaci Fostimonem jsem měla 13x 225 IU (to byl ten druhý cyklus, kdy mi odsáli jen 9 folíků)

len
15. led 2009

Takže ještě větší dávky... No, asi holt ty naše vaječníky nejsou ničeho víc schopný, s tím už asi doktoři moc nezmůžou 😒 Tak jestli zabere změna protokolu, poreferuj, jsem zvědavá 🙂

aknyt
15. led 2009

Tak to abych začla trénovat "psí oči" na Jarošovou 😉 V úterý jsem se na to ptala Jaržembovské a ta se se mnou nemazala, prohlásila, že když jsme měli aspoň něco, tak to nemá smysl měnit. A že dlouhý mají radši, protože se dá naplánovat tak, aby OPU nebyla o víkendu

len
15. led 2009

Nojo, no, Jaržembovská se s tím nepáře 😉 Jinak myslím, že OPU dělají i v sobotu, takže stačí se vyhnout jedinýmu dni a to snad není takový problém, když víš, že budeš stimulovat nějakých 10-12 dní... Já ti nevím, jestli je u krátkýho lepší odezva.

aknyt
15. led 2009

Kamarádky měly o něco horší odezvu, ale lepší poměr mezi odsátými folikuly a zralými vajíčky, která prý byla kvalitnější a díky tomu jim zbylo i na mražení i když předtím nezbylo... Uvidím, co mi Jarošová řekne, zatím s ní vždycky byla rozumná řeč 😉

len
15. led 2009

Já v nich mám trochu bordel, tak zase nevím, která jarošová vlastně je 😀 poslední rok jsem střídala Jaržembovskou a Řežábka - vhodná kombinace nezřízeného optimismu a chladného realismu 😉

aknyt
15. led 2009

Hm, tak zrovna ty dva až tak moc nemusím (spíš tedy Řežábka)... když se mrkneš na www mediva cz, tak tam v personálu je Jarošová vyfocená. Fotka sice nic moc, ale poznat se tam dá. Pak mám docela ráda Jirsovou.

len
15. led 2009

Já ti nevím, ale myslím, že je to doktorka, u který jsem byla jednou a už k ní nechci 😀 Měla jsem pocit, že soudí mou diagnózu "od stolu" a absolutně ji nezajímalo, co jí říkám 😒 A k jakékoli diskuzi byla nepřístupná 😖 Ale Jirsovou mám ráda 🙂

aknyt
15. led 2009

Jarošová na mě byla moc hodná, když jsem při mimoňovi týden čekala na verdikt, brala mě i o víkendu na UZ do CAR. Minule mi zase poslala výsledky krve SMSkou, když se kontrolovalo po revizi, jestli kleslo hCG...
asi to má každý jinak. Ale Jaržembovskou i Řežábka jsi trefila perfektně 😀 a možná i pro ty extrémy je nemusím

aknyt
15. led 2009

Docela mi vadilo, když mi Řežábek tvrdil, že mě nemůže objednat na mnou určený den, že je tam moc plno, byl opravdu neochotnej, pak jsem se telefonicky přeobjednala druhý den u sestřičky, a když jsem tam přišla v ten plný den, tak tam nebyla ani noha a vzali mě o půl hodiny dřív (což se u nich moc nestává, že? 😉 ).

len
15. led 2009

No, já z ní prostě měla pocit, že si názor udělala a pokládá mě za hysterku 😒 Ale prostě nepovažuju za profesionální od žádnýho doktora, když mu řeknu, že nějaký lék blbě snáším a ona mi řekne, že NIKDO ho blbě nesnáší a zdvojnásobí mi dávku. Ale nemohu si pomoct, dle mého 18tidenní cyklus, kdy 1.-7.DC krvácím a 10.-18.DC špiním, prostě normální není 😝 No nic, konec rozčilování, prostě k ní nebudu chodit 😀 Až budou výsledky z genetiky, odnesu je tam a povím, že do června mě tam neuvidí 🙂

aknyt
15. led 2009

to jdeš až za tak dlouho? Kdy jste byli na genetice? My měli výsledky za 3 týdny (naštěstí OK). Ještě že je tam těch doktorů dost, že člověk nemusí k tomu, kdo mu nesedí 😀 Co to bylo za lék, jeslti to není tajné?

len
15. led 2009

Na tom jejich pracovišti kousek odtamtud (adresu neznám), výsledky máme slíbený za 14 dní... Za tak dlouho jdu z vlastní vůle, potřebuju odpočinek 🙂 I střízlivej Řežábek mi doporučoval březen, Jaržembovská už únor 😀

Hele, úplně obyč Utrogestan... Já ho defakto nepotřebuju, i normálně mám luteální fázi 12 dní, z odběrů prokázaný progesteronu vzorný množství. I přesto mi ho pokusně nasadili, já po něm pořád spala a co hůř, byla jsem ubrečená až hrůza, následující cyklus pak kompletně prošpiněnej, 18 dní... Tak říkám, že už ho nechci, načež mi bylo řečeno, že to, co popisuju, je blbost, a zvedla mi dávky z 2-0-2 na 2-2-2 a ještě tři týdny v kuse! Po pitomým IUI... No samozřejmě, že jsem u toho málem umřela, neotěhotněla a následující cyklus, kdo by to řekl - 18 dní, celý prošpiněný. I po IVF jsem Utr. brala jen 14 dní a pak jsem dostala vysloveně nařízeno vysadit. A evidentně jsem měla progesteronu víc než dost, když jsem v sobě udržela 14 dní mrvý embryo 😔

aknyt
15. led 2009

tak to je síla, ale vůbec mě ta reakce na Utrogestan nepřekvapuje. Já po něm nespím a mám zácpu, ale nikdo mi to nevěří. A kámoška měla taky prudkou reakci na progesteron (agolutin). Jinak já mám asi progesteronu spíš málo, protože mi menses klidně přijde i s utrogestanem a potrat se mi spustil sám, naštěstí den po nástupu do nemocnice na pozorování. V kolikátem tt jsi byla? Já 7+0.

len
15. led 2009

7+3, takže to samý 😒 Akorát jsem začala jenom lehounce špinit, ale stejně jsem šla na pohotovost a bylo mi řečeno, že už je pěkně dlouho konec 😔
Vidíš, mně bylo řečeno, že je to přírodní progesteron, tudíž na to nemůže nikdo reagovat blbě 😉 A nadhoď to tady na Koni a půlka lidí ti řekne, že s ním problémy měla 😒 Mně teda umí MS oddalovat skoro donekonečna, vysadila jsem ho týden po očekávané MS a ta si v pohodě došla až za tři dny.

aknyt
15. led 2009

Já špinila 14 dní, byla jsem nejdřív v nemocnici v Chomutově, tam se ukázalo, že embryjka byla dvě a jedno to zabalilo... tak prý od toho to špinění, ale i tak pokračovalo a když mi hCG výrazně zpomalilo růst )nechávala jsem si to dělat u nás v laborce), tak jsem vyrazila k Apolináři a druhý den se mi spustil samovolný potrat.

len
15. led 2009

Ono to vyjde nastejno... Dost mě vzalo, že mi revizi prováděli na tomtéž sále jako odběr vajíček, nevím, jak se tam budu cítit příště 😔

aknyt
15. led 2009

mně taky a dokonce jsem měla stejného anesteziologa 😀

aknyt
15. led 2009

ale pořád to beru víc jako sál na punkci než revizi 😉

len
15. led 2009

No, já to mám zatím v poměru 1:1.

aknyt
15. led 2009

Tak já mám 3:1 a laparka byla jinde.
S tvým poměrem 1:1 se ti ani nedivím. Ale aspoň jsi, předpokládám, nemusela mrznout na chodbě, v tom to bylo jiné 😀 Neee, promiň, to je ošklivej humor. takže to bylo tvoje první IVF? Nebo jsi předtím byla jinde?

len
15. led 2009

První 🙂 A na chodbě jsem teda mrzla, jak při OPU (jsem poslední v abecedě), tak před revizí si mě tam nechali pěkně naboso 😝

aknyt
15. led 2009

Ona ta OPU není podle abecedy, taky jsem si to myslela, 2x jsem šla poslední (s příjmením od Ž), ale pak jsem se na to ptala a prý je to podle počtu odsávaných folikulů... a asi by to i odpovídalo. Potřetí jsem šla první, protože mi punkci dělala Jarošová a ostatním někdo jiný.
To věřím, žes tam parádně vymrzla. Já šla mimo plán, tím, že se to rozjelo samo, tak jsem šla na revizi hned.

len
15. led 2009

To jako kdo jich má nejvíc nebo nejmíň, tak jde poslední? Já s těma odhadovanýma 8 bych neměla být ani jeden extrém, punkci nám všem dělala Jaržembovská a jak nás tam bylo 7, tak nás vážně podle abecedy brali 😒
Jinak mně to jeden den diagnostikovali, druhý potvrdili a třetí, když jsem nastupovala, jsem ráno začala hodně silně krvácet, ale stejně si dávali načas a na řadu jsem se dostala až kolem 13-14 hod. odpoledne...

aknyt
15. led 2009

prý kdo jich má víc, tak jde později a u nás to sedělo. Ale bylo nás jenom 5.
Tak to je síla, že tě nechali tak dlouho. Mně se to rozjelo kolem deváté a v půl třetí jsem šla. Do té doby jsem byla na pokoji, taky jsem docela dost krvácela, ale hlavně kvůli tomu, že museli dokončit ty, které byly v plánu.

len
15. led 2009

Tak že bych s osmi folikulama (pak jich našli 12, ale vidět jich bylo jenom 8) měla nejvíc ze sedmi holek? 😕

kralka
15. led 2009

Tak jsme zvládli první návštěvu. Pro mě to mělo podstatně lepší průběh než pro manžela. Musel jít na kontrolní spermio a u odchodu ho požádali i o krev. Což teda nesl těžce, ale byl statečný 😝 . Byli jsme asi u té nové lékařky. Zapomněla jsem jméno, ale myslím, že jste o ní nemluvily. Černovlasá, spíš mladší, milá.