CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

zzf
18. srp 2010

Saris.. Jen pozor na Dr. Rezabka mluvi docela potichu a rozvazne, ale zase ti neslibuju hory doly. Proste si te poslechne popremysli a pak rozhodne 😎

sarusinka
18. srp 2010

@zzf: aha 😅 to je trapas, asi jsem mela zalistovat par stranek zpet 😅 tak to moc gratuluju. to nam rekli, ze jedine umely s ICSI, jinak nemame sanci.... vsichni holky, co byli v laznich a snazili se o mimco, jsou uz tehotny, tak jsem trochu smutna ☹ ale snad nam to brzo vyjde u Rezabka 🙂 neztracim nadeji 🙂 tak klidne tehulkuj 🙂

sarusinka
18. srp 2010

tak u nas asi neni co vymyslet, jsme adepti na IVF jako strizeni 😖 ja bez vejcovodu, s tim ze druhy se nevim jestli je pruchodny, manzel bez dobrych spermousu, pry ,,tancuji,, na miste... chudaci... 😀 si myslej ze jsou nekde na dize ne? makat by meli...ale nechce se jim...
Musi to byt prekvapeni vid, treba jsi na to prestala myslet a smirila se s tim,ze to pujde umele a zrovna to vyslo 🙂

len
18. srp 2010

@sarusinka jestli váháš, jdi do jednoho, budou z toho mít radost 🙂
Takhle to tu měla Spes, měla jen dvě embrya, ale nechali si zavést jedno a nechytlo se. Pak nechali rozmrazit druhý a už má mimčo doma 🙂
Myslím, že u Apoli průměrně zavádějí 1,5 embrya, takže je to tak půl napůl, když se to má chytnout, tak se chytí 🙂

zzf
18. srp 2010

Sarusinko ani ti nevim, prisla jsem si stejne nervozni jako pred tim

sarusinka
18. srp 2010

@len : asi máš pravdu, když se to má chytit, chytne se to 😎 a pokud bude embryo vypadat skvěle, tak dám jenom jedno 🙂

cell
18. srp 2010

@sarusinka : jen drobné upozornění. Rekonstruuje se ta hlavní chodba, takže jak tu holky psaly, že jsou před CAR stolečky a židličky, tak ty tam právě teď nejsou (nebo minulý týden nebyly). Myslím, že jede jen ta přední ambulance, čili po vstupu do budovy kousek rovně a za velkýma dveřma hned doleva a tam uvidíš sedačky, ty spíš patří k monitorům, vedle ordinace CAR je takový starý hodně měkký gauč. Hodně štěstí!!!

sarusinka
18. srp 2010

@cell: diky za upozorneni 😵
jinak holky, vadi ze se mnou nepujde manzel? moc ho to mrzi, ale je tyden v nove praci a sef ho nechce pustit. Takze na prvni sezeni pujdu sama...... neda se nic delat....

zzf
18. srp 2010

sarusinko - no měli by mu udělat spermiogram, ale pokud už ho máte a není moc starý tak by to nemělo být problém

sarusinka
18. srp 2010

zzf: ma ho z cervna, tak snad to neni stary 🙂 ma delany uz druhy 🙂

barbika
18. srp 2010

@sarusinka držím palečky ať všechno vyjde. Jak píše Len, pokud se má chytit, tak se chytne. Já u 1 IVF chtěla zavést hned 2, ale ty se neujali, tak jsem na KETu chtěla jenom 1 a to se uchytilo a je z toho krásný klučina!!!

sarusinka
18. srp 2010

@barbika: diky moc, snad to vyjde napoprve, budu doufat 😖 mas hezkyho klucika, takovy certik vid 🙂

barbika
18. srp 2010

@sarusinka určitě to vyjde, neboj!!! Děkuji, jj Tobík je pěkný číslo a stává se z něj větší a větší rošťák 😀

jessie1
19. srp 2010

Ahoj holky, jenom se do toho malinko vložím. Přecházela jsem z Gennetu do Apolináře a vaši volbu - Apolináře - mohu jen doporučit. V Gennetu mají krásné prostředí, ale měla jsem tam tolik kyksů a tolik dohadů s doktorem i se sestrama, že už bych se tam vrátit ani nechtěla. Chodila jsem tam rok a více méně mě tlačili do IVF, nic jinýho se mnou neudělali a to mám asi ten nejobvyklejší problém - anovulace. Nic jinýho... u Apolináře sice prostředí opravdu nic moc, i když dýchá na vás atmosféra krásného starého domu, ale sestry a doktoři a vůbec ta snaha pomoct, ten způsob jednání, je to prostě na jedničku s hvězdičkou 🙂 V Gennetu jsem byla do měsíce třeba 3-4x a tady u Apolináře jim to stačí 1x za měsíc, takže i to hraje v jejich prospěch, zbytečně tě tam nehoní - jak píše len, není to továrna na peníze (jako Gennet) 😉 Jinak držím všem palce, ať se zadaří co nejdřív 🙂

sarusinka
19. srp 2010

ahojky holky,tak mam za sebou prvni navstevu. skvely pristup,Dr.Rezabek opravdu mluvil hodne potichu :D:D... ale pekny fofr. Myslela jsem,ze bude treba rok trvat,nez se zacne dit.Ale dneska jsem dostala pigaro,protoze nemam menstruaci,zadanku,abych dosla 2.den cyklu na hormonalni profil,a 12. den cyklu na UZ.mezitim manzel spermiogram a odber krve,takze do mesice vysledky, a potom pry budem davat hned zadost na pojistovnu 🙂 vubec jsem nepocitala ze to bude takhle rychle 🙂takze z prvni navstevy mam vice nez dobry pocit,akorat jsem smutna,ze tam se mnou nebyl manzel.Pujde priste.Jsem rada,ze budu tam,konzultaci v Gennetu tedy jdu ihned zrusit🙂 byla jsem ze vseho tak vypleskla ze jsem zapomnela zaplatit i regulacni poplatek 😀 takze priste.Cekam ted na MS,dal mi dvojitou davku,takze by mela dorazit do tydne.a potom hura do toho 🙂

barbika
19. srp 2010

@sarusinka tak to je super!!! Tak to budeme stimulovat skoro stejně... Já teď končím s ms a příští měsíc taky tak koncem začínáme se stimulkou. Tak pak budeme čekat na ty // spolu 😉

cell
19. srp 2010

se hlásím taky do klubu 🙂 . Příští cyklus (který začne asi teď o víkendu) začíná moje první a doufám stimulování od 22 DC dlouhý protokol

sarusinka
19. srp 2010

@barbika: myslis ze budu stimulovat takhle brzo? myslela jsem treba ze dva, tri cykly se koukne jak to vypada a potom navrhne hormony a tak,nebo to fakt jeden mesic prijdes a druhy uz stimulujes? 🙂 to prece nemuze byt takhle rychle :D:D byla bych samozrejme rada, cim driv, tim lip 😵 to by jsme se navzajem podrzeli, protoze ja to urcite nebudu moct vydrzet :D:D

len
19. srp 2010

@sarusinka no, jestli máte jednoznačnou a jinak neřešitelnou příčinu neplodnosti, kterou umí IVF obejít, není nač čekat. Obvykle se pošle žádost na pojišťovnu, kterou schválí do 2-3 týdnů, no a pak se dle délky protokolu začíná stimulovat.
Naopak pokud je příčina neznámá nebo se dá řeši jinak, na IVF se docela čeká - já tam přišla v únoru a první IVF absolvovala v říjnu následujícího roku, takže 20 měsíců!

aknyt
19. srp 2010

Ahojky,
jsem ostuda, že se hlásím až teď, ale ještě jsme se moc doma nestabilizovali... pustili nás v pondělí odpoledne a od té doby nic nestíhám. V úterý jsme celkem odpočívali, ale včera bylo nutné jet do Prahy pro rodný list (nevýhoda porodu u Apolináře pro mimopražské, že to nejde poslat na matriku příslušící k bydlišti) a dnes na pojišťovnu...
U Apolináře na nás byli moc hodní všude, kde jsem byla (Hanička šla císařem, tak jsem si "odskočila" na JIP), na P3 jsou moc hodné sestřičky, ochotné pomoci i v noci...

Všem moc děkujeme za gratulace!!! A držím palečky, ať po prázdninách rozjedete další vlnu // a pak silnou sestavu miminek!!!

aknyt
19. srp 2010

Jo a přijímala mě i císaře pak dělala Jaržembovská a byla opravdu fajn. A na oddělení o nás pečoval Vokroj, tak jsem se v duchu usmívala, že na doktory z CARu opravdu narazíte všude...

zzf
19. srp 2010

@sarusinka - jak píše len, pokud je diagnosa jasná není na co čekat.
@aknyt - blahopřeju

zzf
19. srp 2010

@aknyt - mám otázku, můžeš si u Apoli. vybrat kdo by tě měl rodit? Teda ja pujdu asi na 99% cisařem 😎

aknyt
19. srp 2010

zzf, asi spíš ne, ale někteří to mají jako placenou službu ve svých soukr. praxích... včetně návštěvy na oddělení pak.

barbika
19. srp 2010

@sarusinka no u mě, když jsem tam byla poprvý a dávali žádost na pojišťovnu, tak se začalo hned stimulovat. A měla jsem to tak i podruhý a teď to bude to samý. Takže si myslím, že v tom, aby se to příští měsíc rozjelo není problém 😉

cell
19. srp 2010

zzf: pokud si to domluvíš s doktorem, kterého bys chtěla u porodu a přistoupíš na jeho požadavky, pak to jde. Jinak císaře si jen tak vybrat nemůžeš

zzf
19. srp 2010

cell, aknyt - díky, no ještě uvidím, ale tomu císaři se nevyhnu ☹

sarusinka
19. srp 2010

@barbika: no ty brdo 🙂 takze na vanoce uz bych mohla oznamovat tehotenstvi, kdyby se to podarilo 🙂 to by byl hezky vanocni darecek 😅

len
19. srp 2010

Jé, ahoj Týnko! 😵 To je fakt paráda, vidět vás jako spokojenou rodinku s mimčem, mám z toho ohromnou radost 🙂

Sarus, ani mi nepřipomínej Vánoce, to jsou pro mě depkoidní období, letos to budou šestý, kdy si budeme říkat - ale za rok už určitě ve třech 😀 Ovšem nejdepkoidnější byly ty v roce 2008, kdy jsme původně chtěli oznamovat tu radostnou novinu rodinám a místo toho jsme truchlili nad potratem 😝 Takže já se raději spojení Vánoce-dítě snažím taktně přecházet, nedělá mi to dobře 😉
Jo, ještě taky vždycky prožívám narozeniny, obzvlášť ty letošní, kdy jsem se ze stavu, kdy se mě v CARu ptali - jé, vy jste tak mladá, co tady děláte? - dopracovala k - ale vždyť vy jste vlastně ještě docela relativně mladá, jako šanci snad ještě nějakou máte... bylo tam těch utěšujících přívlastků na můj vkus trochu mnoho 😀

sarusinka
19. srp 2010

Len: tak to je teda docela sprostý, to by nemeli rikat. Mne dneska Dr. Rezabek taktne naznacil, abych trochu zhubla. Nepatrim mezi vychrtliny, takze ho chapu, ze ta stimulace me jeste trochu zakulati. Jinak nebudu se na to spolehat. Prvni IVF prece vetsinou nevyjde... co jsem tak procitala ruzne diskuze.... nase znama mela prvni IVF, doplacela 60 000 a vysly ji obe dve deti. A byla pri tele vic nez ja.... nevim jestli je to tedy tema hormonama, ze si clovek ma priplatil lepsi, nebo nechat ty co plati pojistovna.....