CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
16. zář 2010

Paráda, gratuluji všem budoucím stimulujícím 🙂 A více dárkyň 😀

cell
16. zář 2010

@barbika : já myslím, že se rozejede zítra. Tak ještě eustoma a budeme tři bojovnice 😵

barbika
16. zář 2010

@len jj moc bych Ti to přála!!

cell
16. zář 2010

@len : budeli hodně vajec, klidně dám. Už dávám krev, dřeň zatím nikdo nechce, dám i vejce, co bych nedala ...

len
16. zář 2010

Cell fakt? 🙂 Jsi zlatá, šoupla bys mě o stupínek v pořadí 😉 Ale jestli jich nebudeš mít aspoň 15 (což nevím, jestli někomu přát kvůli riziku OHSS), kašli na lidi a nech si všecko, vždyť to znáš - něco se neoplodní, něco zastaví ve vývoji,...

Já nedávám ani tu krev kvůli tý mizerný štítnici 😒 I když jsem teda tuhle psala nějaký doktorce přes odběry krve, tak se tvářila, že by to nemuselo být neřešitelné, ale poté, co jsem jí vyjmenovala léky, co jsem do sebe v posledních třech letech nacpala, slušně mi odepsala, ať si nejdřív vyřeším to těhotenství a ozvu se jí až po porodu, no, to si asi počkají 😔

cell
16. zář 2010

@len : tak uvidíme. Já se tomu nebráním, je to jedna buňka-nebude to moje dítě. A potom všem, co prožívám jako "neplodná" chápu každou podobně "postiženou" a pokud budu moci pomoct, pomůžu ráda.
Odběrů krve mám za sebou asi 20 (alergii na břízu vždycky zapřu, ale nechodím v sezóně), tu dřeň bych moc ráda, protože šance, že pomůžu jednomu člověku a dost možná mu to zachrání život, je strašně lákavá ... ale asi jsem originál či co 😀 , že se zatím s nikým neshoduju

len
16. zář 2010

A nevíš, jestli tohle může absolvovat člověk s nefunkční štítnicí na celoživotní hormonální substituci? Já mám furt pocit, že jenom beru a nic nedávám 😔

cell
16. zář 2010

@len : to opravdu nevím. Zkus zavolat na transfůzku, kam bys event. chtěla jít a zavolej tam 😉

len
16. zář 2010

Já furt vycházela z toho, že když i krev mi zakazovali... Ale poslední dobou mám pocit, že co doktor, to názor 😉

cell
16. zář 2010

jak krev zakazovali? ono asi taky bude záležet, jakou máš krevní skupinu. Pokud bys měla něco vzácnějšího, tak jsou asi i ty limity trošilinku benevolentnější ...

se Vám holky musím svěřit, čím jsem si dneska udělala radost. Našli jsme u našich úplně ztracenou, ale funkční! hru Jen počkej zajíci. To si možná budete pamatovat z dětství, byla to snad jedna z prvních digiher, jak zajíc chytá ty vejce. Tak jsem dneska koupila u vietnamců baterky a už chytám 😀 😀 😀 . A těším se, až přijde mužík domů, ten si taky rád zachytá 😀 😀

len
16. zář 2010

No prostě mi říkali, že jednak mám autoimunitní chorobu a druhak jsem na dlouhodobé hormonální substituci, že s tím dárce krve nechtějí, aniž by znali mou skupinu. Ale fakt je, že mám A+ a s tím mi teda nikdo nadšením ruce neutrhá, to má půlka populace 😀

Gratuluji ke hře, taky jsme ji mívali 😀

cell
16. zář 2010

@len : no jo, tak to bych ani nezkoušela, nevěřím, že by Tě chtěli.
A+ má myslím skoro 70% lidí ( i já), to jsou holt ti zemědělci 🙂
budeš si muset tu dobročinost vynahradit asi někde jinde 😉

len
16. zář 2010

Zase nebudu mít problém sehnat dárkyni, já mám A+, chlap 0-, tuhle jsem to propočítávala a víc jak 80 % dárkyň by bylo vhodných, aby z jejich vajíčka a manželových spermií bylo A+, A-, 0+ nebo 0-.

cell
16. zář 2010

taky jsem A+ a muž 0-

len
16. zář 2010

Hezký 🙂

aknyt
16. zář 2010

Ahojky,
jsem moc ráda, že se konečně CAR zase rozjíždí a končí doba čekání 🙂

My jsme byly s Haničkou od včera v nemocnici, našli jí v moči nějakou bakterii, která je imunní vůči sirupovým ATB, tak musela na kontrolní odběr moči a na kapačky jiných antibiotik ☹ Naštěstí kontrolní odběr byl úplně čistý, tak nás dnes odpo pustili. No, musím uznat, že Hanička sice má vrozenou vadu, ale viděla jsem tam miminka, která měla ještě mnohem větší problémy... a tak si asi nemáme moc na co stěžovat.

Když se CAR rozjíždí, tak opět lákám "nováčky" do postupky na http://apolenky.kvalitne.cz/postupka.php 😉

trinitii
16. zář 2010

Tak to jste mi udělali radost s tím, že se CAR rozjíždí. V pondělí jsem objednaná na UZ, tak přitom rovnou požádám MUDr. Vokroje o rozpis stimulace (schváleno z pojišťovny už prý mám). A půjdem na naše první IUI. Začínám se těšit 🙂

saralinda
autor
17. zář 2010

Len, s tou krví tě chápu. Taky mojí nechtějí (onkologická pacientka ). Jsem ráda, že jsem ji darovala alespoň 3x. Prvním odběrem jsem oslavila svoje 18. narozeniny. Myslí, že jsem si nadělila pěkný dárek. Pak sjem byla ještě 2x, ale pak jsem měla furt málo železa. No a naposled jsem si dávala krev sama sobě. Přijde mi to hrozně jednoduché, darovat krev. Alespoň teda pro lidi, kterým se u pohledu na jehlu nedělá špatně. Tak mi je vždycky v létě líto, když všude píší, jak je málo krve a u nás v práci skoro nikdo darovat nechodí. A to do nich hučím každý rok – „jsi zdravý, tak jdi udělat dobrý skutek. Nic tě to nestojí a navíc se den uleješ z práce a máš i daňové úlevy“. Ale zatím jsem nikoho nezlákala. Ani svého manžela (i když on je ten případ že o injekcích nemusí ani slyšet).

len
17. zář 2010

@saralinda já svoje osmnáctiny oslavila diagnózou hypotyreózy a od tý doby jsem tam, kde jsem 😉 Ale jinak taky hučím aspoň do chlapa, ta jeho 0- je dost vzácná.

janka12
17. zář 2010

Ahoj holciny, taky hlasim jisty posun s planovanym 1. IVF. Pristi tyden jdu k Apoli na konzultaci pred zahajenim IVF. Vhledem k tomu, ze jsem (k me "velke radnosti") dostala tento tyden na 10 dni antibiotika, je mozne, ze se mi vse jeste o dalsi mesic odlozi, ale aspon to pujdu prokonzultovat. Nekdy se ten cas tak vlece...

cell
17. zář 2010

@len: 0- je vlastně univerzál, v případě nuté potřeby jí v podstatě můžou dát komukoli. Můj mužík má silnou alergii na mák (až charakteru anafylaxe), takže to taky nechtějí
tak jsem si dneska napsala doufám poslední! clostylbegit, v Tescu měli výprodej miminkovských oblečků, ale odolala jsem 😔

len
17. zář 2010

Já jsem v životě pro mimino nic nekoupila a jedině dobře, teď bych si nad tím doma tak akorát poplakávala 😒
Jinak naše podobnost tady asi končí, můj muž mák naprosto nekriticky zbožňuje a makovou bábovku by zvládal 3x týdně 😉

Zcela náhodou, neslyšelas někdy o vztahu braní antiestrogenů a stoupání TSH? Nedává mi to smysl, ale zhoršilo se mi to od chvíle, kdy jsem začala ty antiestrogeny pravidelně brát, byť v minimálních dávkách. Předtím jsem byla pět let naprosto stabilní.

cell
17. zář 2010

@len : to jsem neslyšela .... ale já endokrinologii moc nehovím 😒
já mám mák taky ráda .... a když mě manžel zlobí, říkám mu, že dostane makovou buchtu a bude klid 😎

eustoma
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
eustoma
17. zář 2010

@cell @barbika tak u mna to na ms nevyzera, nespinim, uz aj prsia prestali boliet. takze stimulku s vami nestihnem, budem v tej dlasej vlne 😉. dnes je 10 dne po vyvolavacke pockam do stredy a ked ms nedorazi, tak skocim do apoli pre dalsiu davku vyvolavacky.

eustoma
17. zář 2010

tak to sa mi pekne podarilo, vlozit spravu dvakrat, snad mi jednu zmazu 😉

jesterka001
17. zář 2010

Ahojky holky, koníka pročítám už tři roky, sem tam někam i něco napíšu 🙂 Můžu se přidat do postupky Apolenek? 🙂

len
17. zář 2010

@jesterka001 napíš do IP Aknyt, ta postupku spravuje 🙂

cell
17. zář 2010

@eustoma : u mě se to rozjelo už včera večer, ale nevím, jestli se to už počítá za 1 DC, zeptám se, až tam půjdu. To mě mrzí, dost jsem doufala, že budeme spolu 😔

len
17. zář 2010

Myslím, že říkají, že po 18. hodině už se počítá za 1.DC až ten další den.