CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
19. říj 2010

Holky, jestli se na nějakým datu dohodnete, zatímco budu pryč, písněte mi, prosím, SMS, díky 🙂

arna
19. říj 2010

@ zirafka
urcite pak napis zazitky! Jsem dost zvedava...
Me to ceka ve ctvrtek, sem pri tom pomysleni cela rozklepana uz ted🙂. A jsem dost rada, ze tam jdem s tim mojim, on je takovy srandista, tak snad to napeti rozezenem nejakymi vtipky. ..🙂.
Zajimalo by me, jestli si smysl pro humor udrzime i tvari v tvar odevzdavani spermiogramu a vysetreni na koze🙂 😝 😖

larri
19. říj 2010

arna,na kozu nepujdeš. 😉

jesterka001
19. říj 2010

Ahoj, holky, nevíte náhodou, jestlii vám u apoli udělají OPU i bez předoperačního vyšetření? Díky chybě laborky se může dost dobře stát, že ho mít nebudu!!!! ☹ To mi ty folikuly nechají popraskat samovolně?? Nevíte někdo prosím?

len
19. říj 2010

Což o to, udělají, ale bez narkózy 😒
Prý se to dá vydržet, ale nic příjemnýho to určitě nebude, radši držím palce, ať to v laborce stihnou 🤐

arna
19. říj 2010

larri,
tož aspoň že tak 🙂 Je to pro mě zatím území, kde žijí lvi...
Jééé, mě se tam na jednu stranu strašně moc nechce, ale zároveň se dost těším, že se začne něco hýbat...

eustoma
19. říj 2010

@jesterka001 ja som sice narkozu mala, ale lezala tam so mnou zenska co nemala narkozu a hovorila ze to neni strasne. ze by povedala, ze to trva fakt len chvilocku, kdezto po narkoze ti je blbo dlhsie. je pravda ze men po narkoze bolo nic moc. ale neviem porovnat.

arna
20. říj 2010

@zirafka - Jsem celá nedočkavá, jak to proběhlo- napiš prosiiim. 🙂 Klidně i sz, pokud by se Ti to nechtělo řešit veřejně...
Mě to čeká už zítra. Jsem zvědavá, jaké budou mé dnešní pracovní výkony, mám pocit, že budu myslet jen na ten CAR... 🙂

zirafka82
20. říj 2010

@arna bylo to super, nejdříve jsem se strašně bála, byla jsem nervozní a dokonce jsem chtěla i utéct 🙂, ještě že mám takového manžela 😀
Byli jsme u MUDr. Hrazdírové, moc sympatická mladá doktorka ( nevím jak ostatní tady, ale mě sedla ). Nejdříve si nás vzala sestra, sepsala s námi základní údaje, od bydliště přes dobu snažení, alergie a tak. Pak nás poslali před další dveře, kde už seděla paní doktorka, tak si doplnila nějaké informace, dali jsme jí výsledky, co jsme už měli, tedy manželovo spermiogram a mojí šítnou žlázu, manžovi vzali krev na sexuálně přenosné nemoci a dal sperma, výsledky z toho spermiogramu byly asi za půl hodiny. Mě udělala dr klasické gynekologické vyšetření a ultrazvukové, prča byla, že byl manžel se mnou v ordinaci, když mě vyšetřovala gynekologicky, dala tam sestra zástěnu, když ultrazvukově, manžel viděl úplně všechno, tedy mohl by, ale říkal pak, že nemusí mít všechno, takže se díval ven z okna. A protože mám velké zpoždění a těhotná nejsem, dostala jsem injekci agolutinu, a až to dostanu, půjdu na krev já ( hormonální profil + sexuálně přenosné nemoci, 2 DC ) a mám se objednat na další UTZ 10DC, aby zjistila, jestli se mi tvoří vajíčka a to už budou výsledky krve nás obou, takže pak se domluvíme co a jak dál. Musím říct, že jsem odcházela v super náladě, konečně se začalo něco dít...... Držím ti palečky a pak se také ozvi.....

jesterka001
20. říj 2010

Díky moc za odpovědi, uklidnili jste mě 🙂 Hlavně když to proběhne i tak, hold to když tak budu muset vydržet....

arna
20. říj 2010

@zirafka82
Diky moc! Jsem moc rada, ze z toho mas dobry pocit, hned se bojim o kus min 🙂
Dostali jste uz i nejaka doporuceni, nebo zatim je to ciste o tom, ze vas nejprve vysetri a pak se uvidi?

zirafka82
20. říj 2010

@arna doporučení zatím žádná, čeká se hlavně na tu krev na ty přenosné choroby. Nicméně hlavní problém je i v tom, že jsem dneska nějaký 56DC ( u mě absolutně nevídané, pravděpodobně za tomůže cysta z Clostilu, dle vyjádření dr.), takže jsem dostala injekci, vezmou mi krev na ten hormonální profil a ty choroby, protože sestra říkala, že nemá smysl brát to na 2x, pak ten ultrazvuk 10DC a hlavně,až budu na tom ultrazvuku, tak budou všechny výsledky a tam se dozvíme co a jak dál......Počítám že tak asi do 14 dnů to bude.....

sarusinka
20. říj 2010

ahojky holky,nejdete někdo k Apoli v pondělí? jsem tam na 8:15 objednaná na tu první injekci a nevím ke komu jdu,budou mě ještě vyšetřovat?
@zirafka82 @arna , tak zirafka má první návštěvu za sebou, taky to na mě ta první takhle moc zapůsobila, s tím, že po dlouhé době člověk cítí, že se opravdu něco děje 🙂 držím palečky ať se brzy přijde na problém, a je vyřešen.
arna: a ty se taky neboj, taky jsem byla nervní, a to dokonce na první konzultaci jsem byla sama, manžela nechtěli pustit z práce, a bylo to dobrý 🙂

barbika
20. říj 2010

@sarusinka ahoj, to jdeš na tu zastavovačku?? Tak pokud jo, tak by Tě neměli vyšetřovat. Pouze dostaneš veškeré papíry a ponaučení, potom injekci do břicha a domů. Objednají si Tě myslím za 10 dní na první UTZ a začneš se stimulací.

aknyt
20. říj 2010

Vím, že je to trochu mimo Apolináře, ale tento týden je v Sama doma téma neplodnost, včera tam bylo Koryntová. Dnes je to o psychické stránce a je to docela zajímavé (především že je mýtus, že když se na to přestane myslet, tak se zadaří)... Repríza je zítra ráno od pěti ráno, kdyby to zajímalo a chtělo se vstávat. Léta jsem takto snídala s poledním pořadem 😉

arna
20. říj 2010

@sarusinka - další dobrá zkušenost z první návštěvy, bezva....
Já se vždycky, když na tu zítřejší návštěvu pomyslím, tak se celá rozklepu... Jsem hroznej plašan a stresátor 🙂 To mlj milej zachovává naprosto ledový klid, až mě to rozčiluje...🙂

sarusinka
20. říj 2010

@barbika: jj jdu, myslela jsem,ze se picha do zadku 😅 tak to je dobry,papiry o souhlasu na ivf uz mam doma vyplneny, takze je tam jenom odevzdam?nebo to spis asi az pujdu pro ty leky na stimulku co.
@arna: byla to pohoda, a taky jsem sla ve ctvrtek 🙂 jdes k Rezabkovi? Ja jsem strasnej plasan a negativista,vzdycky myslim na to nejhorsi, jsem zvedava jak zvladnu cekat potom nez si budu moct zkusit test 😀

barbika
20. říj 2010

@aknyt zrovinka jsem to dokoukala 😀
@arna neboj, to bude v pohodě!!! Já tam jdu taky zítra. Ale tím, že se mi zpozdila ms, tak začneme se stimulací asi o pár dní později.. No jsem zvědavá. Mám jít k dr Jarošové, tak uvidíme co vykoumáme 😀
@sarusinka no já jí vždycky dostala do břicha. A je to docela nepříjemný, protože je to velká jehla. Ale vydrží se to, neboj. To nechci strašit!!! Měla by jsi ještě dostat papíry na předoperační a pak ceník a ponaučení atd...

sarusinka
20. říj 2010

@barbika: aha, no to je teda fuj... to se vubec netesim... 😖 radsi vsechno do zadnice 😀 tak ale co bych nevydrzela..... cenik mam doma, takze jenom stihnout jeste predoperacni... to mi snad udelaji za dva dny,jeden den na odbery a druhej den na prohlidku. a manzela asi staci vzit za tech 10 dni az pujdu pro leky, musi se tam overovat ta obcanka...

sarusinka
20. říj 2010

@aknyt: a neni to nekde na netu? taky bych se rada podivala ☹

aknyt
20. říj 2010

@sarusinka Zkus projít archiv české televize, podle mne to tam taky bude 😉 To včerejší s Koryntovou mi po zkušenostech z první ruky připadalo docela všeobecné, ale to dnešní bylo docela fajn.

aknyt
20. říj 2010

Dnešní díl: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210562220...
Včerejší díl s Koryntovou: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/210562220...

Nikdy bych neřekla, že je to ta samá doktorka... V CARu z ní člověk musel páčit informace a tady tak hezky mluví 😉

len
20. říj 2010

Zoladex do břicha, Diphereline do zadku, pokud se nemýlím 🙂

sarusinka
20. říj 2010

@len: vybiram si tedy Diphereline :D:D:D podivam se, v cem jsou jiny a budu na nem trvat 😠 😀
@aknyt: moc diky, doma se na to mrknu, ted jsem v praci 😉 jinak ja mela Koryntovou ted naposled, a to jsem mela poznamku,ze k ni teda se neobjednavat :D:D.... kdyz jsem se zeptala,odpovedela, jinak sama nemluvila....

arna
20. říj 2010

Moc dik za uklidnovani, uz ted mam tep asi 190 za minutu a to jdu az zitra....bych potrebovala asi psychiatra...:-/
A to ani nemluvim o tom, ze vetsinu dne misto prace brouzdam na netu a hledam ruzny informace... Este me vyhodej z prace... a je vymalovano 🙂
@sarusinka : To jde nejak zjistit, ke komu jdu? Me rekli jen datum, cas a misto a o jmenu doktora nepadlo ani slovo...A ja teda byla dost vykulena, takze jsem se nezeptala...Sem mela dost co delat, abych pochopila, od kdy mame dodrzovat sexualni abstinenci...
😅

sarusinka
20. říj 2010

@arna: no ja jsem rekla rovnou, ze chci k Rezabkovi. Tak treba tam dneska taky bude, kdyz je ctvrtek. Ale uz jsem tu cetla, ze holky psali, ze si to tam meni jak chteji.tak uvidis..... Jinak ja jsem taky dneska celej den na netu a vubec nepracuju... taky cekam kdy si toho nekdo vsimne.. Vem si Neurol, to pomuze :D:D....

len
20. říj 2010

Já myslím, že si nevybíráš, že to ti prostě určí (jen nevím, dle čeho) 😀 . Ale každý má něco, Diphereline je poctivě do svalu, takže zase solidně pár dní bolí, to si nevybereš 😉

len
20. říj 2010

Ono je tam těch doktorů vždycky víc najednou (jsou dvě ordinace a furt lítají tam a zpět), takže když chcete k někomu konkrétnímu a nechcete se spoléhat na náhodu, musíte hlásit 🙂

sarusinka
20. říj 2010

@len: juu a oni uz funguji dve ordinace? 🙂 to je fajn. Jinak jestli boli jako Agolutin, tak to preziju :D:D prezila jsem horsi injekce :D a do bricha to taky preziju :D:D a kde se ted ceka? uz tam kde to bylo predtim? pred rekonstrukci?

len
20. říj 2010

No to já nevím, jestli už teď po té rekonstrukci, ale normálně jsou dvě - vepředu ultrazvuk a pak za rohem jedna konzultační (která má ale nově ultrazvuk taky).
Agolutin neznám, můj nejdelší cyklus v životě měl 28 dní 😀
Jinak přesně nevím, jak je to teď, od rekonstrukce jsem tam nebyla, ale dřív se čekalo na ultrazvuk před ultrazvukem a na konzultaci na chodbě za rohem. Teď fakt netuším a ještě dlouho tušit nebudu 😉