CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

jesterka001
20. říj 2010

Byla jsem tam naposledy teď v pondělí a máš pravdu 🙂 Fungule to tam úplně stejně jako dřív - takže dvě ordinace....

zirafka82
20. říj 2010

@len tý jo 28 dní nejdelší cyklus, já jsem dneska 56 😕 , i když u mě také neobyklé, takže agolutin .....

otázka pro ostatní, nevíte, do kdy by měla dorazit menstruace po podání agolutinu? A ještě jedna otázka, na to krev - hormonální profil a sexuálně přenosné infekce - musím být nalačno?

A ještě mě napadlo, někde jste tu řešili, kdy vlastně začíná menstruace, tak mě ta dr včera řekla, že pro ně je přelomová devátá hodina večer..... tak asi tak....

len
20. říj 2010

Jo a nejkratší 18 😝

MS po agolutinu, co jsem tak slyšela, cokoli od 1 dne po nikdy (pak asi po 2 týdnech píchají další), obvykle tak po 5-10 dnech.
Na tyhle odběry být nalačno nemusíš.

U Apolináře je přelomová 18. hodina odpoledne.

zirafka82
20. říj 2010

@len jo já měla jednou nejkratší 14 dnů, ale bylo to v hodně stresové sitauci...
a fakt nekecám, včera mi MUDr. Hrazdírová tvrdila, že přelomová je 21. hodina, tak si pak vyber 😠 , asi se budu modlit, abych to dostala nějak dopoledne 😀

len
20. říj 2010

Tuhle dr. vůbec neznám, a to jsem stálou zákaznicí už skoro 4 roky... Zatím všichni mi říkali 18. a dokonce to od nich mám i několikrát písemně 😉
Ale upřímně - je to jedno 😀
Vzhledem k rozmezí odběru (2.-5. DC) to někam nacpeš 😉

eustoma
20. říj 2010

@zirafka82 mne po vyvolavacke ms dorazila tak 12-13 niekedy aj 15 den. a teraz poslednykrat mi po vyvolavacke nedorazila vobec 😉, to som tam sla 16 den znova na injekciu, tak som pre istotu testla a boli tam // 😉.

Hrazdirovu vobec nepoznam a to som tam teraz chodila celkom casto. to bude nejaka nova u apoli.

sarusinka
20. říj 2010

@zirafka82: mne MS po vyvolavacce chodi po 6 dnech. ale je fakt ze dostanu dvojitou davku Agolutinu.
ja mam cykly i 80ti denni..... hnus...

eustoma
20. říj 2010

ja tiez dostavam dvojitu davku 😉 jedna na mna nefungovala 😉.
myslim ze bud davku pocitaju podla vahy, alebo len tak skusaju.

arna
21. říj 2010

ahaaa, tak to je dobrá rada na příště: přát si konkrétního doktora...
I když třeba nám náhoda přihraje někoho sympatického...
Já dneska pracuji z domu, což má svou pozitivní i negativní stránku. Fajn je, že nebude tak vidět mou špatnou pracovní morálku, ale na druhou stranu mě zase nic nebude až tak moc zaměstnávat, takže se budu moct celé dopoledne bez zábran stresovat... 😖 Dokonce mám pocit, že z toho stresu snad i začínám ovulovat nebo co... 😀
Kromě toho se muž ráno asi najedl vtipné kaše, protože mě od kuropění zasypává fórky na téma neplodnost a já ho mám skorem plné zuby 😀
Tak nám držte prosím dnes palce.

len
21. říj 2010

Arna, to záleží, někomu víc vyhovuje systém víc hlav víc ví. Já vyzkoušela doktory všecky a teď si vybírám, kdo mi jak osobně sedne 🙂 I když stejně jako včera Aknyt jsem koukala, kolik toho namluvila Koryntová v TV, za našich společných setkání vždycky vyslovila tak jednu-dvě věty 😉 Ale hluboce mě ranila doporučením, že dcery žen s brzkým přechodem se mají snažit porodit do pětatřiceti. A sakra, co jako od svých pětadvaceti dělám, než že se snažím a snažím? 🙄 😀 Na druhou stranu s darovanýma vejcema mi může bejt brzkej přechod ukradenej 😉

Jinak my měli celý den při naší první návštěvě CARu dovolenou, zašli jsme si pak na oběd a na Matějskou 🙂

zirafka82
21. říj 2010

@arna držím palečky, uvidíš, budeš pak nadšená...já taky byla hodně nervozní, chtěla jsem i jít domů, když jsme čekali před poradnou, nicméně muž měl naprosto jasné myšlení, takže to nakonec dobře dopadlo.

@eustoma také jsem dostala dvojitou, nejhorší je, že už bych to chtěla dostat, ať se můžu objednat na další UTZ, nedočkavka ...
a Hrazdírová je taková vyšší, mladá, tmavovláska a je hrozně milá.....

len
21. říj 2010

Tak třeba se vdala Beitlová nebo je tam někdo nový 😀 To jméno mi ani nic neříká (popis by sednul na B.)

zirafka82
21. říj 2010

@len a křesní jméno Lucie, myslím.

arna
21. říj 2010

Jsem se dívala na záznam včerejšího Sama Doma s paní docentkou Konečnou (o psychickych aspektech neplodnosti) a dost se mi líbilo, jak mluvila. Minimálně popřela ten klasickej mýtus : Adoptujte si dítě a pak se vám zadaří. Já jsem na to dost alergická, protože kromě jiného mi připadá dost nefér vůči tomu adoptovanému dítěti...
Od Konečné jsem před časem četla knížku Na cestě za dítětem a připadala mi zajímavá: pěkně a ze všech stran tam rozebírá různé psychologické konsekvence snížené plodnosti...
Jinak ad mlčenlivá Koryntová- toho se celkem bojím, že se se mnou doktoři v CARu nebudou chtít bavit... Ale tak předem se na to připravuju a budu spoléhat na své školené komunikační dovednosti 😀 (ne, že bych si doopravdy myslela, že je dokážu přes ten stres použít 🙂)

len
21. říj 2010

@arna tu knihu mám taky.
Pokud nebudou moc mluvit, buď neodbytná a ptej se a ptej...

Jinak jsem před časem četla jakousi australskou studii po léta zkoumající vliv adopce u neplodných párů na spontánní početí.
Na začátku byl veliký vzorek párů, které se léta marně snažily otěhotnět. Půlka těch párů adoptovala a druhá ne. Během následujících x let v OBOU skupinách jisté % párů otěhotnělo přirozeně. A světe div se, u párů, které NEADOPTOVALY bylo toto % prokazatelně VYŠŠÍ. Odůvodňovaly to tím, že páry, které adoptují, cítí, že mají jaksi "splněno" (dítě už mají), tudíž se nesnaží zdaleka tak intenzivně jako páry, které neadoptují a jsou stále bezdětné. A zcela logicky, kdo se snaží více, investuje do toho víc peněz, času a energie, tak má vyšší šanci otěhotnět než pár, který nedělá vůbec nic 😉 Takže ať žije psychika 😀

kralka
21. říj 2010

Len a Aknyt děkuji za uklidnění ohledně EstraHexalu a ještě mám jeden dotaz ohledně EstraHexalu. Nemáte někdo zkušenost, že by po něm bolel žaludek? Že by se špatně snášel s nějakým jídlem?

len
21. říj 2010

Kralko, já s ním osobní zkušenost nemám, ale bojím se ho předem už z toho důvodu, co jsem o něm slyšela za zvěsti 😉

kralka
21. říj 2010

Já toho právě moc neslyšela. Zítra jdu do CARu tak se tam zeptám a případně požádám o změnu léku.

len
21. říj 2010

Ono to spis bude tim samotnym estrogenem nez konkretnim lekem...

kralka
21. říj 2010

Aha, tak to by byla ještě ta horší verze. Já sotva lezu. Tak vymýšlím proč mi je tak zle. A napadá mě buď tahle verzce nebo, že jsem se někde snědla něco špatného.

arna
21. říj 2010

Tak musím říct, že první návštěva byla opravu příjemná a jsem rozhodně ráda, že jsem se k ní odhodlala. Byli jsm eu paní doktorky Bláhové a byla velkmi příjemná a milá.
Dostala jsem asi milion žádanek na odběry krve pro hormonální profil aspol., absolvovala klasické vyšetření aj ultrazvuk... A dozvěděla jsem se celkem překvapivě, že folík roste a já směřuju k ovulaci (takže mé tušení nebylo marné)...15 DC by už teoreticky mělo být po, ale vzhledem k tomu, že jsem po vysazené antikoncepce začínala na 50 denních cyklech, mě to vyloženě potěšilo (jakkoliv si uvědomuju, ž epo něm může přijít x dalších anovulačních cyklů a i u tohohle se může ještě stát leccos...)
Co mě už tak moc nepotešilo byly výsledky spermia typu : " Na umělé oplodnění by to stačit mělo"...
Doufala jsem, že aspoň muž bude v pořádku....
jinak @len > zajímavý výzkum a já bych to tak i byla laicky odhadla... I když psycholožka se mi dušovala, že zná moře párů, co otěhotněly po adopci... Jako vyjít to může, ale nemusí (nezávisle na adopci) a přistupovat k adopčeti, který mívaj problémů nad hlavu, ještě jako k prostředu budoucího biologického těhotenství... to se mi teda fakt nelíbí a rozhodně tim tomu děcku žádnou bezva životni karieru nezacinas....

len
21. říj 2010

Arna, takže problém nalezen u manžela? To už jste tušili předtím?

Jinak k tomu, že je hromada párů, co po adopci otěhotní... je. Stejně jako je ještě víc párů, které adoptují a neotěhotní 😀 A jinak 100% souhlas.

arna
21. říj 2010

no, on to neni primo manzel 😝 , ale jo, problem zda se byti i u nej a docela i velkej.
To jsme netusili a nepredpokladali. Takze celkem neprijemny prekvapko, ona moje anovulace a hormolani problemy by celkem stacily. Uvidime jeste u kontrolniho spermia, treba to vytahnem nejakyma vitaminama nebo tak... Abychom alespon na inseminaci mohli a nemuseli hned na IVF...
Sem z toho celkem spatna, musime to spolu nejak probrat a dohodnout se, co a jak dal...
I kdyz jemu bych ted mela dat nejakej cas, aby to mohl vsechno pobrat a zpracovat. Stavel se celkem do role nadsamce a tohle bude pro jeho ego rana...
Chtela jsem s nim jit hned po tom vysetreni na panaka, ale spechal zpatky do prace. Ja jsem uz doma (normalne z prace chodim az dlouho po sedme, takze to je prijemny), tak jdu varit veceri, otevru vina a opijem se spolu🙂
A hadam si koupime po navratu z Chile psa 🙂 .
Ja uz se fakt o nekoho starat musim nebo se definitivne zcvoknu.

len
21. říj 2010

To je jedno, jestli manzel nebo ne, proste budouci otec ditete 😉
Tak jednak to budete za nejaky cas opakovat, z jednech vysledku se zavery delat nedaji. No a druhak jestli to neni uplna katastrofa, k IUI budou u Apoli urcite nakloneni a nebudou vas do IVF nutit, dokud se sami nerozhodnete.
A psa si poridte, my si loni poridili kocku a je to fakt super, desne jsme ji rozmazlili, chrni s nama v posteli a at si kazdej mysli co chce, jsem stastna, ze se musu o nejakyho tvorecka postarat 🙂

len
21. říj 2010

Jo a taky, i kdyz to asi zni divne, tak rychle nalezeni problemu, notabene roblemu, ktery je jasne resitelny, vubec neni k zahozeni...

larri
21. říj 2010

Len,je tam dr.Hrazdírová a já jsem u ni byla taky poprvé.Je velice příjemná a Bláhová odjíždí na delší dobu pryč,tak jestli třeba není za ní.
Doma se podívám do toho zeleného papíru a myslím,že zrovna v něm je napsaná ta 18 hodina,která určí den MS.

Ale kdo mi tam chyběl,byla sestřička Holá.Vím,že pokaždé neměla náladu,ale potkala jsem ji na chodbě a po tom co mi řekla,vubec se ji nedivím....bohužel. ☹
Zirafko,v kolik jsi tam byla,jestli jsme se nepotkaly... 😉

len
21. říj 2010

Larri, co se stalo sestře Holé? 😕

barbika
21. říj 2010

Hezký večer, tak hlásím, že i přes to, že mi ms přišla o 5 dní později, tak jsme dneska začali se stimulací. Byla jsem u dr Jarošové a opět z ním mám velmi dobrý pocit. Příští pátek jdu na kontrolní UTZ a 2.11. by měla být OPU. Jinak přemýšlím co dělat, aby mě po OPU tak šíleně nebolelo břicho. Ale asi mi nic moc nepomůže, co. Vždycky mám hrozné bolesti a ještě ke všemu to nafouklé břicho. To tomu taky moc nepřidá...
@larri Ty jsi taky byla dneska u Apoli? A v kolik 🙂

len
21. říj 2010

Barbi, zkus si říct o čípek proti bolesti, mně ho dali, když jsem se probrala z popotratové narkózy... Dokud v sobě nemáš embrya, tělo snese ledasco.

larri
21. říj 2010

barbiko,já jsem byla u Apoli v uterý.