CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

eustoma
23. říj 2010

@markett_a ja som mala fostimon pri prvej stimulacii. foliky mi pri nej rastli, ale bola to nizka davka a bolo iba IUI. potom pred IVF som mala menopur. mala som 18 folikov a len dve vajucha. obe sa oplodnili, jedno sa prestalo vyvyjat bol transfer iba jedneho. ivf sa nepodarilo. nasledne som mala pauzu 4 cykly pred dalsim ivf. no a 4 cyklus som otehotnela 😉.

markett_a
23. říj 2010

@eustoma... otehotneli jsi prirozene?

larri
23. říj 2010

@markett_na další pokus mužeš při třetí menstruaci.Teda při třetí mužeš začít stimulovat.Jediné co tě muže těšit,že máš pokus k dobru.Já jdu ted na 4.IVF a mám ho hrazené(teda doufám,ještě to nebylo schválené,když jsem dostala injekce),protože při 1.IVF jsem neměla ET.
Já jsem byla na IVF v unoru,červnu a v prosinci během jednoho roku.Během roku jsem měla ještě dvě laparky,takže celkem pět narkoz a při poslední jsem měla problemy,takže jsem si řekla dost.Ted jdu vlastně po roce.Taky jsem to honila kvuli věku,ale ted mi to bylo uplně jedno.Psychicky jsem na tom byla dost špatně,ale od unora chodím na akupunkturu,kde mě na IVF připravují.Ale stejně mě musela doktorka dát dohromady psychiku-pořád jsem ji tam plakala...... ☹

eustoma
23. říj 2010

@markett_a ano zadarilo sa prirodzene. inak problem u mna bol ten ze sa mi netvoria vajicka. takze jedine s hormonmi. no potom ivf to asi nejak naskocilo 😉. dokonca som si bola po jednu vyvolavacku zacala som spinit po 16 dnoch od vyvlavcky. a len tak pre istotu som si spravila testik nasla som tam dialnice. hned som sla do CARu a ty boli radi, aj za mna 😉 😉 😉

markett_a
23. říj 2010

@larri ... tak je fajn, ze jsi tak silna a jdes do toho zase 😉 ne nadarmo se rika, ze 60% je v hlave 😠 ... napadlo te zmenit treba CAR?

markett_a
23. říj 2010

@eustoma ... tak to je bezvadny 🙂 to blahopreji 🙂 taky jsem mela jen jedno vajicko po stimulaci, kdy jsem brala 8 dni tu nejvyssi moznou davku Festimonu... tak treba to taky nejak naskoci 🙂

eustoma
23. říj 2010

ja si uz nepametam presne ale fostimon som pichala 12 dni. ten menopur asi 16. nejak moje telo bolo pomalicke a foliky rastli ale pomaly.

barbika
23. říj 2010

@markett_a já mám také pokaždé dlouhý protokol, takže asi těch 12 dní jako eustoma. A musím říct, že jsem měla vždycky dost vajíček. Přesně si nepamatuji, ale poprvé asi 22 a podruhé 17.

larri
23. říj 2010

@markett_napadlo mě změnit CAR,ale neudělala jsem to.Tak jak někdo nadává na Apolináře,tak je to stejné v soukromých.Pokud se ted nezadaří,chtěla bych zkusit minimálku,ale to už budu muset jinam.Apolinář ji nedělá.

eustoma
23. říj 2010

@barbika ja som mala kratky protokol 😉. len holt mam dlhe cykly a rastli foliky pomaly. inak tolko vajuch to je nadhera. to sa mi ani nesnivalo.

barbika
23. říj 2010

@eustoma aha, tak to jo 🙂 No já sice měla hodně vajíček, ale pokaždé to vydrželi 4. Ztoho 2 na ET a nic a pak zůstalo 1. Bylo to stejný jak u 1 IVF tak i u druhého. Ale naštěstí z toho prvního IVF a KETu máme Tobíka. Proto jsem zvědavá, jak to dopadne teď. Ale jsem hodně nabuzená a vnitřně mám pocit, že to vyjde...

eustoma
23. říj 2010

ja som u apolinara bola spokojna. kamoska mala ivf v tej dobe inde a doplacala 30.000,- tiez ako to slo cez poistovnu, ale platila za kde co. mi sme doplacali tusim dohdomady 230 kc. co je dost rozdiel.

eustoma
23. říj 2010

@barbika oni ked je nejak vela vajicok, tak nechavaju predlzenu kultivaciu, alebo tak nieco. mala si tiez?

barbika
23. říj 2010

@eustoma jj měla jsem jí taky. Poprvý už si nepamatuju, ale teď v květnu 5 dní.

markett_a
23. říj 2010

@eustoma ... jj, je to hodne o penezich...

jesterka001
24. říj 2010

@markett_a - Ahoj, já jsem byla taky v pátek na OPU a stimulovala Fostimonem 🙂 Výsledek: 8 folikulů, z toho 5 vajec, 3 se oplodnily, ET zítra, pokud tedy do zítra vydrží. Vzhledem k mému věku a taky jednomu vaječníku jsem zatím spokojená. Je to mé 2.IVF (první v červenci) - z 9 folikulů 4 vajíčka, dvě se oplodnily a ET dvou, ale neúspěšně. Případné další kolo už asi kvůli věku ani nestihnu ☹ Takže na Fostimon asi opravdu každá reaguje jinak. Moc ti držím palečky, aby se podařilo další IVF, to první je podle mě většinou opravdu spíš pokus.

arna
24. říj 2010

@markett_a
Škoda, že to nevyšlo, ale držím palce do dalšího pokusu. Už budete s pány doktory o tuhle zkušenost bohatší a vezmete tu stimulaci třeba z jiného konce (jakoze n s Fostimonem🙂...
@jesterka001 Drzim palce na zitrek! 🙂
My jsme nakoupili vitaminy pro me i pro muze a uvidime, jestli to necemu pomuze... Ale uz bychom doma docela vyuzili takovou tu lekovou krabicku (http://www.zdravotnipotreby.cz/tip-na-vanocni-d...), co maj moji prarodice... Beztak uz ted tech piluli budem brat vic nez oni a to jsme teprve u potravinovych doplnku.... 😝

doufalka
24. říj 2010

Ahoj, omlouvám se, že vám se lezu, ale mám dotaz na Apolináře, tak mi oko zabrousilo sem. Já tedy teď chodím do Pronatalu v Praze a včera jsem byla na ET. Měla jsem 10 vajíček, ale zbyla mi jen 2 embrya. Dělali mi 5-ti denní kultivaci, tak mám zavedené 2 blastocisty v ranném stádiu, ale proč to všechno píšu... Jak všechny jistě bohužel víte, po ET jsou to strašné nervy. Já jsem navíc už samoplátce a tento pokus samozřejmě opět nebyl zadarmo. Chci se zeptat, zda mezi vámi je nějaká samoplátkyně a ví, kolik stojí IVF právě u Apolináře. Z 1. IVF mám dceru, kterou jsem u Apolináře rodila a i když je to asi zcela oddělené pracoviště, mám k tomu místu docela vztah a navíc je to prý v tomto CARu levnější.

Moc vám děkuju za informace.

jesterka001
24. říj 2010

@doufalka - Ahojky. Já teda ještě samoplátce nejsem, ale pokud se nepletu, tak komplet IVF stojí 22.500, ICSI do dvou kusů 4000 a do 10 kusů 6000,-. Zmražení embryí 3000,- a KET 3000,- Snad se nepletu. Já teda jsem s Apolinářem moc spokojená 🙂 Každopádně ti moc držím palečky 😉

eustoma
24. říj 2010

@doufalka tu je cennik co tynka vypracovala:
http://apolenky.kvalitne.cz/cenik.php
mozno sa mienre upravuju ceny, ale ked som bola na ivf v lete, tak tie ceny odpovedali. teda dostala som papier s cennikom a sedel s tymto. ja som nebola samoplatca, ale ak by som hradila sama, tak to su tieto ceny.

markett_a
24. říj 2010

@jesterka001 ... tak jsme se tam treba v patek videly 🙂 ja byla posledni, sla jsem bez narkozy... ja kvuli veku taky musela zmenit pojistovnu... kolik ti je, jestli se muzu zeptat?... v cervenci ti vlizili 2 bobisky a nic?

doufalka
24. říj 2010

@jesterka001, @eustoma Moc děkuju za informace. V té tabulce není prodloužená kultivace. Tu tedy nedělají? Jinak v Pronatalu je paušál za IVF 26.000, ICSI do 10 oocytů 7.500. Teď jsem koukala nahoru a chodí sem @barbika, kterou znám ještě z jiné diskuse🙂 No já jsem na sebe zvědavá a všem čekatelkám tady drím všechny palce co mám. To čekání a snažení je strašný ☹

eustoma
24. říj 2010

urcite robia ja predlzenu kultivaciu, ale cenu neviem.

aknyt
24. říj 2010

Doufalko, u Apolináře o délce kultivace rozhodují v laborce dle kvality embryí a prodloužená kultivace se neplatí 😉 Držím palečky, ať to není potřeba řešit a vyřeší se to už teď k tvé spokojenosti 🙂

markett_a
24. říj 2010

@eustoma ... to je sqela vec, ze udelaly holky cenik, to mi trochu U Apoli chybi, že nemaji vylozene sve web stranky, kde jsou vsechny info tykajici se CAR... me by treba zajimala i cena leku na stimulaci... Fostimon je zdarma (30 ampuli), ale co dal? jake dalsi hormony predepisuji a za kolik...

eustoma
24. říj 2010

skusim pohladat ci nenajdem ten papier, co mi davali. am je cennik vsetkeho, ked uz treba platit. aj tych hormonov. uvidim ci najdem.

aknyt
24. říj 2010

Markett - ceny léků si určuje lékárna, pokud je máš z lékárny a jinak přibližnou cenu najdeš ve vyhledávači ministerstva zdravotnictví, jak pro samoplátce, tak při přispění pojišťovnou. Je to sice cena průměrná, ale pro info to stačí...

doufalka
24. říj 2010

@markett_a Jestli myslíš jako, kolik se platí nad rámec toho, co ti uhradí pojišťovna, tak jen tak orientačně můžeš mrknout třeba sem: http://www.sanatoriumhelios.cz/index.php?lang=c... Ceny za léky se liší lékárna od lékárny. Ale je pravda, že nevím, jestli na to u Apolináře nějak nepřispívají..., ale to mi přijde nemysl, to asi ne.

markett_a
24. říj 2010

@eustoma ... to bys byla moc hodna 🙂 diky moc

aknyt
24. říj 2010

@markett_a pokud máš mít léky od nich, tak jim budeš stejně muset podepsat, že jsi se seznámila s ceníkem, aby ses nemohla pak vymlouvat 😉