CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

saralinda
autor
15. lis 2010

@larri To je super! Nepřestáám držet malíky.

len
15. lis 2010

@cell mě přestávala bolet prsa postupně s tím, jak z těla odcházel Pregnyl. Pokud srovnám své první dva pokusy, tak při obou - pár dní po Pregnylu začala velká bolest prsou, která přetrvávala cca ještě týden po ET, pak zvolna odeznívala. U obou jsem byla nesmírně spavá (po Pregnylu). Při tom druhém mi bývalo lehce nevolno (asi z vedra, byl to konec června), při prvním nic. Při prvním jsem špinila, při druhém ne. 16 dní po prvním ET jsem našla //. 16 dní po druhém ET jsem se rozkrvácela a našla jsem /. Takže kůň se v tom vyznej 😒

cell
15. lis 2010

@len : já mám pocit, že já nereaguju na žádný z těch medikamentů.
Prsa mě bolej vždycky před MS, teď přestaly a začal bolet podbřišeka začínám špinit = je to úplně stejné, jako každý měsíc. Nedělám si žádný iluze. A jsem 10 den po ET

saralinda
autor
15. lis 2010

Co se týká hodnot hcg a teorie, že pokud je hcg nízké, tak jde nejspíše o mimoděložní, tak to tak rozhodně nemusí být. Já měla při mimoděložním hcg skoro 20000 (pravda v 9tt+6). Takže bych to spíše brala tak, že každá jsme jiná a každé těhu je jiné. Určitě jde brát nějaký průměr, nebo nejčastější hodnoty, ale.......naděje je vždy 🙂

Jinak, jak jsi tu Len před pár dny psala, že já jsem jedna z mála, která testovala až po 14 dnech, tak to není zase až tak pravda. Já neměla nikdy po IVF transfer, takže nebylo proč testovat. Ale je pravda, je při svém jediném těhotenství jsme testovala až v 9. týdnu, takže držím asi rekord, co? (po 1. měsíci jsem normálně odmestruovala a dlouhé cykly u mě byly normální).

len
15. lis 2010

Hele, uvidíš... Nechci dodávat plané naděje, ale prostě dokud se nerozkrvácíš a nebude negativní test, těžko něco soudit.

len
15. lis 2010

Sar, vidíš, jsem to popletla 😉

janina83
15. lis 2010

ahojky holky nevadi ze se kvam pridam??dneska jsem 12 den po ET / ☹ 8-9 den jsme mely // ducha ale mely .. chci zmeni car jake to tam mate vy??ja dochazim zatim do gennetu v LBC a chci se porozhlednout po jinem centru .. jeste se chci zeptat taky nekoho zvas tlaci brisko jako na ms ma citliva prsa a tt negativni???? nikdy sem se stim nesetkala dekuju moc ☹

janka12
15. lis 2010

@cell Drzim palce, at to DOBRE dopadne!!!!
Branik je super, to bych zvladala.

janka12
15. lis 2010

@arna Pruchodnost = kymoinsuflace je zpravidla naprosto nebolestiva. VUBEC NIC TO NENI. Trva to par minut. Tohodle opravdu nema smysl se bat. Je fakt, ze tu taky kdysi nekdo psal, ze to uplne nebolestive nebylo, je to zkratka individualni stejne jako vsechno.

janka12
15. lis 2010

@noween NEmusis se bat, ze tu zustanes samotinka, kdyby uspesnost IVF byla takova, abys tu zustala sama, byly by CARy poloprazdne a nebylo bych jich v CR tolik 🙂

gabikri
15. lis 2010
janka12
15. lis 2010

@janina83 Ahoj Janino, vitej v diskusi. Uvazujes tedy o CAR U Apolinare? zatim nemam zkusenosti, tak Ti neumim odpovedet na otazku k tlaceni briska, ale jestli muzu, zeptam se hned zvedave: Dve deti, ktere mas v pasu mas z umeleho oplodneni nebo prirozene?

arna
15. lis 2010

@cell - nemam moc rada plane utesovani, ale se mi zda, ze to mozna vzdavas moc brzo? Ja teda tehotna nikdy nebyla, ale dle diskusi tady na konovi de tehotnet aj se spinenim a bez priznaku.... 😒 Kazdopadne drzim alespon palce a preju hodne sily... 🙂
@gabirki - no, to by mohli v CAREch delat jako nadstandartni sluzbu- ze by vyvijejici se embrya po oplodneni nechali sledovat webkamerou a cekatelky na ET by si je mohly kontrolovat on-line....
Jinak tady prave premyslim, jestli mi to meneni doktrou v CARu vyhovuje nebo ne... Jako dobry mi prijde, ze slysim treba vicero nazoru, ale na druhou stranu mam pocit, ze opakuju dokona to samy a ze se mezi doktorama cast infroamci tak trosku straci.... Jak to resite vy?

len
15. lis 2010

@arna řeším to tak, že chodím jen k jednomu. Nejdřív jsem byla ráda, že si je můžu vyzkoušet všecky (zoufale jsem doufala, že aspoň někoho napadne nějaké řešení), pak jsem si vybrala a je to.

larri
15. lis 2010

@cell nechodíš na Hamr v Bráníku?

arna
15. lis 2010

@len - a ty sis vzbrala nejvyssiho z nejvyssich, ze?
No já si rikam, ze ted v tom obdobi vsemoznych vysetreni to asi necham na nahodu a budu doufat, ze co nenepadne jednoho, to napadne druhyho a zaroven si vyzkousim, kdo mi bude sedet... Ale jakmile se zacne resit to IVF, tak se taky pokusim chodit k jednomu...
Jinak sama sebe pekne stvu, ze jsem z kazde navstevy tak vyjukana, ze se na pulku veci zapomenu zeptat.... Pak tam volam jako ta nejvetsi trapka anebo si zjistuju veci na netu.... :-/ Budu se muset nejak zocelit 😀

larri
15. lis 2010

@len toho nejvyššího 😀 😀 .Včera než jsem byla uspaná,tak se ptala sestra Řežábka,jestli mužem a on ji odpověděl:ještě ne,ještě nemám ani nataženej kondom.Málem jsem se začala smát.
Poprvě jsem byla při OPU na jiném sále,nedavala mi sestra masku,ale píchla do žíly.Bylo to rychlejší. 😉

gabikri
15. lis 2010

Tak to stouplo na 261 😵 😵 😵 😵

arna
15. lis 2010

@gabikri - hurá, hurá, leze to nahoru 🙂 Jen tak dal...

len
15. lis 2010

Gabi, no super 😎
Tak a teď konec testování a v klidu vyčkej na ultrazvuk 😉

Larri 😀 Jinak já vždycky dostávala i masku i píchnutí do žíly.

Arno, vybrala jsem si toho, s kým jsem si nejlíp popovídala a kdo se nebál experimentovat 🙂

eustoma
15. lis 2010

@gabikri jejejejejejej parada, to su skvele spravy.

cell
15. lis 2010

@larri : nechodím, ale je to kousek
když už, tak chodím cvičit do fitka Hanky Kynychový

gabi: gratuluji! 😵

@arna : asi jo, vzdávám to vlastně od minulýho pondělí, kdy nám nevydrželo nic k zamražení .... ale tak nějak je mi líp připravovat se na nejhorší, než doufat v zázrak a pak padnout rovnou čumákem na nos ☹

larri
15. lis 2010

@gabikri jééé,to jsem ráda.Po kom bude takovéj pomaléj??,Jak nás všechny napíná. 😉

gabikri
15. lis 2010

Holky jestli on to nebude línej kluk 😀 Jéééřiš, já tady bulím jak želva, to jsou nervy 😝

len
15. lis 2010

Cell, tak zase lepší bejt příjemně překvapená než se k tomu moc upínat a pak padnout na hubu 😒

gabikri
15. lis 2010

@len : kdepak, doktor mě pěkně mučí...mám jít zase ve čtvrtek na krev, no co se dá dělat 😝

len
15. lis 2010

To je teda pěknej tyran 😀

len
15. lis 2010

Jinak u Apoli standardně krev neberou vůbec, jen když jsou komplikace nebo před vysazením léků při negativním KETu. Jinak se jde rovnou na utz.

arna
15. lis 2010

@cell- to jo, to chapu s tou preventivni skepsi... I kdyz me psycholozka navadela na to, ze bych nemela mit v hlave negativni scenare, ze pozitivni pristup k lecbe taky muze byt ku prospechu veci...🙂
Ale co ja vim, jakej pristup by clovek mel mit, aby z toho nezcvokl.... Drz se!

arna
15. lis 2010

Já jsem se teďka někde dočetla, že prý pro IVF musíme být manželé???
To je doufám blbost, nebo ne?
Na to by nás snad u Apoli upozornili předem, když jsme tam podepisovali ty jejich papíry při první návštěvě ..
Bych se fakt nerada vdávala z takovýho důvodu....