CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

sarusinka
16. pro 2010

@saralinda ja jsem si taky hladila bricho, no spis spek 😀 ,a rikala jsem, jen tam hezky zustante 😅
jinak mi psal gyndr, tak vcerejsi betaHCG 284j, gratuluji :o) .... no... neni k cemu, kdyz tam nic neni 😀

saralinda
autor
16. pro 2010

@sarusinka Ono to tam je. Je kčemu gratulovat. Jen to ZATÍM není vidět 😉

sarusinka
16. pro 2010

@saralinda 😀 😅 no tak jo 🙂

saralinda
autor
16. pro 2010

@sarusinka Tak se mi to líbí 😉 😀

gabikri
16. pro 2010

Ahoj vespolek 😉

Holky nevíte, kdy je vidět srdíčko přesně? Moje kamarádka byla na ET 19.11. a dneska byla na UZ a prý srdíčko nebylo, tak vyšiluje jak blázen, ale já si myslím, že je ještě brzo, ne?

saralinda
autor
16. pro 2010

Gabi, to je ještě brzy. Myslí, že je vidět v 6. týdnu, ale přesně to nevím. Ale tento týden to tu, mám dojem, psala Len.

gabikri
16. pro 2010

@saralinda : já ji taky utěšuju, že je brzy, dík 😉

len
16. pro 2010

@gabikri jak stará měla embrya?
Jestli 2 dny, je 4+1, jestli 5 dní, je 4+4, každopádně v obou případech může být jó ráda, kdyby viděla na utz mrňavej černej flek, víc nemá šanci. Myslím, že srdíčko tak za dva týdny bych tipla 😉

gabikri
16. pro 2010

@len : měla 5 denní embrya. Tak to jsi ji uklidnilla, díky 😉

len
16. pro 2010

Vůbec není zač 😉 Já byla na utz 5+3, byl vidět jen černej flek a při podrobnějším zkoumání i základ žloutkovýho váčku, no a tehdy prý ještě všecko bylo tak, jak mělo být 😉 Pak mě pozvali za 14 dní na srdíčko, ale to už tam nebylo 😒

len
16. pro 2010

@gabikri Pf, sorry, blbě počítám 😝 Je o 2 týdny víc, takže to už by být vidět mohlo. Nicméně pokud není (a nějaké embryo se tam vyskytuje), tak v téhle fázi rozhodně není nic ztraceno. U mě byl průšvih v tom, že od 5+3 do 7+3 se to téměř nehnulo.
Ale jestli je teda 6+4, s klidem bych radila ještě ten týden vyčkat 🙂

gabikri
16. pro 2010

@len : no u mě bylo a pak zas nebylo.........ach jo, jsou to nervy 😒 Ale my to vybojujem, neboj 😵

gabikri
16. pro 2010

@len : no tady píšou, že je to u ní na hraně : http://www.lekari-online.cz/lecba-neplodnosti/d... Ale třeba se zahnízdilo později. Ale každopádně jí ten doktor neměl vyprávět všechny možné katastrofické scénaře, pokud to neví na 100%. Je zbytečně vystrašená. Ti doktoři jsou fakt někdy tupci 😝

len
16. pro 2010

@gabikri To víš že jo, prostě v týhle fázi bejt může i nemusí, měl ji v klidu objednat za týden a uvidí se. Taky hodně záleží na citlivosti toho utz, já když tehdy přišla Jaržembovský ubrečená, že mi na pohotovosti diagnostikovali MA, její první reakce byla - nojo, von jim tam ten ultrazvuk stojí za starou belu!

martinka.a.honzik
16. pro 2010

Ahojky všem,

@gabikri já měla KET s Míšou 18.11., první UTZ na potvrzení těhu 10.12. a na potvrzení srdíčka jsem byla až 22.12. Byl taky 5 denní, takže na srdíčko je u tvé kamarádky opravdu ještě brzy 😉

larri
17. pro 2010

Teda holky,vy tady toho nakecáte,že se to nedá dočíst....🙂) .Jen doufám,kdyby byl srazík,tak to nepřehlédnu.

Musím si zase postěžovat ☹ ☹ Ta moje kolegyně,která otěhotněla dle plánu své pětiletky včera přišla do práce a přes celou kuchyn zařvala,že čeká holčičku.Takže jsem to slyšela i já,která jsem stála celkem daleko.Samozdřejmě po 10 min.mi tekly slzy,takže jsem si musela udělat krátkou přestávku.Když si představím,že 4 roky čekám na malou Sofinku 😉 😉 a někdo snad po 2 měsících snažení je k tomu takový kousek,bolí to. ☹ ☹
Vždycky si říkám,že to musím zvládnout a pak to příjde.....

len
17. pro 2010

@larri neboj, termín srazu budeme konzultovat i s tebou, abys měla čas 😉
Jinak mě takovýhle oznamování čeká na Vánoce, předpokládám teda, už budou za půlkou, a je to v rodině...

arna
17. pro 2010

@larri - Já si myslím, že vy všechny, které máte tu cestu za dítětem tak moc dlouho (larri, len, saralinda,...), budete nákonec báječný matky... O všechnu tu prožitou bolest empatičtější, citlivější, mnohem trpělivějšía moudřejší než ty rychlotěhule...

len
17. pro 2010

Arno, já si myslím, že o tom to není... Určitě spousta těch rychlotěhulí budou báječný mámy a naopak - léta snahy z nikoho sama o sobě ještě dobrou matku neudělají. Jak jsem četla tu knihu od Konečný, tak tam byl zajímavej postřeh. Že pro část žen, kterým se roky nedaří, se to stává jako boj o to otěhotnět. Prostě tenhle krok sám o sobě je pro ně tak nedosažitelnej, že když se jim nakonec podaří, maj splněno a pak nějak neví, co s tím dál. Taky pamatuju na jednu, co měla dítě po IVF a v jeho pár měsících řešila návrat do práce. Je tu dost holek, které se pomocí IVF snaží o druhé a pár z nich to tahá do takového extrému, jak kdyby se bořil svět, když to najednou neklapne. Přitom doma mají vymodlené ívéefkové dítko, pro které by kdysi byly schopny udělat cokoliv, jen aby měly to jedno. A najednou jedno dítě splněno, jde se na druhé (s tím samozřejmě souhlasím), ale občas to dojde k tomu, jak kdyby to první bylo vosk a nastal konec světa, když najednou nejde další. Takže nějak nemyslím, že vždycky platí přímá úměra mezi tím, jak moc to dítě chceme a jak dlouho na něj čekáme, a tím, jak si toho pak vážíme a jaké jsme matky.

gabikri
17. pro 2010

@len : pěkně napsané, souhlasím 😉

aknyt
17. pro 2010

@len zajímavé postřehy. Budu se nad sebou muset zamyslet, právě uvažuju o návratu do práce od března na jeden den v týdnu... Jsem s Haničkou ráda, ale cítím, že potřebuju zaměstnat hlavu i něčím jiným.

Netušíte, jak dlouho se u Apolináře čeká na darovaná embryjka?

@gabikri Tvoje kamarádka má ještě čas na srdíčko. Známá to měla taky na hraně, vyhodnotili jako zamlklé, objednali po víkendu na revizi a v pondělí na kontrolním UZ srdíčko bylo. A to byla na konci 8.tt (7+6), v pondělí pak 8+2.

len
17. pro 2010

@aknyt tak jeden den snad nic není, ne, aspoň si trochu byčistíš hlavu.

S embryema netuším, mělo by to být kratší dobu než na vajíčka a s těma to vidíš tady - Sar 8 měsíců, já 1,5-2 roky, a to jsem se do pořadníku zapsala pár měsíců po ní.

gabikri
17. pro 2010

@aknyt : díky za odpověď 😉 Myslím, že celá embrya jsou rychle, že se na ně nečeká dlouho, vždyť jich tam mají už plno připravených, aspoň si myslím 😉

larri
17. pro 2010

Mě spíš mrzí,že holka,která mě takhle dusí u nás už nedělá.Samozdřejmě děláme ve stejné firmě,ale ona dělá v jiném areálu.Přiběhne,žařve,čekáme holčičku a je pryč.
Nevím,jaká bych byla já,kdybych otěhotněla a někdo vedle mě nemohl.Ale myslím si,že bych se zachovala jinak než bývalá vedoucí.Nejhorší na tom je,dělá to schválně. ☹
Neuvědomuje si,že tohle já ovlivnít nemužu a i když jsem zdravá,tak neplodnost je něco jako nemoc.Teda u mě jo,když nemám vejcovod a druhý nefunguje,jak má.

gabikri
17. pro 2010

@larri : larri tak si to tak neber, ještě jí to nandáš, uvidíš 😉

larri
17. pro 2010

@gabikri ,to je jediné v co věřím.Už se těším až v té kuchyni budu křičet já,čekáme dvojčata!!!!! 😀 😀

sarusinka
18. pro 2010

ahojky holky, nechci plasit, ale dneska jsem trochu spinila cerstvou krvi... vcera jsem mela totiz sex 😖 uz to nikdy neudelam, mam ted vycitky, nemam to na intimce, ale proste kdyz se utru, tak tam uz mam jen takovy jakoby nitky, nic hroznyho. A boli me bricho jako na MS, myslite, ze si mam radsi skocit na pohotovost? 😔

aknyt
18. pro 2010

@sarusinka Na pohotovost skoč pro klid vlastní dušičky. Třeba se ti dělají hematomy a od toho to krvácení, ale nechala bych se prohlídnout. Třeba ti dají progesteronovou injekci na podporu. Já jsem srab a jela bych.

sarusinka
18. pro 2010

@aknyt ja jsem taky strasnej srab 😒 ale nereknu jim, ze to mam z ,,toho,, .... reknu ze jsem mela vetsi namahu 🤐
skocim asi k Apoli, vemu sebou listek, ktery mi dali pri transferu, nemam totiz nic v ruce, jen tu neschopenku. Jen se bojim, ze jestli me budou vysetrovat, abych zase trochu nekrvacela..... beru utros, rekla jsem si o nej na gynde. Ze Crinone mi dosel, tak mi dal 2-0-2, Crinone predepsat nemuze. Tak pro klid duse tam vecer zajedu. Ted jsem sama doma, tak cekam na manzela. Snad na me nebudou koukat jako na exota 😨 😖

larri
18. pro 2010

@sarusinka to na tebe budou koukat,jak na exota.Bohužel,já mám špatnou zkušenost z pohotovosti u Apoli.Pokud natrefíš na doktora,který není z CARu.
Jeden nevěděl co má se mnou dělat,čeho se chytit a to jsem po něm chtěla utz,protože jsem špinila a hlavně mi nebylo dobře.Vzala jsem si kvuli tomu volno v práci a on mi řekl,těhotná nejste a jestli jste byla,tak to odešlo.Není tam nic.Tak rychle jsem nebyla nikdy oblečená,ani jsem pořádně neřekla naschledanou a už jsem brečela.
Neříkej nic o sexu a ni o námaze,jen,že si začala malinko špinit a máš strach.
Mě ještě sestra vynadala,proč jsem nevydržela do pondělka.Byla jsem tam v neděli odpoledne. 😠