CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

len
28. pro 2010

@saralinda já mám pocit, že u Apoli tě začnou dopovat hormony o trochu dřív a pak tě v tom stavu s maximální sliznicí udržují, dokud není připravená dárkyně. Takže to všecko hodně závisí i na tom, jak dárkyně reaguje, jestli má OPU po 7 dnech nebo po 14, popř. kdy ona vůbec začíná stimulovat, jaký má ona cyklus... Čistě teoreticky tebe v tom "správném" stavu dokážou držet třeba i týdny, zatímco u ní se čeká na ten jeden jediný správný den, kdy jsou vajíčka připravená. Asi to bude ještě mnohem složitější odhadování než vlastní IVF.

arna
28. pro 2010

@saralinda> 10. letíme z Vídně, ale naplánovaný nemáme furt ještě nic...🙂
Vzhledem k tomu, že muž tam jede na vědeckou stáž, tak se musíme první měsíc držet poblíž Santiaga de Chile... :-P. Únor má volno, takže to máme předběžně dohodnutej výlet do Argentiny a plánujeme, že pojedem do hor do Patagonie...A ještě na nějakou poušť, jejíž jméno jsem zapomněla a nemůžu si vzpomenout... 😠
No prostě naplánovaného nic, ale co se zemí týká, tak jenom Chile a Argentina...
Ale jestli se bude muzi spolupráce s chilskými kolegy dařit jako doposud, tak je dost velká šance, že se do latinské Ameriky ještě podíváme... 😀

len
28. pro 2010

@arna no síla teda 😝 Můj drahý mě tuhle hlasitě rozesmál, když zcela vážně pravil, že mi nevěří, že by se byl kdokoliv schopen bavit o těhotěnství či dětech dýl jak pět minut 😀 Vám ho někdy půjčím do rodiny 😝
U nás Vánoce docela v pohodě, mám pocit, že na naši situaci všichni berou ohledy a jako by měli kdesi předem tajnou poradu, že jako před náma o těhotenství opatrně. Takže jsem to byla paradoxně já, kdo to téma nakousnul jako první, protože mi přišlo nepřirozený mít tam švagrovou v půlce těhotenství a nezmínit se o tom ani náznakem. Ale jinak dobrý, jsem zvědavá, až se mrně narodí. Nicméně loňskej tklivej rozhovor, kde jsme oznámili, že děti bychom sice moc rádi, ale holt sex nepomůže, doktoři nepomůžou, IVF nepomůže a k adopci se zatím nechystáme, evidentně měl svý výsledky.

arna
28. pro 2010

Takze je tu muz s vysledky>
fajn, ze nador ani nic takoveho nema,
pry mozna na jedne strane uplne zanedbatelnou variokelu, ale ten kamos mu to ani nenapsal do zpravy s tim, ze se ma rozhodnout sam, ale ze operace mu pripada zbytecna, ze z toho urcite ten spatnej spermiogram nema a ze by to s nejvetsi pravdepodobnosti nicemu nepomohlo, jen bychom museli cekat dyl na IVF...
Takze mam zas co hledat na netu, ale celkem tomu verim, takovej nalez ma pry pulka chlapu aniz by to plodnost jakkoliv ovlivnilo... A muj muz se musi vyhybat kvuli tomu autoimunitnimu onemocneni oparacim....
Takze ted jeste budem cekat na vysledky hormonalniho profilu... I kdyz bych teda nerekla, ze ma malo testosteronu, na to je moc chlapsky nesnesitelnej:-P
Muzi tam ten kamos ukazal, jake zajimave nove drahe pristroje maj v nemocnici, tak se muz vratil celej rozradostnenej bez ohledu na vysledek vysetreni.... Blahoslaveni chudi duchem 😀...

saralinda
autor
28. pro 2010

@len to mi je jasné, že já budu asi dost čekat (vím, jak to měla Gabi). Netušíš ale, zda jsou během braní léků nějaké kontroly?

saralinda
autor
28. pro 2010

Arna, tak to budeš mít času na plánování přímo tam. Brácha se švagrovou budou druhou půlku února a v březnu taky služebně v Argentině. Taka bych hnedka jela. Ale můj chlap není věděc (možná naštěstí, protože 2 vědci v rodině = brácha + švagrová, asi stačí). Je dobré, že manžovi urolog na nic vážného nepřišel.
U nás Vánoce naky nakonec OK. Při sešlosti celého příbuzenstva byl takový chaos, že se na naše děti nikdo neptal. Obecně tak nějak platilo pravidlo, že nezadaných se nikdo neptal, zdy už někoho mají; nezaměstnaných se nikdo neptal, zda už našli práci a nás neplodných….. 😉

len
28. pro 2010

@saralinda to ti asi nejlíp řekne Gabi, ale dle mého tě zkontrolují, jak to narostlo, a pak už jen a jen čekáš, až se ozvou 😒
Jinak teda u nás se nezaměstnaných ptají každý týden 😀

Arna, tak ti nevím, jestli jsou to dobrý či špatný zprávy. Dobrý v tom, že je chlap OK, špatný v tom, že se to asi nedá moc zlepšit, co? 😒

gabikri
28. pro 2010

@saralinda : ahoj sar, ty léky jsem začla brát tuším první nebo druhý den cyklu, byl to ten Estrofem na růst sliznice. Mezitím jeden ultrazvuk na růst sliznice a čekáš, až sladí dárkyni. Já jsem šla na ET 26 DC. Ale některé holky píšou, že jdou dřív, to asi jak se jim podaří tu dárkyni připravit 😉 Ten UZ byl u Apoli jenom jeden, teď v Reprofitu chtěli dva, tak nevím, třeba to je u každého jiné 😉

gabikri
28. pro 2010

@sarusinka : jo, krvácím. Ne hodně, ale jo 😉

gabikri
28. pro 2010

@arna : tos mě pobavila s tou pohádkou 😀

gabikri
28. pro 2010

@len : tohle co jsi popsala na tom UZ u Apoli jsem tam zažila teď 😖 Samé těhule a my tři grácie z jednoho pokoje v župáncích, které potratily a nebo potrat hrozí 😖 Ještě že jsem tam v té čekárně byla sama, to bych taky asi bulela. Nejhorší bylo, jak jsem vylezla, tak ty mé kamarádky z pokoje na mě " Tak coooooo?" A celá chodba včetně těch těhulí a tatínků na mě upřela zrak 😝 Pak mě dorazila ta mladá cikánka jak vylezla s pořádným bubnem a máma jí nadávala, že kouří a že to na tom UZ poznali. Tak to mě dorazilo. Jsem si řekla člověk tady dělá nevím co, pomalu by se přivázal za nohy k lustru a stejně je to naprd a takováhle čůza si toho neváží a miminku takhle ubližuje 😒

len
28. pro 2010

@gabikri jo, mě tam právě poslali rovnou z CARu, takže jsem tam šla hned a nějak nebyl čas brát ohledy na to, jestli to nezraňuje mé city 😝 Uvnitř jsem sice chytla tu největší kapacitu, ale taky tři zcela vyděšený mediky, holt viděli, že gynekologickej ultrazvuk není jenom o rozjásaných obličejích maminky a tatínka, když na monitoru vidí, jak jim vytoužené miminko mává a kope, škola života 😒

arna
28. pro 2010

@len / jojo, přesně tak: sice bez závažného nálezu, ale i bez naděje na zlepšení...
Ale v podstatě jsem ráda, při našem štěstí mu ještě mohl objevit nádor nebo tak něco ☹ 😖 To už bych asi nedala.
Já jsem si už četla nějaké diskuse o mužské neplodnosti a v podstatě jsem díky tomu žádný zázrak nečekala, většině návštěva u urologa a následná léčba nijak extra nepomohla... Leda, když variokela byla výrazná a to zase jsme věděli, že muž nemá, bo neměl žádné příznaky...

len
28. pro 2010

Já mám pocit, že mužská neplodnost se obtížně léčí, ale snadno obchází. S ženskou neplodností je to složitější, některé příčiny jsou na tom podobně, některé se snadno léčí a některé léčit nejdou a obejít je je extrémně náročné 😒

cell
28. pro 2010

@arna : máš báječný literární střevo 😉
tak mě zas dostala jedna pacientka včera - těhotná a registrovaná - tak jsem se vyptávala, jak se k tomu těhotenství jako dobrala. Prý měli dárce a jen stříkli sperma stříkačkou. Jak jednoduché, že .... 😔

len
28. pro 2010

@cell já už párkrát přemýšlela, že mít ty problémy, co máme, a k tomu preferovat opačné pohlaví, člověk prakticky nemá šanci. Pro neplodný pár je řešením CAR, pro plodný lesbický pár stříkačka od dárce, ale co neplodné lesby? To jsou úvahy, co...

cell
28. pro 2010

@len : no tak furt je ještě šance, že neplodná by byla jen jedna ... a kdyby obě, tak nevím. Ale je to dobrá otázka, zkusím se na to zeptat 🙂

sarusinka
28. pro 2010

@arna super pohádka. Asi bych jim nakopala řiť.... u nás naštěstí takhle o těch dětech nemluví, ale když tam jsme, můžou se z nich posr.......
A gratuluji k dobrému výsledku na urologii.
@len: měla jsi naprostou pravdu. Nakráčela jsem tam se žádankou, statimovou, ale to jim bylo fuk. Nechali mě čekat mezi těma těhulema. Dokonce když jsem už byla v kabince, tak tam ještě jednu vyšetřovali a pořád jí tam nějaký doktor blahopřál, jak má krásný miminko, poslouchali srdíčko, no strašný 🙄 Mně vyšetřovala nějaká ukrajinka. Nemám k nim moc důvěru. A na ambulanci byl primář. Tak zkonstatoval, že revize netřeba, jen mám dodržet šestinedělí. Tak jsem byla dát výsledky do CARu, sestřičky mě objednali na leden k Řežábkovi. A upřímně? budu ráda, že je takový a nebude mě litovat. Protože mi to už leze krkem, akorát na to potom myslim. Co mi píšete tady mi nevadí, to mi opravdu pomáhá, ale když se vidím s někým osobně, zvlášt s kamarádkou, která ma buben těsně před porodem a řekne, to bude dobrý a taky se to povede, tak bych jí nejradši jednu flákla 😔

len
28. pro 2010

@cell jenomže my to zkoušíme pětkrát kolem ovulace a po roce neúspěchu normálně naklušeme k doktorovi... Pro ni to znamená dvanáct stříkaček a co pak udělá rozumnej doktor? Chce vidět partnerovo spermio 😝 Myslím, že pokud to nechtějí řešit kamarádem, co se v CARu upíše, že dítě bude jeho (což teda není dobrá pozice pro nikoho), asi musí najít nějakej hodně benevolentní CAR, co je ochoten porušit zákon 😖

len
28. pro 2010

@sarusinka tak aspoň po tom všem, že se vyhneš tý revizi 😒 A štve mě to, jak to maj zařízený, na druhou stranu asi těžko budou mít nějakej ultrazvuk jen na potraty, i když by to bodlo 😝
Taky nějak mám pocit, že takový to - každýmu se povede - říkají:
- ženské, co se o dítě zatím ani nesnaží,
- ženské, co se jim to povedlo rychle,
- a co je nejhorší, i ženské, které třeba prošly tím co my, ale po otěhotnění velice rychle zapomněly, jak se asi cítíme, i takové se najdou.
Přes to, že by mi tohle mělo dodávat naději, si myslím, že rozhodně ne každýmu se to povede, a navíc ta doba, než se to povede, může být sakra dlouhá. A vidina, že se to povedlo deseti dalším kolem, mě osobně teda nějak neutěšuje, spíš mi připomíná mou vlastní bezvýchodnou situaci 😒

len
28. pro 2010

Na Ř oceňuju právě tu upřímnost a že se nijak nepřetvařuje. Takže pak vím, že když mi on dá naději, tak tam ta naděje prostě je. A když je situace špatná, poví mi to na rovinu a nemusím za tím nic hledat.

cell
28. pro 2010

@len : jestli to pomůže, tak jsem měla dneska maminku, co otěhotněla po 8 letech. Přičítá to akupunktuře a čínským bylinám, což mě potěšilo 🙂

len
28. pro 2010

Bývalá kolegyně taky přičítá otěhotnění čínským bylinám (cca rok a půl?). Asi každý potřebujeme něčemu věřit a třeba i právě ta víra pomáhá 😉
I když teď teda marně tápu, čemu vlastně věřím já 😀

sarusinka
28. pro 2010

věř a víra tvá tě uzdraví...... já tomu moc nevěřím....

len
28. pro 2010

Já teda nechci bejt hnusnej cynik (ale jsem, já vím), ale moje teorie je asi taková, že každý čas od času něco možnýho či nemožnýho zkoušíme. A někdo čas od času otěhotní. A pak to připisuje tomu, co právě zkoušel. Takže někdo otěhotní díky akupunktuře, někdo díky kineziologii, někdo díky reflexním masážím... někdo díky IVF. A někdo jen tak. Těch je nejmíň, protože málokdo to jen tak čekat a nic nedělat vydrží. Moc by mě zajímaly nějaký věrohodný studie (a teď si nedělám srandu, prostě by mě to fakt zajímalo) na vliv různých těchto procedur na otěhotnění. A jako opravdu věrohodný studie, tzn. dostatečně statisticky významný vzorek účastníků, použití placeba u části z nich a tak. Jakej je na tom opravdu vliv psychiky a jakej daný procedury. Teď opravdu bez legrace, prostě ta psychika v tom dělá svoje. A moje teorie pokračuje tím, že když něčemu nevěřím (teď nemám na mysli nic konkrétního), tak to ani nebudu zkoušet, protože by to nezabralo. Takže jsem na věky věků odsouzena čekat na darovaný vejce 😀

sarusinka
28. pro 2010

@len mas pravdu, meli by udelat nejakou studii.
Mne ted volala kolegyne, a asi me chteji propustit z prace. Ze jsem si dovolila marodit mesic..... 🙄 jsem tam rok, nikdy jsem nemarodila dele jak tyden, a asi jen dvakrat...... boze.....

len
28. pro 2010

No to sis teda dovolila 😝 Já dostala vyhazov dva měsíce po potratu (po 4 letech ve firmě, kdy jsem nemarodila ani den). I když teda s neplodností to nesouviselo, celé IVF včetně revize a PN po ní mi zabralo 5 dní volna. Ale musím říct, že to mě psychicky položilo asi nejvíc, že když už nemůžu mít rodinu, nemám šanci dělat ani tu kariéru a někomu přijdu zcela zbytečná. Tak ať se to nepotvrdí! By mě totiž zajímalo, jak by to jako obhájili. Leda by tvé místo zrušili a to bys aspoň dostala odstupné, ale jinak i kdybys byla na PN celý rok v kuse, není to obhajitelný důvod k vyhazovu.

larri
29. pro 2010

Teda holky,vy jste toho zase nakecaly.....nemám čas číst,jen jsem to prolítla.Jdu dneska po týdnu do práce a nechce se mi 😠 😠

Jen k těm lesbičkám,to jsem si tady přečetla-známá je lesba,má přítelkyni.Holky se rozhodly,že chtějí dítě,jejich známý jim dal sperma a holky čekají miminko. 😉 Jak jednoduché 😀 😀

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
ciratko
30. pro 2010

Ahoj holky, tak jsem zpátky. Mám tam dva jasné gestační váčky (srdíčko tam nebylo, nebo o nem aspon doktorka nemluvila), a pak jeste cosi - rikala, ze to vypada jako krevni srazenina. Ptala se jestli nekrvacim, coz ne, tak jdu za tyden znova. Prý doufá, že tam za týden budou stále jen dva. Já taky doufám. že tam budou dva a už budou mít srdíčka. Je to asi na hraně, IUI bylo 30. listopadu.