CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

martinka.a.honzik
27. led 2011

Ahojky holky,
všechny Vás moc zdravím 🙂

Užijte si srazík a pokud budete dělat ještě nějaký, až bude hezky (květen, červen), tak pokud to jen trochu půjde, tak bych se taky moc ráda zúčastnila. Teď bohužel nemůžu, protože Verunka je po nemoci (měla 40tky horečky) a Míša po očkování, takže ani jednoho nemůžu nikam tahat ☹. Ale moc ráda bych Vás taky poznala a znovu viděla Týnku s Haničkou 🙂

Jinak ten náš valibuk má v 5,5 měsících neuvěřitelných 9 kg a já bolavá záda a vytahaný ruce jak opice 🙂))

Mějte se
Pa
Martina

arna
28. led 2011

Ahoj kocky,
mávám ze Santiaga🙂. Chilský horký vzduch mi zkrátil cyklus na 26 dní, za chvíli s takovou doženu Len...:-P Jen doufám, že to není známka předčasného přechodu nebo nějaké podobné srandy...
Měla bych na vás naprosto neklastický dotaz,ale nejdřív vás uvedudo děje:
Zítra pořádáme party pro několik mužových spolupracovníků z Chile a Mexika s manželkama.
(mmch. si muž přeje mít pravou českou párty s tvarohovejma knedlíkama a podobným stuffem, což je v zemi, kde nemaj tvaroh ani hrubou mouku, ukol hodnej nobelovky...A vzhledem k tomu, že já se na nobelovku necítím, to bude spíš dost slušná ostuda...:-/ Kdybych se alespoň mohla utěšovat tí, že nevěděj, jak to má chutnat...Ale bohužel sou to všechno světoběžníci, co už ve střední Evropě byli x-krát....)
No nic, kdomě starostí, jak na dvoplotýnkovém vařiči ve dvou malejch hrnečcích uvařit skvělé a opulentní jídlo o několika chodech, mi přibyla ještě jedna starost.
Jeden pár sebou přivede svý tři děti, ve věku od 6-9 let, o kterých sám jejich tatínek říká, že jsou to hyperakivní bestie.
No, přiznejme si,že dětskou party jsme tak úplně pořádat nechtěji, ale holt každej není nepodnej jak my🙂.
Takže: jak zabavit na víceméně dospěláckém večírku tři malý kluky???
Na střeše je malej bazén, do toho vkládám dost nadějí, ale nevydrží v něm věčně asi...
Bych jim třeba něco koupila, s čím by se mohl zabavit, ale co?
Hmmm? Poraďte 🙂.

len
28. led 2011

@arna máš co dělat, já tentokrát skončila na 22 😀 Vesele jsem si šla dělat testík (kvůli těm atb) dva dny před MS a jak to tak bývá, do pěti minut jsem začala krvácet. Takže dnes mi v soukromém centru vysosli asi dvě deci krve.

Nechcete ty knedlíky udělat třeba z kynutého, krupicového nebo odpalovaného těsta? I když bez hrubý mouky...

S dětma neporadím, já bych se asi velice neslušně a nespolečensky snažila vykroutit, že je to dospělácká párty 😀 Kdyby jich tam aspoň bylo víc, aby se zabavily samy spolu, ale takhle bych asi poprosila rodiče, ať ti dají nějaký tip nebo se postarají sami, protože přeci ti nehodí na krk tři děcka a starej se? U toho bazénu by je asi musel někdo hlídat, aby se neutopily.

arna
28. led 2011

Jaj, no musm rict, ze ti ten kratkej cyklus nezavidim, clovek se ani nestaci rozhlidnout po jedné menstruaci a už kupuje vlozky po druhe...:-P

Knedliky jsem nastudovala prave na internetu, ze se daj udelat ze Semoliny (coz je takova jakoby krupicka) a misto tvarohu tam soupnu Philadelphii nebo tak neco...
V nejhorsim to zachrani bramboraky :-P ...
Se z toho nepos...
Nemusi slovutni profesores jist jen kraby, krevety a podobné sofistikované dobrůtky, že...🙂

Ad deti- no, oni se teda slusne zeptali, jestli je muzou vzit sebou. Jsou z Mexika (takze nejsou místní) a nemají hlídání...
Napsali jsme jim, že jim maj přinést nějakou zábavu, že to tady není vybavený... A hlídat si je budou taky sami, to je jasný, o tom vůbec nebyl řeč, že by to bylo jinak...:-P Ten bazen je hned vedle toho, kde budem jist, takže to by mohlo byt celkem v klidku...
Ale stejně mám pocit, že bych to jako hostitelka měla mít nějak podchycený...Tak se právě ptám, jestli vás něco nenapadne🙂..
Doma je to v pohodě, já jak pracuju s těma sociálně vyloučenýma Romama, tak mám různý hračky a omalovánky a tak furt na skladě...😀

len
28. led 2011

My v Británii pro zahraniční studenty jako typicky české jídlo taky dělali bramboráky, na ty se daly sehnat suroviny. I když teda bramboráky pro 80 lidí, to byla akce 😀 Naštěstí jsme dostali brambory už naloupaný a na strouhání jsme měli robota 😉

cell
28. led 2011

ahoj kočky, užijte si zítřejší srazík. Já se nezúčastním - jednak jsem plachá holka 😔 😀 a hlavně se tento týden s mužíkem dost míjíme, takže jsme si slíbili společný víkend spolu 😵 a Dejvice pro mě znamená nejméně hodinu cesty ☹ . Ale aspoň Vás všechny zdravím 🙂

zzf
28. led 2011

@arna hele a co jim - tem detem naservirovat clovece nezlob se - to by se dalo i vyrobit 🙂 nebo nejakou podobnou stolni hru prercejenom je jim 6-9
Krom toho to muzou hrat i dospeli 🙂 nebo Aktivity ....

larri
29. led 2011

@cell já taky pojedu do Dejvic hodinu,ale hlavně vubec nevím,kde to je.Takže to bude další hodina než to najdu.Snad mě Saralinda podrží 😀 😀

jinak mamograf mám za sebou,včera jsem si byla pro výsledky a je to dobrý,.ale dostala jsem tetanovku a bolela mě celá ruka.
@arna to ti nezávidím,ale my jsme kdysi v práci hráli člověče s matičkama,šroubkama atd.To co měli udržbáři po ruce. 😉

aknyt
29. led 2011

@cell Tak holt jindy 😉 Čas strávený s partnerem je důležitý. My chlapa doma nemáme, tak to řešit nemusím a můžeme v klidu přijet.
Jinak mám dojem, že Dejvice jsem zvolila tak, že to mají daleko všichni 😀

len
29. led 2011

Já ne 😀
Nevím, čím jsem si tu poctu zasloužila, ale mně jezdí do Dejvic přímej bus co půl hodinu a trvá mu to 15 minut 😎 Přijdu trochu po druhé 🙂
A doufém, že Cell jednoho dne překoná svou plachost a zajde s náma na kafe 😉 Mimochodem, zrovna jí neskutečně blahořečím, protože MS je extra výživná (a to je už třetí den!) a od pěti ráno se budím bolestma a kapu ten Algifen. Vstávala jsem v poledne, ale nějak těch 12 hodin spánku nezabralo 😒 Algifen funguje, snad se mnou bude dneska i řeč 😀

zlatovlaaska
29. led 2011

@aknyt to jsi zvolila šikovně 😉

cell
29. led 2011

@len : tak to mě těší, že jsem Ti mohla upomoci. S důvěrou se na mě klidně obrať zas 😉 😀

aknyt
29. led 2011

Díky za srazík, ráda jsem vás viděla a poznala i novou tvář 🙂 Tedy vlastně 3 nové tváře... Zlatovlaasko, máte moc hezké kluky. Jen škoda, že mladá o ně nejevila zájem 😉
Jen je mi líto, že jsem vybrala nevyhovující podnik ☹

zlatovlaaska
29. led 2011

@aknyt děkuji, nápodobně, jsem ráda, že už znám(e) Haničku, jen kámošit se jí zatím moc nechtělo, to víš, je to holka slušná a stydlivá 😀 a neboj, příště to bude lepší, pustíme je někde společně do prostoru a uvidíme 😀

bylo to fajn a někdy zase vás ráda uvidím 😉

isabellaross
30. led 2011

Ahoj holky,
moc ráda jsem vás poznala 🙂 ! Díky že jsem mohla přijít - jakožto nováček 😉 a poňuchňat si krásnou Haničku !

Zlatovlásko - neuvěřitelná náhoda, viď 😉 už jsem skoukla v albu fotečky kluků od mimnek 😀 jsou to fajn kluci 🙂

eustoma
31. led 2011

krasne ranko apolenky. som vas velmi rada videla, aj ked iba na trosku. dobre mi to padlo ako odreagovanie. len co som sa vratila dom, tak som s maminou letela na pohotovost. astastie mozem povedat, ze za posledne dva dni mala iba 1 zachvat, co je veliky pokrok. este pred tyzdnom mala 6-10 za den. takze sa to lepsi 😉.
drzim palecky, nech na dalsom zraziku mate bruska 😉.

aknyt
1. únor 2011

Ahojky, tak pokud se nic nezvrtne, tak 3.3. vyrážíme s Haničkou do Prahy, nejdříve do CARu a potom na nefrologii. Normálně jsem byla při objednávání vyklepaná - prostě magor. Ještě že jsem narazila po telefonu na sestřičku Vackovou, to to ze mě spadlo. Pak poreferuju, jak je to s těmi darovátky 😉

saralinda
autor
5. únor 2011

Ahoj děvčata, koukám, že jste tento týden relaxovali jinde než na koníkovi. Tak jsme vás alespoň dočetla během minutky. On PO do ČT jsem byla služebně v Německu, a tak to byl v pátek v práci dost blázinec. Mám teď 2 týdny dovolenou - valíme na Madeiru. Tak se moc těším a připojím se až po návratu. Tak se tu mějte krásně a ať se daří.

maruliinka
8. únor 2011

Ahojky holky 🙂
Chtěla jsem se vás zeptat kolikátý den cyklu jste začaly píchat Fostimon???
Dnes jsem přišla od Apolináře a od zítra mam začít s pícháním Fost. ale zítra budu 9.DC a v příbalovém letáku píšou že se má začínat 3.DC tak jsem z toho jelen a vůbec nevím jestly mi to řekly dobře...
Předem díky za odpověd 😉

aknyt
8. únor 2011

@maruliinka Ahojky, záleží na tom, jestli máš krátký nebo dlouhý protokol (jestli jsi dostala cca 22 den minulého cyklu zastavovací injekci např. Zoladex). V krátkém se začíná 2-3.DC, v dlouhém až po UZ kontrole, tedy 7-12. DC. Oni ví, co dělají...

maruliinka
8. únor 2011

@aknyt
Minulý měsíc 22.DC mi píchli diphereline,a dnes jsem 8.DC a byla jsem na ultrazvuku a od zítra si mám píchat ten Fostimon 150 jednotek do zadku... 😒 takže zítra to bude 9.DC to znamená že mám teda dlouhý protokol že jo...

len
8. únor 2011

@maruliinka v tom případě jsou nějaké DC absolutně nepodstatné, vaječníky spí, takže se začíná dle indikace dr. a utz, neboj 😉 Jo, oficiálně je to dlouhý protokol z luteální fáze s agonisty 😉

maruliinka
8. únor 2011

@len
Tak díky už jsem víc v klidu 🙂
No za týden mám jít na kontrolu jak mi to tam prý roste tak jsem zvědavá... a doufám že se nebude muset nic přidávat 😒
A co ty...jak jste na tom v tom pořadníku,pořád to máte za těch 6-9 měsíců nebo už jste popostouply??? 🙂

len
8. únor 2011

Já nevím, ani jsem tam nevolala, tak snad postupuju, odhad je tak jaro-prosinec 😀 Ale nechala jsem se ukecat v jiném CARu na poslední pokus s vlastníma, tak možná na jaře zkusíme ještě tohle, snad to nebudou vyhozený prachy (a že to jsou opravdu jiný prachy než Apolinář...)

maruliinka
8. únor 2011

@len
Sice nevím kam jdete ale skoro všude kromě Apolináře to jsou pálky... Tak snad se vám zadaří 🙂 budu držet palce. A vy už máte vybraný ty tři pokusy IVF?

len
8. únor 2011

No, mám za sebou tři, ale jeden bez transferu, takže ten čtvrtý pojišťovna ještě uhradí.

maruliinka
9. únor 2011

@len
Tak uvídíte... 🙂 Sice se říká do třetice všeho dobrého tak ve vašem případě do čtveřice... 😉 určitě to vyjde moc držím palce.
Len prosimtě,když se bere ten Fost. musí se dodržovat nějaký větší pitný režim???

len
9. únor 2011

@maruliinka díky 🙂 Pitný režim stačí klasika, 2-3 litry denně, co by se mělo normálně. Nějaká zvýšená množství tekutin se doporučují, pokud by nastal hyperstimulám, ale tím bych se teď netrápila.

arna
9. únor 2011

Ahoj,
už jsem chtěla říct,že se tady nic neděje a ejhle, Len možná půjde ještě do jednoho IVF s vlastníma?
Fíha, budu moc moc držet palce, aby to v tom novým CARu vzali za jinej konec a povedlo se... Fakt bych Ti to prala.

A co ostatni? Stimulace, spontanni zazracne otehotneni, neco dalsiho? 🙂

Já už se začínám těšit, že po návratu půjdem do toho IVF.
A rozhodla jsem se, že se budu až do konce roku soustředit hlavně na to otěhotnění a že necham jedne narocne a stresujici prace a budu dělat jenom na 0, 4 celkem pohodovou kancelarskou praci (jestli teda nabidka, co jsem dostala, potrva i do navratu).

cell
9. únor 2011

jestlipak víte, že tu máme dneska všechny svátek? 🙂