CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

mirunka_cz
14. zář 2011

@aknyt ahojky jsi hodna doufam ze ta cysta prasne.Ja ti ted nereknu protoze jsem ten cenik nechala u segry v aute 😒 ale jak budu mit v ruce hned ti to sem napisu ok.co si jen pamatuji tak ICSI 4000kc a leky me vyjdou na 1600kc a pak za zmrazeni atd.. co si uz nepamatuji dela to 11tis moc tomu nehovim ty zkratky to je sileny 🙂

aknyt
14. zář 2011

@mirunka_cz Ahá, na mražení jsem zapomněla 😉 Jinak ceník jsem hodila na straně 601... ICSI je za 6000, mražení 2800 a léky 1600 a je to skoro těch 11 ☹ Ale když to pak vyjde, tak jsou to dobře investované penízky, že... 🙂

mufinka26
14. zář 2011

holky děti jsou vždycky nejlepší investice 😀 😀 😀 to moje drahé dítě my to dokazuje denně 😀 😀 😀 😀 😀 a to druhý, který přijde tak to bude to samé 😀 😀 😀 😀 😀

mirunka_cz
15. zář 2011

@aknyt Ja tam mam za ICSI 4000tis to mas pravdu hlavne at to vyjde nam vsem 🙂

mirunka_cz
15. zář 2011

Devcatka chci se zeptat ty penizky budu platit hned nebo az po zakroku?

aknyt
15. zář 2011

@mirunka_cz ICSI za 4000 je na 2 vajíčka, na 3-10 vajíček je za 6000 - a předpokládám, že jich budeš mít víc než jen 2 😉 Penízky za ICSI budeš platit v den OPU, po odběru vajíček odpoledne (po obědě) půjdeš na konzultaci, tam ti dají ještě jednou na výběr, jak chcete vajíčka oplodnit, řeknou, kolik jich odsáli a jak vypadají - kolik jich vypadá zralých a OK k oplodnění... podle toho jim zaplatíte... Léky platíš, když ti je vydávají, takže průběžně. Mražení se platí v den transferu nebo když je patrné, že je co mrazit...

mirunka_cz
15. zář 2011

@aknyt Nam rekla p.Jarosova ze si mame dat jen 2 vajicka tak nevim.Jinak co je to OPU 😀

aknyt
15. zář 2011

@mirunka_cz Aha, možná proto, že máte dobrý spermiogram, tak doporučili jen 2, abyste zbytečně neplatili ICSI u dalšího IVF, kdyby se vajíčka krásně oplodňovala v mističce... tak to jo... OPU je punkce - odběr vajíček 😉

mirunka_cz
15. zář 2011

@aknyt Aha 🙂 ja vazne nevim co znamenaji vsechny skratky tak se radeji ptam,dekuji.A jeste se chci zeptat injekce zacnu brat hned jak to dostanu nebo pozdeji vubec nevim rekli nam ze nam to vse reknou at tam prijdu ale jsme zvedava dopredu 😉

aknyt
15. zář 2011

@mirunka_cz To záleží, jaký máš protokol (rozpis léků)... Jestli ti dají zastavovačku (cca 20-23.DC), tak pak jdeš na kontrolu po MS a pak začneš stimulovat (píchat injekce), tak máš dlouhý protokol... u něho (díky zastavovačce) nezáleží až tolik na tom, kdy začneš a řeknou ti to po tom kontrolním UZ po MS...
Když máš krátký protokol, tak stimuluješ od 2-3. dne cyklu a po 4-5 dnech jdeš na kontrolní UZ. Ale to bys měla léky doma ještě před MS, abys mohla začít i o víkendu, kdyby to tak vyšlo. Dávkování ti upraví podle UZ kontrol po pár dnech stimulace, vše ti zapíšou do zeleného papíru a vysvětlí, neboj 😉

mirunka_cz
15. zář 2011

@aknyt no uz mi tam vypisovala zeleny papir ale jeste mi ho nedali kvuli ty cyste az to dostanu tak hned ten den nebo druhy den tam mam hned jit

aknyt
15. zář 2011

@mirunka_cz Tak to vypadá na krátký protokol... začneš ten 2-3 den cyklu, pak budeš 9-12 dní píchat ty injekce na stimulaci a taky brzdící, aby ti předčasně nepraskly folikuly (to ti upřesní podle UZ a dají ti papíry na vyřízení předoperačního vyšetření pro obvoďáka), potom budeš mít Pregnyl (injekci) na dozrání vajíček, ta se dává cca 36 hodin před odběrem vajíček. Potom další den máš volno od injekcí a pak je den punkce. To nastoupíš nalačno a s papírem o předoperačním v 7 ráno - tebe odvedou se převléknout do noční košile a pak postupně (podle toho, kolik vás bude) půjdete na odběr na sálek. Mezitím chlapi odevzdají spermijky. Kolem oběda si tě chlap vyzvedne a kolem 13 hodiny vám řeknou výsledky odběru... Další den si zavoláš, jak se oplodnila vajíčka a naplánují ti, kdy bude transfer... a po transferu už jen čekat a dávat Utrogestan nebo Crinone... a za 14 dní očekávat // 😉

mirunka_cz
15. zář 2011

@aknyt Jejda to se mam na co tesit 🙂 ja myslela ze nemusis na predoperacni ze to je jen injekce na uspani.Kdyz jsem potratila tak me taky jen vycistily a to mi pichly injekci.Myslela jsem ze to bude to same.

mufinka26
15. zář 2011

@mirunka_cz neboj, mě obvodák poslal jenom na krev a když přišly výsledky z krve, tak sem k němu šla znovu, změřil my tlak, nesmylsně prohmatal moje nateklé bříško po injekcích a do papírů napsal jenom tu jednu větu co CAR vyžaduje a to, že jsem schopna podstoupit víkon v nakoze 😀 😀 po potratu, když mě čistily, tak sem to taky mít nemusela, to je něco jiného 😉 🙂

mirunka_cz
15. zář 2011

@mufinka26 Ja prave myslela ze ti daj jen injekci kdyz je to na chvilku.Me nevadi bolest nebo tak neco ale ta narkoza jeste jsme nikdy nemela a to az tam budu sedet dostanu infarkt 😀

mufinka26
15. zář 2011

@mirunka_cz neboj nedostaneš a když tak jsou tam doktořííí 😀 😀 😀

aknyt
15. zář 2011

@mirunka_cz Je to krátká (cca 10 minut) narkóza, mně obvoďák vzal krev, změřil tlak a udělal EKG. Jeden den mi vzal krev a druhý den jsem byla za 10 minut pryč... takže rychlovka 😉 A toho odběru se neboj, není to taková ta narkóza, po které bys jen zvracela... obvykle je to v pohodě, probudíš se, trochu bolí bříško, to během dne přejde... Po hodině dostanete napít a pak už se jde na záchod (se sestrou) a pak se můžete najíst... a pak si pokecat s ostatníma 😀

mirunka_cz
15. zář 2011

Dekuji za podporu jste hodny. 🙂 🙂

mufinka26
15. zář 2011

@mirunka_cz jediný co byl pro mě hrob, já pokaždý když se proberu z narkozy tak se my chce strašně čůrat a ta sestřička to nemohla pochopit. ale nakonec sem ji přesvědčila, a když sem se probrala z narkozy, tak bych mohla hnedka běhat, nebylo my po ní vůbec nic 😀 😀 😀 😀 jenže my to tu hodinku nedovolily 😀

mirunka_cz
15. zář 2011

@mufinka26 To ja mela pri tom samovolnem potratu taky sjem se zbudila a chtela jsme strasne curat a nechteli me pustit tak sem jim rekla ze se pocuram ze mi je to uz jedno 😀 tak me pustila.To bude prome taky utrpeni 😀 tak snad me pustej jako tebe 😀

mufinka26
15. zář 2011

@mirunka_cz 😀 sestřička my přinesla mísu a málem jí pak neunesla 😀 😀 😀

fori
15. zář 2011

ahoj holky, dneska jsem byla na ult. mám 5 folikulu. v pon. jdem na 3 IUI. dneska tam byl přímo doktor Řežábek. zaučoval nějákou doktorku na ultrazvuku, takže místo 2 min. mi ho dělali 10 min. ale to neva. joo a budou mi dělat postkoitální test. tak uvidííííme. jinak teto doktor tam dělá primáře ne?? podle fotky co jsem našla na netu bych ho teda nepoznala ale beru to, že byl napsanej na receptu co jsem od něj dostala.

mufinka26
15. zář 2011

@fori tenhle test nám myslím dělaly taky, je to jak musíte mít sex den před tím a pak ze vzorku zjištují, jestly tvůj hlen nezabíjí spermijky? 🙂 dr.Řežábek je tam jako primář CARu... já mám na receptu většinou napsanou dr. Jarošovou 😀

fori
15. zář 2011

@mufinka26 jo jasně primář caru. já tam mám pokaždé toho u koho tam jsem , jednou Bláhová, pak Koryntová , ted jsem byla u chlapa a byl tam psanej Řežábek... jako je to jedno, ale myslím si, že kdyby tam jakákoliv jiná doktorka tak jí to nenapadne udělat. no uvidíme.... ale mám radost 🙂

mufinka26
15. zář 2011

@fori nám to udělaly jako jedno z prvních vyšetření a posílala nás na to přímo dr. Jarošová 🙂

mufinka26
15. zář 2011

@fori jinak máš pěknou úrodičku folíků, jen tak dál 😀 😀

fori
15. zář 2011

no já byla u jarošový jednou hned poprvé. byla jsem tam asi 2 min. a nic mi jako neřekla. takže na mě ona jako zvláštní dojem neudělala přitom mi jí doporučila moje imunoložka. tak nevíím..... no hlavně že mi ho udělají aspon ted 🙂 🙂

mufinka26
15. zář 2011

@fori já sem tam nejvíc spokojená z dr. Faitlem 😀 a nejen já i manžel si ho pochvaluje, chodí na veškerá vyšetření semnou a jedinej Faitl nám všechno rozumně popisuje a vysvětluje 😀

fori
15. zář 2011

@mufinka26 to vůbec nevím kde je. tento doktor byl takový menší prošedivělý........

evulatko
15. zář 2011

ahojky @fori, to byl urcite Rezabek🙂 Pokud muzu radit, tak Rezabek je z nich urcite nejdukladnejsi🙂 Preju hodne stesti🙂