CAR Apolinář. Byli milí, vysvětlili vše apod.?

saralinda
15. bře 2008

Ahojky holky, rozmýšlím se, do jakého CARu v Praze se přihlásím. Vím, že všichni chválí Pronatal, ale prodělala jsem operaci u Apolináře, a tak mají všechny mé papíry a navíc jsem tam byla spokojená. A proto bych se chtěla zeptat, jaké máte zkušenosti s CARem u Apolináře. Vím, že dosahují dobrých výsledků (statiskticky). Ale mě by hlavně zajímalo , jak se k Vám chovali. Zda vše dostatečně vysvětlili, byli milí a tak. Mooc vám předem děkuji za příspěvky.

fori
7. únor 2012

@fori nad 30 ampulí si dokupuješ už sama. jedna ampule stojí 354 Kč. já si jich dokupovala 7. takže kolem 2400Kč. a co můžeš dělat, musíš no...

fori
7. únor 2012

@pniki prosimtě na předoperačním jsem byla asi týden předem. mě řekl doktor hned 1 den stimulky kdy budu mít asi OPU. takže já to věděla.... jim to stačí prý měsíc starý..... já bych si to šla už vyřizovat. brali mi krev, a to je vše, jo a měřili tlat. máš tam psaný EKG?? já ho tam němela. což mi přišlo divný...kolikátý den stimuluješ? a kolik ampulí si pícháš??

fori
7. únor 2012

@pniki vlastně to předoperační jsem tam nesla hned na 1 kontrolní ultrazvuk.....

pniki
7. únor 2012

@fori tak to já začínám po 3 ampulích pak po 2 a mám to rozepsané na 8dní ale myslim si, že se bude přidávat, aby to pořádně narostlo 🙂 Tak to na Tebe v pátek budu myslet, ať je vše v pořádku a ať je toho, co nejvíc, Se máš, už bych na to taky šla. Já když jsem byla poprvé, tak jsem byla na OPU v neděli, to bylo dobré, protože nebyli nikde na chodbách žádní lidé. I jsem tam byla sama na pokoji a pustili mě i dřív domů.

fori
7. únor 2012

@pniki no vidíš, jinak mě lidi nevadííí... neboj taky se dočkáš? ty jdeš na 2 IVF?? proč ted stimuluješ fostimonem...... mám za to, že jsi psala, že jsi před tím měla něco jiného ne?

pniki
7. únor 2012

@fori na též ádance mámj en KO, APTT a interní zhodnocení, takže EKG ne, což je divný. Já myslela, že mi krev vezmou v Caru, tak to já si raději toho obvoďáka vyřídím, ať to mám.

pniki
7. únor 2012

@fori jj 2.IVF. měla jsem předtím puregon, ale docela hodně se na něj doplácí, píchala jsem si ho i u IUI a vrazila jsem do toho docela dost peněz, tak jsme si řekli, že zkusíme fostimon, že třeba to bude mít lepší výsledek a když to bude horší, tak se vrátím k puregonu a pokud to vyjde nastejno, jak tvrdí dr. Řežábek, tak zůtanu u fostimonu.

fori
7. únor 2012

@pniki tak to máš uplně stejný jako já. KO - kompletní obraz, APTT - srážlivost , intern. zhodnocení - tlak, prohmátání břicha. mě brala krev v uterý a ve čtvrtek jsem to měla už v kapse. už si tam jsi...

fori
7. únor 2012

@pniki taky chodím k Řežábkovi, mám ho ráda, mě udělal celý rozpis stimulace.....

pniki
7. únor 2012

@fori mně Řežábek rozepisoval 1. IVF ted se snažím chodit k dr. Jarošové, je moc hodná a milá.

pniki
7. únor 2012

@fori tak to já snad to vyšetření stihnu než půjdu na kontrolní ultrazvuk, i když si myslim, že se mi budpu ampule přidávat, tím získám více času. Ale děkuju za vzsvětlení, popravdě jsem nevěla, co zkratky znamenají ☹

fori
7. únor 2012

@pniki no vidíš, mě jí doporučila jedna doktorka, jako tu Jarošovou, tak jsem u ní byla hned na 1 návštevě, a byla taková chladná..... a pak už jsem na ní nenarazila. u mě je na 1 místě Řažábek s dok. Jirsovou, a pak dok. Malkovská a pak je mi to jedno.... 😀

fori
7. únor 2012

@pniki nemáš zač, ale zase na druhou stranu máš ješte čas na to předoperační. ale zase na druhou stranu by jsi to měla už znát když jdeš na 2 IVF? 😀 nebo už je to dýl co jsi na tom byla?

pniki
7. únor 2012

@fori byla jsem na něm v červenci, jenže jsem stimulovala jako k IUI , ale vzniklo hodně folikulů a tak se to přepsalo na 1. IVF a tím, že to bylo na rychlo a můj obvoďák mělkl dovolenou, tak jsem to předoperační nemusela mít i krev mi brali až na sále.

fori
7. únor 2012

@pniki aha, tak to jste měli frmol. já mám za sebou 4 IUI s Clostilbegytem a nic no.... jinak máme vše o.k. mám trochu asi problémy s imunitou , aspon na to poukazuje Řežábek, že to je asi proto, proč nám to nejde přirozeně.. a kolik jsi měla embryek?

pniki
7. únor 2012

@fori to byl fofr, hlavně jsem se nestihla ani vystresovat. Měla jsem 20 vajíček, z toho se jich 13 oplodnilo a 10 dobře vyvíjelo a pak když jsem tam přijela na transfer, tak zbyla jen dvě embrya v dobré kvalitě (to mi přišlo lít, že najednou tak málo a nechápu to)a jedno mi hned zavedli a jedno zamrazili. Na KETu jsem byla pak v září. Poprvé jsem hned po ET jela na dovolenou a po KET jsem byla celou dobu doma a nechytlo se nic. Takže nevim vo dělat Ty budeš chodit do práce? Nebo zůstaneš doma?

pniki
7. únor 2012

@pniki jinak problém je ve mně. Přítel je v pořádku, já mám PCO - polycystické vaječníiky. Nemám sama menstruaci a tím ani ovulaci, už s tim mám problémy od dětství. No a proto jsem teď jedla Proveru abych to dostaka a čekám na menstruaci, abych mohla začít stimulovat a pořád nic.

fori
7. únor 2012

@pniki já budu chodit do práce, tohle neřeším. já nevěřím tomu že když budeš ležet doma že tím něčemu pomužeš, možná později v 7 nebo 8tt, to beru, být doma v klidu, ale ted při uhnizdování nevím no, samozřejmě pokud neděláš těžkou práci, já sedím v kanclu a navíc jsem ve 14 hod. doma a odpočívat budu odpoledne. jinak bych chtěla chodit do práce do 12tt, pak bych byla doma, pracuji s radioaktivitou tak pro to víš.....

pniki
7. únor 2012

@pniki jinak já když na vyvolání menstruace nic nejím, tak jsem třeba rok bez ní. Normálně by to nevadilo, ale už v těch 15ti letech mi doktoři řekli, že bude problém s otěhotněním a s tím jsem vlastně žila. Měla jsem to díky antikoncepci a pak když jsem ji vysadila, tak nicl. A to jsem byla i na laparoskopii vaječník a ta zjistili, že mám PCO, že mi vajíčka nerostou a zůstávájí na povrchu vaječníku a nedostanou se dovnitř. No už v těch 15tin jsem to obrečela ☹

pniki
7. únor 2012

@fori no právě je to zbytečné doma ležet. Já proto po prvním ET jelana dovču na hory a pak chodila do práce, ale u KET jsem řekla, že zkusim opak a jak vidíš, tak to vyšlo nastejno. Jinak ján mám taky klidnou práci, sedim u PC a zvedám telefon, tak taky budu choditl. Jen jsem si říkala, že třeba 5 dní zůstanu doma, ať nejezdím autem, ale ležet nebudu.

fori
7. únor 2012

@pniki já se docela bojím ty narkozy, měla jsem jí už několikrát ale ted naposled mi bylo hrozně blbě, ale to jsem byla na laparos. a hystero. a dělají před tím klistýr?? doufám, že ne.

mufinka26
8. únor 2012

@pniki bud v klídku já před stymulkou taky měla proveru, abych to dostala, ale to je přesně zákon schválnosti, že si dává mrcha na čas. Normálně to po vysazení sem vždycky do druhýho dne dostala a pak sem čekala déle.

mufinka26
8. únor 2012

@fori nedělají před tím klistýr neboj, je to jen 15 min. narkoza, jen nesmíš od půlnoci jíst 😉 ani pít. neboj se po týhle narkoze ti nic nebude. Já sem dokonce zjistila, že to byla nejlepší narkoza jakou sem kdy měla 😉

fori
8. únor 2012

@mufinka26 tak jo, už jsem v klidu 😀

pniki
9. únor 2012

@mufinka26 jojo už se to konečně dostavilo, jupí.Dneska jsem si píchala fostimon a pohodě, tak snad zvládneme i ty ostatní dávky 🙂

pniki
9. únor 2012

@fori opravdu ta narkoza je v pohodě, neboj. Ty už jdeš zítra ráno, vid? Tak držím pěsti, ať je vše v pohodě. Kdy budeš mít prosim Tě transfer embrya? Jinak já jdu ve středu na kontrolní ultrazvuk k dr. Mašatovi, nebo tak nějak, neznáte ho někdo?

fori
10. únor 2012

@pniki Mašata?? to mi nic neříká.....

fori
10. únor 2012

tak to mám za sebou, odebráno 6 krásných vajíček. Já samozřejmě největší hérečka...... po narkoze jsem brečela, a mě jako jediný museli dělat po punkci ultrazvuk, protože jsem si nějáká citlivivejší, a břicho mě bolelo asi víc než ostatní. Ale jsem ráda , že to mám za sebou.... sestry i dokroři byli milý.... A prý ET by měl být v pon. nebo v úterý nebo ve středu 😀

pniki
11. únor 2012

@fori tak vidíš, jak jsi to zvládla. Jám mám z toho nějak hrůzu, jak jsi psala, že Tě bolelo břicho. Ach jo. A ty si budeš průběžně volat, jak to vypadá a kdy se přesně dozvíš, kdy půjdeš na ET?

fori
11. únor 2012

@pniki ta bolest je jako když máš ms, nic hrozného.... fakt se neboj... já si budu volat dneska v 10 hod.